סגור

הקריה האקדמית אונו - המרצים הטובים בישראל

השאר פרטים ויועץ מטעם מוסד הלימודים יחזור אליך בהקדם
הקריה האקדמית אונו - המרצים הטובים בישראל

הקריה האקדמית אונו מזמינה אותך ליום הפתוח לתואר ראשון בסיעוד B.S.N.

מעוניינים ללמוד את המקצועות החשובים והמעניינים בתחום הבריאות ולהיות חלק ממקצוע בעל השפעה ישירה ואפקטיבית על מטופלים?

לרכוש מיומניות טיפול ברמה הגבוהה ביותר, להשתלב במגוון תחומי טיפול אקוטיים (יחידות לטיפול נמרץ, חדרי לידה, חדרי ניתוח) או בתחומים בהם הקשר עם המטופל ומשפחתו ארוכי טווח (שיקום, פסיכיאטריה, טיפול בקהילה)?

מקומכם איתנו!

היום הפתוח ייערך בקמפוס קרית אונו, ביום שני 10.05.21 בשעה 17:00. הטבה בדמי רישום ביום הפתוח - הנחה של 150 ש"ח.

 

הקריה האקדמית אונו

הקריה האקדמית אונו הוקמה שבנת 1995 כמוסד פרטי להשכלה גבוהה. מרגע היווסדה חרטה הקריה האקדמית אונו על דגלה מצוינות אקדמית יישומית ומחקרית לצד מתן תשומת לב מרבית לצרכיהם של הסטודנט. הקריה האקדמית אונו מתחייבת לעשות ככל שביכולתה על מנת להעניק לסטודנטים שלה את הטוב ביותר.

בשנת 2014  נבחרה הקריה האקדמית אונו למוסד עם המרצים הטובים ביותר בישראל, על פי סקר התאחדות הסטודנטים.

 

אקדמיה יישומית: 

בקריה האקדמית אונו פועלות תכניות לימוד שמטרתן להכין את הסטודנטים לקראת ההשתלבות שוק העבודה בישראל, תוך הקניית כלים פרקטיים ויישומיים לקריירה בה יבחרו.
הקריה האקדמית אונו היא המכללה היחידה בישראל שהקימה מרכז סימולציות אשר מכין את הסטודנטים להתמודדות עם מקרי בוחן מעולם התעסוקה האמיתי. תרחישים אלו חוברו על ידי בכירים בחברות גדולות בישראל בשיתוף עם מנהלי מרכז הסימולציות של אונו.
 

הסטודנט במרכז:

הקריה האקדמית אונו מתחייבת לתת לכל אחד מהסטודנטים שלה את השירות המנהלי, האישי והאקדמי הטוב ביותר. בתחומה של הקריה האקדמית אונו נמצאות ספריות, חדרי מחשבים ומתקני לימוד מתקדמים נוספים על מנת לייעל את חווית הלמידה. בנוסף מתהדרת הקריה האקדמית אונו בסגל מרצים הטובים בתחומם.
 

אקדמיה למצוינים:

הקריה האקדמית אונו מקיימת מלגות מצטיינים ע"ש רס"ן אהרון כ"ץ ז"ל. אלה נוסדו על מנת להעניק תנאי לימוד ייחודיים למועמדים מצטיינים, בעלי נתוני קבלה גבוהים או בעלי רקע של מנהיגות והצטיינות בעשייה.
 

אקדמיה חברתית:

הקריה האקדמית אונו ממשיכה לקדם את המחויבות לקהילה ואף פתחה את שערי ההשכלה הגבוהה בפני הנהגה חברתית מאוכלוסיות שונות. הקריה האקדמית אונו הינה המוסד היחיד להשכלה גבוהה אשר הכניס בכל תכניות הליבה לתואר ראשון 4 שעות אקדמיות של מחויבות לקהילה.
 
מסלולי הלימוד

הקריה האקדמית אונו - המרצים הטובים בישראל

הפקולטה למנהל עסקים

 

הפקולטה למנהל עסקים

 

בפקולטה למנהל עסקים לומדים ל:

 

 • תואר ראשון BA בניהול כספים: בית הספר לניהול כספים, חשבונאות ותקציבאות בניהולו של החשב הכללי של מדינת ישראל לשעבר, פרופ' ירון זליכה, הוא בית הספר המוביל בישראל להכשרת מנהלי כספים ורואי חשבון. בית הספר מעניק תואר במנהל עסקים באמצעותו יכול הסטודנט לקבל את ההכשרה הטובה ביותר בישראל לכל אותן משרות נחשקות. במסגרת הלימודים יוכשרו הסטודנטים בניהול מדיניות כלכלית, בחשבונאות ובניהול חשבונות, בבניית תקציב ובניהולו, בתמחיר ובחשבונאות ניהולית, בניהול ובהקצאת אשראי, בביקורת חשבונות, בביקורת פנים, בחשבות שכר, בהערכת שווי חברות ובניתוח דוחות כספיים, במיסוי ובמשפט עסקים. זאת, לצד קורסי הניהול הקלאסיים בשיווק, בכלכלה, במשאבי אנוש, באסטרטגיה עסקית ועוד.
  במנהל עסקים בהתמחויות: חשבונאות (ראיית חשבון), חשבונאות וחטיבה במערכות מידע, מימון ושוק ההון, ניתוח מערכות מידע, ניהול משאבי אנוש. 
   

 • תואר ראשון BA בפרסום ותקשורת שיווקית  תואר יחיד וראשון מסוגו בארץ.
   

 • תואר שני במנהל עסקים בהתמחויות: שיווק ופרסום, יזמות טכנולוגית ומערכות מידע, אסטרטגיה ויזמות עסקית, לימודי ניהול הארגון (ייעוץ ארגוני) מימון ושוק ההון, ניהול מערכות בריאות ופארמה.

 

 

תואר ראשון במנהל עסקים

 

.B.A במנהל עסקים

מאז הקמתה של הפקולטה למנהל עסקים, בקריה האקדמית אונו לפני 19 שנים, דאגנו לתכנית לימודי תואר ראשון המותאמות לסטודנטים בעלי ראייה רחבה, המעוניינים לרכוש כלים מעשיים לניהול, כך שעם סיום לימודיהם יוכלו להשתלב מיידית בשוק העבודה.
 
תכנית הלימודים האקדמית במנהל עסקים היא עם אוריינטציה יישומית שמציעה לצד תואר B.A. תעודת התמחות בחשבונאות (ראיית חשבון), מימון ושוק ההון, ניתוח מערכות מידע וניהול משאבי אנוש, ומאפשרת עבודה במשרה מלאה לאורך התואר.
 
ההישגים של בוגרי לימודי תואר ראשון של הקריה האקדמית אונו, בארגונים, חברות ובמשרות מובילות, הם ההוכחה למחויבות שלנו לחוויית לימודים אקדמית יישומית, המובילה להבנה מעמיקה של עולם העסקים. במהלך הלימודים ייפגשו הסטודנטים את סגל ההוראה הטוב בישראל, וייהנו מתוכניות העשרה ייחודיות ללימודי תואר ראשון, הפועלות בשיתוף התעשייה ועולם העסקים.
 
בכיתות הלימוד יתקיימו לימודים אינטראקטיביים שבמסגרתם: סיורים רבים בארגונים ובחברות, התנסויות מעשיות וכן הרצאות אורח. לאורך השנים הפכנו את הלימודים לחוויה המאפשרת הקניית כלים, יסודות, ידע וגם מיומנויות שיפוט שהן הבסיס לחיים של מנהיגות מאתגרת, שתכוון אותנו לשינוי פני החברה בישראל.
 
התמחויות: חשבונאות (ראיית חשבון), חשבונאות וחטיבה במערכות מידע, מימון ושוק ההון, ניתוח מערכות מידע, ניהול משאבי אנוש. 
 

תואר ראשון בפרסום ותקשורת שיווקית

 

.B.A בפרסום ותקשורת שיווקית

לבטח כבר נחשפתם לספינים תקשורתיים : אך האם שמעתם על סמינר בנושא ספין תקשורתי? אנו מציעים מבט אקדמי אל מאחורי הקלעים של התעשייה ששולטת כיום בסביבת חיינו :  תקשורת ההמונים בעידן המדיה החדשה. מהפגנות שמתחילות בפייסבוק ועד חרם צרכנים שמתחיל בטוויט אחד ונגמר בהחלטות ממשלה (או בנפילתה) : לא ניתן להפריז בחשיבות הכלים שנוצרו בשנים האחרונות והשפעתם העצומה על כל מישור בחיינו. עולם הפרסום הפך ממוקד ומקצועי יותר, דרכי השיווק משתכללות מדי יום והדרישה לבעלי ידע, כשרון ויכולות בתחום עולה בהתמדה.  לכך נערכנו.
זו השנה השלישית שהקריה האקדמית אונו מציעה תוכנית ייחודית בישראל לתואר ראשון בפרסום ותקשורת שיווקית (.B.A), בדגש על העולם הדיגיטלי.
המטרה היא להכשיר את הבוגרים לעיסוק במגוון מקצועות הפרסום והתקשורת השיווקית (רכש מדיה, פיתוח קריירת שיווק ותקשורת שיווקית בארגונים, ניהול מותג ויחסי ציבור), וכן לעבודה במגוון חברות העוסקות בתקשורת ובאסטרטגיה.
הסטודנטים בשנה השלישית של התואר יעברו הכשרה מקצועית במסגרת שיתוף הפעולה בין הקריה האקדמית אונו לבין "הבצפר" — בית הספר שהקים איגוד חברות הפרסום בשיתוף כל משרדי הפרסום החברים בו. ההכשרה בנויה על מתודות לימוד של "הבצפר", ותהליך הלמידה כולל עבודה מעשית.
 
