סגור

המכללה האקדמית הדסה ירושלים

השאר פרטים ויועץ מטעם מוסד הלימודים יחזור אליך בהקדם
המכללה האקדמית הדסה ירושלים

על המכללה

במכללה האקדמית הדסה ניתן ללמוד לתארים אקדמיים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בתחומים מגוונים ושכר הלימוד בה הוא אוניברסיטאי. ב-50 שנות פעילותה, המכללה הכשירה אלפי בוגרים במדעי הבריאות והחיים, במדעי המידע והמחשב, בתקשורת, בעיצוב, בממשל וחברה, אשר השתלבו בשוק העבודה ומכהנים אף בתפקידים מרכזיים במשק בתחומי ההי טק, הבריאות, המחקר, התעשייה והמגזר הציבורי.
המכללה בעלת מוניטין רב ומושם בה דגש על יחס אישי, פרטני, תומך ומשפחתי. 
 
אחוז הנשירה במכללה האקדמית הדסה הוא מהנמוכים ביותר במוסדות להשכלה גבוהה בארץ. 92% מהסטודנטים מסיימים את לימודיהם בהצלחה הודות ליחס האישי והתומך המוענק לסטודנטים על-ידי צוותי המכללה השונים לאורך כל שנות הלימוד.
 
הביקוש ללימודים במכללה במגמת גדילה. כך למשל, מגזין TheMarker פירסם שהמכללה הגדילה את מספר הסטודנטים ב-300% בעשור האחרון, ואילו מגזין "פרובס" דירג את המכללה במקום השלישי בישראל בשיעור הצמיחה הגבוה ביותר. עם זאת, המכללה מקפידה על עמידה בתנאי הקבלה הנדרשים ללא פשרות.
בסקר של התאחדות הסטודנטים הארצית שפורסם בYnet דורגה המכללה, זו השנה החמישית, במקום הראשון בירושלים במדד שביעות רצון הסטודנטים מאיכות ההוראה ומסגל המרצים ובמקום רביעי בארץ, בעוד שמגזין "פרובס" האמריקאי דירג את המכללה במקום הראשון בירושלים במדד שביעות רצון הכללית של הסטודנטים.
 

מרכז לניהול קריירה

במכללה האקדמית הדסה פועל מרכז חדשני לניהול קריירה המציע סדנאות בחינם לכלל הסטודנטים ולבוגרים לכתיבת קורות חיים, להכנה לראיונות עבודה, לשכר ולחוזים, לכתיבה שיווקית, למיתוג אישי להכנה למרכז הערכה ועוד. כמו כן המרכז פועל בשיתוף פעולה עם התעשייה ומציע משרות לסטודנטים ולבוגרים כמו גם תכניות התמחות לחלק מן החוגים במקומות עבודה פעילים ונחשקים. אחת לשנה המרכז מארגן יריד תעסוקה יוקרתי שבו משתתפות חברות מובילות בכל התחומים. בזכות הפעולות של המרכז 90% מהבוגרים של המכללה שעובדים, עובדים בתחום הלימודים שלהם. 
 

מכינות

המכללה האקדמית הדסה מנגישה את ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות שונות,
לכן היא פיתחה מסלולי מכינה ייחודיים המאפשרים למועמדים חסרי בגרות (או בעלי בגרות חלקית) להשתלב בלימודים אקדמיים תוך שנה אחת לכל היותר.
הלימודים במכינה מותאמים לסטודנטים שחזרו לספסל הלימודים גם לאחר זמן רב באמצעות למידה בסיסית והדרגתית אשר מסייעת לסטודנט להסתגל ביתר קלות ללימודים.
המכינה מהווה קרש קפיצה להצלחה בלימודים אקדמיים שכן סטודנט שהשתתף בה מקבל ארגז כלים שלם להתמודדות מוצלחת עם שנת הלימודים האקדמית הראשונה שבה נלמד כל הבסיס לתואר כולו.
תעודת המכינה ממירה את תעודת הבגרות בחישוב הממוצע לציון המתאם לצורך הקבלה לתארי המכללה האקדמית הדסה.
 

מלגות

המכללה האקדמית הדסה מציעה מבחר מלגות שניתן להגיש אליהן מועמדות ולקבל סיוע כספי בהתאם לקריטריונים שונים. המכללה מכבדת את כל המלגות החיצוניות שניתנות לסטודנטים על-ידי גופים פרטיים וציבוריים, כגון פר"ח, משרד החינוך, משרד הביטחון, הישג, אימפקט ועוד.
כמו כן, המכללה מציעה מגוון הלוואות למחייה ולמימון הלימודים שאפשר להחזיר אותן בפריסה רחבה עד 60 תשלומים ללא ריבית והצמדה.
בהתאם לחוק חיילים משוחררים שנת הלימודים הראשונה במכללה ממומנת על-ידי הקרן להכוונה לחיילים משוחררים לבוגרי שירות צבאי או לאומי.
 

מיקום ומעונות

המכללה האקדמית הדסה ממוקמת בלב ליבה של ירושלים במרחק הליכה קצרה מכל מוקדי העניין וההתרחשות. ליד המכללה יש תחנת רכבת קלה וכן כל האוטובוסים המרכזיים עוצרים בקרבתה.
במרחק הליכה קצרה מהמכללה יש מעונות שנבנו על-ידי העירייה.
מעונות אלה נבנו לאחרונה, והחדרים מרוהטים ומאובזרים בכל הנדרש.
כמו כן, סטודנטים יוכלו לגור בכפר הסטודנטים בהר הצופים במקרה שהמעונות בקרבת המכללה יגיעו לתפוסה מלאה.
מאחר שסטודנטים רבים מגיעים לירושלים לצורך לימודים, ניתן לשכור דירה עם שותפים במרכז העיר וסביבתה, וכך גם ליצור חוויית לימודים משמעותית ומהנה וגם לפתח חיי חברה פעילים ומשמעותיים.
 

מרכז אתגרים

מרכז אתגרים תומך בסטודנטים עם לקויות למידה, בסטודנטים שהעברית אינה שפת אמם, בעולים חדשים ובסטודנטים עם מגבלות בריאות ורפואיות כרוניות.
המרכז מפעיל מערך תמיכה המותאם לכל סטודנט בהתאם לצורך, הכולל התאמות במבחנים וייעוץ אישי.
בנוסף, המרכז מציע סיוע לימודי לכלל הסטודנטים, כמו חונכויות אישיות וסדנאות לאסטרטגיות למידה.
יועצי המרכז מלווים את הסטודנט מול מאבחנים, רופאים, ראשי חוגים (למשל, כדי לבנות תכנית לימודים מותאמת והדרגתית) וזאת על-מנת לקדם את הסטודנט כדי שהוא יוכל לממש את הפוטנציאל הלימודי הטמון בו בדיוק כמו כל סטודנט אחר.
 
 
מסלולי הלימוד

המכללה האקדמית הדסה ירושלים

תקשורת צילומית B.A

 

ימי לימוד

לימודי התואר נפרשים על פני 4 שנים בימים ראשון עד חמישי.
 

על החוג

החוג לתקשורת צילומית הינו חוג ותיק ורב מוניטין. תכנית החוג כוללת לימודי צילום (סטילס ווידאו), תקשורת חזותית ועיצוב, היבטים רחבים של חשיבה תקשורתית ושיווקית, טכניקות של תקשורת אינטראקטיבית, צילום ועריכת וידאו, צילום תלת ממד ועוד. 
 
תכנית הלימודים בחוג מותאמת לביקוש הקיים בשוק העבודה, והיא מקנה לסטודנטים  ידע טכנולוגי מעמיק ועדכני, שליטה ביצירת עולמות תוכן חזותיים, וכן שליטה ביישומי התחומים החזותיים ובמיזוגם. כל זאת תוך שימת דגש על עיצוב תרבות חזותית , ויצירת דמויים המורכבים מצילום, מווידאו, מגרפיקה וממולטימדיה. 
הלימודים מתאימים לסטודנטים שאינם מעוניינים לעסוק רק בצילום, אלא גם לקחת חלק בתהליכים המתקיימים מאחורי הקלעים, ואף להתקדם לתארים מתקדמים יותר.
 
בשנה השלישית ללימודיהם, בוחרים הסטודנטים באחד מתוך שני מסלולי לימוד, שבמסגרתו הם זוכים להתמקד בתחום אחד ולבחון את התאמתם אליו:
א. עולם הפרסום –  מזון, אופנה, מיתוג, תדמית, פרסום מוצרים.
ב. עולם תיעודי –  עיתונות, ארכיון, חומרים המתעדים מציאות ובעלי מגמה של שימור, וככלל, נושאים העוסקים בתיעוד חברתי. 
 
במהלך השנה הרביעית מבצעים הסטודנטים התמחות מעשית במקום עבודה פעיל, ומתנסים בעבודה עם בעלי מקצוע מומחים ומובילים בתחום. תכנית ההתמחות מציעה לסטודנטים חלון הזדמנויות אמיתי להשתלבות בשוק העבודה בישראל, אשר בכוחו להרחיב את הידע וההיכרות שלהם עם טווח האפשרויות העומדות בפניהם, ולהקנות להם כלים חיוניים ותובנות חשובות לגיבוש עתידם.
 
סטודנטים ובוגרים רבים זכו לחשיפה משמעותית, להישגים בינלאומיים ולשבחים רבים. למשל, סטודנטית הציגה את צילומיה במגזין "Vogue" איטליה היוקרתי, בוגרת שלנו זכתה במקום ראשון בתערוכת צילום בינלאומית בפריז בקטגוריית best visual art in motion, בוגרת שלנו השתתפה בפרויקט תיעודי של "נאשיונל גיאוגרפיק" וצילמה מתחת למים לוויתנים וסטודנטית בשנה ב' התקבלה לסדנה בת שבעה שבועות אצל צלם האופנה המוביל ניק נייט בלונדון.
 

