סגור

המרכז האקדמי למשפט ועסקים - רמת גן

השאר פרטים ויועץ מטעם מוסד הלימודים יחזור אליך בהקדם
המרכז האקדמי למשפט ועסקים - רמת גן

המרכז האקדמי למשפט ועסקים מזמין אתכם לחוויית לימודים בינלאומית - תחשבו גלובלי ותצליחו בכל מקום!

 

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים הוקם בשנת 1995 על ידי פרופסורים בכירים למשפטים ונחשב מאז כמוסד אקדמי מוביל ויוקרתי. במרכז פועלות הפקולטות למשפטים ולמנהל עסקים, ובמהלך השנים למדו בו אלפי סטודנטים לתואר ראשון במשפטים, מנהל עסקים ובחשבונאות. 
 

יתרונות הלימוד במרכז האקדמי למשפט ועסקים

 • הסגל האקדמי - מרצים מהשורה הראשונה ביניהם משפטנים ואנשי מנהל עסקים בעלי מוניטין בינלאומי אשר רכשו את הכשרתם בדוקטורטים ובפוסט-דוקטורטים באוניברסיטאות הטובות בעולם. 
 • יחס אישי - הסטודנטים במרכז האקדמי זוכים ליחס חם ואישי וכן לליווי מכל הסגל המהלך הלימודים.
 • חדשנות - המרכז האקדמי עוקב ומתעדכן בהתפתחויות בעולם במאה ה-21 ומציע לסטודנטים קורסים בתחומים בינלאומיים.  
   

מכינה 30+ 

המרכז האקדמי למשפט ועסקים מאפשר במסגרת המכינה לסטודנטים מעל גיל 30, שאינם בעלי תעודת בגרות, להשתלב בלימודים האקדמאיים וזאת לאחר מעבר לימודי המכינה בהצלחה.
 

תוכנית שער פתוח – 

במסגרת המרכז האקדמי למשפט ולעסקים קימת תכנית מיוחדת המיועדת למועמדים בעלי פוטנציאל לימודי גבוה, שאינם עומדים בסף הקבלה.

 

פעילויות מיוחדות בפקולטה למנהל עסקים

 • סמינר לסטודנטים מצטיינים בניהול בינלאומי- סמינר מחקרי בהשתתפות מרצים מהפקולטה ומבחוץ המכשיר תלמידים מצטיינים ללימודי תואר שני בארץ ובחו"ל. 
 • סיור לימודי-מקצועי לסין, חילופי סטודנטים ופרויקטים בתחום היזמות עם סטודנטים מחו"ל. 
 • מועדון המנהלים. 
 • קליניקה לייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים. 
 • פרויקט מעורבות חברתית.
 • בימת ניהול.
 
 
מסלולי הלימוד

המרכז האקדמי למשפט ועסקים - רמת גן

לימודי LL.B - תואר ראשון במשפטים

תחום המשפטים עוסק בחקר החוק ובאכיפתו. ניתן לקשר אותו לתחום מדעי החברה, המדינה והרוח אודות לאופיו האינטרדיסציפלינרי. לימודי משפטים הם אחד ממקצועות הלימוד המבוקשים והיוקרתיים ביותר בארץ, הביקוש הרב הפך את המקצוע לתחרותי מאוד ולכן חשוב להשקיע ולרכוש השכלה במוסד אקדמי בעל קבלות בתחום. הצלחה במקצוע זה דורשת ידע נרחב בדיסציפלינות שונות ולכן מוסד אקדמי מוביל ישלב במסלול לימודי משפטים קורסים נוספים מתחום מדעי החברה והרוח. 
 
מסלול לימוד משפטים
 
מסלול הלימודים אורך כארבע שנים. בשנתיים הראשונות של התואר לומדים הסטודנטים קורסי יסוד מרכזיים בתחום המשפטים ובתחום מדעי החברה והרוח, אשר מקנים להם את הכלים להתפתח, להרחיב אופקים ולהתמקצע בתחומים נוספים. בשלבים מתקדמים יותר של התואר יכולים הסטודנטים לבחור תחום משפטי מסוים כגון המשפט הפלילי, המשפט המסחרי, דיני משפחה, דיני נזיקין, או דיני מקרקעין ולהתמקד בקורסי בחירה הקשורים אליו.
 
התמחות בתום הלימודים
 
על מנת לעסוק בעריכת דין יש להתמחות במשך שנה במשרד עורכי דין ולעבור את בחינות הלשכה. המרכז האקדמי מכין את הסטודנטים שלו היטב ומשקיע רבות בפיתוח המחשבה המשפטית של הסטודנטים ובהרחבת אופקיהם. לשם כך מעסיק המרכז האקדמי את טובי המרצים בישראל ומאמין כי חלק נרחב בהשכלה משפטית איכותית נעוץ בטיבם ובאיכותם של המרצים.
 
תחומי משפט עיקריים
 
אנו מאמינים בהקניית ידע נרחב המתפרש על פני תחומים רבים. לימוד משפטים כולל השכלה נרחבת בתחומי הליבה הבאים:
 
המשפט הפלילי – ענף משפטי המתמקד בהגדרת התנהגויות חברתיות מסוימות כשליליות ובלתי חוקיות. מדובר בכללי התנהגות אשר העובר עליהם יואשם בביצוע עבירה פלילית שדינה נקבע בהתאם לעונשים הקבועים בחוק. חובת האכיפה במשפט הפלילי מוטלת בראש ובראשונה על המדינה באמצעות התביעה הכללית.
 
