סגור

האקדמית תל־אביב-יפו - מגדירים את האקדמיה מחדש

השאר פרטים ויועץ מטעם מוסד הלימודים יחזור אליך בהקדם
האקדמית תל־אביב-יפו - מגדירים את האקדמיה מחדש

בכל מסלול שתבחרו, תקבלו את הכלים להשפיע.

 

מאז היווסדה, האקדמית תל אביב- יפו הציבה לעצמה כמטרה ב-1994, כמוסד אקדמי חלוצי, ליצור חיבור הדוק בין הסטודנטים ובוגרי האקדמית לעמדות השפעה במגזר הציבורי, בעולם העסקי ובחברה הישראלית.

באקדמית ישנם כ-4,600 סטודנטים אשר מקבלים את מיטב הכלים להשפיע בצורה משמעותית בכל תחום בו הם ייבחרו ללמוד ולהותיר חותם. האקדמית מתגאה בכ-16,000בוגרים, התופסים עמדות מפתח בישראל, במגזר הציבורי, בעולם העסקים ובחברה תוך שהם משפיעים על החברה בה הם חיים, עובדים ומשנים אותה.

האקדמית פועלת במודל ייחודי המשלב הוראה התנסותית, מחקר יישומי, ומעורבות קהילתית תוך הקפדה על תנאי קבלה גבוהים. ההוראה שמה דגש על עבודה בשטח, תוך הטמעה ועיבוד של הלמידה בכיתה, בקבוצות קטנות ותחת הנחיה וליווי שוטפים.

 

הדרך המנחה היא ללוות, ללמד ולתת לסטודנטים ולבוגרים את הכלים להותיר חותם בכל תחום שבו יבחרו להשפיע.  

שכר הלימוד באקדמית זהה לזה שבאוניברסיטאות.

 

סיבות נוספות ללמוד באקדמית?

 • רמה אקדמית גבוהה ותנאי קבלה גבוהים - במטרה לייצר שיח ורמת לימודים גבוהה, שישאירו חותם בכל סטודנטית וסטודנט.
 • - MAKE YOUR IMPACT כתוצאה מעבודה מעשית בשילוב קורסים התנסותיים המתקיימים בשטח, הסטודנטים באקדמית משפיעים על הסביבה והקהילה שבתוכן הם לומדים עוד לפני יציאתם אל שוק העבודה וזה מה שמכין אותם ליום שאחרי התואר. באקדמית נלמד את הסטודנטים להותיר חותם בכל תחום שבו יבחרו לעסוק, ונעניק להם את היכולת להשפיע על הסביבה שבה הם נמצאים כבר במהלך התואר. לכן, הבוגרים שלנו נחשבים למבוקשים בשוק העבודה ונהנים מיתרון יחסי עוד בשלבי הריאיון לעבודה.
 • הסטודנט במרכז - אנחנו נהיה שם כדי לתת לכל סטודנט וסטודנטית את הכלים להצלחה עד לכדי מיצוי הפוטנציאל האישי.
 • כיתות קטנות ומדיניות דלת פתוחה - מתוך תפיסת הסטודנט במרכז והאינטראקציה האישית היומיומית.
 • מרצים מובילים - המרצים באקדמית הינם אנשי מקצוע בעלי מוניטין מהשורה הראשונה בכל תחום,
  עם יכולת השראה לדור הבא, וניסיון מוכח של עשייה והשפעה באקדמית ומחוצה לה.
 • מיקום בתל אביב-יפו - הקמפוס משתרע על שטח של כ-50 דונם, בתפר בין תל-אביב ליפו, וכולל מבנים שתוכננו ונבנו בסטנדרטים גבוהים, על מנת להעניק לסטודנטים ולסגל תנאי הוראה, מחקר ורווחה ההולמים מוסד אקדמי מודרני.
 • מעונות בקמפוס - מתחם מגורים מודרני במרכז הארץ, המציע פתרונות דיור במחירים אטרקטיביים. המתחם נבנה ועוצב בטכנולוגיות חדישות וכולל חדרים אישיים, זוגיים או לשותפים. השילוב של חדרים מאובזרים ומתקדמים, חללים משותפים וקומת מסחר, מספקים ביחד את התנאים המושלמים לחיי חברה מהנים ואווירת לימודים פורה.

 

חזון האקדמית:

כולנו רוצים להשאיר את החותם שלנו בחברה ולהשפיע על המציאות בדרך הייחודית לכל אחת ואחד מאתנו בכל תחומי החיים: העסקי, החברתי, הכלכלי, הטכנולוגי, הבריאותי ואולי הפוליטי. 
לכן, אנחנו באקדמית נהיה שם כדי להעניק לכם את הכלים לעשות, לשנות ולהשפיע על המציאות של כולנו - בדרך לדבר הגדול הבא. 

באקדמית מבינים שחלק מהותי מתהליך הלמידה הוא החיבור שבין תיאוריה להתנסות רלוונטית בשטח.
בלעדיו, לא ניתן להבין לעומק את ההקשר הכלכלי-חברתי של התחום הנלמד. בשל מודל ההוראה הייחודי באקדמית, הבוגרים והבוגרות שלנו נהנים מיתרון מובהק לאחר סיום הלימודים, כבר בריאיון העבודה.

למידה + עשייה = IMPACT

הסטודנטים שלנו נהנים מלמידה מעשית ושיתופי פעולה עם חברות מובילות בקורסים התנסותיים ייחודיים וחדשניים, המושתתים על שיתופי פעולה עם עמיתים מחוץ לאקדמיה:
עסקים, חברות היי-טק, ארגוני מגזר שלישי, רשויות מקומיות, יוזמות פרטיות ועוד.
הסגל עצמו כולל אנשי מקצוע בעלי ניסיון אקדמי רחב כמו גם ניסיון ניהולי והשפעה במגוון תחומים במגזר הציבורי, החברתי והעסקי בישראל.

להשפיע במציאות משתנה

בתקופה בה המציאות לא מפסיקה להשתנות לנגד עינינו, האקדמית מכשירה אתכם, הסטודנטים,
לעולם תעסוקה דינאמי ולמרחב עבודה הדורש הסתגלות מתמדת. האקדמית מקנה את כל הכלים הנדרשים
כדי לדעת להתמודד עם שינויים וללמוד אותם לעומק, לא רק מתוך מטרה לשפר את המצב הקיים, אלא בכדי להביא לשינוי משמעותי באורח החיים של כולנו. לכל אלה נוספת התנסות בתחומים חדשים בשטח - בתעשייה, בחברה ובטכנולוגיה, לרבות השתתפות בתחרויות, האקתונים ושיתופי פעולה עם החברות המובילות במשק:
 E-WAVE, SFI ועוד. תכניות הלימודים המגוונות והשונות הורכבו תוך שימת דגש מרכזי על הפיכת כל שינוי להזדמנות משמעותית ולהותרת חותם בכל תחומי החיים, החברה והתעסוקה.

הטמעת כלים דיגיטליים

ההתקדמות הטכנולוגית והדיגיטלית הביאה איתה אינספור שינויים בחיי היומיום של כולנו:
החל מלימודים מרחוק, מתן שיעורי עזר ואפילו התנסויות מעשיות בשילוב כלים דיגיטליים.
האקדמית מכירה בצורך של הטמעת כלים דיגיטליים בתוכניות הלימוד השונות, תוך חשיבה מעמיקה על הנגשת כל הכלים לכלל האוכלוסייה - באקדמית ומחוצה לה. הלימודים וההתמחויות כוללים בין היתר רכישת כלים פרקטיים ותיאורטיים הנדרשים במציאות של המאה ה-21, תוך חשיפה לשינויים הדיגיטליים והטכנולוגיים ורתימתם אלינו על מנת להשפיע בכל מקום אליו תלכו.

 

האשטאגים קשורים #תואר ראשון#תואר שני#סיעוד#מדעי ההתנהגות#ניהול וכלכלה#פוליטיקה#מדעי המחשב#מערכות מידע#ייעוץ ופיתוח ארגוני#מנהל עסקים#פסיכולוגיה#יזמות#משאבי אנוש#תל אביב יפו#תואר ראשון בתקשורת#לימודי תקשורת#לימודי כלכלה#תואר משולב#תואר ראשון במדעי ההתנהגות#תואר ראשון במנהל עסקים#ניהול מערכות מידע#ניהול משאבי אנוש#מדעי החברה#מדעי המדינה#מנהל תוכן#אקדמיה#שיווק#שיווק ופרסום#מנהלת שיווק#פסיכולוגית# לימודים#תקשורת#תקשורת שיווקית#תקשורת וניהול#תקציביאי#תקציביאית#תקציבאות#מינהל עסקים#מדעי הרוח#ממשל#פוליטיקה וממשל#עבודה בתקשורת#מחשבים#תכנות#פיתוח תוכנה#איש מרקום#אשת מרקום#מרקום#כלכלנית#אנליסט#אנליסטית#יחסי ציבור#זה לימודים#ניתוח מערכות#פקיד בנק#פקידת בנק#סטודנטים#כוח אדם#מכללה#מנהלת מכירות#מכירות#יחסים בינלאומיים#יחסים בין-לאומיים#עריכת תוכן#עורכת תוכן#מנהלים#כלכלה וניהול#סייבר#קריירה#תואר ראשון במדעי המדינה#תואר שני במנהל עסקים
מסלולי הלימוד

האקדמית תל־אביב-יפו - מגדירים את האקדמיה מחדש

תואר ראשון דו-חוגי במדע המדינה וסוציולוגיה (.B.A)

מטרת התכנית הדו-חוגית במדע המדינה וסוציולוגיה:

 

לימודי מדע המדינה וסוציולוגיה מציעים ידע בין תחומי, מדגישים את התמורות והקשרים ההדדיים בין התחומים ואת האופן בו מדע המדינה וסוציולוגיה הם תחומי דעת חיוניים במאה ה-21. כלי המחקר ועולם המושגים המשולב של מדע המדינה וסוציולוגיה, יהוו את הבסיס לקורסים השונים, ואליהם יצטרפו קורסים העוסקים ברכישת מיומנויות נדרשות בעולם העבודה העכשווי, עולם המשתנה בצורה מהירה ומצריך ידע מעמיק ועדכני בתחומים אלו.

 

התוכנית מבוססת על קורסי מבוא בעולמות מדע המדינה וסוציולוגיה, אשר יובילו לקורסים מתקדמים וממוקדים בתחומים השונים. הייחודיות של התוכנית היא ביחסים ההדדיים בין התחומים באופן שמדגיש את הצורך והחשיבות בלמידתם המשולבת.