נושאי לימוד

צילום מסחרי
צילום תיעודי 
וידאו 
אינטרנט 
עיצוב
קורסים נבחרים
צילום אופנה
צילום מזון
צילום עיתונות
צילום פורטרטים
עיבוד תמונה
מיומנויות צילום
עיתונות צילום ותחקיר
תקשורת המונים
הוצאה לאור דיגיטלית
צילום תלת-מימד
יישומים אינטראקטיביים
סטודיו התמחות – התמחות מעשית
 

אפשרויות תעסוקה

מעבד דיגיטלי במערכות עיתונות ומגזינים
צלם מסחרי, כמו צלם אופנה וצלם מזון
מפיק תערוכות
עורך וידיאו
איש קריאייטיב 
אוצר
 

חברות וארגונים בהם תוכלו למצוא את בוגרינו

ערוצי חדשות, כמו ערוץ 2, i24news, NRG, וואלה
האוניברסיטה העברית
קרן גשר לקולנוע
וואלה
גלריות לאומנות
מוזיאונים, כמו יד ושם, מוזיאון ישראל
רע - בית מלאכה לצילום
ROL - פורטל מסעדות
משרדי יחסי ציבור ותקשורת, כמו ענני תקשורת
 

עיצוב תעשייתי מכליל B.Des.

החוג ע"ש דן לעיצוב יצירתי למין האנושי

 

ימי לימוד

לימודי התואר נפרשים על פני 4 שנים בימים ראשון עד חמישי.
 

על החוג

מטרת תכנית הלימודים בחוג היא להכשיר מעצבים מקצועיים בעלי מעוף ויצירתיות, אשר יתמקדו בתכנון ובעיצוב מוצרים תוך הבנת צרכי המשתמש והסביבה, בהתאם לגישה המכלילה, ותוך הכרה בהשפעה העצומה של העיצוב התעשייתי המכליל על חיי כולנו. 
בחוג מאמינים בכוחו של העיצוב לחולל שינוי ולהיטיב עם בני אדם. הגישה המכלילה לעיצוב רותמת את היצירתיות לטובת החברה והפרט ומייצרת ערך ומשמעות עבור המשתמשים השונים.
 
החוג שם דגש על יצירתיות וחדשנות, המקנות לסטודנט יכולות המאפשרות לו להיות ממציא ויזם, וכלים המסייעים בידו להתחדש ולהישאר עדכני לנוכח מציאות הנתונה בשינוי מתמיד.
 
בוגרי החוג מסיימים את לימודיהם כשברשותם תיק עבודות דיגיטלי, ולאחר שהתנסו בתכנית לפיתוח קריירה (בשיתוף המרכז לניהול קריירה), הכוללת סדנאות פרזנטציה והכנה לראיונות עבודה. בנוסף לכך, חלק מהסטודנטים יזכו להשתתף בתוכנית מתמחים, במסגרתה הם יצברו ניסיון תעסוקתי בגופים ציבוריים ופרטיים, לקראת השתלבות מקצועית מוצלחת בסיום הלימודים.
 

נושאי לימוד

מחקר ופיתוח קונספט 
עיצוב מכליל 
עיצוב חברתי 
פיתוח צורני 
פרזנטציה
מתודולוגיה
 

קורסים נבחרים

יצירתיות 
סטודיו ראשי פיתוח מוצר 
תהליכי ייצור ואקולוגיה 
תולדות האומנות, תולדות העיצוב 
סטודיו שיתוף עם התעשייה 
אסטרטגיות בעיצוב מכליל 
סמינר עיצוב וחברה 
סטודיו חלל ומשתמש 
מבוא לאנתרופולוגיה 
מבוא לעיצוב מכליל 
סמינר ארגונומיה 
מבוא למדעי החברה
 

אפשרויות תעסוקה

מעצב עצמאי ובעל סטודיו לעיצוב
מעצב ממשק ואחראי על תהליכים אופרטיביים בחברות יצרניות
מפתח ומעצב מוצרים
מעצב אריזות
מאפיין אתרי אינטרנט
מנהל פרויקטים
מעצב מדיה וגרפיקה
 

חברות וארגונים בהם תוכלו למצוא את בוגרינו

H&M
בייבי לאב
כתר פלסטיק
רשות הטבע והגנים
גרפיקה בצלאל
פלג דיזיין
ויצמן דאום קריאיטייב בע"מ
סי די איי בע"מ 
דומסיל בע"מ
עמותת סנונית
בטונדה- סטודיו לעיצוב בבטון
פיקפונג בע"מ
ישראביג
 
 
 

כלכלה וחשבונאות B.A

 

ימי לימוד

לימודי התואר נפרשים על פני 3 שנים במשך ארבעה ימים בשבוע.
 

על החוג

השילוב בין לימודי כלכלה וחשבונאות מעניק יתרון תעסוקתי ומקצועי לאלו המעוניינים לפתח קריירה בתחומי הכלכלה, הפיננסים והיזמות. 
לימודי כלכלה מעמיקים את הידע התיאורטי ומפתחים את צורת החשיבה בעוד שלימודי החשבונאות עוסקים במספרים ומבוססים על נוסחאות. השילוב יוצר נוסחה מנצחת להשתלבות מוצלחת בשוק העבודה ובמשרדי הממשלה הקיימים בעיר ירושלים. 
 
כל המרצים, המגיעים מאוניברסיטאות בארץ ובעולם, הם בעלי ניסיון עשיר בהוראה, ומשמשים בתפקידי מפתח במשק הישראלי.  מקים  החוג במכללה הינו פרופ' שלמה יצחקי שבעברו היה ראש הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה וכלכלן ראשי בבנק העולמי. ראש החוג, פרופ' יורם עדן, כתב ספרים רבים ומוערכים בתחומי הכלכלה והחשבונאות. כמו כן, הוא יושב ראש ועד הבחינות של מועצת רואי החשבון.
 
הסטודנטים כבר נהנים מקשריהם הענפים של חברי סגל ההוראה, וחלקם כבר עובדים בעבודה משמעותית בתחום לימודיהם במשרד האוצר, ברשות המיסים, במנהל מקרקעי ישראל, בחברות סטרטאפ בתפקידי מנהלי כספים, רפרנט חשבונאות ועוד.
 

נושאי לימוד

כלכלה
חשבונאות
מימון
טכנולוגיות מידע
 

קורסים נבחרים

חשבונאות פיננסית
יסודות המשפט
מיסים
טכנולוגיות עסקיות
מתמטיקה לכלכלנים 
כלכלת ישראל
ניתוח דוחות כספיים
דיני תאגידים
תורת המחירים
מימון ציבורי
 

אפשרויות תעסוקה

כלכלן
מנהל כספים
רפרנט חשבונאות
חשב
תפקידי מפתח בשוק ההון והפיננסיים
 
 

מדעי איכות הסביבה B.Sc

 

ימי לימוד

לימודי התואר נפרשים על פני 3 שנים בימים ראשון עד חמישי.
 

על החוג

לימודי מדעי איכות הסביבה מכוונים למעוניינים להיות שותפים פעילים ביצירת סביבה בריאה יותר לאדם, ולמבקשים לרכוש מקצוע נדרש המשלב גם שליחות וגם דרך חיים. מדעי איכות הסביבה הם לימודים מדעיים המשלבים לימודים מתחומי הביולוגיה, הכימיה, הרפואה וההנדסה.
 
איכות הסביבה הוא תחום צומח ומתפתח. במהלך העשור האחרון גבר העניין בתחום מדעי איכות הסביבה מצדם של תעשיינים, מחוקקים ומשקיעים, ונרשמו פריצות דרך רבות בתחומי האנרגיה החלופית, התפלת מים, טיפוח טכנולוגיות חדשניות לשמירה על הסביבה ועוד.
 
בתחילת השנה השלישית זוכים הסטודנטים להתנסות מעשית רחבה, בהיקף של 200 שעות, בגופים ציבוריים, פרטיים או תעשייתיים, כגון  המשרד להגנת הסביבה, רשות המים, השירות ההידרולוגי, מכון וולקני והמכון הגיאולוגי .
 
הסטודנטים יוצאים לסיורים רבים בחברות מובילות, כגון משרד הבריאות, מכון וולקני, אינטל, בחברת הגיחון, מפעל המלט נשר, מעבדות טיהור שפכים ועוד, במטרה לחשוף אותם לעבודה בשטח ולפתח אצלם את היכולת להתמודד עם מפגעים סביבתיים. כמו כן, בכירים בתחום מגיעים להרצות לסטודנטים על-מנת לחשוף אותם למתרחש בתחום במטרה לקשר אותם לתעשייה ולערב אותם בנעשה בתחום בשוק העבודה.
בוגרי החוג ישתלבו  בעבודה מרתקת שלצידה תגמול הולם, הכוללת חקירה של נושאים מגוונים, עבודת שטח, כתיבת דו"חות וגם עבודה עם אנשים תוך קידום אג'נדה למען הסביבה והאדם.
 

נושאי לימוד

תחומי לימוד עיקריים
איכות אוויר, כימיה אטמוספרית ושינוי אקלים
כימיה של מים, איכות מים ומשאבי מים 
מיקרוביולוגיה ואפידמיולוגיה סביבתית
אנרגיות מתחדשות וקיימות
קורסים נבחרים
איכות אוויר ומבוא למטאורולוגיה
כימיה אטמוספרית ושינוי אקלים
כימיה של מים
שיטות טיפול במי שתיה 
משאבי מים בישראל
מיקרוביולוגיה סביבתית
אנרגיות מתחדשות וקיימות
חומרים מסוכנים ופסולת מסוכנת 
בטיחות קרינה ורדיואקטיביות בסביבה
כלכלה סביבתית
 

אפשרויות תעסוקה

יועץ סביבתי בחברות ובארגונים
מפקח בריאות סביבה בבתי חולים ובפרויקטים חיצוניים של חברות הנדסה
רכז חקלאות ומערכות אקולוגיות
אנליסט סביבתי בחברות לייעוץ סביבתי
תפקידי מפתח במערך בריאות הסביבה בצה"ל
 

חברות וארגונים בהם תוכלו למצוא את בוגרינו

המשרד להגנת הסביבה על כל שלוחותיו, מחוזותיו ויחידותיו
משרד הבריאות
משרד הביטחון
 מחלקת התכנון של משרד הפנים
תאגידי מים 
צה"ל
בתי חולים ברחבי הארץ
עיריות 
איגודי ערים לאיכות הסביבה
מכון וולקני
חברות מובילות בתחומי תעשייה מגוונים, כגון טבע, אינטל, אמדוקס וכו'
 

ניהול ארגוני שירות B.A.

 

ימי לימוד

לימודי  התואר נפרשים על פני 3 שנים במשך שלושה ימים בשבוע.
 

