סגור

חרשן - בגרות ופסיכומטרי

השאר פרטים ויועץ מטעם מוסד הלימודים יחזור אליך בהקדם
חרשן - בגרות ופסיכומטרי
 

"חרשן" – בגרות ופסיכומטרי 

"החזון שלך... ההשראה שלנו"
 
בית הספר הגבוה לבגרות חרשן בגלל המורים, התלמידים, האווירה, הקצב, המבחנים, המערכת המלווה, ההכנה האמיתית לאקדמיה, העמידות בפני קשיים וההתקדמות.
 
 • המורים בחרשן - נבחרת "ליגת על". כל מילה אחרת פשוט מעליבה. הנבחרת מורכבת ממנהלי בתי ספר, בודקי בחינות בגרות, רכזי מקצוע מובחרים, כותבי ספרי לימוד ועוד. בסה"כ מאות שנות ניסיון מצטבר עומדים לרשותך להכנה לבחינות הבגרות.
   
 • ההכנה בחרשן - שעות ארוכות, המון עבודה, חזרות אינסופיות, בכי, רוגז, דיכאון, עומס, מחסור חמור בזמן פנוי. לא יעזור כלום - נקרע אותך, נטווח אותך, אבל בסוף יהיה שווה, שווה מאוד.
   
 • חרשן - בגלל שאין כל תחליף לעבודה קשה. אנו איננו יכולים לעשות במקומך את הבחינה. ההתמודדות בבחינת הבגרות היא שלך, לא שלנו. כל תפיסת הלימודים מתבססת על כך. צריך לדאוג שהחומר ברור ולעסוק כמה שיותר בהתקלות של שאלות קשות, בפתרון בחינות קודמות, בשיעורי עזר (מתמטיקה ואנגלית בעיקר, אם כי לאחרונה נוצר הצורך גם באזרחות), בתרגול ובהסרת החשש מבחינת הבגרות. 
   
 • המיקום של חרשן - חי, תוסס, מרכז העניינים, כל דרכי ההגעה, כל החניות האפשריות, אזור יוקרתי וראוי לסיים בו לימודים בשעות הערב. 
   
 • הניהול של חרשן - ניהול איכותי של מנהל בעל ותק אדיר בניהול מערכת תוססת כזו- 27 שנים ברציפות, צוות ניהולי שמורכב מבכירי המורים ויועצי/ות הלימודים במדינה. מה שנשאר זה לא לחפש תירוצים ולא לחפש אשמים - הכל תלוי בך.
   
 • מערכת השעות בחרשן - יש לה כמה "תרגילים" שלא יאפשרו לך למעוד. אי אפשר, לדוגמא, לקחת מתמטיקה מוגבר יחד עם אנגלית מוגבר (בשעות הערב). למה? כי לימוד שני קורסים "כבדים" כאלו ב"קצב אש" של כארבעה חודשים יעלה לך בציונים. אין אפס, ככה זה. ללמוד בעומס כזה אינו הגיוני גם אם הנך עילוי. יש גבול. 
   
 • שיעורי העזר בחרשן - מתמטיקה ואנגלית, כל השבוע, כולל בימי הקורס. בשאר המקצועות לפי הצורך.
 
מסלולי הלימוד

חרשן - בגרות ופסיכומטרי

תנך

 
 

כללי

תנ"ך: 2 יח"ל חובה, 3 יח"ל הרחבה
בחינת הבגרות בתנ"ך היא אחד ממקצועות החובה ברמה הבסיסית (2 יח"ל).  ניתן גם להיבחן בבחינת הבגרות בתנ"ך ברמת 5 יחידות לימוד, על ידי תוספת בחינה של 3 יחידות לימוד. מקצוע זה קיבל הערה כמקצוע המקבל 25 נקודות בונוס בכל ציון מעל 60!
 

ציון בגרות ברמת 5 יחידות לימוד בתנ"ך מאפשר:

 • קבלת בונוס בעת קבלה למוסדות אקדמיים.
 • "העלמת" הציון של 2 יח"ל מהממוצע (הוא ישתקלל עם הציון ב-3 יח"ל והציון שילקח בחשבון יהיה המשוקלל).
 • בגרות בתנ"ך ברמת 5 יח"ל עונה על שלושת התנאים של: מקצוע בחירה, מקצוע ברמה מוגברת ומקצוע מתחום "תרבות העולם".
 • כל מחשבה על שיפור ממוצע תעודת הבגרות צריך לכלול גם אפשרות כזו (כמו, לחילופין או בנוסף - במקצוע ספרות והיסטוריה).
 