 

התוכנית ללימודי מדע המדינה וסוציולוגיה פורשת עולם מושגים וכלי מחקר רב תחומיים, ומתמקדת באופן בו ניתן להשתמש בכלים אלו על מנת להיטיב להבין את התהליכים החברתיים והפוליטיים המתרחשים סביבנו. הקורסים המתקדמים בתוכנית מציעים העמקה במגוון תחומים כגון יחסים בין לאומיים, מדיניות, כלכלה פוליטית וסוציולוגיה של תרבות, עיסוק בסוגיות הגירה, משבר האקלים, תקשורת ומגדר. זאת ועוד, התוכנית מורכבת גם מקורסים מתקדמים יישומיים ומעשיים אשר יכינו את תלמידי ותלמידות התוכנית להשתלבות בשוק העבודה של המאה ה-21 הן במגזר הציבורי והן במגזר העסקי. בשנה השלישית ללימודים תוצע לכל התלמידים והתלמידות התמחות מעשית במגוון תחומי תוכן, אשר תעזור להם להשתלב בשוק העבודה בעתיד.

 

במסגרת לימודי מדע המדינה וסוציולוגיה ניתן גם להתמחות במסלולים הייחודיים הבאים:

 

מסלול בתקשורת ומדיה – המסלול מתמקד בתפקיד המרכזי של התקשורת והמדיה בזירה הפוליטית והחברתית ומציע העמקה תיאורטית והתמקצעות בתחומים נדרשים בשוק העבודה כגון ניהול רשתות חברתיות, דוברות, שיווק ויח”צ וניתוח ביג דאטה תוך לימוד בשיתוף פעולה עם גופי תקשורת ומדיה מרכזיים.

 

מסלול בשינוי חברתי ואקטיביזם – עוסק בתרגום מחשבה עיונית לכדי מעשה חברתי ופוליטי. הלימודים במסלול עוסקים בסוגיות משבר האקלים, פליטות והגירה, יזמות חברתית ופוליטית ודפוסי מאבק, מחאה ואקטיביזם חברתי. מוצעת היכרות עם כלי תחקיר, כתיבה, פיתוח וגיוס משאבים . זאת תוך שותפות ומפגש בלתי אמצעי עם העולם החברתי- יזמי, במסגרת ‘מעבדה חברתית’.

 

מסלול בתקשורת ומדיה

 

מה לומדים במסלול בתקשורת ומדיה?

 

תחום התקשורת והמדיה הינו תחום מרכזי בעידן הנוכחי בשל הקשר ההדוק שבין תקשורת ומדיה דיגיטלית לבין שוק העבודה, הכלכלה, החברה האזרחית והמגזר הציבורי. המסלול בתקשורת ומדיה מתמקד בחיבור בין אקדמיה לפרקטיקה תוך שיתוף פעולה עם גופי תקשורת מרכזיים. לצד העמקה אקדמית וקורסים עיוניים כגון מבוא לתקשורת ומדיה וקורסים על הקשר בין פוליטיקה, מדיה הון ושלטון יוצע מגוון של קורסים פרקטיים ויישומיים כגון: ניהול רשתות חברתיות, שיווק, דוברות ויח”צ; עריכת והגשת פוד-קאסט; קורס בניתוח נתונים וביג דאטה; ניהול ערוצי דיגיטל עבור המגזר הציבורי וארגוני החברה האזרחית; אקטיביזם דיגיטלי; עריכת מקומון חדשותי אינטרנטי המתמקד ביפו ודרום העיר ועוד. הקורסים המעשיים בתואר יינתנו בשיתוף פעולה עם מרצים מובילים מארגוני תקשורת כגון  YNET ותאגיד השידור “כאן” וכן וחברות שיווק ויח”צ. בשנה השלישית ללימודיהם יוכלו הסטודנטים.יות לבחור בין התמחות מעשית במעבדה החברתית של בית הספר לממשל וחברה לבין התמחות בשוק הפרטי והציבורי בתפקידי דוברות, שיווק ויח”צ, ניהול רשתות חברתיות של חברות עסקיות, עמותות ואישים פוליטיים, ייעוץ דיגיטלי, עיתונות וטלוויזיה ופרסום ושיווק אינטרנטי. ההתמחויות המקצועיות יהוו מקפצה לכניסה לשוק העבודה. כמו כן, יוכלו בוגרי ובוגרות המסלול להמשיך לתואר שני בתקשורת, מדע המדינה וסוציולוגיה ללא השלמות, במידה וירצו בכך.

 

מסלול בשינוי חברתי ואקטיביזם

 

מה לומדים במסלול בשינוי חברתי ואקטיביזם?

 

השינויים המהירים המתרחשים בעולם מאתגרים חברות ומערכות פוליטיות וכלכליות. הם מאיימים על אופייה של המדינה הדמוקרטית, אך מאפשרים טווח רחב של אפשרויות פעולה לתושבים ולאזרחים, לאזרחיות ולתושבות. שינוי חברתי, חברה אזרחית ופעולה פוליטית – נעשו למונחי מפתח בשיח הציבורי. אי שוויון, הדרה ואפליה, ולעיתים גם משברים, הולידו את אי-הנחת שממנה צומח אקטיביזם, כפעולה של נשיאה באחריות לעתיד משותף.

המסלול בשינוי חברתי ואקטיביזם מתרגם מחשבה למעשה, ורעיון לשינוי. הוא משלב תשתית תיאורטית, רכישת מיומנויות ולימודים יישומיים. לאורך הלימודים נבחן בעין ביקורתית את תמונת המצב העולמית והמקומית, נסקור מאבקי זכויות אדם בישראל ובעולם, נתמודד עם משברים שונים וביניהם משבר האקלים ומשבר הפליטים, נעסוק בצורות של מאבק ושל מחאה, ביזמות חברתית ופוליטית, ובקשר בין עולם המחאה לתרבות ולאומנות. מסלול הלימודים יעניק לסטודנטיות ולסטודנטים הכשרות שונות, שעיקרן היכרות עם הכלים הנדרשים דוגמת תחקיר וכתיבת ניירות עמדה, פיתוח וניהול פרויקטים קהילתיים, גיוס ופיתוח משאבים, תקשורת דיגיטלית.

ההוראה תתקיים באמצעים פרונטליים ומקוונים, בסיורים ומפגש בלתי אמצעי עם פעילים בשטח, ונשות מקצוע ותוך כדי התמחות מקצועית במסגרת ‘מעבדה חברתית’ (“המרחב”) המאפשרת מפגש בין אקטיביסטים בפועל לאקטיביסטים וא/נשי מקצוע בהתהוות, ומהווה גשר לשוק העבודה.

 

תואר ראשון במערכות מידע (.B.Sc)

מה לומדים בתואר ראשון במערכות מידע

בחיים המודרניים הטכנולוגיה עוטפת אותנו מכל עבר ומלווה אותנו במשך כל היום, הן בפעילויות האישיות והן בעבודה. עבור עסקים, שילוב של מערכות מידע וטכנולוגיה הינו תנאי בסיסי להצלחה בתחרות מול עסקים אחרים. השימוש במחשבים, תקשורת, אינטרנט, טלפונים חכמים ומחשבי לוח, הוא מהותי לכל ענפי התעשייה, לרבות בידור, רפואה, בנקאות, ייצור, קמעונאות ועוד. כמו כן, עולם ההיי-טק בכלל וחברות הסטארט-אפ בפרט, מתבססים על טכנולוגיות אלו.

עם הגידול בשימוש, עולה גם הביקוש לאנשים מיומנים בניהול ופיתוח בטכנולוגיות אלו, המסוגלים להבין את צרכי הארגון, הלקוחות והספקים, ולתרגם דרישות אלו למערכת מידע המבוססת על הטכנולוגיות המתקדמות המתאימות ביותר. תואר ראשון במערכות מידע הינו קרש הקפיצה הנחוץ להשתלבות בתחום.

התואר נלמד במסגרת בית הספר למערכות מידע.

 

התמחות באבטחת סייבר

 

ההתמחות באבטחת סייבר כחלק ממערכות מידע זהה ללימודי מסלול הבוקר, כאשר קורסי הבחירה הם כולם באבטחת סייבר.

היקף הלימודים במסלול מערכות מידע עם התמחות באבטחת סייבר הוא 123 נ”ז, המורכבים מקורסי חובה, קורסי בחירה וקורסי למידה מעשית.

במסלול הגמיש קורסי אבטחת הסייבר יילמדו ביום לימודים נוסף במהלך השבוע בשעות הערב.

 

התמחות בחדשנות דיגיטלית

 

ישראל היא אחת המדינות הבולטות בעולם בשימוש בחדשנות טכנולוגית כבסיס כוח להשגת יתרון תחרותי, המהווה בסיס למיצובה של ישראל כ-Startup Nation.
בתוך כך, הטרנספורמציה הדיגיטלית, המכונה גם “המהפכה התעשייתית הרביעית”, מחייבת חברות עסקיות לאמץ תרבות המתאפיינת בגמישות עסקית, יכולת קבלת החלטות על בסיס מידע, ועידוד חדשנות טכנולוגית ומוכנות ללקיחת סיכונים. דוח רשות החדשנות בישראל לשנת 2017, מזהה את החדשנות טכנולוגית כמפתח לתעסוקה איכותית ומתגמלת, העוברת דרך לימודים רלוונטיים ולאחריהם השתלבות בענפי ההיי-טק, הן בחברות הזנק (סטארטאפים) והן בחברות בינלאומיות רבות.

במסגרת ההתמחות בחדשנות דיגיטלית, יכיר הסטודנט תהליכי פיתוח רעיונות יצירתיים וחדשניים, כלים טכנולוגיים התומכים בקידום חדשנות דיגיטלית, יכולות חדשות שהטרנספורמציה הדיגיטלית מחוללת בתחומים השונים של החברה האנושית וילמד כיצד ניתן לנצל את הטכנולוגיה, וההזדמנויות שנוצרות עקב המהפכה הדיגיטלית, כדי ליזום לפתח ולנהל מוצרים ושירותים חדשים.

 

 

תואר ראשון במדעי המחשב (.B.Sc)

מה לומדים בתואר ראשון במדעי המחשב

 

במסגרת לימודי התואר הראשון בבית הספר למדעי המחשב מתקיימות 2 תכניות לימודים:

תכנית לתואר בוגר .B.Sc במדעי המחשב

תכנית לתואר בוגר .B.A במדעי המחשב ובכלכלה וניהול

 

במסגרת הלימודים לתואר בוגר .B.Sc במדעי המחשב ניתן גם להתמחות בתחומים הבאים:

התמחות בתקשורת ואינטרנט

התמחות בהנדסת תוכנה ומערכות

התמחות חדשה! התמחות במדע הנתונים – Data Science

 

בנוסף, במסגרת לימודים לתואר בוגר במדעי המחשב ישנו מסלול “מעוף”:

מסלול “מעוף” דו יומי (חמישי ושישי)  4 שנים לסטודנטים עובדים וחיילים

מסלול “מעוף” דו יומי (חמישי ושישי) 3 שנים לבוגרי בסמ”ח מסיימי קורס תכניתנים


מטרת התכנית במדעי המחשב:

תכנית הלימודים לתואר ראשון במדעי המחשב .B.Sc מכשירה את בוגריה להשתלב במגוון העיסוקים בתחום זה שמציעות התעשיות עתירות הטכנולוגיה, כמו גם להמשך הלימודים לתארים מתקדמים ולמחקר מדעי.
בתואר במדעי המחשב מושם דגש על הקניית כלים יישומיים מתקדמים, בצד העמקה מדעית והכרת הבסיס התיאורטי של מדעי המחשב.