 
 

תואר ראשון בניהול כספים

 

.B.A בניהול כספים

בית הספר לניהול כספים, חשבונאות ותקציבאות בניהולו של החשב הכללי של מדינת ישראל לשעבר, פרופ' ירון זליכה, הוא בית הספר המוביל בישראל להכשרת מנהלי כספים ורואי חשבון. בית הספר מעניק תואר במנהל עסקים באמצעותו יכול הסטודנט לקבל את ההכשרה הטובה ביותר בישראל לכל אותן משרות נחשקות. במסגרת הלימודים יוכשרו הסטודנטים בניהול מדיניות כלכלית, בחשבונאות ובניהול חשבונות, בבניית תקציב ובניהולו, בתמחיר ובחשבונאות ניהולית, בניהול ובהקצאת אשראי, בביקורת חשבונות, בביקורת פנים, בחשבות שכר, בהערכת שווי חברות ובניתוח דוחות כספיים, במיסוי ובמשפט עסקים. זאת, לצד קורסי הניהול הקלאסיים בשיווק, בכלכלה, במשאבי אנוש, באסטרטגיה עסקית ועוד.

 

 

 

תואר שני במנהל עסקים

 

.M.B.A במנהל עסקים

תכנית הלימודים שלנו לתואר.M.B.A, הינה תכנית עשירה ומגוונת הבנויה על הניסיון המצטבר של אוניברסיטאות מובילות בארץ ובעולם ועל ניסיון רב השנים של סגל הפקולטה. בסגל ההוראה מרצים בוגרי אוניברסיטאות מובילות בארץ ובעולם, חוקרים מהשורה הראשונה בתחומם ומנהלים בכירים בעלי ניסיון רב ותרומה מוכחת הן בעולם העסקי והן בעולם הציבורי. 
 

מה לומדים בתואר שני במנהל עסקים?

חומר הלימוד מושתת על תורת הניהול מהבחינה התיאורטית, אך הוא מוגש עם דגש מיוחד על הפן היישומי. זאת ועוד, אנו מקיימים תכניות העשרה ייחודיות, הפועלות בשיתוף התעשייה ועולם העסקים, במטרה להכשיר את הסטודנטים להמשך דרכם המקצועית.
 
בכיתות הלימוד מתקיימים לימודים אינטראקטיביים במסגרתם סיורים רבים בארגונים ובחברות בארץ ובעולם, התנסויות מעשיות וכן הרצאות אורח של בכירי המשק הישראלי. לאורך השנים הפכנו את הלימודים לחוויה  המאפשרת מעבר להקניית כלים, יסודות וידע, גם מיומנויות שיפוט שהן הבסיס לחיים של מנהיגות מאתגרת, שתכוון אותנו לשינוי פני החברה בישראל. 
 
ההישגים של בוגרינו בארגונים, בחברות ובמשרות מובילות, הם ההוכחה למחויבות שלנו לחוויית לימודים מעשירה וייחודית. בואו הצטרפו אלינו במסע מרתק להכרה מעמיקה של עולם העסקים בישראל.
 
התמחויות: שיווק ופרסום, יזמות טכנולוגית ומערכות מידע, אסטרטגיה ויזמות עסקית, לימודי ניהול הארגון (ייעוץ ארגוני) מימון ושוק ההון, ניהול מערכות בריאות ופארמה.
 

בחודש יולי 2018 יפתח מחזור של תואר שני במנהל עסקים MBA עם ההתמחויות:

שיווק ופרסום

אסטרטגיה ויזמות עסקית

מימון ושוק ההון

 
 

הפקולטה למשפטים

 

הפקולטה למשפטים

הפקולטה ללימודי משפטים בקריה האקדמית אונו, רואה בלימודי המשפטים חוויה מרתקת אשר תקנה לכם בסיומה תואר אקדמי במשפטים, הכשרה לעיסוק במקצוע עריכת הדין ומיומנויות אשר יאפשרו לבוגרים שבכם להשתלב במגוון רחב של תחומים.
 
תפיסה זו ממצבת את הפקולטה ללימודי משפטים - בקריה האקדמית אונו כפקולטה ייחודית ביותר. יחודיות זו מוצאת ביטויה בהרכב המצוין של אנשי הסגל האקדמי, ובתכניות הלימודים המשקפות סינתיזה אופטימאלית בין לימודים עיוניים להוראה קלינית מעשית וכן בלימודי העשרה שאינם משפטיים לשם הקניית השכלה כללית רחבה בתחום מדעי הרוח והחברה לבוגרי הקריה האקדמית אונו
הקריה האקדמית אונו מציבה אפוא בפניכם השכלה משפטית וכללית גבוהה ויישומית אשר תאפשר לכם להתמודד עם האתגרים של השוק החופשי והמצויינות ברמה הארצית והבינלאומית תוך מחוייבות עמוקה לאדם זכויותיו מצוקותיו ורגישויותיו.
אנו מאחלים לכם הצלחה בלימודים ומיצוי של אישיותכם.
 
 
 
 

תואר ראשון במשפטים

 

תואר ראשון במשפטים (.LL.B)

הקריה האקדמית אונו גאה להציע לכם לימודי תואר ראשון במשפטים. הלימודים במסלול זה נועדו לחדד את האופן בו תנתחו תופעות ואת יכולתכם להבחין בין עיקר וטפל. בתכנית לימודי משפטים – תואר ראשון הקפדנו לשלב את מקצועות היסוד בלימודי משפטים, עם חטיבות התמחות במשפט מסחרי, אזרחי, פלילי וציבורי וכן בפרקטיקה משפטית. כך למשל מסלול לימודי משפטים  לתואר ראשון מנהיג רפורמה ראשונה מסוגה בתכנית הלימודים, לפיה, לצד כל קורס חובה תיאורטי הנלמד בה, מתקיימת הוראה קלינית מעשית על ידי עורכי דין מומחים בתחומם, המבטיחה כי הבוגרים ירכשו כלים יישומיים להתמודדות בשוק התעסוקה מיד בתום לימודיהם.
 
מועמדים יקרים, כושר ההבנה, ההפשטה, הניסוח בעל פה ובכתב, הכישורים האינטראקטיביים שלכם בניהול משא ומתן ובקבלת הכרעות, היכולת שלכם להעלות תובנות מנקודות מבט מקוריות ובלתי שגרתיות, כל אלה ישתפרו לבלי הכר וישתפר ולאין ערוך. לימודי המשפטים שתחוו בקריה האקדמית אונו הם הכשרה לחיים.
 
 

תואר שני במשפטים

 

תואר שני במשפטים (.LL.M)

הקריה האקדמית אונו גאה להציג בפניכם את תכנית הלימודים לתואר שני במשפטים (.LL.M) במסלולים עם וללא תיזה, המתקיימת בשיתוף פעולה עם בית הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה, מבתי הספר למשפטים המובילים בעולם. התואר השני בקריה האקדמית אונו מוצע במקביל במסלול מחקרי הכולל כתיבת עבודת מחקר ("תיזה"), ובמסלול ללא כתיבת עבודה כזו (''ללא תיזה''). לימודי התואר השני מבוססים על הניסיון המשפטי העשיר של סגל הפקולטה למשפטים, בעולם המשפט ובעולם המעשה.  
 
לראשונה בישראל, הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו מציעה סמסטר קיץ בשיתוף בית הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה.
מרצי בית הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה (Columbia Law School) מגיעים לישראל ומעבירים קורסים מרוכזים, בני שבוע כל אחד.
הקורסים מקנים נקודות זכות לצורך התואר השני בקריה האקדמית אונו.
השתתפות ומעבר בהצלחה של כל הקורסים תזכה בתעודת השתתפות מטעם בית הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה.
 
 
 
 

הפקולטה למקצועות הבריאות

 

הפקולטה למקצועות הבריאות

הפקולטה למקצועות הבריאות בקריה האקדמית אונו הוקמה בשיתוף עם מכבי שירותי בריאות, והמרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל-השומר. בפקולטה קיימים חוג לריפוי בעיסוק, חוג להפרעות בתקשורת וחוג לפיזיותרפיה. בראש הפקולטה עומד פרופ' שלמה נוי, המשמש גם כמנהל בית החולים השיקומי וסמנכ"ל למחקר ופיתוח במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל- השומר.
 
הקריה האקדמית אונו גאה להיות המוסד האקדמי הפרטי הראשון בישראל, שקיבל הסמכה מהמועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר ראשון בריפוי בעיסוק ובהפרעות בתקשורת. בבסיס הפקולטה למקצועות הבריאות עומדות הגישה החברתית, הבינתחומית וגישת הטיפול מבוסס ראיות Evidence) Based Practice) שמטרתן להכשיר אנשי מקצוע בעלי תפיסה חברתית, המיומנים בעבודה אינטגרטיבית בינתחומית מבוקרת ומבוססת ראיות.
 
במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים לתכני הלימוד של כלל החוגים הנלמדים בפקולטה למקצועות הבריאות, כנהוג בטיפול המשולב המקובל כיום בארץ ובעולם, שבו פועלים במסגרת צוות המורכב מבעלי הכשרה בדיסציפלינות שונות. כמו כן, מתנסים הסטודנטים במסגרות קליניות שונות ומגוונות במרכזים רפואיים ובקהילה. 
 

תואר ראשון בהפרעות תקשורת

 

.B.A בהפרעות בתקשורת

הקריה האקדמית אונו גאה להיות המוסד הפרטי הראשון אשר קבל הסמכה מהמל"ג להעניק תואר ראשון (B.A) בהפרעות בתקשורת.
 
קלינאות תקשורת הינו מקצוע אבחוני וטיפולי – שיקומי, שמטרתו לקדם תהליכים של התקשורת האנושית באמצעות שפה, דיבור ושמיעה. תחום ההפרעות בתקשורת מדורג כיום במקום ה –11 ברשימת חמישים המקצועות המבוקשים ביותר בארה"ב. קלינאי תקשורת ממלאים כיום תפקידי מפתח בתהליכי האבחון, הטיפול והשיקום בקרב אוכלוסיות מגוונות, ופעילים במגוון מסגרות במערכות הבריאות, החינוך והרווחה בהתאם לתחומי התמחותם וכן בקליניקות פרטיות, בבתי המטופלים ובמסגרות קהילתיות מגוונות.
 
