סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

דיפלומט

דיפלומט הינו שחקן חשוב במערך כוח האדם של משרד החוץ. דיפלומט זוכה לחוויות שרבים יכולים רק לחלום עליהם: השתתפות באירועים דיפלומטיים נוצצים המהותיים למערך ההסברה של מדינת ישראל בקרב מדינות העולם, טיולים בעולם ותרומה משמעותית ואיכותית, בשירות המדינה. 

מה הג'וב בתכלס?

חלמת תמיד להיות שגריר? למנוע משברים הסברתיים? תפקיד הדיפלומט הינו מהמשמעותיים ביותר בתחום השירות הציבורי. דיפלומט צעיר הינו למעשה אמון על הטבת יחסי החוץ של מדינת ישראל עם מדינות אחרות בתחומי פוליטיקה, הסברה וביטחון. בנוסף, אחד מתפקידיו העיקריים של דיפלומט הינו להוות שלוחה ישראלית בחו"ל, לקרב את יהודי התפוצות ולעמוד על זכויותיו של כל אזרחי ישראל במהלך שהותם בתפוצות. 

 

אני אתאים לזה?

ציבור הדיפלומטים ושליחי משרד מהחוץ ברחבי העולם הינם יחידי סגולה בעלי סט תכונות ייחודיות - אנשים משכמם ומעלה. המועמד האידיאלי להשתלבות בתחום הדיפלומטיה הינו אדם בעל ידע כללי נרחב, נימוסים ודרך ארץ ראויים להערצה, עברית ואנגלית ברמה גבוהה (כמובן שכל שפה נוספת יכולה להוות יתרון).  

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד?

על מנת להיות דיפלומט מן המניין עליך להיות בוגר תואר ראשון (רצוי תואר ראשון במדעי המדינה) ולעבור הכשרה מקצועית במסגרת קורס הצוערים של משרד החוץ.

 

ואיך הלימודים?

המועמדים האידיאליים לקורס הצוערים של משרד החוץ הינם בוגרי תואר ראשון, כאשר ישנה העדפה מסוימת לבוגרי תחומים רלוונטיים לתחום כגון לימודי מנהל עסקים, יחסים בינלאומיים, מדעי המדינה, כלכלה, משפטים וכו'. על המועמדים להיות אזרחים ישראליים על מנת להתמיין לקורס הצוערים. המיונים לקורס אורכים כשנה, ובסופם רק אחוז מאוד קטן מכלל המועמדים מתקבל.

 

עם הקבלה לקורס הצוערים, דיפלומט צעיר יעבור הכשרה בת 6 חודשים, הכוללת העמקת מידע בתחומים שונים ומגוונים הרלוונטיים לתפקיד, כגון הכשרה תקשורתית, סקירת המורשת היהודית, נימוסים ראויים, תקשורת המונים, דיפלומטיה ועוד.

 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

בוגרי הקורס משתלבים במערך כוח האדם של משרד החוץ. תפקידי הדיפלומט הינם מגוונים ונעים מתפקד של סגן קונסול ועד שגריר של ממש, והינם תלויי מינויים פוליטיים מעת לעת. לרוב, דיפלומט המתחיל עובד כ-8 או 9 שעות ביממה, כאשר עם חלוף השנים והקידום, ייתכן ויתבקש להפגין גמישות באורח חייו: החל מהשתתפות באירועים דיפלומטיים בשעות הערב המאוחרות, ועד מעבר דירה עם משפחתו לארץ זרה.

 

יש בזה כסף?

משכורתו של דיפלומט מתחיל אינה גבוהה במיוחד, וקרובה יותר לשכר הממוצע הנהוג במשק באותה התקופה. עם מעבר בין תפקידים והתקדמותו בשדה הדיפלומטי, השכר יכול לטפס לשכר מכובד של עשרות אלפים לחודש. 

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

סוציולוג ואנתרופולוג

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה הינו מסלול הלימודים המושלם לאנשים שאוהבים לחקור הליכים חברתיים ולהבין את מהות המניעים הנפשיים העומדים מאחורי כל הליך...

קרא עוד >

גיאוגרפיה

האם חלמת להיות מגלה ארצות כשהיית ילד? לימודי גיאוגרפיה קוראים לך להצטייד במצפן ומפה ולהתחיל לגלות את כל הסודות הכי כמוסים. לימודי תואר ראשון בגיאוג...

קרא עוד >

דיפלומט

דיפלומט הינו שחקן חשוב במערך כוח האדם של משרד החוץ. דיפלומט זוכה לחוויות שרבים יכולים רק לחלום עליהם: השתתפות באירועים דיפלומטיים נוצצים המהותיים ל...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

לא נמצאו מוסדות לימוד התואמים את המקצוע
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

מגשר

אתה טוב בלפתור סכסוכים בין חברים? יודע להיות או... לסקירה >

פסיכולוג

אם אנשים נוטים לחשוב עליך כעל אוזן קשבת, וחופר... לסקירה >

אדריכל

רוצה לבנות קריירה יצירתית, מאתגרת במיוחד עם המו... לסקירה >

מדעי המדינה והממשל

מדעי המדינה והממשל נועדו לחובבי הפוליטיקה והאקט... לסקירה >

בודק תוכנה (QA)

רוצה להתחיל את צעדיך בתעשיית ההייטק ועבודה על ת... לסקירה >

הנדסאי כימיה, תרופות ומזון

הנדסאי כימיה, תרופות ומזון הוא תחום תעסוקה בטוח... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989