המשפט האזרחי – מדובר במספר ענפים משפטיים העוסקים במערכות היחסים שבין אזרחים במדינה. ענפים מרכזיים במשפט האזרחי כוללים:
- דיני חוזים העוסקים בהסכמים שנכרתו בין אזרחים.
- דיני נזיקין העוסקים בנזקים שנגרמו לאדם כלשהו על ידי אדם אחר.
- דיני משפחה העוסקים סוגיות כגון רווחת ילדים, נישואין וגירושין.
- דיני קניין העוסקים בבעלות על רכוש ובזכות לבעלות על רכוש.
- דיני עבודה העוסקים במערכות היחסים שבין עובדים למעבידים.
 
המשפט החוקתי – עוסק בחוקים יסודיים הנוגעים לסמכות של גופים שונים, ביחס לחקיקה. לא לכל מדינה יש חוקה, אך לכל מדינה יש את חוקי המדינה שלה, המחייבים את הממשלה לפעול לפיהם.
 
המשפט המנהלי – תחום משפטי הבא להסדיר את פועלן וסמכותן של רשויות המנהל הציבורי במדינה.
 
המשפט הבינלאומי – עוסק ביחסים שבין מדינות או בין אזרחים וגופים משפטיים במדינות שונות.
 
תואר ראשון במשפטים (.LL.B) עם התמחות בדיני High Tech והון סיכוןלימודי משפטים תנאי קבלה
 
מקצוע המשפטים הינו מקצוע מבוקש מאוד, אשר יוקרתו ושכרו לצידו. תחום זה עוסק בחקר ובאכיפת החוק והעיסוק בו מחייב צבירת ידע במגוון תחומים שונים במדעי החברה והרוח.
 
מרכז לימודי משפט מוביל הינו מרכז המשלב בתוכנית הלימודים קורסים שונים מדיסציפלינות שונות. המרכז האקדמי למשפט ולעסקים שם דגש מיוחד על הרחבת אופקיהם של הבאים בשעריו ומפתח את כושרו הביקורתי של הסטודנט בעזרת ידע השאוב מתחומי החברה והרוח כגון פילוסופיה, מדע המדינה, מנהל ציבורי, כלכלה ועוד.
 
לימודי משפטים תנאי קבלה
 
היות ומדובר במקצוע מוביל ומבוקש, רבים מצעירי דורנו שואפים להתקבל ללימודי משפטים. להלן מידע עכשווי אודות לימודי משפטים תנאי קבלה:
 
תנאי רישום
 
זכאים להירשם מועמדים בעלי אחד או יותר מהתנאים הבאים:
מועמד בעל תעודת בגרות מטעם משרד החינוך והתרבות בישראל.
מועמד בעל תעודת "בוגר אוניברסיטה" מטעם אוניברסיטה ישראלית.
מועמד אשר סיים בהצלחה מכינה אוניברסיטאית במוסד אוניברסיטאי ישראלי מוכר. (תעודה זו הינה שוות ערך לתעודת בגרות).
מועמד המחזיק באחת התעודות מהסעיפים הקודמים, מטעם אוניברסיטה מוכרת בחו"ל. בעל תעודה זרה חייב בתרגומה.
תנאי קבלה
 
הקבלה ללימודים תתבסס על שקלול רמת הישגי המועמד בבגרות.
מועמדים מגיל 30 ומעלה, אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה, רשאים להשתתף במכינה פנימית. עמידה בתנאי המכינה תאפשר קבלה ללימודים כסטודנטים מן המניין.
מועמד שהתקבל ללימודים חייב להסדיר הרשמתו, לרבות תשלום ראשון על חשבון שכר הלימוד במועד שיקבע בהודעה שתינתן לו.
מועמד אשר התקבל ללימודים אך לא הסדיר הרשמתו כאמור, תוסר מועמדתו ומקומו יוצע לבא אחריו ברשימת המועמדים.
לימודי משפטים תנאי קבלה ספציפיים
 
על המועמד להיות בעל תעודת בגרות מלאה/מכינה אוניברסיטאית בממוצע משוקלל 90 ומעלה.
מועמד בעל תואר ראשון אוניברסיטאי (בארץ או בחו"ל), המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, בממוצע 80 ומעלה.
 
בעלי תעודות אחרות יופנו לועדת קבלה.
 
הגעה מהאוניברסיטה הפתוחה
 
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מזמין סטודנטים שסיימו את לימודיהם בהצלחה בחטיבה למשפט ציבורי באוניברסיטה הפתוחה, לעבור וללמוד תואר מלא במשפטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים.
 
לסטודנטים העומדים בתנאי הקבלה, יוכרו מלוא נקודות הזכות (נ"ז) על הקורסים שלמדו במסגרת החטיבה למשפט ציבורי. כמו כן, הנ"ז בגין קורסים נוספים שנלמדו במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, יוכרו לפי שיקול דעתו של דיקן הפקולטה למשפטים.
 
משך הלימודים במרכז האקדמי - 3 שנים (6 סמסטרים) במקום 3 שנים וחצי (7 סמסטרים)
 
תנאי הקבלה
 
ציון ממוצע 75 ומעלה בקורסים שנלמדו במסגרת החטיבה למשפט ציבורי באוניברסיטה הפתוחה.
 
סטודנטים שממוצע הציונים שלהם  נמוך מ-75 וגבוה מ-70 יוכלו להגיש בקשה מיוחדת להתקבל במסלול זה בלווי מכתב המלצה מאת ראש החטיבה למשפט ציבורי באוניברסיטה הפתוחה. 
 
