סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

וטרינר

אם אתה ילד טבע עם ראש טוב על הכתפיים, אהבה מלאה לבעלי חיים ורצון לעזור לחיות פרוותיות וחמודות לחזור ולכשכש, עבודה כווטרינר תעזור לך למצוא קריירה עם שליחות, אתגר אישי וקארמה טובה בשפע.
 
תפקידו של הווטרינר הוא להצליח להבין מה כואב למטופליו, מבלי שהם יצליחו להסביר לו במילים (אולי כמה יבבות, אבל זה הכל). באמצעות לימודי הכשרה של כשש שנים, הווטרינר מקבל מספיק ידע תיאורטי ומעשי המסייע לו להעניק טיפול איכותי ומשמעותי בבעל החיים, ומסמיך אותו לטפל בחיות משק גדולות מימדים, כמו גם חיות מחמד קטנות, שמהוות חלק מאוד חשוב מן המשפחה המודרנית.  
 

מה הג'וב בתכלס?

תפקידו של הווטרינר הוא להתגבר על מחסום השפה שבינינו ובין עולם החי, ולהצליח להעניק טיפול איכותי שיסייע לחיות חסרות ישע לקבל מענה רפואי איכותי, וחזור לקו הבריאות, כשכושי הזנב והמשחקים על הדשא. 
 

אני אתאים לזה?

על הווטרינר הפוטנציאלי להפגין אהבה מלאה וכנה לבעלי חיים, יכולת מחשבתית ואנליטית גבוהה, ואי הירתעות מפצעים פתוחים בחיות בהן הוא מטפל. אם אתה מוכן להשקיע הרבה זמן ומרץ בלימודים על מנת להצליח להשתלב בעשייה הרפואית הכה משמעותית הזו. 
 
איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד?
על מנת להתחיל לעסוק באופן מקצועי בתחום הווטרינריה, עליך לקבל תעודה המסמיכה אותך באופן רשמי לעסוק באפיק רפואי זה מטעם מנהל השירותים הווטרינריים, הכפוף למשרד החקלאות הישראלי. התעודה ניתנת לך לאחר תום 6 שנות לימוד (במתכונת לימוד ישראלית). 
 

ואיך הלימודים?

לימודי הווטרינריה דומים בצורה משמעותית ללימודי רפואה, ואורכים כשש שנות לימוד, בהם נחשפים הווטרינרים הצעירים ללימודי רפואה תיאורטיים, שינון תסמינים ומינוני תרופות המותאמות לזנים שונים, ומקבלים הכשרה מעשית המסמיכה אותם לטפל בצאן ובקר, חיות משק וחיות מחמד ביתיות. 
 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

בוודאי. בוגרי הווטרינריה לרוב בוחרים להשתלב במרפאות פרטיות המעניקות טיפול רפואי לחיות שונות, כאשר ישנו מגוון של סוגי טיפולים בהם המרפאות מתמחות: לרוב חוות סוסים יעבדו עם וטרינר המתמחה בטיפול בסוסים, בעוד שישנן מרפאות קטנות יותר אשר שגרת העבודה שלהן כוללות בעיקר טיפול בחיות מחמד ביתיות. לחילופין, בוגרי לימודי וטרינריה רבים בוחרים להשתלב במחלקות עירוניות או ממשלתיות שונות  כך או כך, הלימודים עצמם מכשירים אותך לעסוק בטיפול במגוון רחב של חיות, החל מחיות משק גדולות מימדים, חיות בר וחיות מחמד. 
 

יש בזה כסף?

יכול להיות בזה אחלה כסף, וטרינר מתחיל  לרוב מקבל שכר שעתי שנע בין 40 ₪ ל- 60 ₪, אך תעריף זה הינו זמני ואופייני רק לתחילת הדרך המקצועית. וטרינר ציבורי לרוב ירוויח שכר שבין 7,500 ₪ ל- 15,000 ₪ בשנים הראשונות לתפקידו, כשלאחר מכן שכרו יכול להמשיך לטפס אל מחוזות ה- 20,000 ₪ ומעלה.
 
גם כאן, וטרינר בתחום הפרטי הינו בעל פוטנציאל השתכרות טוב יותר, כאשר שכרו ההתחלתי לרוב נע בין ה- 9,000 ₪ ל- 15,000 ₪ בשנים הראשונות, ועלייה לאחר מכן של עד ל- 30,000 ₪.
 

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

רפואה אלטרנטיבית

לצד הרפואה הקונבנציונלית והמוכרת לכולנו, קיימת גם רפואה אחרת- רפואה משלימה, או בשמה האחר- רפואה אלטרנטיבית. רפואה אלטרנטיבית מתייחסת למגוון טיפולים...

קרא עוד >

מטפל/ת בדיקור סיני

בפתח הדלת עומד אדם שמתלונן על כאבים ומבקש את עזרתכם. אתם מבקשים ממנו שישכב על המיטה, מחזיקים מחטים דקים בידכם ומתחילים לדקור אותו בכל הגוף, באוזניי...

קרא עוד >

פיזיותרפיסט

אם תחום הרפואה וגוף האדם מרתקים אותך, ואתה חולם להיות חלק חשוב בהליך שיקום של פצועים אשר חולמים לחזור לרקוד, לרוץ ולפזז כמו בעבר, תחום הפיזיותרפיה...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

לא נמצאו מוסדות לימוד התואמים את המקצוע
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

האקדמית תל־אביב-יפו - מגדירים את האקדמיה מחדש

09:00, 27/05/2022

יום פתוח לתואר ראשון ושני באקדמית תל־אביב-יפו

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

אינטגרטור

חולם לעבוד בסביבת הייטק? להיות האיש שמניע הליכי... לסקירה >

הנדסאי מכונות

אם אתה יודע להניע דברים, ויש לך חוש שישי של ממש... לסקירה >

אנימטור

אם בא לך שדמויות מצוירות וגיבורי על ילוו את יום... לסקירה >

פילוסוף

בוגר החוג לפילוסופיה הינו אדם אשר התמקצע בניתוח... לסקירה >

עורך תוכן

חולם להיות אחראי ללהיט הוויראלי הבא? אם בא לך ל... לסקירה >

מטפל/ת בדיקור סיני

בפתח הדלת עומד אדם שמתלונן על כאבים ומבקש את עז... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989