על החוג

תכנית הלימודים בחוג מציעה ראייה מקורית בתחום לימודי הניהול בארץ, והיא נועדה להקנות לסטודנטים הכשרה ייחודית ומאתגרת לקראת קריירה ניהולית בארגונים, עם מתן דגש על תודעת שירות מובהקת מתוך ראייה עסקית ארוכת טווח. בעידן בו מצטמצמים הפערים הטכנולוגיים בין החברות השונות, הפך השירות ללקוח לכלי תחרותי ראשון במעלה בשוק העסקי. לאור התחרות ההולכת וגוברת במשק, מגמה זו צפויה להתעצם. 
במהלך השנה השלישית ללימודים, חלק מהסטודנטים יוכלו להשתתף בתכנית מתמחים שבמסגרתה הם יצברו ניסיון תעסוקתי בגופים ציבוריים ופרטיים, לקראת השתלבות מקצועית בסיום הלימודים.
 

החוג מציע שלושה תחומי התמחות שונים: 

1. ניהול משאבי אנוש - תחום התמחות המעניק לבוגריו כלים לניהול משאבי אנוש בארגונים נותני שירות.
2. ניהול מערכות בריאות -  תחום התמחות המתמקד בניהול שירות במגזר הציבורי והפרטי בתחום הבריאות.
3. ניהול תיירות -  תחום התמחות המעניק לבוגרים כלים לניהול שירות בתחומי התיירות, המסעדנות והאירוח במגזר הציבורי והעסקי. 
 

נושאי לימוד

כלכלה מיקרו ומאקרו, מבוא למערכות מידע, יסודות המימון,
ניהול מרכזי שירות לקוחות, אסטרטגיה ומדיניות עסקית, 
ניהול לוגיסטי ותהליכי קבלת החלטות בארגוני שירות
קורסים להתמחות בניהול משאבי אנוש
יחסי עבודה, דיני עבודה, העצמת עובדים
אינטליגנציה רגשית, ניהול שינוי ארגוני
קורסים להתמחות בניהול מערכות בריאות
מערכות שירותי בריאות בישראל, כלכלת בריאות, 
מערכות מידע בשירותי בריאות, דיני בריאות ואתיקה רפואית
קורסים להתמחות בניהול תיירות
ניהול התיירות העירונית, כלכלת תיירות ומלונאות,
טכנולוגיות ומערכות מידע בשירות המלונאות, הקמה וניהול של אתרי תיירות
 

אפשרויות תעסוקה

ניהול משאבי אנוש:
מנהלי יחידות קצה 
רכזי שירות, קשרי לקוחות
רכזי ומנהלי משאבי אנוש
 
ניהול מערכות בריאות:
מנהלי מרפאות ומכונים בקופות חולים ובבתי חולים
 יועצי איכות רפואית
 
ניהול תיירות:
תפקידי ניהול באתרי נופש ותיירות
מנהלי קשרי אורחים במלונות יוקרה
 

חברות וארגונים בהם תוכלו למצוא את בוגרינו

משרדי ממשלה, כמו משרד האוצר, משרד המשפטים, משרד הכלכלה
חברת החשמל
בתי חולים וקופות חולים ברחבי הארץ
בנקים, כמו בנק מזרחי טפחות, בנק ישראל, בנק הפועלים, בנק לאומי
חברות היי-טק, כמו אינטל
משטרת ישראל
עיריית ירושלים
הסוכנות היהודית
ג'וינט ישראל
הקרן למורשת הכותל
מכון מנדל למנהיגות
בתי מרקחת 
חברות ביטוח
חברות נסיעות ותיירות
חברות תקשורת, כמו בזק, פלאפון, סלקום, Hot
בתי מלון
מוזיאונים
מכוני מיון ואבחון, כמו קינן שפי, אדם מילוא
חברות ליסינג והשכרת רכב
חברות שילוח בינלאומי
חברות מזון, כמו אסם, החברה המרכזית להפצת משקאות בע"מ – קוקה קולה
 

פוליטיקה ותקשורת B.A.

 

מי לימוד

לימודי התואר נפרשים על פני 3 שנים במשך שלושה ימים בשבוע.
 

על החוג

חוג יחיד מסוגו המשלב לימודי מדע המדינה ולימודי תקשורת בתואר אחד בלב מוסדות המדינה והממשל בירושלים. התוכנית שלנו לתואר ראשון (.B.A) תקנה לך ידע עיוני הכרחי להבנת המציאות המשתנה של המאה ה-21 ולרכישת ידע מעשי לקבלת יתרונות משמעותיים על מנת להשתלב ולהתקדם בעבודה בתחומים מרתקים המשפיעים על חיינו כל העת. השילוב בין פוליטיקה ותקשורת מהווה היום בסיס למקצועות רבים בשוק העבודה בכלל ובירושלים בפרט, במגזר הציבורי-ממשלתי, בארגוני המגזר השלישי וכמובן בחברות פרטיות.
 
בחוג מלמדים מיטב המרצים הפעילים בתחומי המחקר האקדמי ובעשייה העיתונאית, הפוליטית, במדע המדינה, מדיניות ציבורית ויחסים בין לאומיים (יחב"ל). הלימודים מתקיימים באווירה נעימה, בקבוצות לימוד קטנות, ועם חברים לספסל הלימודים שלרוב הופכים חברים וחברות לחיים ולעבודה.
הסטודנטים בחוג לפוליטיקה ותקשורת שומעים הרצאות ממרצים אורחים ומשתתפים בסיורים מקצועיים במהלך שנות הלימוד. עוד בשנה א' הסטודנטים מתחילים לרכוש ניסיון בעבודה מעשית בסדנאות, הניתנות על ידי טובי אנשי המקצוע, עיתונאים בולטים, ופרסומאים. בחוג ניתן דגש רב על הכוונה מקצועית ופתיחת כיוונים שונים לעולם התעסוקה המגוון והמשתנה הממתין לבוגרי החוג.
 
החוג מפעיל מגזין חדשות אינטרנטי במסגרתו הסטודנטים מתנסים בעבודה תקשורתית מעשית הכוללת: כתיבה, עריכה, הפקה ושידור של פודקאסטים, כתבות וידיאו מצולמות וכיוצא בזה. העבודה המעשית תעשה במסגרת מגוון רחב של סדנאות אותן מנחים אנשי תקשורת מהתעשייה.
סטודנטים מצטיינים בחוג לפוליטיקה ותקשורת יוזמנו להשתתף החל משנה ב' בתוכנית התמחות מיוחדת ללימודי דיפלומטיה ומקצועות התקשורת. הסטודנטים יילמדו עם טובי אנשי המקצוע סדנאות בכתיבה עיתונאית והפקת כתבות מצולמות ויסיימו את לימודים עם תיק עבודות כתובות ומצולמות שיאפשרו להם ניסיון תעסוקתי רלוונטי לצד תוצרים שיוכלו להציג למעסיקים כבר בסוף שנה ב'.
 

לימודי תקשורת 

כאן נלמדים עקרונות התקשורת המודרנית. הקורסים העיוניים והמעשיים מקיפים את כל הכלים הנדרשים לך על מנת להשתלב במגוון מקצועות התקשורת. בחוג נלמדים עקרונות השיווק, השיווק הדיגיטלי, יחסי ציבור, ניהול משברים בתקשורת, דוברות, ייעוץ תקשורתי וייעוץ אסטרטגי, ניהול ערוצי תקשורת, צילום ועריכה, כתיבה עיתונאית, הקלטה באולפן רדיו וצילום ועריכה בחדר חדשות, ועוד. 
 

לימודי פוליטיקה 

כאן נלמדים יסודות מדע המדינה והמדיניות הציבורית מצד אחד ועקרונות היחסים הבין-לאומיים והדיפלומטיה הציבורית מצד שני, בקורסים המשלבים תיאוריה ועשייה. תחומים אלו חשובים כדי להשתלב בעבודה בשירות המדינה, משרדי ממשלה, עיריות, חברות ממשלתיות, הכנסת, ועוד. הידע בתחומי היחסים הבין-לאומיים והדיפלומטיה הציבורית רלוונטיים לעבודה בדיפלומטיה, משרד החוץ, הסברה, הסוכנות היהודית, חברות בין-לאומיות, יישוב סכסוכים, ועוד. 
 

כיווני קריירה

הלימודים אצלנו מאפשרים לך להגשים את תכניות החיים שלך ולמצוא קריירה במגוון רחב של תחומים בהם הבוגרים שלנו השתלבו: עבודה בשירות המדינה, משרד החוץ, משרדי יחסי ציבור, שיווק, שיווק דיגיטלי, מנהלי רשתות חברתיות ודפי פייסבוק, יעוץ אסטרטגי, יועצי תדמית, עוזרי חברי כנסת ושרים, עוזרים פרלמנטרים, תחקירנים, מנהלי קמפיינים, עבודה בדסק חדשות, הפקה, עריכה, כתיבה, ועוד מגוון תפקידים משמעותיים ומשפיעים.
בנוסף, בכל שנה בוגרים שלנו ממשיכים ללימודי תואר שני (.M.A) בארץ ובחו"ל.
 

קשר עם התעשייה

ירושלים היא המעבדה היישומית של התוכנית. המיקום של המכללה האקדמית הדסה במרכז העיר ובלב בירת הממשל והפוליטיקה של ישראל נותנת לסטודנטים בחוג לפוליטיקה ותקשורת יתרונות בהשתלבות תוך כדי הלימודים בהתמחויות בעיריית ירושלים, בכנסת, במשרדי הממשלה, ובאמצעי התקשורת הישראלים והזרים. במכללה קיימת תוכנית מתמחים המסייעת לסטודנטים להשתלב בעבודה במוסדות השלטון ובמערכת הפוליטית במהלך לימודיהם.
 

נושאי הלימוד

תקשורת, תקשורת ניו מדיה
שיווק, שיווק דיגיטלי
תקשורת בינלאומית ודיפלומטיה ציבורית
כתיבה עיתונאית ואתיקה עיתונאית
מדע המדינה וממשל
יחסים בין לאומיים
מדיניות ציבורית
 

קורסים נבחרים

תקשורת שיווקית
מבוא ללימודי תקשורת
מוזיקה וספורט בתקשורת
רשתות חברתיות
כתבי שטח
אינטרנט מבוא לעולם דיגיטלי  
טרור ותקשורת
דיפלומטיה וניהול משברים
פסיכולוגיה פוליטית וחברתית
מבוא למדע המדינה
מבוא לדיפלומטיה ציבורית
מבוא למנהל ומדיניות ציבורית
אסטרטגיות של מסעי בחירות
 

אפשרויות תעסוקה

איש תקשורת, כגון כתב, תחקירן, שדרן ספורט
תפקידי מפתח בתחומי הפרסום והמדיה, כגון ניהול קמפיינים אינטרנטיים, ניהול אתרי אינטרנט ורשתות חברתיות
דוברות
יועץ תדמית ותקשורת
מוביל קמפיינים
רכז  מדיה חברתית ומדיה חדשה
יועץ פוליטי ופרלמנטרי
 

חברות וארגונים בהם תוכלו למצוא את בוגרינו

כנסת ישראל
מפלגות, כמו "ישראל ביתנו", "כולנו" ועוד
משרדי ממשלה, כמו משרד החוץ ומשרד האוצר
רשות החשמל
צה"ל
קק"ל 
בית מורשה, מוסד למנהיגות
רשות האכיפה והגבייה
אקי"ם 
 

מדעי ההתנהגות B.A.