 
תואר ראשון במשפטים (.LL.B) עם התמחות בדיני High Tech והון סיכון
בשנים האחרונות ידע המשק הישראלי סדרה בלתי פוסקת של אקזיטים, הנפקות וגיוסי ענק של חברות הזנק ("סטארט אפ") ישראליות כמו Waze (שנרכשה על-ידי גוגל תמורת למעלה ממיליארד דולר), Mobileye (שהונפקה בבורסה של ניו יורק לפי שווי של כחמישה מיליארד דולר), Viber (שנמכרה בכ-900 מיליון דולר) ועוד.
 
ליווי משפטי של פעילות בענף ההיי-טק הוא מאתגר ומורכב. עם זאת, זהו תחום משפטי מן המתגמלים שיש – אינטלקטואלית וחומרית גם יחד. בידע משפטי בתחום ההיי-טק יש כדי לפתוח הזדמנויות תעסוקה בישראל ובחו"ל, לא רק בעולם המשפט ובעסקים.
 
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת-גן גאה להציע, לראשונה בישראל, תכנית לתואר ראשון במשפטים עם התמחות בדיני High Tech והון סיכון. התכנית מיועדת למי שחפצים לעסוק כעורכי-דין בתחום או לאלו המעוניינים ללמוד את ההיבטים המשפטיים הכרוכים בעבודה בתעשיית ההיי-טק.
 
בוגרי התכנית יקבלו, מלבד תעודת התואר הראשון במשפטים, תעודה המציינת את ההתמחות.

 

לימודי B.A לתואר ראשון במנהל עסקים

מנהל עסקים הוא תחום המשתייך למדעי החברה ועוסק בתורת הניהול של פירמות וארגונים למטרות רווח. בין הנושאים הנלמדים בתחום ניתן למנות מימון, שיווק, חשבונאות, חקר ביצועים, ניהול משאבי אנוש, ניהול מערכות מידע ועוד.
 
רמת ההוראה
ללמוד מהטובים ביותר: המרצים בתוכניות הלימוד של הפקולטה למנהל עסקים נבחרו בקפידה רבה על בסיס מצוינות הוראתית ומצוינות אקדמית. בנוסף לאלו, בסגל הפקולטה למנהל עסקים חברים מרצים המביאים עמם ניסיון מעולם העסקים בו הם משמשים במגוון תפקידי ניהול ויעוץ בכירים.
 
להתקדם בקריירה כבר במהלך הלימודים
אנו מציעים לסטודנטים מסגרת לימודית מהנה ומאתגרת באווירה חמה ותומכת. מסגרת המציידת אותם בכלים הנדרשים לפיתוח קריירה מקצועית מוצלחת בעולם העסקים המודרני. תכנית הלימודים אף מאפשרת לסטודנטים לשלב עבודה תוך כדי הלימודים.
 
זכאים למלגות והנחות
מועמדים בעלי פסיכומטרי גבוה.
מועמדים בעלי ממוצע בגרות משוקלל מעל 100 יהיו זכאים ל1,500 ש"ח הנחה.
 
לימודי מנהל עסקים
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מעניק לסטודנטים ידע נרחב במגוון תיאוריות מהותיות, כלי ניתוח ומתודות לקבלת החלטות. תוכנית הלימודים בתחום מנהל עסקים מורכבת מ-122 שעות לימוד סמסטריאליות וכוללת לימודי בסיס בתחום הכלכלה, מתמטיקה וסטטיסטיקה, כמו גם קורסים בתחומי הליבה של מנהל עסקים, קורסים בנושאי ניהול איכותי ואתיקה וקורסים הקשורים לעולם המשפטים.
לימודי מנהל עסקים שמים את הדגש על לימוד טכניקות לקבלת החלטות, קביעת אסטרטגיות, קביעת יעדים ויישום יעדים במחלקות השונות של הפירמה.
 
לימוד מנהל עסקים – פירוט תחומי הליבה
 
ניהול המימון – תחום זה מתרכז בהקניית הכלים לקבלת החלטות הנוגעות למימון הפעילות הכלכלית של ארגון. הסטודנט לומד כיצד למצוא משאבים כלכליים למימון תשומות כגון ייצור ושיווק. בנוסף, תחום המימון מכיל בתוכו נושאים כמו חלוקת רווחים והשקעות, מדדי ביצועים ותקצוב הון.
ניהול השיווק – תחום זה כולל הקניית כלים לקבלת החלטות הנוגעות לאופני השיווק של המוצרים או השירותים אותם מציע הארגון. בין היתר לומד הסטודנט כיצד לקבל החלטות כגון עיצוב ומיתוג מוצר, כיצד לקבוע מחיר למוצר וכיצד להגביר את מודעות הצרכן אליו.
ניהול הייצור – תחום זה מקנה ידע הנוגע להתייעלות תהליכי הייצור במטרה להגיע למקסימום רווח במינימום עלות.
ניהול מערכות מידע – תחום זה נוגע למערכות הממוחשבות של הארגון ומקנה ידע וכלים לניהול נכון של הפעילות הממוחשבת בארגון, מניעת תקלות וצרכי אבטחת מידע.
ניהול משאבי אנוש – תחום זה מקנה כלים יישומיים בכל הנוגע להנעת עובדים בארגון, החדרת מוטיבציה, הגברת יעילות ותפוקה.
התנהגות ארגונית – תחום זה מקנה כלים לניהול ההון האנושי של הארגון. הצלחת הארגון קשורה לתרבות הארגונית שלו, לכישורי המנהיגות של מנהליו וליכולתם להעצים את נאמנותם של עובדיהם לארגון ולמטרותיו.
ניהול התפעול – תחום זה נוגע לתהליכי הייצור של מוצרים או שירותים שהארגון מספק. מדובר בתחום מרכזי בתוכניות לימוד מנהל עסקים, המעניק לסטודנט ידע רב לגבי המערכת התפעולית בארגון ולגבי הקשרים שלה עם יתר היחידות בארגון.
מתמטיקה, כלכלה וסטטיסטיקה – קורסים אלה מקנים ידע הנוגע לשימוש במודלים וכלים מתמטיים העשויים לשפר את ניהול הפירמה.
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מעניק לבוגרי התואר במנהל עסקים ידע נרחב במגוון תחומי ליבה, כמו גם כלי ניתוח וכלים לקבלת החלטות ארגוניות. ישנו דגש מיוחד אודות המחשת הקשר שבין נושאי הלימוד לבין העולם העסקי, באופן המקנה לבוגריו את היכולות ליישם את שלמדו כשהם יוצאים אל העולם האמיתי.
 