מקום הלימודים

תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, אשקלון
 

מתכונת הקורס

בחינת הבגרות בתנ"ך 2 יח"ל מתאפשרת במועדי חורף (ינואר/פברואר) וקיץ (יוני/יולי). ניתן להיבחן בבחינת הבגרות ברמה של 3 יח"ל אך ורק במועד קיץ (יוני/יולי). 
 

נושאי הלימוד

לימוד תנ"ך ולימוד לקראת בחינת הבגרות בתנ"ך מקנים גם את הבסיס אשר עליו נשענות ההיסטוריה והתרבות של כל יהודי בכלל ושל ישראלי בפרט. מנין בא עם ישראל?, איך הגיע לארץ?, איך התיישב בה?
 
התשובות טמונות בלימוד התנ"ך ובוודאי ברמה של הקורס לקראת בחינת הבגרות בתנ"ך. שורשיה של השפה העברית נעוצים בשפת התנ"ך והם הבסיס גם לעברית המדוברת כיום. הפילוסופיה של היהדות וערכי המוסר של הנביאים - כל אלה מועברים אלינו מהאבות המייסדים באמצעות התנ"ך (והחומר לבחינת הבגרות בתנ"ך). כל הידע וכל הערכים האלה נרכשים על ידי לימוד התנ"ך וע"י עמידה בבחינת הבגרות בתנ"ך, שהיא הבסיס המשותף (בין אם נרצה זאת ובין אם לא) לכל יהודי וישראלי המעוניין להכיר את שורשיו. יש לצרף מעשה למחשבה ולשים את הלימוד לקראת בחינת הבגרות בתנ"ך בעניין ובציפיה.
 
 
 
 

אזרחות

 

כללי

תפקיד בחינת הבגרות באזרחות, כמו גם הסיבה ללימוד המקצוע, הם להסביר ולשכנע בכל הקשור לפן האזרחי במדינה. אומרים שללא אפשרות בחינה אובייקטיבית של תפקוד מוסדות המדינה, שסעים בחברה הישראלית, המערכת הפוליטית והיחסים המורכבים והעדינים שבין החוקים, יישומם ואזרחי המדינה, לא נוכל לפתח דעה סובייקטיבית עליהם.
למרות שממוצע ציוני בחינות הבגרות באזרחות איננו מן הגבוהים (בלשון המעטה) יש נטיה, מנסיוננו, לזלזל מעט בהכנה לבחינת הבגרות באזרחות.
 

מקום הלימודים

תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, אשקלון
 

מתכונת הקורס

בחינת הבגרות באזרחות 2 יח"ל מתאפשרת במועדי חורף (ינואר/פברואר) וקיץ (יוני/יולי). 
 

נושאי הלימוד

במבחן הבגרות באזרחות, בשונה מרוב מבחני הבגרות, נבחנים לעיתים קרובות על ניתוח תיאורי מצב מבחינת חוקים וכדומה, יש לנתח סוגיה במסגרת מה שקרוי "שאלות עמדה" - יש לנתח את השאלה/הבעיה המוצגת ולענות בהתאם לביסוס חוקי, לדעת להבדיל בין עיקר לטפל ובין חוק למשאלת לב. השאלות במבחן מעניינות, הקורס מעניין והחומר קשור למהלך החיים שלנו. הלימודים מעניינים, החומר מציאותי, המורים מעולים, הסיכומים מודפסים ואם החלטת על רצינות - השאר בידינו.
 
 
 
 

היסטוריה

 

כללי

יחידות חובה א' + ב', 3 יח"ל הרחבה
מקצוע ההיסטוריה, ברמתו הבסיסית, הינו מקצוע חובה בבגרות. הבחינה מתחלקת ל-2 בחינות : א' ו-ב' המצטרפים לכדי ציון אחד של 2 יח"ל. ניתן גם להיבחן בבחינת הבגרות בהיסטוריה ברמת 5 יחידות לימוד, על ידי תוספת בחינה של 3 יחידות לימוד. מקצוע זה קיבל הערה כמקצוע המקבל 25 נקודות בונוס בכל ציון מעל 60!
 