 

ימי לימוד

לימודי התואר נפרשים על פני 3 שנים במשך שלושה ימים בשבוע.
 

על החוג

החוג למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית הדסה הוא החוג היחיד בתחום באזור ירושלים . 
מטרת תכנית הלימודים היא להקנות לבוגרים ידע וכלים שיסייעו להם להבין את מקורותיה ואת השלכותיה של התנהגות האדם באמצעות מגוון קורסים, כגון פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, המאפשרים לסטודנט ללמוד גישות שונות. כמו כן, יילמדו במסגרת החוג קורסים מתחומי מדעי המדינה, תקשורת ההמונים והניהול, וזאת על מנת להעמיק את הבנת הסטודנט לגבי המקורות של מדעי ההתנהגות והמסגרות השונות בהן התנהגות האדם יכולה לבוא לידי ביטוי. 
 
הדגש בתכנית הלימודים מושם על נושא הרב תרבותיות, שמשמעותה  הכרה בקיום תרבויות שונות הפועלות במקביל במרחב הציבורי, ועידוד ההיכרות של אותן תרבויות וקבלתן כביטויים לגיטימיים ואף רצויים לחיזוק וקידום אותו מרחב ציבורי.  
במהלך הלימודים נלמדים קורסים רבים מתחומי הפסיכולוגיה וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.
 
המרכז לניהול קריירה, הפועל במכללה, מפעיל במסגרת חוג זה תכנית מתמחים שבה הסטודנטים  מתנסים בעבודה מעשית בגופים חיצוניים בתפקידים טיפוליים, למשל,  כמדריכים של אנשים הסובלים מהפרעות נפשיות, בטיפול בילדים וכן בחברה לייעוץ ארגוני. התנסות זו מקנה יתרון משמעותי בהשתלבות מקצועית בשוק העבודה.
 
בוגרי החוג יוכלו להמשיך לתואר שני בכל תחומי הפסיכולוגיה, למעט קלינית, בכפוף לתנאי הקבלה של כל מוסד לימודים.
 

נושאי לימוד

תחומי לימוד עיקריים
פסיכולוגיה 
סוציולוגיה 
אנתרופולוגיה
קורסים נבחרים
מבוא ללימודי רב תרבותיות 
החברה ישראלית 
מבוא לחקר סכסוכים 
פסיכולוגיה התפתחותית 
תקשורת בינאישית וניהולית 
קרימינולוגיה 
אינטליגנציה רגשית 
הבדלים ויחסים בין המינים 
פסיכולוגיה בין-תרבותית 
מבוא ליעוץ ארגוני
 

אפשרויות תעסוקה

רכז גיוס והשמה / מראיין בחברות כוח אדם והשמה
רכז תעסוקה / מדריך תעסוקה / מלווה תעסוקתי לאנשים עם מוגבלויות בחברות ובארגונים 
שיווק ופרסום במדיה הדיגיטלית (אינטרנט ורשתות חברתיות)
מנהל שירות לקוחות
מנהל מעון טיפולי
מחקר בתחומי מדעי החברה באקדמיה 
חוקר במכוני מחקר חוץ אקדמיים
תפקידי ניהול ואדמיניסטרציה במשרדים ממשלתיים
עובד רווחה וחברה בעמותות ובארגונים ממשלתיים
רכז פרויקטים בארגונים ובמשרדים ממשלתיים
רכז גיוס ופיתוח משאבים בחברות ובארגונים
מדריך שיקומי
מנהל קשרי לקוחות בחברות ובארגונים עסקיים
מנהל קשרי קהילה בעמותות ובארגונים חברתיים
עובד קהילתי
 
 
 

מדעי האופטומטריה B.Optom

 

ימי לימוד

לימודי התואר נפרשים על פני 4 שנים בימים ראשון עד חמישי.
 
 

על החוג

החוג למדעי האופטומטריה, המשלב לימודים מדעיים של תחום הראיה ובריאות העין, הוא אחד משני החוגים היחידים בארץ בהם נלמד התחום. מדובר בתחום קליני, טיפולי ועצמאי, המאפשר לשנות חיים שלמים של אדם באופן כמעט מידי. 
הלימודים בחוג למדעי האופטומטריה מקנים לבוגריו מיומנות גבוהה בכל אחד משלושת התחומים המרכזיים הנלמדים בחוג.
1.  תחום הראייה – בדיקות עיניים וטיפולים על-ידי התאמת משקפיים, עדשות, אביזרי עזר לראיה ירודה למטופל.
2. תחום תפקודי הראייה - מיקוד ראייה, תזוזה של העין, פזילה, עין עצלה, קשר עין-מוח. הסטודנטים רוכשים ידע וכלים לאבחון בעיות ראייה מסוג זה ולטיפול בהן, למשל באמצעות תרפיה ויזואלית.
3. תחום בריאות העין - אבחון מחלות עיניים, מחלות מוח וגוף, לחץ דם גבוה, סוכרת, גידולים סרטניים במוח. במקרה זה מדובר בהקניית מיומנות לאבחון בלבד ולא למתן טיפול. 
 
החל משנה א' הסטודנטים זוכים לניסיון קליני רב במרפאות המכללה: מרפאה כללית, תרפיה ויזואלית, מרפאת משקפיים ומרפאת עדשות מגע, וכן במכון "מיכאלסון" בבית החולים הדסה עין כרם, במשכן הראייה "אופטיקל סנטר" ובקופת חולים כללית. הודות לניסיון הקליני המקיף בוגר החוג טיפל בממוצע במאתיים מטופלים במהלך לימודי התואר.
 
לימודי מדעי האופטומטריה מאפשרים לבוגר להשתלב במרפאות לתרפיה ויזואלית שבהן הבוגר מטפל באופן ממשי בבעיות בעיניים, כגון פזילה, עין עצלה, חוסר בתפקוד שריר העין, חוסר תקשורת בין העיניים ועוד, בסדרה של מפגשים במטרה לפתור את אותה בעיה.
 

נושאי לימוד 

תחומי לימוד עיקריים
מדעי הראייה
ראייה דו-עינית 
מרפאות בתחומים שונים של אופטומטריה
עדשות מגע
 

קורסים נבחרים

תרפיה ויזואלית
אופטומטריה גריאטרית
אופטומטריה פדיאטרית
אופטומטריה תאורטית
עדשות מגע 
ראייה ירודה
פתולוגיה
פיזיולוגיה
מעבדות אופטומטריה מתקדמת
מעבדת תפיסה ראייתית
 

אפשרויות תעסוקה

מנהל מחלקות אופטיקה ברשתות קמעונאיות
אופטומטריסט עצמאי 
עבודה במכונים לשיקום הראייה
עבודה במכוני לייזר
השתלבות כאופטומטריסט במגוון רשתות האופטיקה
עוזר מחקר במעבדות
 

חברות וארגונים בהם תוכלו למצוא את בוגרינו

רשת סופר פארם
רשתות האופטיקה המובחרות, כגון אופטיקנה, אופטיק דורון, אופטיקה הלפרין ועוד.
מכוני לייזר, כמו הדסה אופטימל, אמריקן לייזר
חברת נטלי - שירותי בריאות התלמיד
מעבדת האוניברסיטה העברית
 
 

מכינה קדם אקדמית

קצת עלינו

מנהלת המכינה הקדם אקדמית: עפרה רותם
 
בעולם התחרותי של היום אנחנו מבינים את חשיבות ההשכלה הגבוהה ומאמינים שלכל אחת ואחד מגיעה ההזדמנות לרכוש אותה. המכללה מקיימת תכניות מכינה קדם אקדמיות, שמטרתן להכין את התלמידים לתחומי הלימוד אליהם הם שואפים להתקבל.
 
במכללה מספר מסלולי מכינה קדם אקדמית המתאימים לאוכלוסיות שונות.
 
כל התוכניות הינן הדרגתיות ומותאמות לאוכלוסיות שלומדות בהן:
 

מסלולי המכינה הקדם אקדמית

 • מכינות קדם אקדמיות יעודיות ישירות לתואר: במדעי הטבע,מדעי המחשב ומדעי החברה על פי החוג אליו רוצה הסטודנט להתקבל.(לחסרי בגרות או למי שצריך לשפר את נתוניו)
 • מכינה קדם אקדמית 30+ המותאמת לבני 30 ומעלה ללא תעודת בגרות ,לחוגים במדעי החברה.
 • מכינה להשלמת 12 שנות לימוד (תג"ת) ייחודי לחיילים משוחררים ובוגרי שרות לאומי בלבד! בתמיכת משרד הבטחון משרד החינוך משרד הרווחה וג'וינט ישראל
 • תכנית קדם אקדמית לעולים חדשים בעלי תארים מארצות מוצאם או בעלי נתוני כניסה לאקדמיה להכנתם ללימודים בעברית.
 

ללמוד איך ללמוד

במהלך הלימודים במכינה הקדם האקדמית, רוכשים התלמידים מיומנויות למידה בסיסיות ומתקדמות בכל הקשור לסיכום שיעור, ארגון חומר לימודי, הכנה לקראת בחינות ומיומנויות כתיבת תשובות במבחנים.
 
מניסיוננו, אנו למדים שפעמים רבות תלמידים אינם ממצים את הפוטנציאל הלימודי שלהם עקב חרדות לקראת הבחינות וגם במהלכן. במכינה הקדם אקדמית ניתן לקבל ייעוץ וכלים להתמודדות עם חרדות אלה, וכך לתפקד בבחינות בצורה טובה ולמצות את הפוטנציאל הלימודי באופן הטוב ביותר.
 

לווי ע"י סטודנט ותיק

כחלק מהמעורבות בקהילה, הסטודנטים בחוגים האקדמיים, משתלבים כחונכים לתלמידי המכינה הקדם אקדמית.
 