רבים מקלינאי התקשורת עובדים כחלק מצוות רב-מקצועי, אשר כולל אנשי מקצוע מתחומים כגון רפואה, סיעוד, חינוך, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, פסיכולוגיה, טיפול במוזיקה ובאמנות או טיפול בתנועה. קלינאי תקשורת מועסקים במסגרות שונות ומגוונות, בהתאם לתחומי ההתמחות השונים כמו: בתי חולים, מכונים לאבחון ושיקום שמיעה ודיבור, מרכזי שיקום, מוסדות חינוך, מסגרות שונות בקהילה ובבתי המטופלים וכן מסגרות פרטיות.

 

ההכשרה

תוכנית הלימודים מקנה לסטודנטים בסיס ידע אקדמי נרחב והתנסות מחקרית בשילוב רקע מעשי ויישומי עדכני ורלוונטי. ההתנסות הקלינית במהלך הלימודים (כ-1,000 שעות אקדמיות) מאפשרת חשיפה לשיטות העבודה המתקדמות ביותר בתחום, המשמשות את מרכזי הטיפול והשיקום המובילים בארץ.
 
שנה א' כוללת בעיקר לימודי יסוד כגון אנטומיה, פיזיולוגיה, אנגלית, סטטיסטיקה, מחשבים, שיטות מחקר ומבוא לפסיכולוגיה. תצפיות בהתפתחות תקינה של ילדים בגילי 6-0 בשנה זו הן בסיס הכרחי להתנסות הקלינית בשנים המתקדמות יותר.
 
שנים ב'-ד' כוללות לימודים מתקדמים יותר בתחומים אלה וכן קורסים מגוונים: התפתחות שפה תקינה, הפרעות שפה אצל ילדים, הפרעות היגוי, הפרעות שפה נרכשות, אודיולוגיה בסיסית ומתקדמת, הפרעות שמיעה אצל ילדים, מכשירי שמיעה, גמגום, הפרעות שפה נוירוגניות בגיל מבוגר, הפרעות קול, דרכי שינוי התערבות וטיפול בפסיכולוגיה, רעש והשפעתו על האדם, שיקום שמיעה.
 
כמו כן נערכים בשנים ג'-ד' סמינרים מחקריים בתחומי השפה והדיבור וניתוח מקרים.
בשנים ג'-ד' מתקיימים לימודים אקדמיים לצד תקופות הכשרה קלינית (פרקטיקום) מרוכזות, שהשילוב ביניהם הוא המפתח לרכישת כלים מעשיים ולהתפתחות כמטפל ואיש מקצוע.פתחות שפה ודיבור, חירשות ואובדן שמיעה, גמגום, צרידות, קשיי היגוי ולקויות קריאה וכתיבה. כמו כן מובילים קלינאי תקשורת פרויקטים של הדרכות הורים בתחומי פיתוח השמיעה והשפה בגיל הרך וכן פרויקטים לאיתור מוקדם והתערבות בקשיי שמיעה ושפה כדי להפחית קשיי למידה עתידיים. גם בגיל המבוגר יש חשיבות במניעה, איתור ושיקום קשיי שמיעה לשימור התפקוד המקצועי והחברתי וכן בפעילות לקידום הנגישות וההשתתפות בקהילה. רבים מהם שותפים במסגרת עבודתם בהנחיית סטודנטים ובמחקר קליני, וכן בהוראה ובמחקר של ההתפתחות וההפרעות בתחומי השפה, השמיעה והדיבור.
 
 
 

תואר ראשון בריפוי בעיסוק

 

B.O.T בריפוי בעיסוק

הקריה האקדמית אונו גאה להיות המוסד הפרטי הראשון אשר קבל הסמכה מהמל"ג להעניק תואר ראשון  (B.O.T) בריפוי בעיסוק.
 

תכנית לימודים הכוללת הכשרה מעשית מעמיקה ונרחבת 

תוכנית הלימודים בריפוי בעיסוק מקנה לסטודנטים בסיס ידע אקדמי נרחב והתנסות מחקרית, בשילוב רקע מעשי ויישומי עדכני ורלוונטי. ההתנסות הקלינית במהלך הלימודים (כ-1,000 שעות אקדמיות) מאפשרת חשיפה לשיטות העבודה המתקדמות ביותר בתחום, אלה שמשמשות את מרכזי הטיפול והשיקום המובילים בארץ.

 

תכנית הלימודים בלימודי ריפוי בעיסוק

שנה א' כוללת בעיקר לימודי יסוד כגון אנטומיה, פיזיולוגיה, אנגלית, סטטיסטיקה, מחשבים, שיטות מחקר ומבוא לפסיכולוגיה. בשנה זו משתלבים הסטודנטים בפרויקט מרח"ב – מעורבות חברתית בקהילה – כבסיס הכרחי להתנסות הקלינית בהמשך המסלול.
שנים ב'-ד' כוללות לימודים מתקדמים יותר וקורסים מגוונים:
ריפוי בעיסוק בתחום הילדים ובבריאות הנפש, גרונטולוגיה, שיקום גף עליון, קינזיולוגיה, ארגונומיה ונגישות, ניתוח פעילות, טיפול קבוצתי, אבחון וטיפול בתחום הילדים, אבחון וטיפול בליקויים קוגניטיביים, טכנולוגיה ומחשבים, מינהל שירותי ריפוי בעיסוק, וכן החלמה, שיקום ושילוב בקהילה.
בשנים ג'-ד' מתקיימים גם סמינרים מחקריים בתחומי העיסוק והתפקוד, וניתוח מקרים.
בשנים ב'-ד' מתקיימים לימודים אקדמיים לצד תקופות הכשרה קלינית (פרקטיקום) מרוכזות, והשילוב הזה הוא המפתח לרכישת כלים מעשיים ולהתפתחות כמטפל ואיש מקצוע.
 
 
 

הפקולטה למדעי הרוח והחברה

 

הפקולטה למדעי הרוח והחברה

החברה הישראלית עוברת שינוי מהותי שרק ילך ויתעצם. תפקידנו כמוסד אקדמי הוא להפגיש בין העולמות השונים של הסטודנטים, בין האמונות השונות והתפיסות, ולהכשיר את אותם סטודנטים לעולם האמיתי שקיים בחוץ כך שסטודנט שיוצא משערינו יצא מצויד בידע והכלים היישומיים הטובים ביותר כדי להצליח בשוק העבודה המשתנה והמגוון.
 
הפקולטה למדעי הרוח הינה פקולטה חדשה אשר הוקמה בקמפוס ירושלים בקריה האקדמית אונו  והיא מאגדת בתוכה את בתי הספר לחינוך וחברה, יהדות ולימודי ארץ ישראל וירושלים.
 
בראש הפקולטה עומדת פרופ' טובה הרטמן. פרופ' הרטמן בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ובמחשבת ישראל באוניברסיטה העברית, תואר שני במחשבת ישראל באוניברסיטה העברית, ודוקטורט בפסיכולוגיה התפתחותית מבית הספר לחינוך בהרווארד.
 
פרופ' הרטמן לימדה בעבר בתכנית למגדר ובבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר אילן, ובחוג לחינוך וחינוך יהודי באוניברסיטה העברית.
 
הפקולטה למדעי הרוח  שמה לה כמטרה להצמיח בני אדם מעורבים, המניעים תהליכים של שינוי בפני החברה בישראל,  אזרחים ערכיים ובוגרים המצוידים בכלים לחשיבה מדעית לצד חשיבה חברתית. 
 
 
 

תואר ראשון בחינוך וחברה

 

תואר ראשון בחינוך וחברה (.B.A)

התואר הראשון בחינוך מאפשר לבוגריו להיכנס לעבוד בשדה החינוך כבר אחרי שלוש שנים ולקבל דרגה אקדמית ודירוג אקדמי במקום העבודה. בוגרי התכנית עובדים בחינוך בעמותות, ארגונים, מוסדות, משרדי ממשלה ומלכ”רים למיניהם.  בנוסף, לאלה אשר מעוניינים לעשות תעודת הוראה, הקריה האקדמית באונו עומדת בקשר עם מספר מוסדות אשר יאפשרו לאלה החפצים בכך להשלים תעודת הוראה ולהיכנס לבתי הספר כבר אחרי 4 שנים מתחילת הלימודים בקריה האקדמית אונו. 
 

מבנה התכנית:

תכנית הלימודים ממוקדת וכוללת 60 קורסים מרתקים במגוון רחב של נושאי חינוך, פסיכולוגיה, הוראה, הדרכה ועוד. התכנית מאפשרת שילוב מוצלח של עבודה ולימודים במשך תקופת הלימודים. 
 

במסגרת תכנית הלימודים יש לבחור ב-2 הסמכות מבין 4 הקיימות:

 • הדרכה והנחייה- כלים להדרכה של צעירים, בארגון ו/או של מבוגרים (הגיל השלישי)
 • מנהיגות- ניהול חינוכי, ניהול ארגוני חינוך
 • צרכים מיוחדים ושילוב - כלים לעבודה עם אנשים עם מוגבלויות ו/או ליקויי למידה מתוך תפיסה של שילוב במערכות החינוך ובעבודה.
 • סיכון ומניעה מילדות ועד זקנה- סיוע לגיל השלישי, כלים לעבודה עם מבוגרים במסגרות כמו: בתי אבות, מתנ”סים, מרכזים קהילתיים והשמה בעבודה של מבוגרים.
 
התפקידים בשדה החינוך הינם רבים ומגוונים: ניהול קהילתי, קידום נוער, עבודה עם נוער בסיכון, ראשי צוותים בארגונים חברתיים, רכזי נוער, עבודה בעיריות ובראשיות המקומיות, קציני/ות חינוך במשטרה ובשב”ס, רכזי הדרכת חוגים, חינוך והדרכת בעלי הפרעות קשב וריכוז ואוכלוסיות מיוחדות, רכזים קהילתיים, תפקידים מגוונים בחינוך הבלתי פורמאלי ועוד.
בנוסף, כאמור, ניתן להמשיך בלימודי תעודת ההוראה לקראת כניסה לעבודה בבית ספר.
מסלול ישיר לתואר שני בייעוץ ארגוני למערכות חינוכיות וחברתיות.
 