התמחויות בתואר במנהל עסקים
 
המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) אישרה לפקולטה למנהל עסקים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים לפתוח שלוש התמחויות:
1.      התמחות בשיווק
2.      התמחות במימון
3.     ​התמחות ביזמות וחדשנות (החל משנת הלימודים תשע"ט)
 
התמחות בשיווק
שיווק הוא אחת הפונקציות החשובות בהעצמת כושר השרידות של העסק, בגיבוש המדיניות האסטרטגית שלו, וביישומה המוצלח. סביבת העסקים הדינאמית והמשתנה מחייבת עיצוב ויישום של מדיניות שיווקית ארוכת טווח, תוך הבנת צורכי הלקוח, הכרת המתחרים, קביעת יעדים ועידוד הארגון לחדשנות מתמדת בפיתוח מוצריו ושירותיו. נושאי הלימוד בחטיבת ההתמחות מעניקים לסטודנטים כלים לניתוח הסביבה העסקית של המתחרים והצרכנים ומלמדים כיצד למקסם את הפוטנציאל השיווקי תוך שימוש בערוצי הפצה יעילים, תמחור נכון ותכנון תמהיל השיווק באופן מיטבי. ההתמחות מכשירה את הלומדים לתפקידים בתחום השיווק, כדוגמת מנהלי שיווק, מנהלי תקשורת שיווקית, מנהלי מוצרים ומנהלי מותגים בחברות ובארגונים. המסלול אף מכשיר לתפקידים מגוונים במשרדי פרסום ויחסי ציבור, בחברות ייעוץ ובמכוני מחקר.
 
קורסים ייחודיים להתמחות בשיווק 
שיווק בינלאומי
ניהול מותגים
שיווק בסין
תקשורת שיווקית משולבת
ניהול מערכות הפצה ועסקים קטנים
התנהגות צרכנים
שיווק שירותים
סמינר בשיווק
 
התמחות במימון
תחום המימון עוסק בהקניית כלים הדרושים לניהול הפיננסי של חברות ולניהול השקעות. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים ליסודות תיאורטיים ולקורסים שימושיים בתחומים: קריטריונים לבדיקת כדאיות השקעות, פיזור סיכונים בתיקי השקעות, מדדי ביצועים, הערכת עלות ההון ותקצוב הון, מבנה ההון האופטימאלי של החברה ונקודת האיזון. המסלול מעניק רקע בתחום המכשירים הפיננסיים, כולל חוזים עתידיים ואופציות. דגש מיוחד מושם על הבהרת ההיבטים התיאורטיים והמעשיים של שוק ההון, תוך פיתוח כלים להערכת פעילותם של קרנות נאמנות ותעודות סל.
ההתמחות במסלול מכשירה את הסטודנטים לתפקידים שונים בשוק ההון, לתפקידי ניהול במוסדות פיננסיים כדוגמת בנקים וחברות ביטוח, וכן לתפקידים במחלקות כספים של פירמות וחברות יעוץ.
 
קורסים ייחודיים להתמחות במימון
שוק ההון בישראל
אופציות ונכסים נגזרים
ניהול סיכונים
ניהול בנקאי
עקרונות בהשקעות
ניהול פיננסי
מימון בינלאומי
סמינר במימון
 
 
​התמחות ביזמות וחדשנות בתואר במנהל עסקים
הפקולטה למנהל עסקים מאפשרת לתלמידיה להתמחות במסגרת לימודי התואר הראשון באחד מהתחומים הבאים: מימון, שיווק ויזמות וחדשנות. ההתמחות ביזמות וחדשנות כוללת 4 קורסי חובה  (בהיקף של 12 נ"ז) ופרויקט בחממה בליווי מנחה ומומחים מהתעשייה .
 
ההתמחות מזכה ב-24 נ"ז מתוך 120 הנ"ז של התואר הראשון. קורסי ההתמחות מתפרשים על פני שנים ב' ו-ג'. פירוט הקורסים ראו בהמשך. מסיימי ההתמחות יקבלו תעודה מיוחדת, בנוסף לתעודת  ה-B.A.
 
תלמידים שלא מעוניינים בהתמחות יוכלו ללמוד מתוך מגוון הקורסים של 3 ההתמחויות השונות, עליהם לקחת לפחות שני קורסים מכל  התמחות ו- וסמינר. בבחירת הסמינרים תינתן עדיפות לתלמידים שבחרו בהתמחות הרלוונטית.
 