דלת פתוחה כל השנה

דלתות משרדי המכינה הקדם אקדמית פתוחות בפני התלמידים. אנו עושים מאמץ להכיר כל תלמיד ולנסות לסייע לכל אחת ואחד באופן אישי.
 

תלמידי המכינה הקדם אקדמית- סטודנטים לכל דבר

תלמידי המכינה הקדם האקדמית מקבלים כרטיס סטודנט מהמכללה וזכאים להצטרף לאגודת הסטודנטים וליהנות מסל ההטבות כמו כל סטודנט מן המניין.
 

ייעוץ, תמיכה וליווי אישי

מתעניינים במכינה הקדם אקדמית זכאים לקבל שיחת ייעוץ ראשונית הכוללת מידע מעמיק על כל תחומי הלימוד והאפשרויות השונות לשילוב במגוון מסלולי הלימוד במכללה האקדמית הדסה. אנו מאמינים כי ככל שתדעו טוב יותר את האפשרויות העומדות בפניכם, כך תוכלו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורכם.
 
כל תלמיד יוכל להשתלב במסלול המכינה הדקם אקדמית התואם את נתוניו ואת דרישות החוג האקדמי אליו הוא רוצה להתקבל בתנאי שיעמוד בתנאי הקבלה הנדרשים.
 

ללמוד בראש שקט

תלמידי המכינה הקדם אקדמית זוכים לייעוץ ולטיפול בבעיות אישיות, משפחתיות ולימודיות במידת הצורך. לבעלי לקויות למידה, קיים מערך תמיכה וטיפול, ותלמידים לגביהם קיים חשש ללקויות למידה מופנים לאבחון ומטופלים בהתאם.
 

תלמידי המכינה הקדם אקדמית זכאים למלגת לימודים על פי מצבם הסוציואקונומי:

לחיילים משוחררים אפשרות למלגת לימודים מלאה ומלגת קיום
למי שאינו חייל משוחרר אפשרות למלגת לימודים מות"ת
 

 

מכינה ייעודית למדעים ומדעי המחשב

המסלול מתאים למעוניינים להתקבל לחוגים:

 • הפרעות בתקשורת
 • ביוטכנולוגיה
 • מעבדה רפואית
 • מדעי האופטומטריה
 • מדעי המחשב
 • איכות הסביבה
 
מסלולים ייעודים מחליפי בגרות לקראת קבלה ללימודים לתואר.
המסלולים מיועדים לתלמידים אשר מעוניינים ללמוד באחד מחוגי הלימוד במכללה האקדמית הדסה והם אינם זכאים לתעודת בגרות או זכאים לתעודה שאינה מספקת לצורך הקבלה לחוג המבוקש על ידם.
 
במסגרת המכינה הקדם אקדמית הסטודנטים ילמדו את המקצועות הרלבנטיים לתואר בו הם מעוניינים, ולא ישלימו את תעודת הבגרות. תעודת המכינה הקדם אקדמית מחליפה את תעודת הבגרות בלבד לצורך קבלה לחוגים השונים במכללה האקדמית הדסה ואינה במקום התנאים הנוספים הנדרשים בכל חוג בנוסף לציוני בגרות.
 

קדם מכינה

כל אחד ממסלולי המכינה הקדם אקדמית מתאים למועמדים בעלי תנאי קבלה שונים. משנת הלימודים תשע"ח יפתח מסלול חדש לתלמידים חסרי בגרות או בעלי פחות מ 7 יחידות בגרות: מסגרת של קדם מכינה למשך 3 חודשים לצורך רכישת מיומנויות יסוד לקראת הלימודים במכינה הקדם אקדמית. בתום תקופת קדם המכינה יבחנו התלמידים במבחן מיון (תי"ל) ללימודים במכינה הקדם אקדמית ומי שיעמוד בסף הנדרש ילמד במכינה קדם אקדמית של 9 חודשים לקראת הלימודים האקדמיים.
 

מטרת הלימודים

הלימודים במסלול זה נועדו להקנות ללומדים ידע במתמטיקה באנגלית ובמקצועות מדעיים ברמה הנדרשת מסטודנט בביה"ס למדעי הבריאות והחיים במכללה במטרה לסייע להם להשתלב בקלות בלימודים האקדמיים. 
רמת הלימודים במסלול ותכני הלימוד מתמקדים במקצועות ובשיטות לימוד המתאימים ללימודים האקדמיים. 
כמו כן, הלימודים במסלול מקנים לתלמידים מיומנויות נדרשות, כלי חשיבה מדעית וכישורי למידה אקדמיים. 
תעודת המכינה הקדם אקדמית מחליפה את תעודת הבגרות בלבד לצורך קבלה לחוגים.
 

נושאי לימוד עיקריים במסלול:

 • כימיה
 • ביולוגיה
 • פיסיקה
 • אוריינות אקדמית
 • מתמטיקה
 • אנגלית ברמה אקדמית

 

מסלול שנתי

משך המסלול 2 סמסטרים (9 חודשים)
תאריכי המכינה הקדם אקדמית: דצמבר עד ספטמבר בכל שנה*
המערכת במסלול זה אינה ניתנת לבחירה או ללימודים חלקיים. התלמידים מחויבים לכל מקצועות הלימוד במשך 4 ימים בשבוע
 

תנאי קבלה

7 יחידות בגרות לפחות
בחינת ת.י.ל בציון 450 לפחות
ראיון קבלה עם צוות המכינה הקדם אקדמית
 

מסלול סמסטריאלי

משך המסלול: סמסטר אחד (4.5 חודשים)
תאריכי המכינה הקדם אקדמית: אפריל עד ספטמבר בכל שנה*
המערכת במסלול זה אינה ניתנת לבחירה או ללימודים חלקיים. התלמידים מחוייבים לכל מקצועות הלימוד במשך 4 ימים בשבוע.
 

תנאי קבלה

14 יחידות בגרות לפחות
בחינת ת.י.ל בציון 500 לפחות או ציון מקביל בבחינה הפסיכומטרית
בחינת אמיר"ם 
ראיון קבלה עם צוות המכינה הקדם אקדמית
 
 * פתיחת המסלול מותנית במספר המשתתפים.
 

קדם מכינה ייעודית למדעים ומדעי המחשב

מסלול חדש החל משנת הלימודים תשע"ח (2017-2018).
 

למי מיועד 

מיועד לתלמידים חסרי בגרות או בעלי פחות מ 7 יחידות בגרות שמעוניינים להמשיך וללמוד במכינה הייעודית במכללה בתחומי המדעים, מדעי המחשב, מדעי החברה, עיצוב וצילום.
 

משך קדם המכינה הייעודית

משך קדם המכינה הוא 3 חודשים.
 

מה לומדים בקדם מכינה הייעודית

בקדם המכינה ירכשו התלמידים מיומנויות יסוד לקראת הלימודים במכינה הייעודית. התוכנית תכלול סדנאות הוראה מתקנת ובמידת הצורך ינתנו שיעורי עזר ותגבורים.
 

לאחר קדם המכינה הייעודית

בתום תקופת קדם המכינה יבחנו התלמידים במבחן מיון (תי"ל) ומי שיעמוד בסף הנדרש ימשיך ללימודים במכינה ייעודית של 9 חודשים לקראת הלימודים האקדמיים בחוגים השונים במכללה.

 

מכינה ייעודית למדעי החברה, עיצוב וצילום

המסלול מתאים למעוניינים להתקבל לחוגים:

 • ניהול ארגוני שירות
 • פוליטיקה ותקשורת
 • כלכלה וחשבונאות
 • עיצוב תעשייתי מכליל
 • תקשורת צילומית
 • מדעי ההתנהגות
 
מסלולים ייעודים מחליפי בגרות לקראת קבלה ללימודים לתואר.
המסלולים מיועדים לתלמידים אשר מעוניינים ללמוד באחד מחוגי הלימוד במכללה האקדמית הדסה והם אינם זכאים לתעודת בגרות או זכאים לתעודה שאינה מספקת לצורך הקבלה לחוג המבוקש על ידם.
 
במסגרת המכינה הקדם אקדמית הסטודנטים ילמדו את המקצועות הרלבנטיים לתואר בו הם מעוניינים, ולא ישלימו את תעודת הבגרות. תעודת המכינה הקדם אקדמית מחליפה את תעודת הבגרות בלבד לצורך קבלה לחוגים השונים במכללה האקדמית הדסה ואינה במקום התנאים הנוספים הנדרשים בכל חוג בנוסף לציוני בגרות.
 

קדם מכינה

 
כל אחד ממסלולי המכינה הקדם אקדמית מתאים למועמדים בעלי תנאי קבלה שונים. משנת הלימודים תשע"ח יפתח מסלול חדש לתלמידים חסרי בגרות או בעלי פחות מ 7 יחידות בגרות: מסגרת של קדם מכינה למשך 3 חודשים לצורך רכישת מיומנויות יסוד לקראת הלימודים במכינה הקדם אקדמית. בתום תקופת קדם המכינה יבחנו התלמידים במבחן מיון (תי"ל) ללימודים במכינה הקדם אקדמית ומי שיעמוד בסף הנדרש ילמד במכינה קדם אקדמית של 9 חודשים לקראת הלימודים האקדמיים .
 

