סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

גיאוגרפיה

האם חלמת להיות מגלה ארצות כשהיית ילד? לימודי גיאוגרפיה קוראים לך להצטייד במצפן ומפה ולהתחיל לגלות את כל הסודות הכי כמוסים. לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה מיועדים עבור אנשים שההליכים השונים שעברו על ליבת כדור הארץ והמעטפת מרתקים אותם, ורוצים לעבור מסע של מסביב לעולם ב-80 יום. סליחה, בשלוש שנים.

 

מה הג'וב בתכלס?

מוכן לגלות ארצות? בוגר החוג לגיאוגרפיה הוא אדם שהתנסה במהלך לימודיו בקריאת מפות, לימודי גיאולוגיה, טופוגרפיה ואקלים. לבוגרי לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה, בעיקר בתארים המתקדמים, ישנן אפשרויות השתלבות מעניינות בשורות המכון הגיאולוגי, המטאורולוגי ואף ברשות שדות התעופה. במקביל, ניתן לעבור לימודי הסמכה באורך שנה, ולהתחיל ללמד גיאוגרפיה במסגרת בתי הספר והתיכונים או לעבוד בבתי ספר להשלמת בגרויות. השלמת בגרות בגיאוגרפיה היא דבר מבוקש למדי. 

 

אני אתאים לזה?

אם תמיד חלמת לגלות יבשות נידחות כמו קולומבוס, אם התהליכים שעוברים על כדור הארץ במהלך מיליוני השנים לקיומו מרתקים בעיניך - לימודי גיאוגרפיה יהלמו אותך היטב. אם אתה יוצא מסגרת קרבית או מבצעית בצבא, תמצא את הלימודים במהלך השנה הראשונה פשוטים במיוחד.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד?

אם אתם רוצים להיות מורים לגיאוגרפיה תצטרכו תואר ראשון בגיאוגרפיה וגם להוציא תעודת הוראה, כחלק מהסבת אקדמאים להוראה. לאנשים אשר מייעדים עצמם למכון הגיאולוגי, המטאורולוגי ורשות שדות התעופה, יוטב להמשיך וללמוד תארים מתקדמים בתחום על מנת להטיב את סיכוייהם להשתלב כעובדים שם.

 

ואיך הלימודים במסגרת תואר ראשון בגיאוגרפיה?

לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה נלמדים לרוב במסגרת דו חוגית, כאשר רק קומץ סטודנטים בוחרים להתמקד אך ורק בתחום זה. לימודי תואר בגיאוגרפיה מתקיימים לרוב באוניברסיטאות בלבד, כאשר תחום זה טרם התפתח דיו במסגרת לימודי המכללות. הלימודים כוללים בעיקר חומרים תיאורטיים כאשר מדי פעם ישנו "תיבול" בדמות סיור שטח במקומות הרלוונטיים למקום הלימודים.

 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

במידה ואתה לא מתכנן לרכוש מצפן ומצלמת גו פרו בזמן שאתה מטייל בעולם, תוכל לבחור ולהמשיך ללימודים בתארים מתקדמים. לימודי תואר שני בגיאוגרפיה או במדעי כדור הארץ יטיבו את סיכוייך להשתלב במערך העובדים של המכון הגיאולוגי או המטאורולוגי, ולהפוך את העניין שלך בהליכים המתחוללים בלב האדמה או במעטפת כדור הארץ לקריירה של ממש.

 

יש בזה כסף?

המשכורות הנהוגות במכון הגיאולוגי או המטאורולוגי הינן משכורות בסיסיות אשר מאמירות עם חלוף השנים וצבירת הניסיון המעשי. לבוחרים במשרות הוראת גיאוגרפיה, ישנו שכר בסיס למתחילים במסלול ההוראה, אך עם השנים השכר עולה ועימו ההטבות הסוציאליות הניתנות למורים.

 

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

סוציולוג ואנתרופולוג

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה הינו מסלול הלימודים המושלם לאנשים שאוהבים לחקור הליכים חברתיים ולהבין את מהות המניעים הנפשיים העומדים מאחורי כל הליך...

קרא עוד >

גיאוגרפיה

האם חלמת להיות מגלה ארצות כשהיית ילד? לימודי גיאוגרפיה קוראים לך להצטייד במצפן ומפה ולהתחיל לגלות את כל הסודות הכי כמוסים. לימודי תואר ראשון בגיאוג...

קרא עוד >

דיפלומט

דיפלומט הינו שחקן חשוב במערך כוח האדם של משרד החוץ. דיפלומט זוכה לחוויות שרבים יכולים רק לחלום עליהם: השתתפות באירועים דיפלומטיים נוצצים המהותיים ל...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

לא נמצאו מוסדות לימוד התואמים את המקצוע
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

מהנדס חשמל

חולם על קריירה מדליקה שמנצלת את הכישורים הטכנול... לסקירה >

רופא

הצילו, הוא נחנק!" בוא נודה על האמת- ג... לסקירה >

מעצב תעשייתי

תמיד הרגשת שאתה סופר יצירתי? שיש לך מספיק רעיונ... לסקירה >

פילוסוף

בוגר החוג לפילוסופיה הינו אדם אשר התמקצע בניתוח... לסקירה >

הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית

אתה מוכן לכל הפלאשים האלו שעומדים להיכנס לחייך?... לסקירה >

מנהל מכירות

מסוגלים למכור קרח לאסקימואים? שישיית מים מינרלי... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989