* תנאי קבלה להתמחות ביזמות וחדשנות הינו ציון 75 בממוצע בקורסים ניהול התפעול ויזמות עסקית . סטודנט שלא עונה על תנאי זה לא יוכל לסיים תואר עם התמחות.
 
קורסים ייחודיים להתמחות ביזמות וחדשנות:
 
שנה ב'
 
1. פיתוח מוצרים ושירותים – 3 נ"ז (פרופסור רם הרשטיין)
2.  פרויקט בפיתוח מוצרים ושירותים – 3 נ"ז (פרופסור רם הרשטיין)
3. בניית תוכנית עסקית – 3  נ"ז (ד"ר רון ברגר).
4. חקר שווקים ושיתופי פעולה לחברות סטארט-אפ  – 3 נ"ז (פרופסור גל רז).
 
​שנה ג'
 
1. פרויקט בחממה , בליווי מנחה ומומחים מהתעשייה – 12 נ"ז. 
 
קורסי בסיס משותפים לכל התלמידים בתואר
אנגלית לפטור        
כלכלה מיקרו ומקרו        
שיטות סטטיסטיות למנע”ס א’, ב’    
מתמטיקה א’, ב’        
מבוא למימון א’, ב’        
מבוא לשיווק    
יסודות החשבונאות א’, ב’    
מבוא לניהול משאבי אנוש    
מבוא למדעי ההתנהגות    
מבוא למערכות מידע        
מבוא למשפט עסקי        
שיטות מחקר במנע”ס        
מבוא להתנהגות ארגונית     
כתיבה מדעית 
כתיבה עסקית באנגלית 
 
לימודים מתקדמים    
אתיקה בעסקים        
קבלת החלטות בארגונים    
ניהול עסקי בעידן דיגיטלי
פיתוח וניהול מוצרים ושירותים    
מדיניות כלכלית ועסקית בישראל    
ניתוח דוחות כספיים        
יזמות עסקית        
מדיניות עסקית        
ניהול שינויים        
הון ושלטון           
גישות מתקדמות בניהול       
סוגיות ניהול במדינות מתפתחות
 
מנהל עסקים תנאי קבלה – הפקולטה למנהל עסקים של המרכז האקדמי
 
מועמדים המעוניינים להירשם ללימודי מנהל עסקים מחויבים לענות על אחד מן הקריטריונים:
 
על המועמד להיות בעל תעודת בגרות בממוצע 85 ומעלה (מטעם משרד החינוך בארץ). ופסיכומטרי 550.
או:
על המועמד להיות בעל תעודת "בוגר אוניברסיטה" (מטעם אחת האוניברסיטאות בארץ). 
או:
על המועמד לסיים מכינה אוניברסיטאית בציון 85 ומעלה (באחת האוניברסיטאות בארץ).
או:
על המועמד להחזיק באחת מן התעודות שצוינו בסעיפים הקודמים מטעם מוסד או אוניברסיטה מוכרים שאינם ישראלים, על התעודה להיות מתורגמת לעברית.
מועמד שאינו עומד בתנאי הקבלה רשאי להשתתף במכינה  -  לאחר שיסיים יבחנו הישגיו ואם יעמוד בתנאים יתקבל ללימודים.
 
מידע נוסף על מנהל עסקים תנאי קבלה, על מועדי ההרשמה, דמי ההרשמה, מסמכים ותעודות שיש לצרף לטופס ההרשמה ופרטים נוספים ניתן לקבל במדור רישום .
 
מנהל עסקים הוא תחום מבוקש, חוג אליו נרשמים אלפי סטודנטים כל שנה במדינת ישראל, אפשרויות התעסוקה הנפתחות בפני בוגרי הפקולטה בעלי התואר הראשון הן רבות ומוצלחות, אם גם אתם שוקלים את הצטרפותכם אך זקוקים לייעוץ או אם כבר החלטתם שזה התחום בו אתם רוצים לעסוק – פנו אלינו ונשמח לספק לכם מענה מקצועי שיסייע לכם רבות.

 

לימודי .B.A לתואר ראשון בחשבונאות

 

מטרת תכנית הלימודים של תואר ראשון בחשבונאות במרכז האקדמי הינה הכנה של הסטודנטים לתפקידם כרואי חשבון תוך מתן כלים פרקטיים והקניית ידע רחב בתחומי החשבונאות והכלכלה. שני המסלולים בהם ניתן להתמחות במסגרת הסטאז' הם ביקורת ומיסים. הפקולטה מסייעת לסטודנטים במציאת מקומות לביצוע ההתמחות.
 

מסלול הכשרה- רישיון של “רואה חשבון”

עם סיום התואר רשאים הבוגרים להצטרף לשנת השלמה כאשר בסופה ובכפוף לאישור מועצת רואי החשבון, יקבלו פטור מ-13 בחינות מתוך 15 של מועצת רואי החשבון. לפקולטה הסכם עם החוג לחשבונאות באוניברסיטה העברית לקבלת בוגרינו לשנת ההשלמה.  
 