בין הקורסים:

מבוא לתהליכים קבוצתיים חינוך בלתי – פורמלי ילדים ונוער בסיכון בישראל ובעולם חינוך בעידן של מציאות משתנה  האדם עם מוגבלויות במעגל החיים יזמות חינוכית התמודדות עם מצבי טראומה במעגל החיים  מבוא לפסיכולוגיה חינוכית ועוד.
 
 
 
 
 

תואר שני ביהדות

 

תואר שני ביהדות (.M.A)

אנו בקריה האקדמית אונו (קמפוס קרית אונו וקמפוס ירושליים), מציעים לך להירשם ללימודי תואר שני (.M.A) בלימודי יהדות ולהתחיל מסע שיגע עמוק בנשמה וירתק את האינטלקטואל של כל מי שיהדות מושכת ומעניינת אותו. מטרת הלימודים היא הקניית תשתית אקדמית להבנת תהליכים ורעיונות יסוד שעיצבו את היהדות והחברה היהודית מראשית ימיה
 

תואר שני ביהדות בהתאמה אישית

מחשבה רבה ותשומת לב הושקעו בבניית תכנית לימודים, שמשלבת רמת לימודים אקדמיים גבוהה ביותר עם גמישות מרבית והתחשבות מלאה בצרכי ורצונות הסטודנטים. מי מיטיב לדעת מה יכול לרגש ולסקרן אותך יותר טוב ממך? לכן, במסגרת תכנית הלימודים ניתן לבחור את תחום התמחות הראשי והמשני מבין 5 תחומי התמחויות מסקרנים, מעמיקים ומאתגרים: 
 • מקרא ופרשנותו
 • תורה שבעל פה
 • היסטוריה של עם ישראל
 • הגות יהודית 
 • חינוך יהודי. 
 

מרצי התכנית ללימודי יהדות מובילים בתחומם

איכות הלימודים האקדמיים מורכבת מתכנים מעמיקים הנשענים על המחקרים המקיפים והחשובים ביותר, ועל צוות המרצים המורכב ממרצים מובילים בתחומם, שהגיעו לדרגת פרופסור באוניברסיטאות שבארץ (ביניהם חתן פרס ישראל) לצד מרצים צעירים ודינמיים שהוכיחו את כוחם בעולם המחקר.
 

לימודי יהדות במתכונת נוחה וגמישה

בכדי להעניק מקסימום נוחות והתאמה בלימודים שמאפשרים ניהול חיי משפחה וקריירה במקביל ללימודים, ניתן לרכז את שעות הלימוד ליום אחד בשבוע. בנוסף לכך, חלק מהקורסים ניתנים ללימוד מקוון בבית או בכל מקום אחר.
 

לימודים באווירה ביתית ומשפחתית

מאפייני הסטודנטים הלומדים בקמפוסים של הקריה האקדמית אונו והיחסים הקרובים עם הסגל האקדמי  מקנים לסטודנטים אווירה ביתית ומשפחתית, שבאה לידי ביטוי בכל היבט ובכל שלב של הלימודים. כל זאת, תוך מחויבות עמוקה ושמירה מלאה על מסורת היהדות וערכיה.
 

מחזור אפריל 2016 - מועד פתיחה – 03.04.2016

 
 
 

בית ספר למוסיקה

 

בית ספר למוסיקה

אולם הופעות מקצועי, חדרי חזרות, תזמורת הג'אז "הד ביג בנד", אולפני הקלטה ועריכה מקצועיים ומשוכללים הם חלק מהקמפוס המוסיקלי.
הסטודנטים הם אנשים מוכשרים – נגנים, זמרים ויוצרים – שהמוסיקה היא תשוקתם, וברצונם ללמוד ולהתפתח כדי להפוך לחלק מתעשיית המוסיקה בארץ ובעולם.
הלימודים מתקיימים בליווי אישי וצמוד של המורים הטובים והמנוסים ביותר.  
מרגישים שיש לכם את זה? רוצים להשתלב בתעשיית המוסיקה ולהצליח? לכתבה על בוגרי בית ספר למוסיקה באונו מגזין  לחצו כאן

 

כמו כן, כסטודנט בבית הספר למוסיקה, יעמדו לרשותך:

 • סגל המורים הייחודי שלנו – מטובי המורים, היוצרים והמוסיקאים בישראל.
 • סטודנטים מוכשרים המנגנים בכלים שונים, סגנונות שונים, ומחפשים ליצור יחד איתך!
 • תכנית לימודים מגוונת, מעמיקה, ויישומית – שאין כמותה בישראל!
 • אין סוף הזדמנויות להופיע וליצור
 • אולפנים מקצועיים ומאובזרים
 • חדרי עריכה ו – post
 • כיתות מחשב מאובזרות
 • חדרי אימון וחזרות
 • אולם מופעים ייחודי מסוגו
 • לאונג' סטודנטים משוכלל עם תחנות אולפן בייתי, מחשבים עם מסכי LCD רחבים, וספרייה ממוחשבת עשירה.
 
 

תואר ראשון במוסיקה

 

תואר ראשון במוסיקה ותעשיית המוסיקה B.Mus* – 

בית הספר למוסיקה משמש קהל של סטודנטים, יוצרים ושוחרי מוסיקה. האווירה בבית הספר תוססת ודינמית, והסטודנטים זוכים לאמצעים הטובים ביותר כדי להגשים את החלום ליצור, לנגן ולשיר. בבית הספר אולם הופעות מקצועי, חדרי חזרות, אולפני הקלטה ועריכה מקצועיים ומשוכללים.
הסטודנטים הם אנשים מוכשרים – נגנים, זמרים ויוצרים – שהמוסיקה היא תשוקתם, וברצונם ללמוד ולהתפתח כדי להפוך לחלק מתעשיית המוסיקה בארץ ובעולם. 
 
* המל"ג אישר את פתיחת התכנית. הענקת התואר מותנית באישורה.
 
 
 

מלגות

 

מלגות הצטיינות-

מושתתות על הישגים לימודיים.
 

מלגות פנימיות-

מלגות הקריה האקדמית אונו לסטודנטים מצוקה כלכלית ועדת המלגות של הקריה האקדמית אונו מתכנסת פעמיים בשנה ודנה בכל בקשות הסטודנטים שהוגשו לסיוע על רקע קשיים כלכליים.
 

מלגות חיצוניות-

שלל מלגות הניתנות על פי עמידה בקריטריונים שונים. 
 
 
 

מכינות קדם אקדמיות

 

מכינה ייעודית לבעלי תעודת בגרות: 

מכינה המתאימה למועמדים המבקשים ללמוד בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, והם בעלי תעודת בגרות, אך אינם עומדים בתנאי הקבלה.
 

מכינה קדם אקדמית לבעלי תעודת בגרות חלקית:

המכינה הקדם אקדמית לבעלי בגרות חלקית מיועדת לסטודנטים עד גיל 30 שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון.
 

מכינה ייעודית לחסרי תעודת בגרות מעל גיל 30:

מתאימה למועמדים חסרי תעודת בגרות מעל גיל 30 המבקשים ללמוד בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים. 
 
 
 
 

תואר ראשון בחינוך וחברה- התמחות בספורט

 

.B.A בחינוך וחברה- התמחות בספורט

במסגרת הלימודים לתואר ראשון בחינוך וחברה, ניתן לשלב גם לימודי הסמכה בספורט, שמציעים לסטודנטים תעודת מקצוע כבר בסיום השנה הראשונה ללימודים ומאפשרים יציאה מוקדמת לשוק העבודה. 
הלימודים במסלול זה מתקיימים בקמפוס בקרית אונו ובשלוחת וינגייט ב"לידר" של הקריה האקדמית אונו באור יהודה (החלק המעשי).  
 

במסגרת מסלול זה ניתן לבחור מבין לימודי התעודה הבאים:

 • קורס מדריך חדר כושר
 • קורס מדריך אירובי
 • קורס תנועה לגיל הרך
 •  קורס ניהול בספורט (פתוח להרשמה משנה ב' בלבד)
 

ימי לימוד (שנה א'):

 • א', ה' בין השעות 08:00-15:30.
 • יום ו' בין השעות 08:00-14:00. 

 

* מוכר על ידי בית הספר למדריכים ומאמנים של מכון וינגייט.

* התעודות מוכרות על פי חוק הספורט לעיסוק בתחומים אלה.

B.A. במנהל עסקים- התמחות במערכות מידע

 

מסלול הכשרה בסייבר - אבטחת מידע

עולם הסייבר מתחלק לטובים ורעים. אם אתם רוצים להיות בצד של הטובים, המשיכו לקרוא.
מצד אחד, אם לאחרונה קיבלתם מייל חשוב או קישור ברשת חברתית, אנו מקווים שלא פתחתם אותו בטעות. הנסיון לפרוץ, לשלוט, לחטוף או לשנות מרחוק את מאגר המידע הפרטי שלכם הוא קצה הקרחון של תחום הסייבר ואבטחת המידע הגלוי לציבור. מאגרי המיעד של ארגונים גדולים, נתונים בשנים האחרונות למתקפות מצד גורמים עוינים, המהוות איום מיידי ומוחשי על חסינות ושרידות הארגון.
 
האבטחה וההגנה על מידע זה, מהווה סט כולל של פעולות אסטרטגיות אשר עושים אותם ארגונים, בכדי לאפשר שמירה על המידע ובכדי לאפשר למערכות המידע לעבוד בתקינות. האתגר החדש עומד גם בפני מדינות המתמודדות עם איומי טרור סייבר וממהרות להדביק את הפערים הטכנולוגיים בינן לבין הגורמים העויינים אותן. מבין מדינות אלו הקדימה לעשות מדינת ישראל שהקימה את מטה הסייבר הלאומי.
 