 

התמחות בתקשורת ואינטרנט

 

 

בעולם שבו כולם מחוברים לכולם, בין אם על ידי טלפונים סלולאריים או דרך האינטרנט, יש חשיבות רבה למחקר ופיתוח בתחום התקשורת.
ההתמחות מתמקדת בהוראה בתחום רשתות התקשורת ונעזרת במעבדת תקשורת המקיימת מחקר פעיל שעוסק בתקשורת אלחוטית בין מחשבי כף יד ובין שרתים ללקוחות מזדמנים, תקשורת חבר לחבר ומערכות מבוזרות, העברה של וידאו ומידע בזמן אמת באינטרנט, רשתות חברתיות וניתוב ברשתות מהירות.

 

התמחות במדע הנתונים – Data Science

 

הגידול בכמויות המידע שארגונים אוספים והצורך לנתח את הנתונים הללו לשיפור תפקודי הארגון, הביא להתפתחות מהירה של תחום מדע הנתונים – Data Science. במקביל, טכנולוגיות של מדע הנתונים תופסות מקום הולך וגדל בחיי היומיום של אנשים: במערכות לזיהוי קול, אוטומציה של נהיגה, המלצות על ספרים, סרטים או מוסיקה, תרגום אוטומטי, תכנון מסלולי נסיעה וכו’. בד בבד עם פיתוח אלגוריתמים, פלטפורמות חישוביות וחומרה ייעודית גדלה גם הדרישה לאנשים המתמחים בתחום זה. בשוק מספר לא מבוטל של משרות לא מאוישות עקב מחסור באנשי מדעי המחשב ומהנדסים שמסוגלים ליישם שיטות של מדע הנתונים לניתוח נתונים פיננסיים, רפואיים, טקסטואליים ועוד. מומחים סבורים כי מחסור זה צפוי להימשך ואף להתעצם.

ההתמחות במדע הנתונים תיתן לסטודנטים הכשרה תיאורטית ומעשית בתחום ותכשיר את הלומדים בה למשרות היי-טק או להמשך לימודים לתארים מתקדמים.

 

 

התמחות בהנדסת תוכנה ומערכות

 

ההתפתחות המהירה של טכנולוגיות המחשוב הביאה ליצירת מערכות תוכנה רבות ומגוונות.
בעשור האחרון, כאשר מורכבות המערכות גדלה והדרישות משתנות  בקצב מהיר, התעורר הצורך בהקניית שיטות לארגון ופיתוח מערכות אלו.

ההתמחות המוצעת בהנדסת תוכנה ומערכות תעסוק בשיטות תיאורטיות ופרקטיות להתמודדות עם אתגרים אלה.

 

 

דו חוגי – במדעי המחשב ובכלכלה וניהול

 

מטרת התכנית היא להעניק לבוגריה ידע בתחומי מדעי המחשב וכלכלה.
התכנית מקנה בסיס להמשך לימודים לתארים גבוהים בתחומי מדעי המחשב וכלכלה וניהול. התכנית מתבססת על תכנית לתואר ראשון במדעי המחשב והתכנית לתואר ראשון בכלכלה וניהול המתקיימות באקדמית

 

 

מסלול “מעוף” (דו-יומי) 3 שנים

 

תכנית “מעוף” תלת שנתית בנויה במתכונת של 3 שנים, 9 סמסטרים כולל סמסטר קיץ, בימים חמישי ושישי. התכנית מיועדת לבוגרי בסמ”ח, מסיימי קורס תוכניתנים.
בתכנית “מעוף” לתואר “בוגר” במדעי המחשב עם התמחות/חטיבה ייתכן כי הלימודים יתפרשו בשנים ב’ ו- ג’ על פני יום נוסף בשבוע (אחה”צ).
כמו כן,  בסמסטר קיץ יתכן שהלימודים יתפרשו על פני יום נוסף בשבוע וזאת כיוון שסמסטר קיץ קצר יותר.

 

הפטורים שניתנים:

מבוא למדעי המחשב

תכנות מתקדם בשפת C

ארגון המחשב ושפת סף

מבנה מחשבים

תכנות מכוון עצמים בשפת ++C

(סה”כ 20 נ”ז). יישקל מתן נקודות זכות מקורסי בחירה נוספים.

 

לימודי אנגלית וקורסי בחירה

קורסי האנגלית ניתנים במהלך השבוע בבוקר ואחה”צ.

חלק מקורסי הבחירה יינתנו במהלך השבוע בשעות אחה”צ.

 

מספר המקומות בתכנית מוגבל ולכן הקבלה לתכנית הלימודים תידון בוועדת הקבלה.

 

מסלול “מעוף” (דו-יומי) 4 שנים

 

תכנית “מעוף” בנויה במתכונת של 4 שנים, 12 סמסטרים כולל סמסטר קיץ, בימים חמישי ושישי.
בתכנית “מעוף” לתואר “בוגר” במדעי המחשב עם התמחות/חטיבה ייתכן כי הלימודים יתפרשו בשנים ג’ ו- ד’ על פני יום נוסף בשבוע (אחה”צ).
כמו כן,  בסמסטר קיץ יתכן שהלימודים יתפרשו על פני יום נוסף בשבוע וזאת כיוון שסמסטר קיץ קצר יותר.

 

 

 

 

תואר ראשון בכלכלה וניהול (.B.A)

מה לומדים בכלכלה וניהול

 

תואר ראשון בכלכלה וניהול (.B.A) מקנה לסטודנטים ידע אקדמי עדכני בשני תחומים: כלכלה וניהול. שני התחומים נלמדים תוך שילוב וקישור ביניהם, מה שמהווה הן יתרון לכלכלן והן יתרון למנהל.

לימודי כלכלה משלבים בין תיאוריות ובין יישומיהן לכלכלת ישראל ולכלכלה הגלובלית, ומקנה לסטודנטים מיומנויות חשובות המהוות יתרון בעת יציאתם לשוק העבודה.

התכנית מציעה מגוון מסלולי לימוד לבחירת הסטודנטים ובכך מגבירה את ההתאמה בין תחומי העניין להעדפת הסטודנטים ומגדילה את סיכויי ההשתלבות וההצלחה שלהם בתחום זה.

לימודי כלכלה וניהול מציעים התמחות מעשית לסטודנטים בעלי הישגים גבוהים החל משנה ג’, בארגונים שנים במגזר העסקי והציבורי. ההתמחות המעשית הינה הזדמנות ליישם את הלימודים עוד בזמן הלימודים ולצאת עם ניסיון עבודה, היכרות עם תפקידים וארגונים, קשירת קשרי עבודה ופוטנציאל להשתלבות בארגון עם סיום הלימודים.

חדש! תכנית לימודי ביקורת פנימית הכוללת תעודה בביקורת פנימית מטעם האקדמית ולשכת המבקרים הפנימיים IIA ישראלֿֿ.

 

 

התמחות ב-Applied Data Science

 

בשנים האחרונות, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, כמויות אדירות של מידע (Big Data) מיוצרות ונאגרות בידי ארגונים וחברות.  מידע זה הנו אוצר עבור הארגונים והחברות בתנאי שידעו לרתום את המידע שלהם לטובת קבלת החלטות טובות יותר ולייצור מוצרים ושירותים חדשים, יעילים וחדשניים יותר. ארגונים משתמשים במדע הנתונים (Data Science) כדי להפוך נתונים ליתרון תחרותי.

מנהל שמבין ומכיר את השיטות ואת הכלים המתקדמים לטיפול בנתונים, לניתוח שלהם ולהפקת תובנות מנתוני עתק (Big Data), יוכל לקבל החלטות טובות יותר לארגון.

כלכלנים עוסקים מאז ומתמיד בניתוח נתונים והנם בעלי יכולות לספר את הסיפור מאחורי נתונים.

על מנת שכלכלנים יוכלו להמשיך להיות רלוונטיים גם בשוק העבודה המודרני, מוטה הטכנולוגיה, אנו מציידים את הסטודנטים שלנו לכלכלה וניהול בכלים הטכנולוגיים המתקדמים לניתוח נתונים בעידן המידע.

לתפישתנו, כל כלכלן וכל מנהל כבר בעידן של היום ובטח בעידן המחר חייבים להיות בעלי אוריינות טכנולוגית בסיסית לכל הפחות, על מנת שיוכלו להשתמש בכישורי הכלכלה והניהול שלהם וכן על מנת להכיר ואף להשתמש ביכולות שהטכנולוגיות מעמידות לרשות הארגון לשכלול הפעילות הניהולית בו. לכן, בתכנית בכלכלה וניהול כל הסטודנטים לומדים סל קורסי חובה בתחום ביג דאטה וכלי ניתוח בסיסיים הכוללים קורס מבוא לטכנולוגיות מידע ו-BI, קורס בתכנות פייתון, קורסי אקונומטריקה בפייתון, קורס אנליסט SQL, קורס בבינה עסקית. אנו מציעים לסטודנטים שלנו שמעוניינים להתמקצע בתחום ניתוח נתונים, ללמוד בנוסף ללימודי בסיסיים אלו גם התמחות מורחבת שבסיומה יוכל הבוגר לעבוד כ- Data Analyst  ובכך לפתוח לעצמו אופק תעסוקתי נוסף.

ההתמחות תקנה לסטודנטים ידע מעמיק בתחום Data Science במסגרת קורסים ייחודיים בהיקף של 24 נ”ז, בנוסף לקורסי חובה בתחום בהיקף של 11 נ”ז , אותם לומדים כלל הסטודנטים בתכנית בכלכלה וניהולסה”כ ילמדו הסטודנטים בהתמחות, 35 נ”ז בתחום.

יישומים לכלכלה וניהול: ההתמחות תציע קורסים שמשלבים בין Data Science לבין עולמות התכן של כלכלה וניהול הן בשימוש בנתונים לשם הפקת תובנות כלכליות ועסקיות והן בפתרון בעיות רלוונטיות בתחומי הכלכלה והניהול כגון בתחום הפינטק.

למידה מבוססת פרויקטים: ההתמחות תציע למידה מבוססת פרויקטים בשלב המתקדם שלה, בשנה ג’ סמסטר ב’. הסטודנטים יישמו כלי בינה מלאכותית ( AI) לפתרון בעיות מתחום הכלכלה והניהול.