מטרת הלימודים

הלימודים במסלול זה נועדו להקנות ללומדים ידע במתמטיקה באנגלית ובמקצועות מדעי החברה ברמה הנדרשת מסטודנט בחוגים הרלוונטיים במכללה במטרה לסייע להם להשתלב בקלות בלימודים האקדמיים. רמת הלימודים במסלול ותכני הלימוד מתמקדים במקצועות ובשיטות לימוד המתאימים ללימודים האקדמיים. 
כמו כן, הלימודים במסלול מקנים לתלמידים מיומנויות נדרשות, כלי חשיבה מדעית וכישורי למידה אקדמיים. 
תעודת המכינה הקדם אקדמית מחליפה את תעודת הבגרות בלבד לצורך קבלה לחוגים
 

נושאי לימוד עיקריים במסלול

 • מתמטיקה
 • אנגלית
 • אוריינות אקדמית
 • קורסים בתחום מדעי החברה ברמה אקדמית
 

מסלול שנתי

משך המסלול 2 סמסטרים (9 חודשים)
תאריכי המכינה הקדם אקדמית: דצמבר עד ספטמבר בכל שנה*
המערכת במסלול זה אינה ניתנת לבחירה או ללימודים חלקיים. התלמידים מחויבים לכל מקצועות הלימוד במשך 4 ימים בשבוע
 

תנאי קבלה

7 יחידות בגרות לפחות
בחינת ת.י.ל בציון 400 לפחות
ראיון קבלה עם צוות המכינה הקדם אקדמית
 

מסלול סמסטריאלי

 
תאריכי המכינה הקדם אקדמית: אפריל עד ספטמבר בכל שנה*
משך המסלול סמסטר אחד (4.5 חודשים)
המערכת במסלול זה אינה ניתנת לבחירה או ללימודים חלקיים. התלמידים מחויבים לכל מקצועות הלימוד במשך 4 ימים בשבוע
 

תנאי קבלה

14 יחידות בגרות לפחות
בחינת ת.י.ל בציון 450 לפחות
בחינת אמיר"ם 
ראיון קבלה עם צוות המכינה הקדם אקדמית
 
תעודת המכינה הקדם אקדמית מחליפה את תעודת הבגרות בלבד.
לצורך קבלה לחוג לתקשורת צילומית ולחוג לעיצוב תעשייתי מכליל במכללת הדסה, התלמידים נדרשים לעמוד בהצלחה במבחני הקבלה של החוגים לפני הרשמתם למכינה הקדם אקדמית!
הקבלה לחוג לניהול ולחוג לתקשורת ופוליטיקה מותנית בראיון קבלה אישי ועמידה בממוצע נדרש.
 
* פתיחת המסלול מותנית במספר המשתתפים.
 

קדם מכינה ייעודית למדעי החברה, עיצוב וצילום

מסלול חדש החל משנת הלימודים תשע"ח (2017-2018).
 

למי מיועד 

מיועד לתלמידים חסרי בגרות או בעלי פחות מ 7 יחידות בגרות שמעוניינים להמשיך וללמוד במכינה הייעודית במכללה בתחומי המדעים, מדעי המחשב, מדעי החברה, עיצוב וצילום.
 

משך קדם המכינה הייעודית

משך קדם המכינה הוא 3 חודשים.
 

מה לומדים בקדם מכינה הייעודית

בקדם המכינה ירכשו התלמידים מיומנויות יסוד לקראת הלימודים במכינה הייעודית. התוכנית תכלול סדנאות הוראה מתקנת ובמידת הצורך ינתנו שיעורי עזר ותגבורים.
 

לאחר קדם המכינה הייעודית

בתום תקופת קדם המכינה יבחנו התלמידים במבחן מיון (תי"ל) ומי שיעמוד בסף הנדרש ימשיך ללימודים במכינה ייעודית של 9 חודשים לקראת הלימודים האקדמיים בחוגים השונים במכללה.
 
 
 

קדם מכינה לחסרי תעודת בגרות

 
מסלול חדש החל משנת הלימודים תשע"ח (2017-2018).
 

למי מיועד 

מיועד לתלמידים חסרי בגרות או בעלי פחות מ 7 יחידות בגרות שמעוניינים להמשיך וללמוד במכינה הייעודית במכללה בתחומי המדעים, מדעי המחשב, מדעי החברה, עיצוב וצילום.
 

משך קדם המכינה

משך קדם המכינה הוא 3 חודשים.
 

מה לומדים בקדם מכינה

בקדם המכינה ירכשו התלמידים מיומנויות יסוד לקראת הלימודים במכינה הייעודית. התוכנית תכלול סדנאות הוראה מתקנת ובמידת הצורך ינתנו שיעורי עזר ותגבורים.
 

לאחר קדם המכינה

בתום תקופת קדם המכינה יבחנו התלמידים במבחן מיון (תי"ל) ומי שיעמוד בסף הנדרש ימשיך ללימודים במכינה ייעודית של 9 חודשים לקראת הלימודים האקדמיים בחוגים.
 
 

תואר שני בניהול אירגוני שירות

מה המשותף לאמזון, גוגל וטסלה? כולם ארגוני שירות שיצרו אקוסיסטם חדשני ששינה את ככלי המשחק בתפיסת השירות.
 תוכנית הלימודים לתואר מוסמך בניהול ארגוני שירות מכינה את מוסמכיה לשינוי בתפיסת ניהול השירות בארגונים. התכוננו לאייש את התפקיד הבא בניהול ארגונים: מנהל מכוון-שירות.
מטרת לימודי המוסמך לניהול ארגוני שירות היא להעמיק את הלמידה וההבנה הניהולית של שירות בארגונים כתחום ידע בינתחומי, תיאורטי ויישומי. 
ראייה ניהולית מכוונת שירות (Service-driven Management) היא גישה כוללנית המכוונת את כל פעולות הארגון, מרחיבה את הבסיס האסטרטגי של הארגון ומעמיקה את תפיסת האחריות של הדרג המנהל ושל הארגון. 
התוכנית הולמת את המגמה הגלובלית המשפיעה היום על ארגונים ורלוונטית לעתיד והיא פיתוח מנגנונים לשירות עצמי.
היקף הלימודים והמקצוע
משך הלימודים לתואר מוסמך בניהול ארגוני שירות הוא 4 סמסטרים הנלמדים במשך שנתיים, סה"כ 48 נ"ז. 
 
הלימודים מותאמים לאנשים עובדים ומתקיימים במרוכז בימי חמישי בין השעות 15:00-21:00 ובימי שישי בין השעות 8:00-14:00. 
 
בסיום הלימודים יקבלו מוסמכי התוכנית תואר מוסמך בניהול ארגוני שירות M.A.* המאושר ע"י המועצה להשכלה גבוהה.
 
*פתיחת התוכנית לתואר שני בניהול ארגוני שירות, אושרה ע"י המועצה להשכלה גבוהה, הענקת התואר טעונה אישורה הסופי.
 
מנהל מכוון-שירות יתמקד בשלושה תחומים עיקרים
ליווי יחידות הארגון לשם בחינה ותכנון יחידות השירות 
ריכוז ואיסוף נתונים לבחינת עמידה ביעדים וזיהוי פערים
קידום והטמעה של קוד אתי, טיפוח משאבי שירות ושינוי תודעתי בקרב עובדי הארגון.
קורסים מרכזיים
מבוא לניהול מכוון-שירות
חדשנות בארגוני שירות
כלכלה מתקדמת מאקרו ומיקרו
תכנון וניהול אסטרטגי של שירות
שירות מקוון: שיווק בינלאומי וסחר אלקטרוני
קיימות כמנוע לניהול השירות
מנגנונים לשירות עצמי בעידן של צריכה המונית
ניתוח דוחות כספיים
קורסי בחירה
כלכלה בדרום הגלובלי-חקר מקרה ברזיל
ארגון ה-OECD
שירות במגזר הציבורי
הסטארט-אפ הישראלי מרעיון להנפקה בורסאית
תנאי קבלה
תואר ראשון בתחומי הניהול ממוסד מוכר בממוצע 80 ומעלה וראיון קבלה.
 

מדעי המחשב B.A.

 

ימי לימוד

לימודי התואר נפרשים על פני 3 שנים בימים ראשון עד חמישי.
 

על החוג

החוג למדעי המחשב במכללה האקדמית הדסה, אשר נוסד לפני למעלה משני עשורים, הינו מהחוגים הוותיקים והמוכרים ביותר בתחום זה בעולם האקדמי . 
במהלך שנים אלו סיימו את הלימודים בחוג מאות בוגרים, אשר חלקם הגדול משמש כיום בתפקידים בכירים בחברות היי-טק מובילות כגון אינטל, מייקרוסופט, גוגל, אמזון, בית התוכנה של משרד האוצר, צ'ק פוינט, הדסה עין כרם ובחברות ההי-טק המובילות בארץ ובעולם.
 
החוג דוגל בהקניית הכשרה אינטנסיבית לסטודנטים, אשר מחייבת עבודה מאומצת, וזאת על מנת להביא את בוגריו תוך שלוש שנים לחזית הטכנולוגיה, ולמקם אותם בעמדת הזינוק הטובה ביותר להשתלבות בעולם ההייטק. תכנית הלימודים בחוג פורשת בפני הסטודנטים תחומי לימוד והתמחות שונים, והיא מותאמת לצרכים המשתנים של תעשיות התוכנה, החומרה, התקשורת והמידע. 
לפי סקר הבוגרים של המרכז לניהול קריירה שפורסם בשנת 2016, 94% מהבוגרים שעובדים, עובדים בתחום בשכר ממוצע התחלתי של כמעט 16,000 ₪.
תכנית הלימודים מותאמת למצב בשוק העבודה ובהתאם לדרישות התעשייה ומתעדכנת מעת לעת. רק לאחרונה נוספו לתכנית הלימודים שני תחומים חדשים באבטחת מידע ו- Big Data. 
 
המרכז לניהול קריירה מפעיל סדנאות מתקדמות להכנה לראיונות עבודה שאליהן מגיעים מעסיקים מחברות שונות, כגון eBay Microsoft ,WishTrip, Intel, Plainid,  ועוד. בסדנאות המעסיקים מקיימים סימולציות של ראיון מקצועי ונותנים משוב לסטודנטים כמו גם טיפים לראיון עבודה מוצלח.
 

נושאי לימוד

תחומי לימוד עיקריים
תוכנה ותכנות 
חמרה ומערכות 
תיאוריה של מדעי המחשב
מתמטיקה
קורסים נבחרים
מבוא למדעי המחשב
עיבוד תמונה 
מערכות לומדות
מערכות חמרה תוכנה ותכנות בשת סף 
מערכות הפעלה 
מסדי נתונים
מבני נתונים 
אלגוריתמים 
אוטומטים
אלגברה 
חדו"א  
לוגיקה
 

אפשרויות תעסוקה

מפתח אלגוריתמים בחברות הייטק
מתכנת 
מהנדס תוכנה
מפתח במגוון תחומים ושפות (java, html 5, אפליקציות, web, אלגוריתמים, BI, אינפורמטיקה)
QA
מנהל פרויקטים
ראש צוות אוטומציה
מתרגל באקדמיה
תפקידי מפתח בחברות הייטק מובילות במשק - מייקרוסופט, גוגל, אינטל ,מטריקס, סיסקו, מובילאיי ועוד.
 