מצד שני, בצד איומי הסייבר, נמצאות הזדמנויות להתמחויות חדשות ומקצועות מרתקים בתחום הסוער והדינמי הזה. תחום בו שני הצדדים, הטובים והרעים, מנסים להקדים אחד את השני בחדשות ומקוריות. אם אתם בצד של הטובים, ההתמחות הזו שפיתחנו בקריה האקדמית אונו, היא בשבילכם. פיתחנו אותה על בסיס מקצועות הגנת הסייבר במידנת ישראל מטעם מטה הסייבר הלאומי שבמשרד ראש הממשלה.
 

איך מתקבלים?

הכשרה זו, אפשרית רק עבוד סטודנטים שיעברו בהצלחה ניכרת (מעל ממוצע 75) את סט קורסי הרקע המהותיים בהתמחות ללימודי אבטחת סייבר.
 

מה לומדים?

נלמד אתכם להיות סקרנים. נעשה את זה באמצעות לימודי תורת ההצפנה, הגנת סייבר והסביבה הטכנולוגית, תהליכי אבטחה בארגון, מבוא להגנה מתקיפות, שיטות ואמצעי אבטחה במערכות מידע, ניתוח Big Data בעולם הסייבר ועוד.
 

איך לומדים?

במהלך התואר בהתמחות במערכות מידע, יוכלו מועמדים מתאימים לשלב שנת לימודים שלמה בהכשרה ממוקדמת של אבטחת סייבר במקום קורסי המסלול המקורי.
 

מה צופן העתיד?

הכשרת אבטחת מידע תאפשר להשתלב בשלל מקצועות בתחומי אבטחת מידע, להם קיימת דרישה עצומה בתעשייה עם יכולת השתכרות גבוהה.

 

 

תואר שני במנהל עסקים (M.B.A)

 

תואר שני במנהל עסקים (M.B.A)

לימודי הניהול בארגון- התמחות בייעוץ ארגוני
בשנים האחרונות, ובמגוון תחומי עשיה: התחדשות העירונית, פיתוח ובינוי קהילות,
בריאות, חינוך קהילתי, חברה אזרחית, שלטון מקומי מנהלי קשרי קהילה ועוד עולה צורך
באנשי מקצוע, יועצים ארגונים אשר יש להם גם מומחיות בתחום הקהילתי.
 
הצורך החברתי – פעולה בגישה קהילתית, מכבדת אנשים וקבוצות, מעודדת הכללה חברתית ומטפחת את
זכותם ויכולתם של אנשים וקבוצות להשמיע את קולם ולהשפיע בזירה הציבורית. גישה קהילתית מאפשרת
לארגוני ממשל, חברה ועסקים לפעול מתוך מחויבות חברתית ודיאלוג מתמשך עם הקהילות.
 
הצורך המקצועי –הקהילה היא זירת פעולה לתחומי עיסוק רבים, כגון: בריאות הציבור, התחדשות עירונית,
מרכזים קהילתיים, חינוך, שיטור, איכות הסביבה, יישוב סכסוכים, , ניהול קהילה ביישובים כפריים, ייעוץ
ארגוני, איכות הסביבה, שלטון מקומי, רבנות קהילה, חינוך לא פורמלי - מסלול הכשרת יועצים ארגוניים
בתחום הקהילתי עונה על צורך חשוב של אנשי מקצוע בתחומים רבים.
 
גישה מתקדמת לייעוץ ארגוני – גישה קהילתית לייעוץ ארגוני צומחת מתוך הגישות הדיאלוגיות
החדשניות ביותר של פיתוח ארגוני. גישות הרואות את המציאות הארגונית כרשת של אינטראקציות המצויה
בהתהוות מתמדת. גישות אלו מניעות התפתחויות פרקטיות כגון: ניתוח רשתות, עבודה עם קבוצות גדולות
והגברת ההסתמכות העצמית.
 

מה תקבלו?

 תואר שני במינהל עסקים MBA מקנה לכם ידע ומיומנויות בניהול עסקי
 הכשרה בייעוץ ארגוני – מקנה לכם מקצוע – יועץ ארגוני
 התמחות קהילתית מכניסה אתכם לעולם קסום של ארגון קהילתי וגישה דיאלוגית
 

ימי הלימוד למחזור אוקטובר 18

 ימי הלימוד – יום ג, בין השעות 16.30-22.15 .
 יום ו, בין השעות 8.00-14.30
 משך הלימודים- 6 טרימסטרים עם פרקטיקום - 18 חודשים
 

נושאי הלימוד

ללומדים במסלול הקהילתי יינתנו התאמות בקורסים קיימים וקורסים ייחודיים הכוללים את הנושאים הבאים:
 
- גישות ושיטות לפיתוח קהילה, גישות השתתפותיות לאבחון, תכנון ופעולה.
- עבודה באקוסיסטם, מצבים מורכבים ורשתות
- פרקטיקות לדיאלוג ושיח רבים תכליתי
- הובלת תהליכי שינוי בקהילה
- פרקטיקום בקהילה (עבודה מעשית) שיתבצע על פני תשעה חודשים (טרימסטרים 4-6 ).
- ייעוץ אישי והדרכה קבוצתית למתמחים במסלול הקהילתי.
- ליווי ייעוצי בהגשת דו"ח מסכם ללקוח
- הכנת עבודת סיום על עבודת השטח המוגשת כחלק מחובות התואר.
 

דרישות הקבלה

- תאר ראשון בממוצע של 80 ומעלה
- ניסיון קהילתי
- הקבלה מותנת בראיון קבלה
 

שכר הלימוד

לשנת הלימודים תשע"ט
49,700 ₪ לכל התואר. לשכר הלימוד תתווסף עלות נוספת של 5000 ₪ עבור הפרקטיקום.
אתם מוזמנים לברר בעת ההרשמה, זכאות למלגות והנחות.

תואר ראשון במנהל עסקים (.B.A) - מסלול דו-שנתי מואץ

תואר ראשון במנהל עסקים (.B.A)

מסלול דו-שנתי מואץ באחת מן ההתמחויות הבאות: ניהול משאבי אנוש, מימון ושוק ההון ומערכות מידע.

ראש המסלול: ד”ר אופיר בן אסולי

 

משך הלימודים:

6 סמסטרים רצופים כולל סמסטרי קיץ.

 

נושאי הלימוד:

שנה א׳

            מבוא לכלכלה מיקרו

            מתמטיקה למנע״ס

            אוריינות אקדמית

            יסודות התכנות א׳ - קורס בחירה

            מחוייבות קהילתית

            יישומי אקסל למנהלים

            יסודות החשבונאות

            התנהגות ארגונית

            מערכת המשפט בישראל

            מבוא לכלכלה מאקרו

            אסטרטגיה וניהול השיווק

            מבוא למערכות מידע

            יסודות התכנות ב׳ - קורס בחירה

            יסודות המימון

            שיטות כמותיות לניהול

            סטטיסטיקה למנע״ס א׳ + ב׳

            ניהול פיננסי

            ניהול משאבי אנוש

            יזמות עסקית

            משפט עסקי

            מבוא ליצירת ערך

 

שנה ב׳ מימון

            מבוא להשקעות

            שוק הכספים והנדל״ן בישראל

            יסודות הביטוח

            ניתוח הון וחוב

            יישומי תכנה למימון

            חוב ומשכנתאות

            תורת ההשקעות

            מימון וביטוח לטווח ארוך

            יסודות כריית נתונים

            סמינר מימון

            פרויקט במימון

            פינטק

            ניהול פרויקטים

            סדנא מתקדמת בחדר עסקאות עם IB

            סאפ ו- SAP FINANCE

            אתיקה ודיני ניירות ערך

 

שנה ב׳ משאבי אנוש

            מבוא לפסיכולוגיה תעסוקתית

            סדנת הסמכה במיון קורות חיים

            מבוא לפסיכולוגיה וניהול

            שיטות מחקר למנהלי משאבי אנוש

            מבוא ללמידה והדרכה בארגונים

            דיני עבודה למנהלי משאבי אנוש

            מבוא לפסיכולוגיה וניהול

            מבוא לפסיכולוגיה חברתית

            אינטלגינציה רגשית בעולם העבודה

            סדנת הסמכה בראיון טלפוני

            ניהול שינוי ארגוני

            פיתוח למידה בארגונים

            סמינר

            דיאגנוסטיקה לעולם העבודה

            סדנת הסמכה במבחן מצב קבוצתי

            אמנות הראיון

            הערכת עובדים ותגמולם

            סימולציה מסכמת במרכז הסימולציות

            ניהול משאבי אנוש-הלכה למעשה

            פרויקט

            אנגלית

 

שנה ב׳ מערכות מידע

            ניתוח מערכות מידע

            מערכות ERP

            בסיסי נתונים ומחוללי יישומים

            מבוא לכריית נתונים ויסודות DSS

            מבוא לתקשורת נתונים

            מבוא למערכות הפעלה

            עיצוב תוכנה וכלי CASE

            יסודות תכנות מוכוון עצמים ע״י JAVA

            כריית נתונים

            סמינר במערכות מידע

            פרויקט במערכות מידע

            ניתוחי נתונים מתקדמים וסטטיסטיים בעידן ה- Big Data

            ניהול פרויקטים

            אבטחת איכות תוכנה SQA

            מבוא לטכנולוגיות אינטרנט

            אתיקה מקצועית תקינה ואסדרה

            אנגלית

 

שנה ג׳ מערכות מידע

            הגנת סייבר והסביבה הטכנולוגית

            פיתוח אפליקציות סלולר ויישומן באנדרואיד

            נושאים מתקדמים במערכות הפעלה ותקשורת נתונים

            בקורת מערכות מידע

            שיטות ואמצעי אבטחה במערכות מידע ורשתות תקשורת

            מבוא להגנה מיתקפות

            עבודה מעשית בהגנת סייבר

 

תואר ראשון בספורטתרפיה .B.Sc

 

תואר ראשון בספורטתרפיה .B.Sc

ראש החוג: ד"ר אלה בין
 
נפש בריאה בגוף בריא הוא המשפט העומד בבסיס הרציונל של התכנית לספורטתרפיה. גוף הידע האקדמי המעיד על הקשר בין ספורט ובריאות הולך וגדל. הספורטתרפיסט לומד כיצד למנוע ולטפל בפציעות ספורט, לבנות תכניות אימון ושיקום לספורטאים ולהנחיל את הספורט כחלק מאורח חיים בריא לכל רבדי האוכלוסייה.
 