 

 

 

דו חוגי – במדעי המחשב ובכלכלה וניהול

 

מטרת התכנית היא להעניק לבוגריה ידע בתחומי מדעי המחשב וכלכלה.
התכנית מקנה בסיס להמשך לימודים לתארים גבוהים בתחומי מדעי המחשב וכלכלה וניהול. התכנית מתבססת על תכנית לתואר ראשון במדעי המחשב והתכנית לתואר ראשון בכלכלה וניהול המתקיימות באקדמית

 

 

מסלול בשוק ההון

 

מטרת המסלול הנה להקנות לסטודנטים הבנה מעמיקה של שוק ההון ולהכשירם להשתלבות בתפקידים שונים בשוק ההון. בשנים האחרונות, ובמיוחד מאז רפורמת בכר, ביצע שוק ההון קפיצת מדרגה מבחינת מספר השחקנים בשוק, התחרות ביניהם והתחכום הנדרש לעבודה.
שוק ההון הופך ליותר ויותר תחרותי, מורכב ומלא תהפוכות, מה שגורר גם התערבות מצד הרגולטורים השונים – והופך את כל המשחק למורכב בהרבה ממה שהיה בעבר.

המסלול מקנה תשתית תיאורטית מעמיקה לניתוח מצב השוק וכן ידע על מכשירים פיננסיים שונים, על השחקנים השונים בשוק ועל החוקים החלים בו. המסלול מקנה לסטודנטים כלים יישומיים, כולל שימוש בתכנות והתנסות בחדרי עסקאות משוכללים בהם מלמדים תיאוריה ופרקטיקה. המרצים במסלול משלבים אקדמיה עם ניסיון פרקטי, חלקם אנשי אקדמיה וחלקם מהמגזר העסקי ומהמגזר הציבורי.

 

התמחות בנדל”ן

 

תחום הנדל”ן בכלל ונושא הדיור בפרט הינו אחד הנושאים המרכזיים בשיח הכלכלי חברתי בישראל. כמדינת הגירה המוגבלת בקרקע, תפס תחום הנדל”ן לאורך השנים את תשומת הלב של הציבור בישראל. בשנים האחרונות נמצא נושא מחירי הדיור, הגורמים לעלייתם והמדיניות הדרושה להפחתת מחירי הדיור בראש סדר היום הציבורי. לצד תחום הדיור למגורים, גדלה בשנים האחרונות החשיבות של תחום הנדל”ן המניב בישראל ובעולם כיעד להשקעות של גופים פרטיים ומוסדיים. תהליכים אלו הגדילו את החשיבות של הבנת תהליכים בתחום הנדל”ן והכשרת כוח אדם מקצועי לתחום הנדל”ן.

להתמחות בנדל”ן במסגרת התכנית לתואר בוגר בכלכלה וניהול שתי מטרות:

 1. להקנות לסטודנט הבנה מעמיקה של תהליכים ותופעות בשוק הנדל”ן על מנת להכשיר אותו להשתתף בתהליכי קבלת ההחלטות ועיצוב מדיניות ציבורית בתחום הנדל”ן.לפתח את יכולות הסטודנט להשתתף, לנתח
 2. ולבדוק פרויקטים מורכבים (מגורים, מסחר, תעשייה) בתחום הנדל”ן במטרה להכשיר אותו להשתלב בתפקידים שונים במגזר העסקי בתחום זה. המסלול יקנה תשתית תיאורטית מעמיקה לצד כלים יישומיים לניתוח וייזום פרויקטים בתחום הנדל”ן, כולל בדיקת כדאיות השקעות ופתרונות מימון בתחום הנדל”ן הפרטי, העסקי והציבורי. המסלול ישלב לימודים מתחומים שונים הנדרשים לצורך הבנת שוק הנדל”ן בעיקר היבטי תכנון, משפט ומיסוי. המסלול ישלב מרצים אורחים מתחומים שונים בתחום הנדל”ן כגון מנהלי כספים, מנהלים בחברות השקעה בתחום הנדל”ן בישראל ובעולם, מנהלי תחום הנדל”ן בבנקים.

 

פתיחת ההתמחות בנדל”ן מותנית במספר הנרשמים.

 

מסלול בניהול יזמות

 

המסלול בניהול יזמות מעניק ליזמי העתיד את הכלים העדכניים ביותר לפיתוח, לייסוד ולניהול של מיזמים. המסלול מכשיר מנהלים וכלכלנים להשתלב בסביבה יזמית, מחדשת ויוצרת. במהלך לימודי החובה והבחירה נחשפים הסטודנטים לעקרונות היזמות, מעמיקים את הידע האקדמי ורוכשים מיומנויות המעשיות. בשלבים המתקדמים של המסלול, לוקחים הסטודנטים חלק פעיל בפרויקטים יזמיים, עבודת צוות חדשנית ויצירתיות.

המסלול חושף את הסטודנטים ליזמות בתחומים שונים, כולל יזמות עסקית, יזמות פנים ארגונית ויזמות חברתית שאינה למטרות רווח. בנוסף לסגל האקדמי, במסלול מתארחים יזמים, מרצים מחברות הון סיכון ויועצים עסקיים. המסלול מתאים לסטודנטים וסטודנטיות אשר מאמינים שאפשר (וכדאי) לשנות את העולם באמצעות חשיבה יצירתית ועשייה כלכלית פורצת דרך.

 

 

מסלול בניהול משאבי אנוש

 

ניהול משאבי אנוש מורכב מתכנון של מדיניות בהקשר להיבט של המשאב האנושי בניהול והיישום שלה בפועל. כלומר – אופני איוש תפקידים בארגון, הדרכת עובדים, הערכת ביצועיהם, הנעתם, וכדומה. התקופה הנוכחית הנה תקופה של שינוי מואץ, אשר משפיע השפעה ניכרת על הגדרת המטרות, המבנה ודרכי הפעולה של ארגונים. שינוי זה נגרם בעיקר בשל תהליכי הגלובליזציה, ההתקדמות הטכנולוגית והשלכותיה על אופי העבודה, הגיוון הרב יותר בכוח העבודה, ותמורות ערכיות. בתקופה זו גדלה החשיבות של המשאב האנושי, כמקור אפשרי ליתרון היחסי של הארגון לעומת מתחריו.

המסלול מקנה לסטודנטים הבנה מעמיקה ויכולות יישום בתחום המעניין והדינאמי של ניהול משאבי האנוש, שיאפשרו להם להתאים את הנהלים ודרכי הפעולה הסטנדרטיים של ניהול משאבי אנוש לצרכי הארגון הספציפיים, מזווית ראיה אסטרטגית. הלימודים במסלול יסייעו להשתלבות בעבודה במחלקות משאבי אנוש בארגונים ובחברות לפיתוח ארגוני, ומהווים בסיס ללימודי תואר שני בניהול משאבי אנוש ותחומים קרובים (ייעוץ ארגוני, התנהגות ארגונית, לימודי עבודה, וכדומה). המסלול הוא בשיתוף עם בית הספר למדעי ההתנהגות.

 

 

מסלול בניהול השירות

 

מטרת התוכנית הינה להציג את הידע העכשווי בתחום השירות והשיווק ולאפשר התמחות רב תחומית הממוקדת בלקוח – לבחון אתגרים והזדמנויות עמם מתמודדים ארגונים בתחומים הקשורים לשיווק ולשירות משלב גיוס הלקוח ועד לשלב שימור לקוחות. התוכנית תציג את המורכבות של ניהול שירות ושיווק בשוק תחרותי ותגביר את מודעות הסטודנטים לחשיבות השירות בהצלחתם של ארגונים.

במסגרת התוכנית מתקיים קורס מעשי בו סטודנטים נחשפים מדי שבוע ל”חקר מקרה” (case study) של חברות מצטיינות בתחומי השירות והשיווק, מתקיים דיון על דילמות ניהוליות ונפגשים לשיחה עם מנהלים/ות בכירים/ות העובדים בתחום. שיחות אלו מניבות הצעות לעבודה ומפתחות קשרים עם המגזר העיסקי. כמו כן, מתקיים סיור לימודי.

 

 

 

תואר ראשון בפסיכולוגיה (.B.A)

מה לומדים בתואר ראשון בפסיכולוגיה

 

התכנית ללימודי פסיכולוגיה מכוונת להקנות לסטודנטים ידע וכלי מחקר בשני התחומים העיקריים של מדעי ההתנהגות – פסיכולוגיה וסוציולוגיה.

התכנית בתואר ראשון בפסיכולוגיה מפגישה את הסטודנטים עם תחומי התוכן ועם נושאי המחקר העיקריים של שתי הדיסציפלינות, תוך הדגשת הזיקות ביניהן. לסטודנטים מוקנות, בנוסף, מיומנויות מחקר באמצעות קורסים אינטנסיביים בשיטות מחקר, בסטטיסטיקה, במדידה ובשימושי מחשב. בשנת הלימודים השלישית משתתפים הסטודנטים בשני סמינריוני מחקר, אחד בתחום הפסיכולוגיה ואחד בתחום הסוציולוגיה.
במסגרת לימודים זו, המתקיימת בקבוצות קטנות, עורך כל סטודנט מחקר עצמאי, בהדרכה אישית. התוכנית מותאמת לדרישות התואר השני בחוגים לפסיכולוגיה ולסוציולוגיה באוניברסיטאות בארץ.

 

התמחות בניהול משאבי אנוש

 

מהו ניהול משאבי אנוש?
ניהול משאבי אנוש מורכב מהמדיניות ופרקטיקה בהקשר להיבט של “האנשים”, או המשאב האנושי בארגון. הווה אומר – אופני איוש תפקידים בארגון, הדרכת עובדים, הערכת ביצועיהם, הנעתם, וכדומה. בספרות האקדמית בנושא משאבי אנוש מתוארת התקופה הנוכחית כתקופה של שינוי מואץ, אשר משפיע השפעה ניכרת על הגדרת המטרות, המבנה ודרכי הפעולה של ארגונים. שינוי זה נגרם בעיקר בשל תהליכי הגלובליזציה, ההתקדמות הטכנולוגית והשלכותיה על אופי העבודה (למשל, הצורך בלמידה ורכישת ידע במשך כל הקריירה התעסוקתית), הגיוון הרב יותר בכוח העבודה, ותמורות ערכיות (לדוגמא, הדרישה לשוויון הזדמנויות בעבודה). כפועל יוצא של השינוי המואץ, ארגונים נדרשים לפעול בסביבה סוערת ותחרותית יותר, בה קיים אלמנט מובנה של חוסר וודאות. בתנאי סביבה שכאלה, גדלה החשיבות של המשאב האנושי, כמקור אפשרי ליתרון היחסי של הארגון לעומת מתחריו. יתרה מכך, מנהלי משאבי אנוש נדרשים להיות מעורבים בהליך בנית האסטרטגיה העסקית, ולגזור ממנה אסטרטגיה מתאימה של משאבי אנוש. קרי, עליהם להתאים את הפרקטיקות הסטנדרטיות של ניהול משאבי אנוש לצרכי הארגון הספציפיים, מזווית ראיה מערכתית. לאור כל האמור לעיל, עולה הצורך בהתמחות בניהול משאבי אנוש.