ציון בגרות ברמת 5 יחידות לימוד בהיסטוריה מאפשר:

 • קבלת בונוס בעת קבלה למוסדות אקדמיים.
 • "העלמת" הציון של 2 יח"ל מהממוצע (הוא ישתקלל עם הציון ב-3 יח"ל והציון שילקח בחשבון יהיה המשוקלל).
 • בגרות בהיסטוריה ברמת 5 יח"ל עונה על שלושת התנאים של: מקצוע בחירה, מקצוע ברמה מוגברת ומקצוע מתחום "תרבות העולם".
 • כל מחשבה על שיפור ממוצע תעודת הבגרות צריך לכלול גם אפשרות כזו (כמו, לחילופין או בנוסף - במקצוע ספרות ותנ"ך).
 

מקום הלימודים

תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, אשקלון
 

מתכונת הקורס

בחינות הבגרות ביחידות החובה בהיסטוריה א' ו-ב' (סה"כ 2 יח"ל) מתאפשרות במועדי חורף (ינואר/פברואר) וקיץ (יוני/יולי). ניתן להיבחן בבחינת הבגרות ברמה של 3 יח"ל אך ורק במועד קיץ (יוני/יולי). 
 

נושאי הלימוד

ביחידת הבגרות הראשונה בהיסטוריה (א') נתמקד בנושאי היהדות בתקופה הפרסית (הצהרת כורש, גלות בבל ובית המקדש), ההלניזם (אנטיוכוס וגזרותיו, אלכסנדר מוקדון), לאומיות ,ימי הביניים: חברה ותרבות ועוד....
ביחידת הבגרות השניה בהיסטוריה (ב') נתמקד במלחמת העולם השניה, השואה ותקומה. נחדד מושגים רבים אותם אנו מכירים בשמם אך לא במהותם כמו המשטר הטוטליטרי, נאציזם, אנטישמיות, הסכם מינכן, מרד הגטאות ועוד רבים.
יחידה מעניינת מאוד והכיתה לעיתים קרובות, מתמלאת בדיונים לוהטים. 
 
 

ספרות

 

כללי

2 יח"ל חובה, 3 יח"ל הרחבה
בחינת הבגרות בספרות היא אחד ממקצועות החובה ברמה הבסיסית (2 יח"ל).  ניתן גם להיבחן בבחינת הבגרות בספרות ברמת 5 יחידות לימוד, על ידי תוספת בחינה של 3 יחידות לימוד. מקצוע זה קיבל הערה כמקצוע המקבל 25 נקודות בונוס בכל ציון מעל 60!
 

ציון בגרות ברמת 5 יחידות לימוד בספרות מאפשר:

 • קבלת בונוס בעת קבלה למוסדות אקדמיים.
 • "העלמת" הציון של 2 יח"ל מהממוצע (הוא ישתקלל עם הציון ב-3 יח"ל והציון שילקח בחשבון יהיה המשוקלל).
 • בגרות בספרות ברמת 5 יח"ל עונה על שלושת התנאים של: מקצוע בחירה, מקצוע ברמה מוגברת ומקצוע מתחום "תרבות העולם".
 • כל מחשבה על שיפור ממוצע תעודת הבגרות צריך לכלול גם אפשרות כזו (כמו, לחילופין או בנוסף - במקצוע תנ"ך והיסטוריה).
 

מקום הלימודים

תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, אשקלון
 

מתכונת הקורס

בחינת הבגרות בספרות 2 יח"ל מתאפשרת במועדי חורף (ינואר/פברואר) וקיץ (יוני/יולי). ניתן להיבחן בבחינת הבגרות ברמה של 3 יח"ל אך ורק במועד קיץ (יוני/יולי). 
 

נושאי הלימוד

למה צריך בכלל ספרות? 
בעזרת לימוד ספרות (ובפרט לקראת בחינת הבגרות בספרות) יכול להיות שתהיה לך נפש עשירה יותר, פתוחה ומבינה את הזולת וביטוי עצמי - עם המשפחה, עם החברים, בעבודה ועם כל יתר המעגלים האנושיים שסביבך. אוצר מילים הולך ומתרבה. לומדים לנסח משפטים נכונים ומדויקים. משטועמים את שפת הסופרים והמשוררים מעשירים את יכולת ההבנה וההבעה.
נקרא על חייהם של אחרים ונחשף למצבים אנושיים שונים. נתמודד עם מאבקיהם הרגשיים של בני האדם ועם השקפות עולם שונות ומנוגדות העולות מתוך הדמויות עליהן נלמד. ננסה להבין את נפש האדם וההתמודדות שלה בסיטואציות שונות ונחווה שיאים רגשיים כשנזדהה עם גיבורי השירים והסיפורים. 
 