ערך מוסף המאפיין את התוכנית הוא שיתוף הפעולה עם אחד ממשרדי ה- 4 BIG (הכינוי הרווח ל-4 התאגידים הגדולים בעולם לראיית חשבון), בלימודי החשבונאות של המרכז האקדמי נכלל קורס במערכות מידע, הייחודי רק לתוכנית זו ונלמד רק בה, הקורס מועבר ע"י בכירים בפרקטיקה בתחום ממשרדי ה-BIG 4 ומקנה לסטודנטים ידע עדכני ושימושי מהפרקטיקה בתחום, קורס זה מספק את הדוגמה המיטבית לכך שמדובר בתוכנית המותאמת למציאות הנוכחית. תחום מערכות המידע הוא חלק בלתי נפרד מהמרחב העסקי של ההווה והעתיד. רואי חשבון נדרשים כיום לפעול בסביבה טכנולוגית מתקדמת. במקביל, למצטיינים והמתאימים ביותר שבהם ניתנת האפשרות להשתלב כמתמחים במחלקת מערכות המידע של אחת מהפירמות המובילות בתחום.
 

ללמוד עם "תותחים" – ללמוד היום את מה שתעשה מחר

תכנית לימודי החשבונאות של המרכז האקדמי מתמקדת בנוסף לידע התיאורטי הנדרש מרואי חשבון, גם בפרקטיקה. הלימוד נעשה תוך הקניית כלים יישומיים של כאן ועכשיו. החיבור המובהק לפרקטיקה מתגלם גם במרצים מעולים, בוגרי הרשות לניירות ערך, ורואי חשבון מהגופים המובילים בתחום כגון Deloitte, Ernest& Young , גיזה ועוד.
 

מכינה 30+ 

המרכז האקדמי למשפט ועסקים מאפשר במסגרת המכינה לסטודנטים מעל גיל 30, שאינם בעלי תעודת בגרות, להשתלב בלימודים האקדמאיים וזאת לאחר מעבר לימודי המכינה בהצלחה.
 

תוכנית שער פתוח – 

במסגרת המרכז האקדמי למשפט ולעסקים קימת תכנית מיוחדת המיועדת למועמדים בעלי פוטנציאל לימודי גבוה, שאינם עומדים בסף הקבלה.
 

 

 

תואר כפול משפטים ומנהל עסקים

 

תכנית המעניקה שני תארים נחשקים- במשפטים ובמנהל עסקים.

בעידן של בינתחומיות, תואר משולב הוא כלי רב עוצמה ההופך את הבוגרים לאטרקטיביים עבור שוק עורכי הדין ושוק העסקים בישראל.
התלמידים לומדים תכנית מקוצרת במשפטים עם התמקדות במשפט מסחרי, ובמנהל עסקים.
היקף הלימודים הוא 75% מכלל הלימודים לתואר בכל אחד מהחוגים.
ניתן לסיים את כל החובות ב-4 שנות לימוד.
 

תואר LL.M - תואר שני במשפט מסחרי גלובלי

 

תכנית תואר שני במשפטים ייחודית – מוסמך במשפטים (LL.M.) עם התמחות במשפט מסחרי גלובלי.
 

משפט מסחרי

מדובר בתחום מרתק, המציע לעוסקים בו אתגר אינטלקטואלי לצד מגוון אפשרויות תעסוקה. בעולם שהפך "לכפר גלובלי", עבור עורכי-דין ישראליים, ידע בתחום המשפט המסחרי הבינלאומי מייצר הזדמנויות מקצועיות חדשות ומלהיבות, לרבות אפשרויות תעסוקה בחו"ל. 
 
מטרת התכנית לאפשר לבוגר תואר ראשון במשפטים להעמיק את הידע המקצועי שלו בתחומי המשפט המסחרי, תוך שימת דגש על הקניית המיומנויות הדרושות לליווי משפטי של פעילות עסקית בינלאומית. 
 
בוגרי תכנית המוסמך יזכו לייעוץ וליווי שוטפים מצוות ההשמה של המרכז האקדמי כדי לסייע להם באיתור הזדמנויות תעסוקתיות מתאימות. לתלמידים מצטיינים שירצו בכך תוצע גם אפשרות של התמחות קצרה בחו"ל.
 

תואר ראשון B.SC במערכות מידע

 

תנאי קבלה

התנאים המינימליים הנדרשים להתקבל לתוכנית הלימודים לתואר בוגר במערכות מידע הינם:
זכאות לתעודת בגרות בממוצע 85 ומעלה, ציון 75 בבחינת בגרות במתמטיקה בחמש יחידות לימוד, או ציון 85 בבחינת בגרות במתמטיקה בארבע יחידות לימוד, או ציון 120 ומעלה בפרק חשיבה כמותית בבחינה הפסיכומטרית או במבחן המיון במתמטיקה (הנערך על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה). 
מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה במתמטיקה יידרשו לסיים מכינה בציון ממוצע של לפחות 75. 
המכינה הינה במתמטיקה בהיקף של 74 שעות אקדמיות ותתקיים לפני תחילת שנת הלימודים 3-26.10.2018
 

משך הלימודים

1. משך זמן התוכנית: 3 שנות לימוד- 6 סמסטרים.
2. היקף התוכנית: 120 נ"ז. (134 שעות אקדמיות)
3. האם קיימים פטורים למועמדים מסוימים: אין.
 
בתואר ראשון חייבים ללמוד שלושה ימים בשבוע. 
מסלול יום ילמדו בימים ראשון שלישי וחמישי
מסלול ערב ילמדו בימים שלישי, חמישי ותגבורים בשישי
קורסי האנגלית לפטור כניראה יתקיימו בימים שני ורביעי.
 