 

 

התמחות מורחבת בניהול משאבי אנוש

 

ללימודי משאבי אנוש בהיקף כולל של 24 נקודות זכות.

המסלול מאפשר להעמיק את הידע בניהול משאבי אנוש באמצעות התייחסות לנושאים נוספים מעבר למסלול הבסיסי של לימודי משאבי אנוש, כגון: (1) שימור, פיתוח והשבחת ההון האנושי, (2) משפט עבודה ודיני עבודה, ו-(3) הבנה עסקית. כמו כן, מסלול זה כולל סדנה בנושאים רלוונטיים כגון הנחיית קבוצות, ניהול צוותים, וכדומה.

במסלול המורחב בלימודי משאבי אנוש תתקיים בנוסף גם התנסות מעשית – חלק א’ של ההתנסות יכלול מבט לשטח ע”י חשיפה להרצאות אורח במגוון נושאים (גיוס, מיון, הדרכה, וכדומה). חלק ב’ של ההתנסות יכלול גיבוש מענה צוותי לבעיות/אתגרים שהוצגו בהרצאות האורח וקבלת משוב עליו.

סטודנטים במסלול המורחב לא ילמדו קורסי בחירה בתכנית. עם זאת, אין הדבר פוגע באפשרות הלומדים במסלול המורחב לפנות ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה או בסוציולוגיה בסיום לימודיהם, אם יחפצו בכך.

חשוב לציין כי תואר ראשון בפסיכולוגיה עם המסלול המורחב בלימודי משאבי אנוש הינו תכנית מוכרת להסמכה על ידי העמותה לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש בישראל, שהינה הגוף המקצועי המוביל בתחום בישראל.

 

התמחות בפסיכולוגיה של הספורט ופעילות גופנית

 

הפסיכולוגיה של הספורט והפעילות הגופנית הינו תחום מבוקש, צעיר ודינאמי, העוסק ביישום עקרונות פסיכולוגיים (כגון- קבלת החלטות, ניהול רגשות, הצבת מטרות) לעולם הספורט והאימון הגופני. המסלול המוצע באקדמית תל-אביב-יפו הינו מסלול ייחודי, והראשון מסוגו בארץ. המסלול מתאים למספר מצומצם של סטודנטים וסטודנטיות, אשר רוצים לשלב את אהבתם לפסיכולוגיה עם התשוקה לספורט, לעבוד עם ספורטאים על מנת לעזור להם לממש את מלוא הפוטנציאל ומעוניינים להיות מעורבים בקהילה כתומכי תהליכי שינוי הכוללים מרכיבי ספורט.

במסגרת המסלול, ייחשפו הסטודנטים לשני עולמות התוכן העיקריים בהם עוסק התחום:
1 .יישום תיאוריות פסיכולוגיות על מנת להבין את הרגשות, המחשבות וההתנהגויות של העוסקים בספורט (ברמה המקצוענית והחובבנית), מתוך כוונה לייעל ולשפר את רמת ביצועיהם.
2 .הבנה כיצד עיסוק בספורט, התעמלות ופעילות גופנית משפיעים על ההתפתחות הפסיכולוגית של פרט, בריאות ורווחה במהלך החיים.

הלימודים במסלול יחלו בשנה השנייה ללימודים ויהיו בהיקף של 20 נקודות זכות (נ”ז), מתוך 112 נ”ז של התואר הראשון בפסיכולוגיה. הקורסים במסלול פסיכולוגיה של הספורט נבחרו בקפידה, כך שיעמדו בדרישות האגודה האמריקאית לפסיכולוגית ספורט (AASP), ודומים בהיקפם ותכניהם למסלולים הנלמדים בחו”ל. במסגרת המסלול, ייחשפו הסטודנטים למגוון טכניקות ופרקטיקות בהן עושה שימוש פסיכולוג הספורט (דמיון מודרך, היפנוזה, ביו- פידבק), וכמו כן, יתנסו בעבודה עם בני נוער וספורטאים במסגרת עבודת שדה.

 

 

התמחות בחוויית משתמש

 

בשנים האחרונות “חוויית משתמש” הפכה מושג שגור בעולם ההייטק והמקצוע “מאפיין/ת חוויית משתמש” הפך למקצוע נדרש ומבוקש. אפשרויות התעסוקה ומגוון התפקידים תחת מניפת “חוויית המשתמש” רחב מאוד, כאשר המקצוע דורש ידע נרחב על התנהגות אנושית, מדעי המחשב, מערכות מידע, יסודות מחקר ועוד.
ההתמחות המוצעת באקדמית תל אביב יפו הינה הראשונה מסוגה באקדמיה הישראלית ומקיפה את כלל התחומים הנ”ל. תחום חוויית המשתמש נסמך על עקרונות אינטראקציית אדם-מחשב ומשלב עקרונות פסיכולוגיים (תפיסה, קשב, קבלת החלטות, רגש, זיכרון ועוד), הנדסת אנוש (עיצוב תצוגות, בקרים ועוד), סטטיסטיקה, אנתרופולוגיה, מדעי המחשב, מערכות מידע ותחומים נוספים ומגוונים. עקרונות אלו משמשים לעיצוב ממשקי משתמשים, כגון: אתרי אינטרנט, אפליקציות, דשבורדים וכל ממשק המיועד לאינטראקציה עם בני אדם.

 

במהלך ההתמחות:

נלמד כיצד ליישם עקרונות חוויית משתמש והנדסת אנוש כדי לייצר מוצרים דיגיטליים המותאמים לסוגים שונים של משתמשי קצה.

נרכוש ידע בתחום הנדסת האנוש בכדי ליישמו בתחומים מגוונים, כמו: תעופה, רפואה, רכב, או להשתמש בו כדי להמשיך לתארים מתקדמים ולרכוש השכלה כמהנדסים בתחום הנדסת האנוש.

נתנסה בפרויקטים יישומיים מגוונים, המבוססים על בעיות עכשוויות איתם מתמודדת תעשיית ההיי-טק הישראלית והעולמית.

הלימודים בהתמחות יחלו בשנה השנייה לתואר ויהיו בהיקף של 20 נקודות זכות (נ”ז) מתוך 112 של התכנית לתואר בוגר בפסיכולוגיה. הקורסים נבנו במטרה להכשיר את הסטודנטים להשתלב בתארים מתקדמים רלוונטיים בתחומי אינטראקציית אדם-מחשב והנדסת אנוש בארץ ובעולם, ולהשתלב בשוק העבודה במגוון תפקידים רלוונטיים (מאפייני חווית משתמש, מהנדסי אנוש, חוקרי משתמשים, מומחי שמישות ועוד).

 

תואר ראשון בסיעוד (.B.S.N)

מה לומדים בתואר ראשון בסיעוד

 

התכנית לתואר ראשון בסיעוד תואמת למגמה של אקדמיזציה של התחום והיא משלבת תכנים עיוניים עם לימודים קליניים והתנסות קלינית.
שילוב זה מקנה לבוגרים את המיומנויות הדרושות לעיסוק בסיעוד ותשתית ראשונית לניהול שירותי סיעוד, כמו גם יכולות אנליטיות וכישורים הדרושים ללימודי המשך במהלך הקריירה.
התכנית מותאמת לדרישות של משרד הבריאות והמל”ג.

 

תכנית הסבת אקדמאים

 

מה לומדים בתכנית הסבת אקדמאים

 

תכנית הלימודים להסבת אקדמאים לתואר ראשון בסיעוד .B.S.N)) מיועדת לבעלי תואר ראשון ונמשכת שנתיים וחצי בלבד.
כוללת למידה תיאורטית והתנסות מעשית באשפוז ובקהילה.

הלימודים כוללים תכנים עיוניים, לימודים קליניים והתנסות קלינית ומבוססים על תכנית הלימודים המחייבת של משרד הבריאות ותכנית הלימודים לתואר ראשון בסיעוד.

בוגרי התכנית להסבת אקדמאים יעמדו לבחינת רישום ממשלתית לתואר אח/ות מוסמכ/ת.

התכנית מעניקה תואר ראשון בסיעוד.

הלימודים מקיפים תחומים רבים ומגוונים – מדעי הרפואה, מדעי החברה, כלכלת בריאות, איכות ובטיחות הטיפול, חשיבה קלינית מבוססת ראיות, גנטיקה, רפואה דחופה, סיעוד במצבי חירום, אתיקה, חוק ומשפט ועוד. הלימודים כוללים גם התנסות בפועל, בעבודה בבתי חולים ומתקנים אחרים בקהילה. ההתנסות הזו מאפשרת לסטודנטים להפוך את התיאוריה למעשה, ולרכוש מיומנות וניסיון כבר במהלך הלימודים.

הלימודים מתקיימים בקמפוס האקדמית תל־אביב-יפו, הדוגלת ברמת לימודים גבוהה וביחס אישי לכל סטודנט.

 

יתרונות התוכנית

תכנית הלימודים לאח/ות אקדמאי/ת נלמדת בקמפוס האקדמית, קמפוס גדול ומודרני.
שלושה עד חמישה ימי לימוד בשבוע:
שנה א’:
יומיים לימודי ערב 15:00-21:30
יום שישי 08:00-14:00

שנה ב’ וג’:
ארבעה עד חמישה ימי לימוד בשבוע.

תכנית הלימודים נמשכת שנתיים וחצי: 7 סמסטרים בקמפוס האקדמית,
כתה קטנה והומוגנית.

סגל דינאמי וצעיר, בעל ניסיון קליני עשיר בתפקידים בכירים בתחום האקדמי ובתחום מדיניות בריאות במשרד הבריאות.

ההתנסויות הקליניות במהלך תכנית ההכשרה יתקיימו במרכזים רפואיים בכל רחבי בארץ. ההתנסויות יחלו מהשנה השנייה, לאחר שהסטודנט רכש את הידע התיאורטי.
מלגות גבוהות מארגוני בריאות שונים לעומדים בחתכי הקבלה.

 

 

תואר שני במנהל עסקים (.M.B.A)

מה לומדים בתואר שני במנהל עסקים?

 

גלו את הכלים המיוחדים שבאמצעותם תוכלו להשפיע על עולם העסקים:

 

ההתמחויות המקצועיות בתואר: מימון, ניהול השיווק, אסטרטגיה יזמות וחדשנות, ניהול אימפקט.

מגוון קורסים חדשניים כגון “ניהול חווית לקוח בסביבה עסקית”, “טרנספורמציה עסקית דיגיטלית”, “FinTech”, “בינה עסקית ו-Big Data”.

פרויקט גמר מעשי בשיתוף חברות מובילות בתעשייה.

