סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

היסטוריון

היסטוריון הוא מלומד אשר בוחר להתמקד בהבנה מעמיקה של ההיסטוריה האנושית, תוך התמקדות באזור גיאוגרפי מסוים או תקופה שבהם היה רוצה להעמיק את לימודיו. היסטוריון משחק תפקיד חשוב בתיעוד והבנת ההתנהגות של המין האנושי משחר ההיסטוריה ועד היום. 

מה הג'וב בתכלס?

ברוך הבא למנהרת הזמן! היסטוריון למעשה מתחקה אחר תרבויות העבר, לומד מסמכים, ספרי היסטוריה ומחקרים. היסטוריון צריך כישורי הסקת מסקנות גבוהים במיוחד ויכולת לאבחן כיצד מהלכי עבר השפיעו על ההווה בו אנו חיים.

  

אני אתאים לזה?

אתה יודע להסביר מה זה וינטאג'? מעולה. התקבלת. לימודי היסטוריה יהלמו אותך אם דמויות ואישים מפרשיות עבר מעניינות אותך במיוחד, ואתה רואה את המשך דרכך המקצועית מתנהלת בסביבת האקדמיה. היסטוריון בשאיפה חייב להשקיע עצמו בקריאה ממושכת ומתמדת של חומרי לימוד משיעור לשיעור. קיצר, כדאי שתאהב היסטוריה ולקרוא. סטודנטים רבים נוהגים לשלב לימודי תואר ראשון בהיסטוריה עם חוג נוסף וכך העמקת הידע שלהם בתחומי ההיסטוריה נעשית מתוך אהבה לתחום ולא בשל בחירה מקצועית גרידא.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד בתור היסטוריון?

משום שאפשרויות הפרנסה עם תום הלימודים הינן מצומצמות למדי, על בוגר החוג להיסטוריה יהיה לשלב לימודי הוראה לשנה נוספת בכדי להיות מוסמך לעבוד בתור מורה להיסטוריה מן המניין. בוגרי תואר ראשון בהיסטוריה אשר התמקדו בלימודיהם בהיסטוריה ישראלית יכולים לנסות ולהשתלב במכוני מחקר שונים בארץ, ואלו אשר התמחו בהיסטוריה צבאית יכולים לנסות ולהתקבל לעבודה בתפקיד היסטוריון צבאי.

 

ואיך הלימודים?

השנה הראשונה ללימודייך תכלול בעיקר טיול בשביל הזיכרון, וכך תזכה לסייר בתקופות קדומות שבלטו בחשיבותן בהיסטוריה האנושית: ימי הביניים, התקופה הקלאסית של יוון ורומא והעת החדשה. לאחר מכן, בשנה השנייה והשלישית, יוכל כל סטודנט לבחור באיזה אזור גיאוגרפי ותקופה בא לו להתמקד במיוחד, להמשך סיוריו בהיסטוריה התרבותית של האנושות. האם מעניין אותך להתרכז בהיסטוריה של ארה"ב? אולי דווקא אמריקה הלטינית? גם מזרח אירופה והמזרח התיכון ממתינים רק לך בכדי לספר לך את כל הסודות הכמוסים ביותר של האזור. אגב, בתום השנה השלישית תגיש סמינר עם התמקדות בהיסטוריה של המיקום המועדף עליך לחקור.    

 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

ככה ככה. אם אתה משלב לימודי היסטוריה במסלול דו חוגי, מעסיקים פוטנציאליים יוכלו להתרשם על תחביביך וידע הכללי הרב שברשותך. בנוגע להמשך עבודה בתחום ההיסטוריה, מובן שתוכל להמשיך ולהעמיק את לימודיך בתארים מתקדמים (תואר שני בהיסטוריה), לפנות למכוני מחקר בכוונה להשתלבות תעסוקתית או להמשיך במחקר במסגרת האקדמיה. היסטוריונים רבים מעדיפים להתמקד במחקר פרטי ולפרסם ספרי ומאמרים בהתאם לממצאים אליהם הם מגיעים, או לחילופין לפנות לתחומי הוראת ההיסטוריה.            

                                                  

יש בזה כסף?

עושים בזה אחלה לירות. סתם, זה מאוד תלוי במה שתבחר לעשות. מורה מתחיל מקבל משכורת בסיסית אך תנאיו הסוציאליים טובים למדי והמשכורת עולה עם הוותק. אם תשתלב באקדמיה ובמחקר, תזכה לסביבת עבודה עוטפת ותנאים טובים למדי.  

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

סוציולוג ואנתרופולוג

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה הינו מסלול הלימודים המושלם לאנשים שאוהבים לחקור הליכים חברתיים ולהבין את מהות המניעים הנפשיים העומדים מאחורי כל הליך...

קרא עוד >

גיאוגרפיה

האם חלמת להיות מגלה ארצות כשהיית ילד? לימודי גיאוגרפיה קוראים לך להצטייד במצפן ומפה ולהתחיל לגלות את כל הסודות הכי כמוסים. לימודי תואר ראשון בגיאוג...

קרא עוד >

דיפלומט

דיפלומט הינו שחקן חשוב במערך כוח האדם של משרד החוץ. דיפלומט זוכה לחוויות שרבים יכולים רק לחלום עליהם: השתתפות באירועים דיפלומטיים נוצצים המהותיים ל...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

לא נמצאו מוסדות לימוד התואמים את המקצוע
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

קופירייטר

משחקי מילים עושים לך את זה, ויש לך תחושת בטן לג... לסקירה >

מנהל משאבי אנוש

בא לך להיות חלק מארגון וחברה גדולה? להשפיע על ה... לסקירה >

מטפל/ת בדיקור סיני

בפתח הדלת עומד אדם שמתלונן על כאבים ומבקש את עז... לסקירה >

הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית

אתה מוכן לכל הפלאשים האלו שעומדים להיכנס לחייך?... לסקירה >

טכנאי סאונד

אם עולם המוזיקה תמיד משך אותך, ואתה רוצה לבחור... לסקירה >

ארכיאולוג

ארכיאולוג הוא אדם אשר אמון על העשרת הידע הקיים... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989