תאור התואר

תואר ראשון B.SC במערכות מידע
 
 

התמחות – מה מלמדים במסלול

קורסי הבחירה ישתנו משנה לשנה
 

 מבנה התוכנית –

1.      קורסים במערכות מידע ומחשבים 40%-60% (48-72 נקודות)
-       מבוא למדעי המחשב (פייתון) – 5
-       היסטוריה ופילוסופיה של חישוב – 2
-       מבני נתונים (פייתון) – 5
-       אלגוריתמים – 5
-       יסודות הסייבר – 3.5
-       מבוא לתכנות מונחה עצמים – 5
-       מבוא למערכות מידע ויישומי מחשב – 4
-       אפיון ניתוח ועיצוב מערכות מידע – 3.5
-       בינה עסקית ומחסני נתונים – 4.5
-       בינה עסקית וכריית נתונים – 4.5
-       מסדי נתונים – 3.5
-       תכנון וניהול מסדי נתונים – SQL – 4.5
-       אחזור מידע – 3.5
-       מבוא לאופטימיזציה – 3.5
-       קורס בחירה – 3
-       סמינריון למערכות מידע – 2
-       סדנה לפרויקטים – 3*2=6
סה"כ קורסי מערכות מידע ומחשבים – 68 נ"ז
 
2.      קורסים בניהול ואירגון 20%-40% (24-48 נקודות)
-       מערכות מידע ניהוליות – 5
-       מבוא להתנהגות ארגונית – 3
-       מבוא למערכות מידע לוגיסטיות – 3.5
-       כלכלת מערכות מידע – 3.5
-       יזמות עסקית – 3
-       אסטרטגיה עסקית – 3
-       קורס בחירה - 3
סה"כ קורסים בניהול וארגון – 24 נ"ז
 
3.      קורסים במתמטיקה וסטטיסטיקה 18%-20% (14-22 נקודות)
-         מתמטיקה בדידה – 3.5
-         חשבון אינפי – 5
-         הסתברות – 3.5
-         אלגברה ליניארית 1 – 3.5
-         אלגברה ליניארית 2 – 3.5
-         סטטיסטיקה – 3.5
סה"כ קורסי מתמטיקה וסטטיסטיקה – 22 נ"ז
 
4.      קורסים כלליים/שונים (6 נקודות)
-         מבוא למשפט עסקי – 3
-         מבוא לקניין רוחני – 3
סה"כ קורסים כלליים (שונים) – 6 נ"ז
 
 

תואר ראשון B.A. במנהל עסקים

שם המסלול

תואר במנהל עסקים בשנתיים
 

תנאי קבלה

650 פסיכומטרי + 85 בבגרות קבלה אוטומטית.
 

משך הלימודים

1. התוכנית בנויה במתכונת של 8 סמסטרים בשנתיים (4 סמסטרים בכל שנה) באופן הבא:
ארבעה סמסטרים קצרים בשנה בני 10 שבועות כל אחד.
תקופת מבחנים של שלושה שבועות בין כל סמסטר.
 
2. הלימודים יתקיימו יומיים בשבוע:
יום רביעי בין השעות 17:00 ל – 23:00 בלילה.
יום שישי בין השעות 8:30 עד השעה 14:00 בצהרים.
 
3. 122 נ"ז לתואר (כולל 2 נ"ז לימודים לפטור באנגלית)
 

תאור התואר

תואר ראשון B.A. במנהל עסקים
 

התמחות – מה מלמדים במסלול

 

סמסטר 1

1

סטטיסטיקה א

3.5

 

2

אנגלית

2

 

3

מתמטיקה א

3

 

4

מבוא לשיווק

3

 

5

מבוא להתנהגות ארגונית

3

קורס  מתוקשב

 

סמסטר 2

6

סטטיסטיקה ב

3.5

 

7

כתיבה מדעית

2

 

8

מתמטיקה ב

3

 

9

כלכלה מיקרו

3

 

10

אתיקה עסקית

3

קורס  מתוקשב

 

סמסטר 3

11

מבוא למימון

3.5

 

12

יישומי מחשב

2

 

13

כלכלה מאקרו

3

 

14

מבוא למערכות מידע

3

 

15

מבוא למשאבי אנוש

3

קורס  מתוקשב

 

סמסטר 4

16

שיטות מחקר

3.5

 

17

כתיבה עסקית באנגלית

2

 

18

יסודות החשבונאות א

3

 

19

ניהול התפעול

3

 

20

שיווק בין לאומי

3

קורס  מתוקשב

 

סמסטר 5

21

יסודות החשבונאות ב

3

 

22

משפט עסקי

2.5

 

23

ניתוח דוחות כספיים

3

 

24

קבלת החלטות בארגונים

3

 

25

עסקים בין לאומיים

3

קורס מתוקשב

 

סמסטר 6

26

אופציות ונכסים נגזרים

3

 

27

מדיניות כלכלית ועסקים בישראל

2.5

 

28

אסטרטגיה עסקית

3

 

29

ניהול משא ומתן

3

 

30

התנהגות צרכנים

3

קורס מתוקשב

 

סמסטר 7

31

שוק ההון בישראל

3

 

32

קיימות

3

 

33

ניהול מותגים

3

 

34

יזמות

3

 

 

סמסטר 8

35

פיתוח מוצרים ושירותים

3

 

36

ניהול סיכונים

3

 

37

סדרת הרצאות אורח

3

 

38

ניהול פרויקטים

2

 

39

סמינר

6

 

 

סדנאות קצרות

40

ארבע סדנאות בנות יום אחד (תשע שעות ברוטו) במשקל 0.75 נקודת זכות אחת כל אחד.
שני קורסים בשנה הראשונה ושני קורסים בשנה השנייה.