חוגים חדשים לספורטתרפיה ואתלטיק טריינר (המקבילה האמריקאית לספורטתרפיה) נפתחים מדי שנה באוניברסיטאות ומכללות ברחבי העולם. הקריה האקדמית אונו גאה להיות המוסד האקדמי היחידי בארץ שמציע תואר בספורטתרפיה מתוך תפיסה שהגיע הזמן ליישר קו עם העולם המערבי ולהכשיר מטפלים בתחום זה.
מטפלים אלה יוכשרו לטפל בכל רבדי האוכלוסיה הישראלית, כמו גם להנחות ולכוון לפעילות ספורטיבית מתאימה שתעזור לשיפור איכות החיים, למניעת תחלואה ופציעות ולטיפול בפציעות ספורט.
 

בוגרי התכנית לספורטתרפיה בקריה האקדמית אונו יתמקדו באחד משני תחומים:

אתלטיק תרפיסט – מניעה, טיפול ושיקום פציעות ספורט.
ספורט טיפולי.
 
הנושאים הללו שלובים זה בזה, נסמכים על הבנה מעמיקה של מדעי הספורט והחברה (אנטומיה, פיזיולוגיה, קינזיולוגיה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה) ולכל אחד מהם פן ייחודי התורם ומעצים את השני.
 
הסטודנטים יוכשרו בשנה הראשונה במקצועות הבסיס ובשנה השנייה יבחרו אם ברצונם לפנות לאפיק האתלטיק תרפיסט או הספורט הטיפולי. הלימודים כוללים שיעורים עיוניים ומעשיים ותצפיות אקטיביות בקהילה.
 

למה ללמוד תואר ראשון בספורטתרפיה?

הקריה האקדמית אונו מציעה תואר ראשון בספורטתרפיה בשילוב תעודות הכשרה מקצועיות בהדרכה וטיפול. במסגרת תכנית זו סטודנטים יוכלו ללמוד ולעבוד תוך כדי לימודי התואר ולקבל תעודות הכשרה כבר בשנה השניה ללימודים (פטורים על בסיס לימודי הכשרה קודמים ייבחנו באופן פרטני).
 

סטודנט שעמד בדרישות יקבל בתום שנת הלימודים השניה את התעודות הבאות:

1. מדריך חדר כושר
2. מעסה רפואי
3. הידרותרפיסט
 

בנוסף, בסיום שנת הלימודים השלישית ובהתאם למסלול שיבחר, הסטודנט יקבל אחת משתי התעודות:

1. אתלטיק תרפיסט – מניעה, טיפול ושיקום פציעות ספורט.
2. ספורט טיפולי.
 
אתלטיק תרפיסט הוא מקצוע טיפולי בענף הבריאות המתרכז במניעת פציעות ספורט ועזרה בשיקום הספורטאי הפצוע ובחזרה לפעילות גופנית מלאה.
הספורטתרפיה מיועד לקהל של ספורטאים חובבים וספורטאים מקצועיים ועוסק הן בבניית תוכנית אימון מתאימה ומדורגת למניעת פציעות והן בטיפול ובשיקום לאחר הפציעה.
לאור העלייה בפעילות גופנית ובכמות הספורטאים קיימת עלייה גם בצורך במטפלים בתחום הספורט. הסטודנטים לאתלטיק תרפיה יוכשרו ללוות את המתאמנים/ספורטאים באימונים, במשחק או בתחרות ובכל שלבי הטיפול בפציעות ספורט מהשלב האקוטי במגרש ודרך כל תהליך השיקום עד חזרה לפעילות מלאה.
 
תרפיה בספורט (ספורט טיפולי) הוא תחום בתוך מדעי הספורט המתרכז בהקניית מיומנויות מוטוריות, קוגניטיביות ומנטאליות לאנשים עם מוגבלות. ספורט טיפולי עושה שימוש באמצעים מתחום התנועה, המשחק והספורט, במטרה לאושש ולפצות על ליקוים ספציפיים בתפקוד הגופני, בתפקוד הרגשי או בתפקוד החברתי.
עקב ההכרה הגוברת ביעילותו של הספורט ככלי שיקומי יש צורך עולה במומחים לספורט טיפולי לאנשים המתמודדים עם אתגרים שוניםׁ (משותקים, ילדים, קשישים ועוד.) מטרת הספורט הטיפולי היא למנוע הידרדרות בתחומי התפקוד הלקויים ולטפח כושר גופני, ביטחון עצמי ושילוב חברתי.
אוכלוסיית היעד של הספורט הטיפולי היא מגוונת ורחבה וכוללת בתוכה מטופלים שעקב מגבלה ניתן לקדם אצלם התקדמות פיזית באמצעות פעילות גופנית הדורשת הדרכה ייחודית, תנאים ייחודיים ו/או ציוד ייחודי ומותאם.
 

תכנית הלימודים:

התואר הראשון לספורטתרפיה בקריה האקדמית אונו, ממוקד וכולל קורסים מרתקים במגוון רחב של תחומים: מדעים, אורתופדיה, תורת האימון, הידרותרפיה, מניעה וטיפול בפציעות ספורט, חינוך, פסיכולוגיה, הדרכה ועוד.
 

בין הקורסים בתכנית:

פיזיולוגיה של המאמץ, אנטומיה, קניזיולוגיה וביומכניקה, פתולוגיה, תזונה, פציעות ספורט- מניעה אבחון וטיפול, תורת העיסוי הרפואי, מקצועות מים טיפוליים, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגית ספורט, התפתחות הילד, תרגילים ושיטות אימון, עקרונות האימון הגופני, הדרכה והנחיה, תנועה בגיל המבוגר, משחק ותנועה בגיל הצעיר ועוד.
 

ימי לימוד:

קמפוס קרית אונו
3-5 ימי לימוד בשבוע
התצפיות האקטיביות יתבצעו בשעות אחר הצהריים ובסמסטר קיץ.
משך התואר: 3 שנים.
 

תנאי קבלה:

בגרות בממוצע 100 או פסיכומטרי בציון 550 ומעלה.
ובנוסף,
ראיון אישי על ידי שני חברי סגל.
לסטודנטים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה הללו והם בעלי תעודת בגרות, ניתן יהיה להתקבל לאחר מעבר של מכינה ייעודית למקצועות הבריאות.
 
*המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחת התוכנית. הענקת התואר מותנית באישורה.
 

תואר שני בניהול החולה Case Manager ללא תזה (.M.A)

תואר שני בניהול החולה Case Manager ללא תזה (.M.A)

 
נתוני ארגון הבריאות העולמי מעידים על כך כי מחלות כרוניות מהוות כ-60% מהגורמים לתמותה בעולם. מגמות אלו מגבירות את הצורך בטיפול רפואי מיטבי לניצול משאבים באופן יעיל ולניסיון
לשליטה בעלייה בהוצאה הלאומית לבריאות.
 
בלימודי ניהול חולה אנו לומדים כיצד להקטין את הסיכון לניצול משאבים ולהגדלת יכולת התחרות, בעזרת שליטה ובקרה על הוצאות הטיפול בחולים הכרוניים ושיפור איכות הטיפול ושביעות הרצון של המטופלים.
 

מטרת התוכנית

מטרת התוכנית היא להקנות לאנשי צוותים רפואיים את העקרונות התיאורטיים והיישומיים של ניהול הטיפול בחולה הכרוני והמבוגר בהיבט רב מערכתי הכולל תיאום קליני, בקרה ותקציב על רצף שירותי הבריאות.  בתוכנית ילמדו התלמידים את ניהול הטיפול בתהליך המשלב אמדן, תכנון, יישום, תיאום, ניטור והערכה של שירותים במטרה לספק צרכים בריאותיים של מטופל, באמצעות התקשרויות וניצול משאבים נתונים ובאמצעות שילוב כלים ניהוליים, שיובילו לתוצאות איכותיות ויעילות.
 

מה לומדים בתוכנית?

נושאי הלימוד בתוכנית לימודים זו מותאמים למרכיבים הנדרשים בניהול יעיל ומבוסס ראיות של חולים כרוניים בעידן הקצאת משאבים. תוכנית הלימודים מקיפה את הנושאים העוסקים בניהול הטיפול בחולים הכרוניים במערכות הבריאות ומובנית באופן הדרגתי כך שבסיום הפרק התאורטי יתנסה הסטודנט באופן פעיל בניהול הטיפול בקבוצת חולים כרוניים תוך ליווי והדרכה צמודים של מנחים מומחים בשירותי הבריאות.
 

בין המרצים

צוות המרצים בתוכנית כולל רופאים מומחים, אחיות, עובדים סוציאליים, כלכלני בריאות, רוקחים, מהנדסים ומומחי תוכן בעלי ניסיון בהוראה ומחקר בתחום. את התוכנית מוביל דקאן הפקולטה של
מקצועות הבריאות בקריה האקדמית אונו: פרופ' שלמה נוי אשר ניהל מעל ל-20 שנה את בית החולים השיקומי בשיבא תל השומר.
 
בפקולטה למקצועות הבריאות בקריה האקדמית אונו – תכנית הלימודים לתואר שני ב-Case Manager היא תכנית ייחודית וראשונה מסוגה בישראל ועיקרה בצד הקליני ולא בצד הניהולי בהכרח.
 