 

הבעה עברית

 

כללי

מקצוע ההבעה העברית הינו מקצוע חובה בבגרות. הבחינה מתחלקת ל-2 בחינות : א' ו-ב' המצטרפים לכדי ציון אחד של 2 יח"ל. יש לשים לב כי חובה לקבל במקצוע זה ציון עובר על מנת לקבל תעודת בגרות מלאה.
 

מקום הלימודים

תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, אשקלון
 

מתכונת הקורס

בחינות הבגרות ביחידות החובה בהבעה עברית א' ו-ב' (סה"כ 2 יח"ל) מתאפשרות במועדי חורף (ינואר/פברואר) וקיץ (יוני/יולי).
 

נושאי הלימוד

בקורסי הבגרות לבחינות הבגרות בהבעה עברית (בחינת הבגרות בהבעה א' ובחינת הבגרות בהבעה ב') אנו לא באים ללמד עברית את דוברי השפה אך ללמד את הלשון בה אנו משתמשים. מבנה המשפט וחוקיותו, מקור השפה, ההיגיון שבשפה ותנועותיה. 
מהו כרטיס הביקור שלנו אם לא שפתינו בכלל ולשון בפרט? זהו ארגז הכלים שלנו לביטוי רגשותינו, הבעת דעותינו ומחשבותינו תוך כדי היכולת לנסח את כל הנ"ל בצורה עשירה ומדויקת. 
 
 

ב"חרשן" אנו מקווים שבסוף הקורסים תוכלו להבין: 

 • מדוע כותבים "סבתא" אך הוגים "ספתא"? 
 • מדוע ניסוח משפט מורכב פשוט מניסוח משפט פשוט...?
 • מה מקור המילה "פרגון" או "סמחוטה" (רמז... אידיש)? 
 • מדוע במילים כּליה ופּיסקה מופיע הדגש ואילו במילים כימיה ופיסיקה אינו מופיע? 
 • האם למשפט: "הילד שיחק במעלית" כפל משמעות? 
 • כששר אייל גולן: "..תדעי שאת הולכת הים סוער אין שקט.." בשירו הוזה אותך מולי... במה טעה?
 
 
 
 

אנגלית

 

כללי

מקצוע האנגלית הינו מקצוע חובה ועלינו להבחן בו לצורך זכאות לתעודת בגרות. השמועה אומרת כי זהו מקצוע "קשה ומפחיד" אך תפקידנו להראות לך שאפשר להצליח ובגדול (וההישגים של המורים שלנו מדברים בעד עצמם). הסברה שלא ניתן לשפר ציון בבגרות באנגלית שגויה! אפשר גם אפשר. הקורס ב"חרשן" הוא התשובה לכך וגם, כאמור "מחזק אותך בכל מיני דרכים שרק חלמת עליהם".
קורס ההכנה לבחינת הבגרות באנגלית ישפר לך גם את היכולת לקראת פרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית.
 
ניתן להיבחן באחת משלוש רמות מבחן בגרות: 3 יח"ל, 4 יח"ל או 5 יח"ל. למרות האמור, בחינת בגרות באנגלית 3 יח"ל יכולה לזכות בתעודת הבגרות אך כניסת לאוניברסיטאות (ולחלק מהמכללות) דורשת בד"כ בגרות ברמה של 4 יח"ל לפחות. 
 

מקום הלימודים

תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, אשקלון
 

מתכונת הקורס

בחינות הבגרות באנגלית בכל רמות הלימוד מתאפשרות במועדי חורף (ינואר/פברואר) וקיץ (יוני/יולי).לעומת מועד חורף בו יש רק מועד בחינה אחד, במועד קיץ שני מועדי בחינה: א' (מאי) וב' (יולי). מועד ב' זו ההזדמנות לשפר את הציון שקיבלנו במועד א' וכן כך מתאפשר לנו להבחן רק בחלק מהשאלונים בכל מועד, כך שעומס הלימודים יחולק בהתאם. 
 