חברות וארגונים בהם תוכלו למצוא את בוגרינו

חברות היי-טק מובילות, כמו מוביל איי, אינטל, Cisco, Orcam
Amazon
Microsoft
Google 
אמדוקס
בתי תוכנה, כמו Matrix, אמן מחשבים
חברות סטארט אפ כמו eVigilo, פייבר Fiverr, Secure Islands
 Nice
Hp
וואלה!
משרדי ממשלה, כמו בנק ישראל, שע"מ (שלוחה של משרד האוצר)
 
 

מדעי המעבדה הרפואית

 

ימי לימוד

לימודי התואר נפרשים על פני 3 שנים בימים ראשון עד חמישי .
 

על החוג

הלימודים בחוג למדעי המעבדה הרפואית משלבים תחומי ידע בנושאי מדעי החיים והרפואה. החוג מכשיר אנשי מעבדה ברמת הידע הגבוהה ביותר בתחומי המעבדות הקליניות, מעבדות מחקר מדעי, רפואה וביולוגיה. 
 
הסטודנטים רוכשים במהלך לימודיהם ידע תיאורטי רב המשולב עם מיומנות מקצועית ומעשית, המאפשרים להם לעסוק במגוון נושאי מעבדה הקשורים ברפואה, כמו אבחון מחלת הסרטן, בעיות הורמונליות, בעיות פריון, ייעוץ גנטי, זיהוי פגמים עובריים, בדיקת רקמות והשוואת רקמות לפני השתלות.
 
בחוג מושם דגש מיוחד על הכשרה מעשית של הסטודנטים בטכניקות העבודה העדכניות, והסטודנט מתנסה בעשרה סוגי מעבדות שונות החל משנה א' ובמהלך כל לימודי התואר. הסטודנטים נמצאים במעבדות ומתחילים בהתנסות המעשית בטכניקות העבודה ועובדים עם המכשירים שקיימים במחקר ובתעשייה היום. הניסיון המעשי מהווה יתרון משמעותי לקבלה למקומות עבודה וכן ללימודי המשך.
 
הודות לקורסים רבים בתחום הרפואה שהסטודנט משתתף בהם במסגרת לימודיו, בוגר חוג בעל ממוצע ציונים גבוה יכול להתקבל ללימודי רפואה במסגרת המסלול הארבע שנתי באוניברסיטת ת"א, באוניברסיטת בר אילן בצפת או באוניברסיטת אריאל, בכפוף לתנאי הקבלה של המוסד עצמו. יתרה מזו, בוגרים אשר התקבלו למסלול הארבע-שנתי זכאים לפטורים בחלק מן הקורסים בלימודים עצמם.
 
בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים רישיון הסמכה מטעם משרד הבריאות ללא מבחן, בזכות ההתמחות שביצעו במהלך הלימודים. רישיון ההסמכה הוא תנאי קבלה לעבודה במעבדות רפואיות, בתי חולים וקופות חולים.
 

נושאי לימוד

תחומי לימוד עיקריים
מיקרוביולוגיה
ביולוגיה מולקולרית
ביוכימיה
פיזיולוגיה
מקצועות רפואיים
 

קורסים נבחרים

מבוא לביולוגיה
מיקרוביולוגיה ומיקרוביולוגיה רפואית
ביוכימיה וביוכימיה רפואית
גנטיקה כללית וביולוגיה מולקולרית
אימונולוגיה
פיזיולוגיה
אנדוקרינולוגיה
פרמקולוגיה
ביולוגיה של הסרטן
 

אפשרויות תעסוקה

מנהל מעבדות מחקר
תפקידי מפתח במעבדות מרכזיות של בתי חולים וקופות חולים
תפקידי מפתח במעבדות לזיהוי פלילי במשטרת ישראל
תפקידי מפתח במעבדות גנטיקה
אמבריולוג במעבדות להפריות חוץ גופיות
 

חברות וארגונים בהם תוכלו למצוא את בוגרינו

בתי חולים ברחבי הארץ
קופות חולים ברחבי הארץ 
מוסדות להשכלה גבוהה
חברות תרופות, כגון טבע, כצט, רפא ועוד
מכוני גנטיקה
משרד הבריאות
משטרת ישראל
צה"ל
 
 

 

ביוטכנולוגיה

 

ימי לימוד

לימודי התואר נפרשים על פני 3 שנים בימים ראשון  עד חמישי. 
 

על החוג

ביוטכנולוגיה היא תחום המשלב את הידע המצטבר בתחום הביולוגיה ביחד עם טכנולוגיות מתקדמות, לטובת האדם וסביבתו בתחומים מגוונים, כגון מזון, רפואה, חקלאות, קוסמטיקה, ציוד רפואי ואיכות הסביבה. מדובר בתחום הנמצא בהתפתחות מואצת ובעל פוטנציאל כלכלי אדיר, שכן תעשיות שלמות עושות שימוש בידע זה בפיתוח מוצרים שונים, והעולם צמא למומחים בתחום. 
 
החוג מציע רכישת ידע בפיתוח, בגילוי ובמיצוי של מוצרים בתחומי המזון, הקוסמטיקה וציוד רפואי. ההוראה האינטנסיבית של תחומי הביולוגיה למקצועותיה השונים והכימיה, מאפשרת לסטודנטים להתמקצע בתחומים אקדמיים מגוונים, ואף להיקלט בחברות ביוטכנולוגיות ופרמצבטיות מובילות.
בחוג מושם דגש מיוחד על הכשרה מעשית של הסטודנטים בטכניקות העבודה העדכניות, והסטודנט מתנסה בעשרה סוגי מעבדות שונים החל משנה א' ובמהלך כל לימודי התואר. הסטודנטים נמצאים במעבדות ומתחילים בהתנסות המעשית בטכניקות העבודה ועובדים עם המכשירים שקיימים במחקר ובתעשייה היום. הניסיון המעשי מהווה יתרון משמעותי לקבלה למקומות עבודה וכן ללימודי המשך.
 
במסגרת פרויקט הגמר של החוג, שמתקיים בשנה השלישית, משתלבים הסטודנטים בחברות ביוטכנולוגיות, פרמצבטיות ובאקדמיה.  במהלך פרויקט הגמר מבצעים הסטודנטים מחקר רחב- היקף של 200 שעות במעבדות מחקר ופיתוח בתעשייה ביוטכנולוגית. 
 
הודות לקורסים רבים בתחום הרפואה שהסטודנט משתתף בהם במסגרת לימודיו, בוגר חוג בעל ממוצע ציונים גבוה יכול להתקבל ללימודי רפואה במסגרת המסלול הארבע שנתי באוניברסיטת ת"א, באוניברסיטת בר אילן בצפת או באוניברסיטת אריאל, בכפוף לתנאי הקבלה של המוסד עצמו. 
 
במהלך השנה השלישית ללימודים מנכל"ים של חברות ביוטכנולוגיות מובילות בתעשייה מגיעים להרצות לסטודנטים על פעילות החברה שלהם במטרה לקשר אותם לתעשייה, להכיר להם שיטות עבודה כדי שיוכלו להיות רלוונטיים בכל שלב לשוק העבודה. 
 

נושאי לימוד

תחומי לימוד עיקריים
ביולוגיה מולקולרית והנדסה גנטית
מיקרוביולוגיה
אימונולוגיה 
כימיה
קורסים נבחרים
מיקרוביולוגיה
וירולוגיה 
ביולוגיה מולקולרית 
פיזיולוגיה 
מגן לתרפיה גנית
אבטחת ייצור תקינה
ביו אינפורמטיקה
מבוא לביולוגיה
אימונולוגיה
ביוכימיה
 

אפשרויות תעסוקה

מנהל מוצר ומחקר בתעשיות המזון, הקוסמטיקה, התרופות, החקלאות ותוספי המזון
בקר איכות בתעשיית הפרמצבטיקה
מנהל פרויקטים במערך המחקר והפיתוח בתעשיות פיתוח שונות
תועמלן תרופות
אנליסט במפעלי ייצור
אנליטיקאי QC
עוזר מחקר במעבדה
פורמולטור
מורה למדעים
טכנאי GNP
טכנולוג מזון
מפתח כלי אוטומציה
טכנאי מעבדה
ביולוג
 

חברות וארגונים בהם תוכלו למצוא את בוגרינו

Sigma Aldrich 
מעבדות רפואיות של האוניברסיטה העברית 
חברות פרמצבטיות, כמו דר' פישר, דקסל, מעבדות רפא, תרופות ג'ונסון אנד ג'ונסון
פריגת
בתי חולים וקופות חולים ברחבי הארץ
חברת כצט
 

 

ניהול אירגוני שירות- תואר שני

 

ימי לימוד

הלימודים נפרשים על פני שנתיים בימים חמישי מהשעה 15:00 ועד השעה 21:00 ושישי מהשעה 08:00 עד השעה 13:00.
 

השלמת קורסים

מועמד בוגר תואר ראשון שאינו בתחומי הניהול, יידרש להשלים עד חמישה קורסים בהיקף שייקבע על פי החלטת צוות החוג. 
לימודי ההשלמה יעשו במסגרת הלימודים לתואר ראשון בניהול ארגוני שירות או באופן עצמאי דרך האוניברסיטה הפתוחה.
אם התלמיד ישלים את הקורסים הנדרשים במכללה האקדמית הדסה במהלך הלימודים לתואר השני, הוא לא יחויב בעלות נוספת מעבר לשכר הלימוד השנתי.
 

על החוג

הלימודים מהווים המשך ללימודי תואר ראשון בניהול ארגוני שירות ויהיו רב-תחומיים. במסגרת הלימודים התלמידים יעמיקו את הידע שצברו בלימודי התואר הראשון וכן ירכשו כלים נוספים לקראת תפקידי ניהול כלליים במשק וכלים להתמודדות עם משברים ניהוליים בעולם המודרני.
 

הלימודים יתרכזו בשלושה מישורים עיקריים:

1. העמקה והרחבה של הידע בתחומים מתודולוגיים הכרוכים בנושאי הניהול, כמו כלכלה, פיננסים, שיווק מקוון, אסטרטגיה  וכדומה.
2. ניתוח אירועים (Case Studies) מתחומי הניהול בחיי המשק בארץ ובעולם בהנחיה של מנחים מומחים ומנוסים, כמו פרופ' יוסף פרוסט (ד"ר לרפואה, מנהל מרכז רפואי קפלן רחובות לשעבר, מנהל מחוז צפון וירושלים של שירותי בריאות כללית לשעבר), ניסים אלון (מנכ"ל קופת חולים לאומית), ד"ר יאיר בירנבאום (משנה למנכ"ל הדסה).
3. הקניית כלים להתמודדות עם עולם הניהול המודרני בהתייחסות לנושאים כמו קיימות, מערכות מידע, גלובליזציה, שיווק מקוון ועוד.
הדגש בתכנית הלימודים מושם על תחום השירות מאחר שקיים צורך אמיתי בשוק העבודה למנהלים ממוקדי שירות ובשל כך מדובר בתכנית המכוונת לצרכי המשק בכלל ולאזור ירושלים בפרט. כיום מעסיקים צמאים למנהלים ממוקדי שירות מאחר שכל ארגון, גוף או מוסד כולל שירות פנים ארגוני או חוץ ארגוני.
 