יתרונות הניהול הרוחבי לאספקת שירותי בריאות לחולים כרוניים בשוק הבריאות בישראל:

המאפיינים המבדילים בין החלופה הנוכחית, שלפיה יש להכשיר את העוסקים במקצועות הבריאות בשוק הבריאות בישראל, כוללים שלושה מרכיבים:
 • ניהול בהיבט הטיפול הקליני.
 • ניהול בהיבט המידע הרפואי והאדמיניסטרטיבי.
 • ניהול בהיבט הפיננסי.
 
תוכנית הלימודים מקיפה את הנושאים העסקים בניהול הטיפול בחולים הכרוניים וקשישים במערכות הבריאות ומובנת באופן הדרגתי כך שבסיום הפרק התאורטי יתנסה הסטודנט באופן פעיל בניהול הטיפול בקבוצת חולים כרוניים תוך ליווי והדרכה צמודים של מנחים מומחים בשירותי הבריאות.
 

תנאי הקבלה

תואר ראשון מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה: סיעוד, פיזיותרפיה, רוקחות, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, בעלי תואר MD, ריפוי בעיסוק ופרדמדיקים בעלי תואר ראשון ברפואת חירום.
ציון הגמר של התואר הראשון הוא מעל 80.
ראיון אישי עם איש סגל אקדמי בכיר.
 

ימי הלימוד 

התוכנית תתחיל בסמסטר ב' – פברואר 2019 בקמפוס קרית אונו
יום אחד בשבוע בשעות אחר הצהריים + יום שישי בוקר
ותלמד לאורך 4 סמסטרים
 

שכר לימוד

שכר הלימוד הרשמי – 31,750 ₪ לתואר.
 
*המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחת התוכנית. הענקת התואר מותנית באישורה.
 
*לתכנית קיימת רשת ביטחון של תואר שני במנהל עסקים בהתמחות בניהול פארמה ומערכות בריאות M.B.A
 
 

תואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים (.M.A)

 

תואר שני בלימודי משפט ללא משפטנים (.M.A)

 
תכנית הלימודים לתואר שני .M.A בלימודי משפט – במסלול "משפט, ציבור וחברה", מיועדת לבוגרי תואר ראשון בדיסציפלינות מתוך מדעי הרוח והחברה, ובכלל זה: חינוך, עבודה סוציאלית, מדעי המדינה, קרימינולוגיה, סוציולוגיה וכו'. 
 
כמעט כל תחום מחיי הציבור והחברה נשלט היום על ידי המשפט. התפתחות זו מלווה בדרישה להרחבת הידע המשפטי במגזר הציבורי, החברתי ובמגזר השלישי. כל מי שעוסק כיום בעניינים ציבוריים נדרש לידע משפטי בדבר הכללים הנוגעים במשפט ציבורי, ברגולציה, בהקצאת משאבי המדינה, במכרזים ובמגוון תחומי משפט נוספים.
 
הקריה האקדמית אונו  קוראת ליישום שינוי חברתי מהותי בשוק העבודה בפרט ובחברה הישראלית בכלל, באמצעות עיצוב אוריינטציה ליזמות ולאחריות חברתית-ציבורית, במסגרות ציבוריות, חברתיות וחינוכיות. כחלק בלתי נפרד מחזון הקריה האקדמית, נועד התואר השני ללימודי משפט לסייע בהתמודדות עם אתגר ייחודי זה, באמצעות הכשרה אקדמית מעמיקה והקניית השכלה משפטית אשר תהווה אמצעי לפעילות מקצועית – השכלה הנחשבת היום לשיטת מחשבה ולכלי עבודה עבור קהלים שאינם משפטנים ואין בכוונתם לעסוק במשפטים. הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו רואה בלימודי המשפטים חוויה מרתקת אשר מקנה בסיומה ידע, כלים ומיומנויות לשם הכשרתם והשתלבותם של הבוגרים במסגרות ציבוריות וחברתיות.
 
באמצעות לימודי המשפט, שואפת הקריה האקדמית כי הבוגרים יעברו שינוי באופן שבו הם מנתחים תופעות ציבוריות או חברתיות, ביכולתם להבחין בין עיקר לטפל בשלבי יזמות ותכנון פרויקטים, ובהובלת פרויקטים חברתיים. כמו כן, השאיפה היא שבוגרי תוכנית התואר השני יפתחו את הכישורים האינטראקטיביים שלהם בניהול משא ומתן ובקבלת הכרעות וכן יפתחו רגישויות במגוון נושאים משפטיים, חברתיים וכלכליים. האתגר המרכזי של התוכנית הינו יצירת דור חדש של אקדמאים הרואים במשפט כלי לקידום מקצועיותם היזמית, או כלי לשיפור החברה והציבור. בהתאם לעקרונותיה של הקריה האקדמית אונו, המסלול כולל רכיבים של הטמעת המשפט ככלי המקדם את החזון החברתי, ולקידום השליחות והמנהיגות הציבורית. המשפט הוא כלי שניתן להשתמש בו לתיקון חברתי. כל מי שעוסק ביחסי המשפט והחברה בישראל יוכל להפיק תועלת רבה מהיכרות עם היבטים אלו של המשפט.
 
 

תואר שני בלימודי משפט מסלול משפט, ציבור וחברה (.M.A)

הלימודים מיועדים לסטודנטים בעלי חזון ורצון עז לקדם תיקון חברתי באמצעות כלים משפטיים; לחלוצים באופיים, שהיוזמה, החדשנות והיצירתיות מהווים מרכיב מרכזי בהווייתם. כחלק מייחודיותה, כוללת התוכנית רכיבים של הכרה מעמיקה עם המצב החברתי בישראל כיום, לרבות סוגיות משפטיות-חברתיות.
 

ימי לימוד 

הלימודים מתקיימים אחר הצהריים באחד מימי השבוע, וביום שישי בשעות הבוקר.
במשך ארבעה סמסטרים.
 

תואר ראשון במדעי המחשב B.Sc

 

מה זה מדעי המחשב?

מדעי המחשב הוא מדע לפתרון בעיות, ופותחו בו אוסף שיטות, תיאוריות וכלים המיושמים היום ברבים מתחומי החיים, מפיתוח תרופות, פתרונות לאבחון וניתוח של גורמי מחלות, פיתוח רובוטים מנתחים, דרך היכולת להבין שפה טבעית, לנתח וללמוד התנהגות של צרכן, שליטה במכוניות אוטונומיות, חקר ה- DNA ועוד תחומים רבים.
 
המהפכה הדיגיטלית יצרה צורך חיוני במועסקים בעלי כישורים טכנולוגיים מעולים, כתנאי לצמיחה והתפתחות המשק בכל מדינה בעולם. תכנית הלימודים בקריה האקדמית אונו מטרתה להכשיר את בוגריה לתעסוקה בפיתוח טכנולוגיות ומוצרי תוכנה, להבנה ומיומנות בנושאים בין-תחומיים המשלבים מדעי המחשב עם תחומים אחרים, ולהתמודדות טובה עם האתגרים הטכנולוגיים והאנליטיים הצפויים בתחום זה בעתיד.
 

למה ללמוד אצלנו?

יזמות – הכשרת את המייסדים והמנהיגים העתידיים של מיזמים בעולם ההיי-טק. אנו משלבים את עולם היזמות עם מדעי המחשב באופן שבו כל סטודנט מקבל הכשרה בתחום היזמות כבר מהשנה הראשונה ללימודי התואר, שתאפשר לו גם להיות יזם ולהשיק תוך כדי הלימודים את המיזם שלו, וגם להשתלב בתעשיית התוכנה וההיי-טק באופן קל ומקצועי יותר.
 
ליווי שלם של Accelerator: לימוד של ניהול פרויקטים מעשי. עבודה בצוות, ניהול כספים, שיטות ניהול AGILE, הבנת הליבה העסקית, הבנת מודלים עסקיים ועבודה עם לקוחות, סדנה מעשית ליצירת SPEECH מנצח.
 
התכנית לתואר ראשון במדעי המחשב בנויה מנקודת המבט של הסטודנט שעיקר עניינו הוא בחדשנות טכנולוגית, בידע מקצועי ומדעי.
 
אנו משלבים את עולם היזמות עם מדעי המחשב באופן שבו כל סטודנט מקבל הכשרה בתחום היזמות כבר מהשנה הראשונה ללימודי התואר, שתאפשר לו גם להיות יזם ולהשיק תוך כדי הלימודים את המיזם שלו, וגם להשתלב בתעשיית התוכנה וההיי-טק באופן קל ומקצועי יותר.
 
קורסים מקצועיים ייחודים שיועברו על ידי אנשי תעשייה וחשובים להתפתחות הבוגר כמומחה בתחומו: הבנת ויצירת חוויית ממשק משתמש, מאגרי מידע, Machine learning ,Artificial intelligence.
 
אנו מעניקים לבוגרינו את אוסף הכלים והידע המעשי והתאורטי המקיף, על מנת לייצר מיזם באופן נכון ועם סיכויי הצלחה רבים.
 
 

מה לומדים בתואר?

לימודי ליבה במדעי המחשב עם אחת מבין 2 התמחויות:
 
לימודים מעשיים ביזמות טכנולוגית אשר נכללים כחלק מתכנית הלימודים החל מהסמסטר הראשון לתואר.
ובנוסף, אחת מהשתיים לבחירה:
 
התמחות בסייבר: אבטחת מידע ונתונים, תוך הבנה מקיפה של שאלות חברתיות ומשפטיות רלוונטיות.
התמחות במדיה דיגיטלית: משחקי מחשב ומדיה אינטראקטיבית תכנון ועיצוב באמצעות גרפיקה ממוחשבת.
הסטודנטים יכירו לעומק את הטכנולוגיות המאפשרות פיתוח משחקים ועולמות וירטואליים, המשמשים גם למערכות להדמיה תלת ממדית בעולם הרפואה ובתעשיית העיצוב. המידול הגיאומטרי, שהוא לב ההתמחות, מאפשר תכנון, בניה, עיצוב והדמיה של מבנים, מכוניות, מטוסים ועוד. ההתמחות תכין את בוגריה לאפשרויות תעסוקה מגוונות: בתחום ההדמיה הרפואית, מערכות מבוססות תמונה ווידאו, חישה מרחוק, רובוטיקה ועוד.
 