0.75

שיווק דיגיטלי

41

0.75

 מסחר מעשי בשוק ההון

42

0.75

מיומניות ניהול רכות

43

0.75

תהליכי מיון וגיוס עובדים

 

קורסי בחירה

44

ליווי עסקים קטנים ובינוניים (פרקטיקום)

3

 

45

מעורבות חברתית  (התנדבות בקהילה, חונכות סטודנטים)

3

 

46

שרות מילואים ,נבחרת ספורט, פעילות חברתית באגודה

3

 

47

סיור לימודי בחו"ל

3

 

 

 

תאור התואר תואר שני M.A. בניהול

שם המסלול

תואר שני בניהול
 

תנאי קבלה

תואר בוגר ממוסד אקדמי ישראלי מוכר להשכלה גבוהה או ממוסד בעל רמה שוות ערך מחו"ל.
א. ממוצע מינימלי בלימודי תואר ראשון – 80.
ב. על הסטודנטים הנדרשים ללימודי השלמה לסיים אותם בממוצע 75 לפחות.
 

משך הלימודים

1. משך זמן התוכנית: 4 סמסטרים.
2. היקף התוכנית: 48 נ"ז
3. ימי הלימוד הם חמישי ערב ושישי בוקר
4. בהתמחות בניהול בינלאומי יש שתי נסיעות לימודים לחו"ל (לסין בחודש יולי 2019 ולהודו בחודש פברואר 2020)
5. קורסי השלמה: סטודנטים שאינם בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים או בכלכלה ידרשו להשלים את הקורסים הבאים:
- סטטיסטיקה למדעי החברה
- כלכלה למדעי החברה
- מבוא להתנהגות ארגונית
 

תאור התואר

תואר שני  M.A. בניהול 
 
 

התמחות – מה מלמדים במסלול

התמחות בארגוני שירות
או בהתמחות בניהול בינלאומי
 

 

קורסי חובה לכלל תלמידי התוכנית

מס'

שם הקורס

נ"ז

1.

חשבונאות פיננסית וניהולית

3

2.

מבוא לניהול

3

3.

עקרונות המימון בארגונים

3

4.

עקרונות השיווק המודרני

3

5.

שיטות מחקר בארגונים

3

6.

מנהיגות באירגונים

3

7.

ניהול מערכות מידע לקבלת החלטות

3

8.

אסטרטגיה ארגונית ניהולית

3

9.

אתיקה בניהול ארגונים

3

 

סה"כ נ"ז קורסי חובה

27

 
 

התמחות בניהול בינלאומי

מס'

שם הקורס

נ"ז

קורסי חובה בהתמחות

1.

ניהול ארגונים רב לאומיים

3

2.

סוגיות בכלכלה בינלאומית

3

3.

סמינר פרקטיקום בניהול בינלאומי

3

קורסי בחירה - על כל סטודנט ללמוד 12 נ"ז מבין הקורסים הבאים:

4.

אסטרטגיה שיווקית גלובלית

3

5.

ניהול שיתופי פעולה במרחב הגלובלי

3

6.

ניהול הון אנושי בכפר הגלובלי

3

7.

סוגיות משפטיות בניהול בינלאומי (לא מוצע בתשע"ט)

3

8.

סוגיות פיננסיות בפרספקטיבה גלובלית (לא מוצע בתשע"ט)

3

9.

ניהול במדינות מתפתחות

3

 

סה"כ נ"ז לימודי התמחות

21

 

 

התמחות בניהול אירגוני שירות

מס'

שם הקורס

נ"ז

קורסי חובה בהתמחות

1.

מבוא לניהול ארגוני שירות

3

2.

תמחור, תיקצוב ובקרה בארגוני שירות

3

3.

פרקטיקום אפקטיביות ארגוני שירות

3

קורסי בחירה - על כל סטודנט ללמוד 12 נ"ז מבין הקורסים הבאים:

4.

שיווק ופיתוח שירותים

3

5.

מדיניות ציבורית: עיצוב, יישום והערכה (לא מוצע בתשע"ט)

3

6.

ניהול משאבי אנוש בארגוני שירות

3

7.

ניהול יזמות עסקית וחברתית בארגוני שירות

3

8.

אחריות חברתית בארגוני שירות

3

9.

ניהול ארגונים שלא למטרות רווח (לא מוצע בתשע"ט)

3

 

סה"כ נ"ז לימודי התמחות

21

 

 

 

 

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

ימים פתוחים

המרכז האקדמי למשפט ועסקים - רמת גן

לא נמצאו תוצאות.
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מפת הגעה

המרכז האקדמי למשפט ועסקים - רמת גן

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

גרפיקאי / מעצב גרפי

חולם על עולם יפה יותר, בו מודעות הפרסומת מעוצבו... לסקירה >

שמאי

שמאי הוא איש מקצוע אשר מסייע ללקוחות פרטיים או... לסקירה >

רופא

הצילו, הוא נחנק!" בוא נודה על האמת- ג... לסקירה >

סוכן ביטוח

סוכן ביטוח הינו הגורם המקשר בין הלקוח לחברה המב... לסקירה >

מורה בתיכון ובחטיבה

תחום ההוראה בישראל צמא לאנשי חינוך מקוריים, יצי... לסקירה >

חשב שכר

אם בא לך להשתלב בעבודה משרדית מעניינת, לקבל ידע... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989