בלעדי! קורס דירקטורים המתקיים במסגרת קורסי הבחירה בתואר. המסיימים בהצלחה מקבלים תעודה המהווה יתרון משמעותי בשוק העבודה.

תכנית מנטורינג המתקיימת בשנה השנייה ובה סטודנטים/ות נפגשים “אחד על אחד” עם מנהלים מובילים במשק.

חוויה בינלאומית קורס משותף לסטודנטים ישראלים ולסטודנטים מאוניברסיטה בחו”ל (בשיווק), סיורים לימודיים בחו”ל (מותנה בהנחיות משרד הבריאות).

קהילת .B.A קהילה הכוללת את הלומדים והבוגרים הלוקחים חלק במועדון השקעות ובסדנאות להעשרה ולפיתוח מיומנות.

למידה משולבת לימודים פרונטליים בימי חמישי (החל מ 16:00) ולמידה מקוונת מהבית בימי שישי (14:00-8:00), בשכר לימוד אוניברסיטאי!

 

התמחות בניהול אימפקט

 

התמחות זו מציעה הזדמנות לסטודנטים שרוצים להוביל אנשים, פרויקטים, סטארט אפים וארגונים עסקיים להתמודדות עם האתגרים החברתיים, הכלכליים והסביבתיים הדוחקים ביותר בעולם כיום. חברות עוברות שינויים מהותיים כתוצאה מה-Singularity  שהטכנולוגיה מציבה. הסביבה הניהולית מאופיינת יותר ויותר על ידי ה- VUCA (נדיפות, אי-ודאות, מורכבות ודו ערכיות). כמו כן, הולך וגדל הצורך בחשיבה כלכלית אחרת, חשיבה שדואגת במקביל לשורה תחתונה משולשת: People + Planet + Profit. כיום יותר ויותר אנשים מעוניינים להתמודד עם האתגרים הגדולים של החברה ושל כדור הארץ. כל זה דורש ניהול, חשיבה אחרת וכלים ניהוליים חדשים.

 

ההתמחות בניהול אימפקט מיועדת לאותם אנשים שמעוניינים לקבל כלים לניהול אתגרים בסביבה חדשה זו, הקורמת עור וגידים מול עינינו. בוגרי התוכנית יקבלו כלים לאתר הזדמנויות ומשברים, לנסח תוכנית עבודה מוכוונת אימפקט, להוביל קבלת התוכנית ויישומה ולהפיק לקחים לקראת האתגר הבא.

 

בתוכנית ילמדו הגישות ה”קלאסיות” של מנהל עסקים, לצד החשיבה הביקורתית בניהול וכלכלה שמתפתחת כעת. סטודנטים ילמדו כלים כדוגמת כלכלה התנהגותית, כלכלה משתפת, בינה מלאכותית, מטבעות קריפטו (בלוקצ’יין) ומטבעות משלימים, ניהול חדשנות, ניהול בר קיימא של הסביבה וכיצד לפתח את ההון הפסיכולוגי העצמי של צוותי העבודה שלהם ושל הארגון בו הם פועלים.

 

שעות הלימוד בהתמחות יחלו בימי חמישי בשעה 14:00

 

התכנית משלבת למידה פרונטלית ולמידה מקוונת. בשנה א’ הלימודים יתקיימו בקמפוס ובשנה ב’ הלימודים יתקיימו בקמפוס בימי חמישי ובאופן מקוון בימי שישי. בכך התכנית מתכתבת עם המגמה בתעשייה המאפשרת עבודה מהבית. יודגש כי הקורסים המקוונים יבחרו בקפידה ככאלו שנוסו בהצלחה בהוראה מקוונת.

 

התמחות בניהול השיווק

 

תכנית ה-MBA של האקדמית תל-אביב-יפו מעניקה לבוגריה אפשרויות לקידום מקצועי על ידי שימוש בכלים שקיבלו במהלך הלימודים, המאפשרים להם להתמודד עם האתגרים הניצבים בפני מנהלי המחר. הלימודים מיועדים לבעלי תואר ראשון מכל התחומים המעוניינים להעצים ולהרחיב את הידע הניהולי שלהם ולרכוש מיומנויות שיכשירו אותם לתפקידי ניהול מתקדמים הן כיזמים פרטיים והן כחלק מחברות ציבוריות, פרטיות או כאלו של המגזר השלישי. הלימודים מאפשרים לסטודנטים להכיר ולהבין  את עולם הניהול על כל האספקטים השונים שלו, כגון מימון, שיווק, אסטרטגיה, יזמות וחדשנות בצורה רחבה ואינטגרטיבית ועם זאת להתמקצע באחד מהם. לבוגרי תואר שני במנהל עסקים יתרון מובהק בשוק העבודה. לפי דו”ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (2017) ההכנסה החציונית של בוגרי MBA שלוש שנים אחרי סיום התואר גבוהה ב-47% מזו של בוגר תואר ראשון.

 

בשנים האחרונות מתחרים ארגונים רבים על תשומת ליבו של הלקוח הפוטנציאלי. תחרות זו הפכה את תחום השיווק לחשוב ומרכזי בחייו של כל מנהל, הן בארגונים הפועלים בשוק המקומי והן בארגונים בינלאומיים. על מנת להתמודד מול האתגרים הרבים, נדרש המנהל להבנה של התשתית התאורטית בתחום השיווק ושל המגמות העדכניות בתחום זה, המתעדכן חדשות לבקרים. במהלך הלימודים בהתמחות בניהול השיווק ילמדו הסטודנטים את יסודות המקצוע בשילוב העמקה בעולמות התוכן החדשים בתחום השיווק הדיגיטלי, שיווק מונחה נתונים, פרסום, שיווק גלובלי ומסחר קמעונאי אלקטרוני.

 

התכנית משלבת למידה פרונטלית ולמידה מקוונת. בשנה א’ הלימודים יתקיימו בקמפוס ובשנה ב’ הלימודים יתקיימו בקמפוס בימי חמישי ובאופן מקוון בימי שישי. בכך התכנית מתכתבת עם המגמה בתעשייה המאפשרת עבודה מהבית. יודגש כי הקורסים המקוונים יבחרו בקפידה ככאלו שנוסו בהצלחה בהוראה מקוונת.

 

התמחות במימון

 

תכנית ה-MBA של האקדמית תל-אביב-יפו מעניקה לבוגריה אפשרויות לקידום מקצועי על ידי שימוש בכלים שקיבלו במהלך הלימודים, המאפשרים להם להתמודד עם האתגרים הניצבים בפני מנהלי המחר. הלימודים מיועדים לבעלי תואר ראשון מכל התחומים המעוניינים להעצים ולהרחיב את הידע הניהולי שלהם ולרכוש מיומנויות שיכשירו אותם לתפקידי ניהול מתקדמים הן כיזמים פרטיים והן כחלק מחברות ציבוריות, פרטיות או כאלו של המגזר השלישי. הלימודים מאפשרים לסטודנטים להכיר ולהבין  את עולם הניהול על כל האספקטים השונים שלו, כגון מימון, שיווק, אסטרטגיה, יזמות וחדשנות בצורה רחבה ואינטגרטיבית ועם זאת להתמקצע באחד מהם. לבוגרי תואר שני במנהל עסקים יתרון מובהק בשוק העבודה. לפי דו”ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (2017) ההכנסה החציונית של בוגרי MBA שלוש שנים אחרי סיום התואר גבוהה ב-47% מזו של בוגר תואר ראשון.

 

החלטות פיננסיות מהוות את הבסיס בכל חברה בעולם, ולכן השליטה ברזי עולם זה חיונית לכל מנהל ובמיוחד למנהלים בתחומים הפיננסיים. ההתמחות במימון מקנה ידע נרחב של שוק ההון, מימון הפירמה, השקעות, הערכת שווי חברות, אופציות וחוזים עתידים, ניהול סיכונים, מימון התנהגותי ומימון בינלאומי, עם הדגשת הקשר בין העולם האקדמי והעסקי. במהלך הלימודים מושם דגש מיוחד על פיתוח יכולותיהם האסטרטגיות פיננסיות של הסטודנטים ושיפור ההחלטות המימוניות תוך הפיכתן למקצועיות, מהירות ומושכלות יותר.

 

התכנית משלבת למידה פרונטלית ולמידה מקוונת. בשנה א’ הלימודים יתקיימו בקמפוס ובשנה ב’ הלימודים יתקיימו בקמפוס בימי חמישי ובאופן מקוון בימי שישי. בכך התכנית מתכתבת עם המגמה בתעשייה המאפשרת עבודה מהבית. יודגש כי הקורסים המקוונים יבחרו בקפידה ככאלו שנוסו בהצלחה בהוראה מקוונת.

 

 

התמחות באסטרטגיה, יזמות וחדשנות

 

תכנית ה-MBA של האקדמית תל-אביב-יפו מעניקה לבוגריה אפשרויות לקידום מקצועי על ידי שימוש בכלים שקיבלו במהלך הלימודים, המאפשרים להם להתמודד עם האתגרים הניצבים בפני מנהלי המחר. הלימודים מיועדים לבעלי תואר ראשון מכל התחומים המעוניינים להעצים ולהרחיב את הידע הניהולי שלהם ולרכוש מיומנויות שיכשירו אותם לתפקידי ניהול מתקדמים הן כיזמים פרטיים והן כחלק מחברות ציבוריות, פרטיות או כאלו של המגזר השלישי. הלימודים מאפשרים לסטודנטים להכיר ולהבין  את עולם הניהול על כל האספקטים השונים שלו, כגון מימון, שיווק, אסטרטגיה, יזמות וחדשנות בצורה רחבה ואינטגרטיבית ועם זאת להתמקצע באחד מהם. לבוגרי תואר שני במנהל עסקים יתרון מובהק בשוק העבודה. לפי דו”ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (2017) ההכנסה החציונית של בוגרי MBA שלוש שנים אחרי סיום התואר גבוהה ב-47% מזו של בוגר תואר ראשון.

 

תכנון אסטרטגי כבר מזמן אינו נחלתם הבלעדית של חברות הייעוץ כמו מקנזי ואחרות, והוא מוטמע בתהליכים של מרבית הארגונים, אם בצורת מחלקות אסטרטגיה ואם בצורת צוות תכנון המובל ע”י ההנהלה הבכירה בארגון. במהלך הלימודים מושם דגש על הקניית ידע פרקטי ומיומנויות הנדרשות לתפקידי הנהלה בכירה.

 

ההתמחות מתמקדת בשני מוקדים עיקריים:

 

הסוגיות הכרוכות בהנהגת ארגון במשק המקומי והבינלאומי, תוך הבנה, תכנון ויישום אסטרטגיה ארגונית לאור אתגרי הכלכלה הגלובלית והמהפכה הדיגיטלית.