ימי הלימוד

א' + ד'  בין השעות 16:30-21:30  ו-יום ו' בין השעות 08:00-13:00
כולל קורסים מקוונים באחד מימי הלימוד.
סמסטר ראשון כולל מכינה במתמטיקה (לנדרשים, במקביל ללימודי התואר) וקורסי יזמות.
 

משך התואר: 

4 שנים כולל סמסטרי קיץ.
לימודים בכיתה קטנה.
 

שכר לימוד

28,000 ₪ ב-10 תשלומים שווים ולא צמודים או 26,600 בתשלום אחד.
 
*מגוון רחב של מלגות למצטיינים, לעובדים בארגונים נבחרים, לעצמאיים, למשרתים בכוחות הביטחון ומלגות על רקע סוציו אקונומי.
 

תואר ראשון בסיעוד

 
מקצוע הסיעוד הינו תפקיד מפתח במערכת הבריאות. בשל השינויים והחידושים הטכנולוגיים הרבים הנכנסים לעולם הרפואה, פותחו במערכת הבריאות תפקידים חדשים המושתתים על טכנולוגיות מתקדמות ומשלבים טיפול המבוסס על ניטור מרחוק על בסיס טלפון חכם, וידאו קונפרנס וטלמדיסין באמצעים טכנולוגיים,
הנשענים על תשתית מפותחת של מערכות מידע ותקשורת מתקדמות.
 
בוגרי תואר אקדמי בסיעוד יכולים להשתלב במגוון תחומי הסיעוד במערכת הבריאות והאופק המקצועי לא נגמר בתפקיד אחד. הם יכולים להתמחות בסיום התואר בתפקידים שונים כמו: אחות חדר ניתוח, אח חדר מיון, מיילדת ובהמשך להתקדם לתפקידי ניהול שונים. מומחיות בסיעוד מוכרת היום במספר תחומים כמו  כירורגיה, פגיה, מדיניות וניהול סיעוד, כאב, סוכרת, ואחיות תופסות תפקידי מומחה במחלקות קליניות לאחר סיום התואר השני.
 
במסגרת התואר, ירכשו הסטודנטים כלים להטמעת מיומנויות טיפול הממוקדות במטופל, טיפול איכותי ובטוח העומד במדדי איכות אוניברסליים, מיומנויות תקשורת בין אישיות, מיומנויות ניהול וקבלת החלטות, טיפול על בסיס עובדות, חדשנות, מידע ושימוש בנתונים, מחקר ועוד.
 
צוות התכנית כולל מרצים מומחים מהטובים בארץ בתחומים של סיעוד ורפואה. ראש התכנית ד"ר אורלי תורן הינה מובילה בתחום הסיעוד בארץ, בעלת ניסיון של שנים רבות בניהול סיעוד, מומחית במדיניות וניהול סיעוד ומכירה את התחום על בוריו.
 

יתרונות התכנית

תעודה להכשרה במיומנויות מתקדמות - במסגרת קורסי הבחירה, תוענק תעודה של: מאמן בריאות מטעם המרכז ללימודי חוץ של הקריה האקדמית אונו או תעודת השתתפות במסלול הכשרה לפיתוח תוכן משולב בדיגיטל, מטעם חברת "לוטם״ והמרכז ללימודי חוץ של הקריה האקדמית אונו.
 
תקשורת בין אישית – מיומנויות רחבות של תקשורת בין אישית תוך ליווי של תרגול באמצעים חדשניים.
תחום זה ילווה את התוכנית כחוט השני לכל אורך שנות הלימוד, ליצירת קשר טיפולי יעיל ובונה של אחות -מטופל ובהתאם לשלב הלימודים.
שימוש והיכרות של טכנולוגיה מתקדמת - הסטודנט ייחשף לתכנים והתפתחויות חדשות ברפואה, לטכנולוגיות מסוגים שונים המשמשות בסיס למעקב/טיפול בחולה, שימוש באמצעי תקשורת חזותיים לצורך אבחון ומתן הדרכה לטיפול ועוד.
 

בין הקורסים

 • תקשורת עם מטופל
 • עקרונות טיפול בסיסיים ומתקדמים
 • טיפול תרופתי
 • קריאה וכתיבה מדעית
 • ניהול ומנהיגות בסיעוד
 • קבלת החלטות
 • קידום בריאות
 • מידענות בסיעוד
 • טלרפואה
 • בטיחות וניהול סיכונים
 • חוק ואתיקה
 • פנימית
 • כירורגיה
 • ילדים
 • בריאות הנפש
 • קהילה
 • רפואת האישה ומיילדות
 • טראומה ורפואה דחופה
 

משך הלימודים

משך הלימודים 4 שנים.
 

תנאי קבלה

עמידה בבחינה הפסיכומטרית בציון 520 לפחות.
תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע של 85 לפחות.
ציון של 85 לפחות בחלק האנגלית של המבחן הפסיכומטרי או ציון 85 במבחן אמיר"ם,
או ציוןשל 185 במבחן אמי״ר.
ראיון אישי.
 

.M.A במדעי הבריאות והשיקום

 

.M.A במדעי הבריאות והשיקום

 
עוסקים במקצוע טיפולי ורוצים להרחיב את הידע שלכם, להכיר את חזית המחקר ולשלוט בשיטות הטיפול והשיקום העדכניות ביותר? התואר השני בשיקום מאפשר לכם ליהנות מהתפתחות מקצועית ולסייע למטופלים שלכם בדרכים חדשות.
 
תכנית הלימודים מציעה תואר שהוא הראשון מסוגו בארץ במדעי הבריאות והשיקום מיועדת לעוסקים במגוון מקצועות הבריאות (מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, פיזיותרפיסטים, דיאטנים וסיעוד) שרוצים לתת למטופלים את איכות החיים הטובה ביותר. התפיסה היא שהעמקת הידע והמחקר במקצועות הבריאות נשענת על הרחבה בתחומי הידע הייחודיים לכל מקצוע מחד, ועל הרחבת המשותף בין המקצועות מאידך. למידה מסוג זה תומכת בגישה כוללנית ומעמיקה יותר של חקר בריאות ומגבלה, מאפשרת הפריה הדדית שתקדם תאורטית ומחקרית את עולם השיקום. התכנית כוללת תחומים בעלי חשיבות לפיתוח בשדה הקליני ובמחקר בקרב מטפלים וחוקרים ממקצועות הבריאות.
 
התואר מלמד להסתכל בצורה רוחבית על המטופל. בסיומו המטפל יהיה בעל ראייה רחבה ומעמיקה יותר ויקבל יכולת להסתכל על המטופל באופן אינטגרטיבי. דבר שהופך אותך למטפל טוב יותר.
 

בין נושאי הלימוד:

תאוריות ומודלים בשיקום, מבוא ללימודי מוגבלות, קשב וקשיי קשב בלקויות התפתחותיות, שיקום מרחוק, תאוריית המיינד בקרב ילדים עם וללא לקות, סמינר בנושא קוגניציה שפה ותפקודים ניהוליים, התערבות קוגניטיבית דינאמית, מבוא לניהול ויזמות, סמינר בנושא טכנולוגיות מתקדמות בשיקום, התמודדות בני משפחה בטיפול ושיקום.
 

ימי לימוד ומיקום

מחזור נובמבר 2019
קמפוס קרית אונו
 

מסלול משולב

יום א׳ - ערב 
יום ד׳ - בוקר
 

מה נדרש כדי להתקבל

תואר ראשון מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה: ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה, מדעי התזונה, סיעוד, עבודה סוציאלית עם 3 שנות ניסיון (*בכפוף לתנאי קדם).
ציון הגמר של התואר הראשון מעל 85.
ראיון אישי עם איש סגל אקדמי בכיר.
 
 

אופק לסיעוד

אופק לסיעוד

 
מכינה קדם אקדמית לתואר הראשון בסיעוד, על מנת לאפשר למועמדים שמעוניינים ללמוד סיעוד ולא עומדים בתנאי הקבלה לתואר אצלנו.
המכינה תכלול – קורס פסיכומטרי – חייבים להירשם ולגשת לפסיכומטרי חיצוני + קורסים מסיעוד + קורסי מכינה
המכינה תתקיים במשך 2 סמסטרים ותתחיל בינואר 2020.
תחילת לימודים אקדמיים של סיעוד למי שעובר את המכינה +פסיכומטרי של 500 לפחות – אוקטובר תשפ"א
 

סמסטר א' – 5/1/20 עד 26/3/20

 
 ·         אורך סמסטר: 12 שבועות        
·         ימי לימוד – א + ה  ( שני ימים בשבוע)
·         שעות:  09:00 עד 16:30
 

סמסטר ב' - 24/5/20 עד 27/8/20

 
·         אורך סמסטר: 12 שבועות
·         ימי לימוד – א+ ב+ ה ( שלושה ימים בשבוע)  * יתכן שאחד הימים ישתנה
·         שעות:  09:00 עד 16:30
 
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

ימים פתוחים

הקריה האקדמית אונו - המרצים הטובים בישראל

לא נמצאו תוצאות.
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מפת הגעה

הקריה האקדמית אונו - המרצים הטובים בישראל

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

הנדסאי חשמל

אתה מרגיש חשמל באוויר? כנראה שזה מהתרגשות, כי ת... לסקירה >

חינוך גופני

יש לכם רבע שעה להקיף בריצה את בית הספר. מוכנים?... לסקירה >

שדרן רדיו

בא לך להיות חלק פעיל בתקשורת, תוך כדי גילוי וקי... לסקירה >

מדעי המדינה והממשל

מדעי המדינה והממשל נועדו לחובבי הפוליטיקה והאקט... לסקירה >

מהנדס מכונות

רוצים להשתלב בתחום הנדסת מכונות, להיות אחראים ל... לסקירה >

עובד סוציאלי

עובדים סוציאליים הם המגנים של השכבות החלשות באו... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989