נושאי לימוד

תחומי לימוד עיקריים
חדשנות בניהול ואיכות השירות
כלכלה
טכנולוגיה, חברה וגלובליזציה
אסטרטגיה ופיתוח 
קורסים נבחרים
פיתוח והטמעת איכות השירות, חדשנות בשירות יזמות ויצירתיות, הסטארט-אפ הישראלי
כלכלה ניהולית מתקדמת מיקרו ומאקרו,  ניתוח דוחות כספיים, כתיבת תכנית עסקית
אתיקה של שירות ושירותים, שירות מקוון, מערכות מידע למנהלים, מנגנונים לשירות עצמי בעידן של צריכה המונית, ארגון ה- OECD
מיומנויות תקשורת באנגלית, קבלת החלטות, תכנון וניהול אסטרטגי, קיימות כמנוע לצמיחה, דינאמיקה קבוצתית, שירות במגזר הציבורי
 
 

הפרעות בתקשורת

 

קצת עלינו

הפרעות בתקשורת הנו תחום העוסק במניעה, אבחון ושיקום של לקויות בתחומי התקשורת, השמיעה, השפה, הדיבור והבליעה. החוג להפרעות בתקשורת נועד להכשיר קלינאי תקשורת אשר יעסקו בעבודה קלינית, מחקר ופיתוח.
 

היקף הלימודים והמקצוע

משך הלימודים הוא שלוש שנים וחצי, שבעה סמסטרים (כ- 35 שעות שבועיות).
תכנית הלימודים נקבעת מראש על ידי החוג, והיא אחידה עבור כל הסטודנטים. 
סה"כ נקודות זכות אותן יש לצבור בתואר: 177
דרישות לסיום התואר: השלמת כל המטלות שבתוכנית עפ"י תקנון החוג.
 

איך לומדים אצלנו

הלימודים בחוג כוללים את תחום האודיולוגיה (אבחון, שיקום ומניעה של לקויות שמיעה) ותחום השפה והדיבור. תכנית הלימודים משלבת לימודים עיוניים לצד התנסות קלינית – החל משנה א' ובמהלך התואר כולו. ההתנסות מתקיימת, בין השאר, בקליניקה לשפה ודיבור ובמכון השמיעה הנמצאים במכללה והכוללים מעבדות חדישות ומשוכללות ובהן ציוד חדיש ועדכני. עם צוות המרצים נמנים אנשי אקדמיה מהמובילים בתחום התמחותם.  
במהלך התואר הסטודנטים צוברים 1,000 שעות של התנסות קלינית (על פי דרישת משרד הבריאות לסיום התואר). כל שעות ההתנסות באחריות החוג
 

תחומי לימוד עיקריים

אודיולוגיה ומדעי השמיעה
מדעי השפה, הדיבור והבליעה
מקצועות הבריאות ומדעי החיים
מדעי החברה וההתנהגות
התנסות קלינית באודיולוגיה
התנסות קלינית בשפה ובדיבור
 
דוגמאות לשלושה קורסי מפתח בתוכנית הלימודים:
 
הפרעות שפה ותקשורת אצל ילדים: אבחון וטיפול
קורס זה עוסק במאפיינים של הפרעות שפה אצל ילדים. הקורס מלמד תיאוריות בדבר הערכה וטיפול, כמו גם שיטות הערכה וטיפול מעשיות.
 
תפיסת דיבור אצל לקויי שמיעה
הקורס עוסק בתפיסת הדיבור וביצועו על-ידי לקויי שמיעה. בקורס נלמדים מאפייני תפיסת הדיבור דרך החושים השונים אצל לקויי השמיעה וכן תהליכי הפקת הדיבור והגורמים המשפיעים עליהם.
 
גדילה והתפתחות במחזור החיים
הקורס עוסק בשינויים הגופניים והנפשיים שהאדם עובר במהלך חייו, מלידתו ועד יום פטירתו. בין נושאי הקורס: עקרונות גדילה והתפתחות, התפתחות חברתית, התפתחות קוגניטיבית, התמודדות עם מחלות כרוניות והצגות של מקרים קליניים.
 

תנאי קבלה 

תעודת בגרות מלאה 
ציון מתאם 650 לפחות (*ציון מתאם מתקבל משילוב של ממוצע ציוני הבגרות המשוקלל עם ציון הבחינה הפסיכומטרית).
ציון 100 לפחות במרכיב האנגלית בבחינה הפסיכומטרית.
ציון 120 לפחות במבחן יע"ל – למועמדים ששפת אימם אינה עברית.
ראיון בוועדת קבלה בחוג – תנאי הכרחי לקבלה.
ציון מתאם מעל 710 מזכה במלגת הצטיינות 
תואר ראשון בציון ממוצע 87 ומעלה (במקום ציון מתאם)
 

מה אפשר לעשות בסיום התואר?

העיסוק בתחום מותנה הן בקבלת התואר והן במבחן של משרד הבריאות. 
לאחר עמידה בתנאים אלה, הבוגרים יכולים להשתלב בתחום הקליני, במחקר, בהוראה ובהדרכה.
 

עבודה סוציאלית

 

ימי לימוד

לימודי התואר נפרשים על פני 3 שנים במשך ארבעה ימים בשבוע בשנה הראשונה ובימים ראשון עד חמישי בשנה השנייה ובשנה השלישית.
 

על החוג

לימודי עבודה סוציאלית מכוונים לתלמידים שמעוניינים לחולל שינוי בחייו של הפרט ולשפר את איכות החיים שלו. הלימודים מתמקדים בהבנת הטבע האנושי ומצבי המשבר ומקנים כלים לסיוע ולהתמודדות עם מצבי מצוקה ומשבר במסגרת עזרה פרטנית, קבוצתית, זוגית, משפחתית וקהילתית.
 
הלימודים מקנים הבנה מעמיקה של התנהגותם של בני האדם ומחנכים את הסטודנטים לסובלנות ולהבנה כי מעשיו של האדם הם תוצאה של משבר ומצוקה שחווה מבלי לנקוט גישה שיפוטית.
 
החוג מכשיר עובדים סוציאליים אשר יוכלו לעבוד עם אוכלוסיות מגוונות, כגון קשישים, נכים, עולים חדשים, ילדים ונוער בתחומים רבים, כמו בריאות וחולי, עוני, התמכרויות, עבריינות מיד לאחר סיום התואר הראשון.
 
תכנית הלימודים משלבת לימודים עיוניים לצד הכשרה מעשית רחבה החל מהשנה הראשונה ובמהלך התואר כולו.
 
תכנית הלימודים בנויה באופן שיטתי והדרגתי כך שבשנה הראשונה ללימודים התלמידים יחוו למידה מעשית, כמו השתתפות בימי חשיפה ועיון, יכירו מקרים מהשטח, יבצעו סיורים, ואילו בשנה השנייה ובשנה השלישית יתנסו בעבודה מעשית ממשית בשטח.
 
החוג מתהדר בסגל מרצים מנוסה ומיומן, כולם בעלי תואר דוקטור, המשמשים בתפקידי מפתח בשוק העבודה.
בחוג מושם דגש על יחס אישי, פרטני ותומך וקיימות בו אווירה משפחתית וערבות הדדית בין התלמידים.
 
בסיום הלימודים הבוגרים יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בעבודה סוציאלית, ובכך לפתוח לעצמם דלת למגוון עצום של אפשרויות התמחות והתמקצעות כמו גם לתואר שני במשאבי אנוש, בייעוץ ארגוני, במדיניות ציבורית, במנהל עסקים ואף ללימודי תעודה בייעוץ זוגי ומשפחתי. בסיום לימודי תואר שני המעוניינים יוכלו להתפתח גם בתחום הקליני - טיפולי לאחר לימודי פסיכותרפיה.
 

נושאי לימוד

שיטות התערבות בעבודה סוציאלית (פרט, משפחה, קבוצה, קהילה)
טיפול באוכלוסיות שונות בעבודה סוציאלית (חרדיים, חברה ערבית, ילד ונוער, זקנים)
מדעי ההתנהגות (פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה)
 

קורסים נבחרים

גדילה והתפתחות של האדם
חוק ומשפט בעבודה סוציאלית
תיאוריות באישיות
פסיכופתולוגיה
עבודה קהילתית
מצבי לחץ ומשבר
בריאות ושיקום
עבריינות והתמכרות
אלימות במשפחה
בריאות הנפש
 
 

אפשרויות תעסוקה

עובד סוציאלי
עובד רווחה
עובד שיקום
קצין מבחן
חוקר ילדים
 
 

חברות וארגונים בהם תוכלו להשתלב

לשכות רווחה עירוניות
שירות בתי הסוהר
משרדי ממשלה, כגון משרד הביטחון, משרד הקליטה, ביטוח לאומי
קופות חולים
בתי חולים
משטרה
חברות הייטק
חברות מובילות, כגון חברת החשמל, תנובה, שטראוס, אסם
בתי אבות
בתי ספר
פנימיות
מכונים להתפתחות הילד
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

ימים פתוחים

המכללה האקדמית הדסה ירושלים

לא נמצאו תוצאות.
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מפת הגעה

המכללה האקדמית הדסה ירושלים

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

מגשר

אתה טוב בלפתור סכסוכים בין חברים? יודע להיות או... לסקירה >

הנדסאי נוף

הנדסאי נוף וסביבה הוא מי שמסייע בעיצוב שטחים יר... לסקירה >

רופא שיניים

תמיד רציתי שאנשים ישקשקו מפחד כשהם שומעים את שמ... לסקירה >

מורה בבית ספר יסודי

תחום חינוך והוראה בישראל צמא תמיד לכשרונות חדשי... לסקירה >

דייל

חולם לראות עולם, להחתים דרכון ולהיות האיש העולם... לסקירה >

מנהל תיקי לקוחות / יועץ השקעות

ראית את "הזאב מוול סטריט"? אז כזה. טוב, לא באמת... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989