לימוד תהליכי חדשנות ויזמות בארגונים, קטנים וגדולים כאחד, כדרך לבניית יתרון תחרותי בר קיימא

 

 

התכנית משלבת למידה פרונטלית ולמידה מקוונת. בשנה א’ הלימודים יתקיימו בקמפוס ובשנה ב’ הלימודים יתקיימו בקמפוס בימי חמישי ובאופן מקוון בימי שישי. בכך התכנית מתכתבת עם המגמה בתעשייה המאפשרת עבודה מהבית. יודגש כי הקורסים המקוונים יבחרו בקפידה ככאלו שנוסו בהצלחה בהוראה מקוונת.

 

 

תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני (.M.A)

מה לומדים בתואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני?

 

התקופה הנוכחית היא תקופה של שינויים מואצים, אשר משפיעים השפעה ניכרת על הגדרת המטרות, המבנה, ודרכי הפעולה של ארגונים.
האתגרים עמם מתמודדים ארגונים כיום הינם רב-תחומיים (טכנולוגיים, כלכליים, תרבותיים, חברתיים, דמוגרפיים, ועוד), אין להם מענה בלעדי בדיסציפלינה ספציפית כלשהיא. מציאות זו היא שהפכה את הייעוץ והפיתוח הארגוני למקצוע חשוב ונדרש.

מטרת תכנית הלימודים בתואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני היא הכשרת יועצים בעלי רמה גבוהה של ידע ומיומנויות רלוונטיים, להכוונה וליווי של תהליכי שינוי ופיתוח ארגוני.

 

יתרונות ייחודיים של תכנית הלימודים בתואר שני בייעוץ ארגוני

כיסוי קוהרנטי, תשתיתי ומתקדם, לתכנים ולמיומנויות העיקריים בייעוץ ובפיתוח ארגוני.

הכרת “ארגז הכלים” של היועץ הארגוני. למידה יסודית ושיטתית של ארבעת סוגי ההתערבויות הקיימים בייעוץ ובפיתוח ארגוני (אסטרטגיות, טכניות-מבניות, של תהליכי אנוש, ושל ניהול משאבי אנוש).

 חשיפה לאופני העבודה של יועצים ארגוניים בשלושת המגזרים (הפרטי, הציבורי, השלישי) ובחברות משפחתיות.

גיבוש זהות פרופסיונאלית אישית כיועץ ארגוני. זהו מאפיין חשוב של תכנית הלימודים, אשר  אמור לשמש “מורה נבוכים” ליועצים ארגוניים בתחילת דרכם המקצועית ולסייע להם בניהול עצמי של הקריירה שלהם בעתיד.

התבססות על התשתית של האקדמית ת”א-יפו, כמוסד החותר למצוינות.

היותה תכנית התואר השני בייעוץ ופיתוח ארגוני היחידה באזור ת”א בשכר לימוד ציבורי.

 

דרישות קדם

יש להוכיח ידע קודם או לעמוד בבחינת פטור בתחומים הנ”ל:

סטטיסטיקה לתואר ראשון במדעי החברה

שיטות מחקר לתואר ראשון במדעי החברה

 

 

תואר שני בלימודי משפחה (.M.A)

מה לומדים בלימודי משפחה?

 

בוגרי/ות תואר ראשון במדעי החברה, הרוח, חינוך או משפטים? בואו לקבל את הכלים שיאפשרו לכם/ן להשפיע ולפעול בזירה הפרטית והציבורית למען רווחת המשפחות בארץ ובעולם.

 

2 התמחויות לבחירה:

איזון עבודה-משפחה

ייעוץ פרטני למשפחות

 

יתרונות התכנית:

תואר אקדמי בין-תחומי המשלב הכשרה מעשית בייעוץ למשפחות וארגונים

פרקטיקום בתחומי הייעוץ למשפחות ולארגונים בלווי של מנחה אקדמי ומעשי

קשרים עם ארגונים מחוץ לאקדמיה

ארבעה סמסטרים – ניתן לשלב עם משרה מלאה

שכר לימוד אוניברסיטאי

תת-התמחות חדשנית וייחודית בארץ: יעוץ לארגונים בנוגע לשילוב עבודה-משפחה

 

תואר שני בפסיכולוגיה (.M.A)

המגמה לפסיכולוגיה קלינית

מה לומדים בתואר שני בפסיכולוגיה קלינית?

 

מטרת התואר השני בפסיכולוגיה במגמה הקלינית להכשיר את בוגריה לעולם הטיפול העדכני תוך פיתוח חשיבה רבגונית ויכולת לנוע ולשלב בין מיומנויות קליניות ויכולות מחקריות. בהתאמה, לימודי הליבה במגמה נועדו על מנת להקנות ידע נרחב ועדכני ומיומנויות קליניות בתחומי הפסיכופתולוגיה, האבחון, הריאיון הקליני והטיפול וכן ידע והיכרות עם כלים ומתודולוגיה של מחקר יישומי וקליני.

 

ליבת התכנית בלימודי התואר השני בפסיכולוגיה כוללת קורסי מבוא וקורסי העמקה בתחומים אלה, במסגרתם נחשפים הסטודנטים להמשגות בתחום הפסיכופתולוגיה המתבססות על מודלים פסיכולוגיים, התפתחותיים, ביולוגיים ורב-תרבותיים; היכרות והתנסות במגוון כלי אבחון וראיון עם דגש על ראייה כוללת של הפרט; וכן חשיפה למגוון דרכי טיפול, כולל גישות פסיכודינמיות, מערכתיות-משפחתיות, קוגניטיביות-התנהגותיות ועבודה קבוצתית. בנוסף, מקבלים הסטודנטים קורס ביסודות הפסיכופרמקולוגיה. הלימודים בתואר כוללים התנסות מעשית (פרקטיקום) במסגרות ציבוריות של בריאות הנפש.

 

ההתנסות המעשית מלווה בהדרכה בשדה וכן בקבוצות הדרכה קטנות במכללה, הניתנות ע”י מדריכים קליניים בכירים מתוך סגל המגמה. המגמה מציעה גם מסלול לימודים במיקוד ילדים.

 

V מסלול מחקרי (עם תזה)

 

V מסלול ללא תזה

 

המגמה לפסיכולוגיה רפואית

מה לומדים בתואר שני בפסיכולוגיה רפואית?

 

פסיכולוגיה רפואית הינו תחום מחקרי וטיפולי המתמקד בהבנת הקשרים בין המשתנים הפיזיולוגיים לבין המשתנים הפסיכולוגיים, החברתיים והתרבותיים העשויים להשפיע על התפרצות תופעות ומחלות גופניות, דרכי ההתמודדות איתן ומניעתן.

 

הפסיכולוגיה הרפואית התפתחה כענף מדעי לקראת סוף המאה ה- 20. תהליך זה התאפשר בעקבות התפתחויות תיאורטיות ומחקריות והצגת מודלים חדשים המאפשרים הבנה טובה יותר של יחסי הגומלין בין תהליכים גופניים ותהליכים פסיכולוגיים. כיום מהווה הפסיכולוגיה הרפואית תחום עצמאי המאופיין על ידי מודלים וגישות תיאורטיות כמו גם גישות טיפוליות ואבחוניות ייחודיות. הענף המחקרי והענף הטיפולי פועלים בשילוב ומזינים זה את זה.

 

תכנית הלימודים מורכבת מ- 3 יסודות:

 

יסודות הנלמדים במקצועות הפסיכולוגיה הרפואית (כגון: דחק והתמודדות, התנהגות בריאות, גורמי פגיעות וחוסן בהתפתחות והתמודדות עם מחלות ומגבלות גופניות).

קורסים המקנים ידע ומיומנויות קליניות (כגון: ראיון, אבחון והערכה,  פסיכותרפיה (גישות דינמיות, קוגניטיבית –התנהגותית, נרטיבית, טיפול משפחתי מערכתי).

קורסים המקנים יסודות בפיזיולוגיה, פסיכונוירואימונולוגיה ונוירופסיכולוגיה קלינית.

כל אלה מהווים בסיס להבנת הקשר בין תהליכים  פסיכולוגים, פיזיולוגיים  והתנהגות, ותשתית לקורסים מתקדמים יותר.  קורסים נוספים כמו ביופידבק, הבניית מקרה, אתיקה כמו גם מגוון קורסי בחירה וסמינרים מאפשרים השלמת הידע והעמקתו בנושאים הרלבנטיים לעבודתו של הפסיכולוג הרפואי.

 

 

 

במגמה לפסיכולוגיה רפואית ישנה אפשרות לבחור בין המיקודים: מבוגרים, פסיכו-גרונטולוגיה* או ילדים**

 

*תתכנה מספר מלגות בתחום.

 

**האקדמית אינה מתחייבת שתשובץ במיקוד בו בחרת.

 

V מסלול מחקרי (עם תזה)

 

V מסלול ללא תזה

 

המגמה לפסיכולוגיה חינוכית

מה לומדים בתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית?

 

מטרת התכנית בתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית באקדמית היא להכשיר סטודנטים מצטיינים להתמחות בפסיכולוגיה חינוכית באמצעות:

 

הקניית ידע הנדרש לפסיכולוג חינוכי: פסיכולוגיה חינוכית, רפואית, קלינית, התפתחותית וארגונית- מערכתית.

הכרת שיטות הערכה וחקר הכלים העומדים לרשות הפסיכולוג החינוכי

פיתוח הידע המקצועי

למידה ויישום מודלים קלאסיים ועדכניים לאבחון פסיכו-דיאגנוסטי הן פרטני והן מערכתי קהילתי

למידה ויישום שיטות טיפול פרטניות, משפחתיות ומערכתיות הרלוונטיות לעבודות היומית של פסיכולוג חינוכי: הלימודים יתבססו על שילוב של דיסציפלינות המתארות ומסבירות תהליכים התפתחותיים, קוגניטיביים ופסיכולוגיים נורמטיביים ופתולוגיים, תוך כדי הבנת השפעתם של יחסי הגומלין בין הפרט לסביבתו על תהליכים אלה. לימודי הליבה יאפשרו רכישת ידע ומיומנויות בתחומים השונים של אבחון פרטני ומערכתי, פסיכותרפיה והתערבות פסיכולוגית מערכתית במצבי לחץ וטראומה. הסטודנט ירכוש ידע תיאורטי, מתודולוגי ויישומי בקידום רווחה נפשית בקהילה.

 

 

V מסלול מחקרי ( עם תזה*)

 

V מסלול ללא תזה

 

הקבלה לתכנית עם תזה תתאפשר לקראת סוף סמסטר א בשנה הראשונה ובכפוף לתנאי הקבלה.

 

המגמה לנוירופסיכולוגיה שיקומית

מה לומדים בתואר שני בפסיכולוגיה נוירופסיכולוגיה שיקומית?