נושאי הלימוד

בכל הרמות נבחנים על שלוש מיומנויות (בכתב בלבד): 
- יכולת הבעה בכתב
- הבנת הנקרא
- הבנת הנשמע
 
*חישוב הציון - משקל שלושת השאלונים זהה ולכן כדי לחשב את הציון בבגרות באנגלית יש לחבר את הציון בכל אחד מהשאלונים                 ולחלק את הסכום בשלוש.
*הבחינה היא בכתב בלבד ומורכבת משלושה שאלונים מודלים (Modules) יודגש כי עומק הבחינה שונה בין 3, 4, ו-5 יח"ל על אף שיש          שאלונים משותפים.
 

מתמטיקה

 

כללי

מקצוע המתמטיקה הינו מקצוע חובה ועלינו להבחן בו לצורך זכאות לתעודת בגרות. 
ניתן להיבחן באחת משלוש רמות מבחן בגרות: 3 יח"ל, 4 יח"ל או 5 יח"ל. מתמטיקה איננה מפחידה, טוב אולי חוץ מ - 5 יחידות, והיא כל כולה קשורה בתרגול - תרגול, תרגול, תרגול ועוד תרגול.
 

מקום הלימודים

תל אביב, ראשון לציון, ירושלים, אשקלון
 

מתכונת הקורס

בחינות הבגרות במתמטיקה בכל רמות הלימוד מתאפשרות במועדי חורף (ינואר/פברואר) וקיץ (יוני/יולי).לעומת מועד חורף בו יש רק מועד בחינה אחד, במועד קיץ שני מועדי בחינה: א' (מאי) וב' (יולי). מועד ב' זו ההזדמנות לשפר את הציון שקיבלנו במועד א' וכן כך מתאפשר לנו להבחן רק בחלק מהשאלונים בכל מועד, כך שעומס הלימודים יחולק בהתאם. 
 

תנאי קבלה

לקורסי ההכנה לבגרות ברמות של 4 ו-5 יח"ל, נדרש ידע מתמטי מוקדם אותו נדרש להוכיח בבחינת קביעת רמה. בכל מקרה, תמיד תתקיים מכינה בתחילת כל קורס והמורים והמתרגלים עומדים לרשותכם בכל בעיה מתמטית, מורכבת ככל שתהיה. 
 

נושאי הלימוד

במתמטיקה אין מיקוד ולכן הקורס (בעל כמות שעות מטורפת ב"חרשן"), יכין אותך מראשית החומר ועד סופו לבחינת הבגרות בכל אחת מהרמות. כשנגיע לבחינה, נעשה זאת לאחר שתרגלנו אינסוף תרגילים, בעיות מילוליות והנדסיות, שאלות מבחינות בגרות ומתכונות כך שנצעד בבטחה לתוך הכיתה. 
ברמות 4 יח"ל ו- 5 יח"ל ישנו בונוס על הציון המשוקלל. את הבונוס לא רואים בתעודת הבגרות, אלא הוא מתווסף בעת חישוב ממוצע הבגרות באוניברסיטאות והמכללות. לרוב 4 יח"ל מתמטיקה יקבלו בונוס של 12.5 נק' ו- 5 יח"ל יקבלו בונוס של 25 נקודות. בד"כ הבונוס יתווסף רק אם קיבלנו מעל 60 בבחינה. 
 
 
 
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

ימים פתוחים

חרשן - בגרות ופסיכומטרי

לא נמצאו תוצאות.
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מפת הגעה

חרשן - בגרות ופסיכומטרי

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

הנדסאי קולנוע וטלוויזיה

חולם להיות חלק מתעשיית קולנוע וטלוויזיה? ללמוד... לסקירה >

מנהל רשתות

בתכלס, מנהל רשתות מחשב הוא אחד מהאנשים הכי חשוב... לסקירה >

מרקום (תקשורת שיווקית)

תכיר את הדור הבא של עולם המדיה והתקשורת. מנהל מ... לסקירה >

תקציבאי פרסום

משרד פרסום הוא המקום בו הכל קורה: אדרנלין גבוה,... לסקירה >

איש מרקום (תקשורת שיווקית)

אוהב מותגים? אוהב פרסום ושיווק? מזל טוב, מצאנו... לסקירה >

הנדסאי מכונות

אם אתה יודע להניע דברים, ויש לך חוש שישי של ממש... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989