סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

מגשר

אתה טוב בלפתור סכסוכים בין חברים? יודע להיות אוזן קשבת כשצריך? ייתכן ומקצוע הגישור תפור בול בשבילך! מגשר הוא מעין תחליף אזרחי לבית המשפט, אשר מסייע לצדדים בסכסוך להגיע לעמק השווה ולסיים את העניינים בטוב. גישור הוא עיסוק מעניין ומגוון במיוחד, שיסייע לך להגיע למשכורות נאות במיוחד - זה הכי בשבילך שיש. 

מגשר - מה הג'וב בתכלס?

גישור היא עבודה המיועדת לאנשים אשר מוכנים לתרום את דעתם לסכסוך בין שני צדדים. לרוב, בית המשפט אשר הינו עמוס לעייפה בטיפול בתיקים נוטה לעודד את הצדדים לעימות משפטי לפנות לצד שלישי אובייקטיבי אשר ינחה אותם בדרך לפתרון מתורבת של הסכסוך.

 

אני אתאים לזה?

היית מגדיר את עצמך כרודף צדק? מגשר הוא אדם בעל סבלנות רבה, אשר יודע להכיל סיפורים מגוונים ולהצליח לשמור על ארשת פנים מקצועית תוך כדי היחשפות לפרטי סכסוך. במובנים רבים מגשר ממלא את תפקידו של שופט, אך אין ביכולתו לאכוף את החלטתו, והפנייה עליו תלויה לחלוטין ברצון הצדדים.  

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד בתור מגשר?

על מנת להיות מגשר המוכר לצרכי בתי משפט ולקוחות פוטנציאליים מקבלים הפניה אליו מבית המשפט עצמו, על מגשר להיות בעל תואר ראשון במשפטים ממוסד מוכר, עם ניסיון של מספר שנים בתחום עיסוקו העיקרי ובוגר קורס הכשרה לגישור, האורך לרוב סביב ה- 60 שעות לימוד. ניתן גם לבצע תואר שני בגישור (תואר שני ביישוב סכסוכים).

 

ואיך הלימודים בדרך להסמכת גישור?

 לימודי ההסמכה בתור מגשר אורכים כ-60 שעות אקדמיות במכוני הגישור המובילים בארץ, ואף יכולים להילמד כתואר של ממש. לדוגמה, באוניברסיטת תל אביב יכולים סטודנטים ללמוד תואר שלם המתמקד בגישור והמיומנויות הנלוות לו. במהלך שעות ההסמכה לגישור, נחשפים המגשרים הצעירים למגוון נושאים אשר ילוו אותם במהלך הכשרתם כמגשרים צעירים מן השורה, כמו ליטוש יכולות התקשורת הבין אישיות, סעיפי החוק הרלוונטיים למלאכת הגישור, קריאת שפת גוף של הצדדים לדיון ועוד.

 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

בוודאי. לאור העלייה במספר התביעות המוגשות לבית משפט, הערכאות הרבות מנסות למצוא דרך להפנות את הצדדים לדיון לאפיקי פתרון אחרים. מגשרים בארץ יכולים להתקדם בסולם הדרגות ולקנות לעצמם שם ומוניטין בתעשייה באופן אשר ישתלם להם כלכלית. עם הזמן והפצת שמם, יכולים המגשרים להעלות אט אט את עלות שכירתם.

 

יש בזה כסף?

ואפילו לא רע. נאמר לנו כי שכר מגשר נע סביב ה- 7,000 ₪ לסכום של 10,000 ₪ במהלך חמש שנות הניסיון הראשונות, כאשר נכנס לכך השיקול האם מגשר הוא גם עורך דין בהכשרתו. לאחר מכן השמיים הם הגבול, כאשר השכר יכול בקלות לצמוח עד שכר מגשר של 12,000 ₪ ואף יותר במקרים של ניסיון רב ומוניטין בתחום. זה אחלה כסף.

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

עורך דין פלילי

משפט פלילי הינו אחד מן התחומים המרתקים ביותר שיש לעולם המשפט להציע. עורכי דין העובדים בתחום נחשבים מהקשוחים ביותר, ומסייעים באופן יום יומי לשמר את...

study

עורך דין אזרחי

עורך דין אזרחי הוא האדם אשר מסייע ללקוחות ה"אזרחיים" להתנהל מבחינה משפטית במגוון פעולות נחוצות בחיי היום יום. עורך דין אזרחי נוטה לעסוק בדיני חוזים...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

חינוך גופני

יש לכם רבע שעה להקיף בריצה את בית הספר. מוכנים?... לסקירה >

הנדסאי חקלאות ובעלי חיים

רוצה שהבוס שלך תהיה אמא טבע? הנדסאי חקלאות, מים... לסקירה >

נטורופת

כשהייתם ילדים אהבתם לשחק ברופא וחולה? אתם מאמינ... לסקירה >

שחקן

להיות או לא להיות שחקן - זאת השאלה! אם אתה חושב... לסקירה >

הנדסאי מכונות

אם אתה יודע להניע דברים, ויש לך חוש שישי של ממש... לסקירה >

מהנדס חומרה

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ועם זה יסכים... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989