 

המגמה לנוירופסיכולוגיה שיקומית הינה מגמה יישומית-קלינית, מתמקדת בהכשרה בנוירופסיכולוגיה, אחד מהתחומים המובילים בעולם הפסיכולוגיה היישומית, אשר משלב בין עולם הנפש לעולם מדעי המוח.  בתוך כך, המגמה מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי ולמידה מעשית, הן בטיפול והן באבחון, על מנת להכשיר אותם לאבחן ולטפל באנשים עם פגיעות שונות במערכת העצבים כגון פגיעות קוגניטיבית, פיזיות, נפשיות, התפתחותיות וחברתיות. כמו כן, במסגרת המגמה רוכשים הסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי בתחום הפסיכולוגיה השיקומית, על מנת לטפל ולאבחן באנשים המתמודדים עם מגוון מצבי שיקום, כמו מגבלות גופניות ונפשיות והתמודדות עם מחלות כרוניות בעלות השלכות ארוכות טווח על התפקוד.

 

המגמה שמה דגש על ראייה טיפולית ואבחונית מערכתית תוך התייחסות מעמיקה לעולם הנפש אך גם לעולם המציאות הכולל גוף, זוגיות, משפחה, עבודה ולימודים, גורמים רפואיים ועוד.

 

התוכנית כוללת התנסות מעמיקה במגוון כלי אבחון עם דגש על ראייה כוללת של הפרט וכן חשיפה למגוון דרכי טיפול, כולל גישות פסיכודינמיות, מערכתיות-משפחתיות, קוגניטיביות-התנהגותיות ועוד.

 

במסגרת התכנית הסטודנטים לומדים גם קורסים בתחומי מדעי המוח והרפואה (נוירואנטומיה פונקציונאלית, נוירופתולוגיה, פסיכופרמקולוגיה ועוד) ואף נוכחים בניתוח מוח פתוח.

 

הסטודנטים משתתפים לאורך תכנית הלימודים בהכשרה מעשית בטיפול ואבחון נוירופסיכולוגי ופסיכודיאגנוסטי וכן בטיפול שיקומי, במוסדות המובילים בתחום ובנוסף נדרשים לעבודה מחקרית אמפירית ברמה גבוהה.

 

ההתנסות המעשית (פרקטיקום) מלווה בהדרכה בשדה וכן בקבוצות הדרכה קטנות במכללה, הניתנות ע”י מדריכים  בכירים.

 

המגמה מציעה גם מסלול לימודים במיקוד ילדים. במסלול זה מוצעים קורסים ייחודיים והתנסות מעשית (פרקטיקום) עם דגש על ליקויים נוירו-התפתחותיים והתמודדות עם פגיעות מולדות ונרכשות בילדות. המסלול כולל קורסים ייעודיים באבחון ובטיפול הרלוונטיים לנוירופסיכולוגיה של הילד.

 

מסלול הלימודים מעניק ידע וכלים מגוונים, תוך פיתוח חשיבה מורכבת ואינטגרטיבית המאפשרת לשלב מיומנויות קליניות רחבות, אבחוניות ומחקריות.

 

V מסלול מחקרי (עם תזה)

 

V מסלול ללא תזה

 

המגמה לפסיכולוגיה התפתחותית

מה לומדים בתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית?

 

מטרת התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית היא להכשיר פסיכולוגים התפתחותיים לעבודה בטיפול אבחון ויעוץ במסגרות שונות המטפלות בתינוקות, פעוטות ילדים והוריהם כגון מכונים להתפתחות הילד, שירותים פסיכולוגיים-חינוכיים, מרכזים לבריאות הנפש, שרותי רווחה ועוד.

 

התוכנית עונה על דרישות הועדה המקצועית לפסיכולוגיה התפתחותית, המסיימים בהצלחה יוכלו לפנות להתמחות.

 

התוכנית במגמה לפסיכולוגיה התפתחותית מקנה בסיס רחב ויסודי של ידע תאורטי מחקרי ויישומי בתחומי התפתחות שונים. מכשירה את הסטודנטים להבנה והתערבות בתהליכים התפתחותי פסיכולוגיים תקינים ופתולוגיים תוך רכישת מיומנויות והבנת יחסי הגומלין המורכבים בין הפרט לסביבתו.  התוכנית מקנה לסטודנטים ידע וכלים לגבי שיטות הערכה ואבחון, בתחום מניעה טיפול והתערבות ברמות שונות החל מרמת הפרט והמשפחה דרך מוסדות שילדים משולבים בהם, ועד למדיניות כלפי ילדים. מוקנית הבנה מעמיקה של שיטות מחקר התפתחותי- עריכת ראיונות ותצפיות, גישות  איכותניות, ושיטות סטטיסטיות רלוונטיות. נדרשת עבודת גמר מחקרית.

 

תכנית הלימודים הינה בהיקף של כ-60 נ”ז.  דוגמאות לנושאים שנלמדים: בתחום ההתערבות נלמדים נושאים הקשורים לאבחון, טיפול בילדים הדרכת הורים טיפול הורה-ילד, מדיניות, מניעה, ועוד.

 

ובדגש מחקרי -התפתחות  חברתית- כוללת התקשרות, יחסים במשפחה, דמוי עצמי, ויסות רגשי ועוד. התפתחות פסיכופיזיולוגית –גנטיקה הפרעות נוירולוגיות ועוד ; פסיכולוגיה קוגניטיבית – התפתחות של אינטליגנציה זיכרון שפה וועוד.

 

פרקטיקום– הלימודים במכללה מלווים בעבודה במסגרות בהם מטפלים בילדים, ובהדרכה הן במקום הפרקטיקום והן במכללה. במחצית השניה של השנה הראשונה ההתנסות היא בפרה-פרקטיקום. לאחר חופשה בקיץ (שבה למשל אפשר להתקדם בעבודת הגמר), במשך שנת הלימודים השניה הסטודנטים משתלבים יומיים בשבוע בעבודה במסגרות שונות בצוות רב מקצועי באבחון, טיפול וביעוץ.

 

המגמה לפסיכולוגיה תעסוקתית

מה לומדים בתואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית?

 

פסיכולוגיה תעסוקתית היא תחום מחקר ויישום המכוון לפסיכולוגיה של עולם העבודה בהיבטי האדם והארגון.

הלמודים במגמה משלבים מסורת תאורטית רחבה לגבי הקשר אדם-ארגון-עבודה-חברה, לצד התייחסויות לאתגרי העתיד במרחב תעסוקתי של חדשנות ודינאמיות. כמו כן, משלבת התכנית התנסויות ‘שטח’ רבות.

 

תכנית הלימודים בפסיכולוגיה תעסוקתית הינה המקיפה מסוגה בישראל ועומדת בדרישות משרד הבריאות להתמחות בכל ענפי החטיבה התעסוקתית ארגונית. התכנית מכסה את כל תחומי התוכן הרלוונטיים להתמחות ולהשתלבות בעבודה בתחומים אלו. ליבת תכנית הלמודים משקפת תחומים אלו וכוללת שלושה מוקדים: ייעוץ ותכנון קריירה, אבחון ומיון תעסוקתיים, אבחון והתערבות בארגון.

 

V מסלול מחקרי (עם תזה)

 

V מסלול ללא תזה

תואר שני במדעי המחשב (.M.Sc)

מה לומדים בתואר שני במדעי המחשב

 

הכירו את הכלים המעשיים והתיאורטיים בדרך להשפעה וקידום מקצועי:

תואר שני במדעי המחשב עם תזה וללא תזה

מגוון רחב של קורסי בחירה חדשניים

תכנית לימודים גמישה המותאמת לסטודנטים עובדים

תזה או פרויקט גמר בהנחיה אישית

סגל בכיר ומנוסה​

 

2 התמחויות לבחירה:

מסלול ללא תזה
מסלול מחקרי (עם תזה)

 

התכנית במדעי המחשב (ללא תזה)

מה לומדים בתואר שני במדעי המחשב?

 

תכנית הלימודים לתואר שני מיועדת להרחיב ולהעמיק את הידע של הסטודנטים, בעיקר על פי הצרכים של התעשייה עתירת הידע. התכנית מרחיבה את התשתית התיאורטית שנלמדת בתואר הראשון, ומוסיפה העמקה והרחבה בתחומי ידע נוספים וביכולות המקצועיות של הלומדים. לימודי התואר השני מאפשרים ללומדים להתעדכן ולגשר על פערי ידע שנוצרים עם ההתפתחות המהירה של הטכנולוגיה והיישומים בתחום, על בסיס תוצאות המחקר העדכניות ביותר. מבנה התכנית ומשך הלימודים מאפשרים לבוגרי תואר ראשון המועסקים בתחום לשלב לימודים לתואר שני עם עבודתם.

 

התכנית נבנתה במתכונת גמישה, על מנת לאפשר לסטודנטים שילוב לימודים עם עבודה. לפיכך, משך הלימודים יהיה בין ארבעה לשמונה סמסטרים, ובלבד כי משך הזמן המירבי של הלימודים לא יעלה על ארבע שנים, בהתאם לקצב ההתקדמות של הסטודנט. כל סטודנט יעצב את תכנית לימודיו, הרכבה ומשכה, באופן אישי.

 

מסלול מחקרי (עם תזה)

התכנית מיועדת להרחיב ולהעמיק את הידע התיאורטי והמעשי של הלומדים בהתאם להתפתחויות המחקריות והטכנולוגיות במדעי המחשב. התכנית תרחיב את התשתית התיאורטית שנלמדה בתואר הראשון, ותעמיק ותרחיב את תחומי הידע והיכולות המקצועיות של הסטודנטים. מבנה התכנית ומשך הלימודים יאפשרו ללומדים בה לשלב לימודים לתואר שני עם עבודה.

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

ימים פתוחים

האקדמית תל־אביב-יפו - מגדירים את האקדמיה מחדש

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יום פתוח וירטואלי לתואר ראשון ושני באקדמית תל־אביב-יפו יתקיים ביום חמישי 28.7 בשעה 17:30.

 50%הנחה בדמי הרישום לנרשמים ביום הפתוח

 

 

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מפת הגעה

האקדמית תל־אביב-יפו - מגדירים את האקדמיה מחדש

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

האקדמית תל־אביב-יפו - מגדירים את האקדמיה מחדש

17:30, 28/07/2022

יום פתוח וירטואלי לתואר ראשון ושני באקדמית תל־אביב-יפו

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

שחקן

להיות או לא להיות שחקן - זאת השאלה! אם אתה חושב... לסקירה >

עיתונאי - כתב

חולם לראות את השם שלך מתחת לכותרת של כתבת שער?... לסקירה >

חינוך גופני

יש לכם רבע שעה להקיף בריצה את בית הספר. מוכנים?... לסקירה >

אנימטור

אם בא לך שדמויות מצוירות וגיבורי על ילוו את יום... לסקירה >

הנדסאי מים וקרקע

הנדסאי מים וקרקע הוא מי שמתלווה לאתרי בנייה ולצ... לסקירה >

מהנדס חומרה

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ועם זה יסכים... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989