סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

מורה בתיכון ובחטיבה

תחום ההוראה בישראל צמא לאנשי חינוך מקוריים, יצירתיים וחדורי מוטיבציה אשר יצטרפו כחלק משורותיו של משרד החינוך ויסייעו במלאכת גידול וחינוך הדור הבא של מדינת ישראל. 

מה הג'וב בתכלס?

עבודתו של מורה בתיכון ובחטיבה היא ליווי תלמידי בית הספר העל יסודיים אנרגטיים וחסרי סבלנות בדרכם לתעודת בגרות מלאה בציונים טובים שיאפשרו להם לבחור את הקריירה האולטימטיבית עבורם. מדובר בעבודה המצריכה מהמורה להיות קשוב לצרכיו של כל אחד מתלמידי הכיתה או המגמה, ולהעניק להם סיוע לאחר שעות הלימודים במידה והתלמיד מתקשה בנושאים מסוימים בלימודיו. 

 

מי מתאים להיות מורה?

חושב שהצלצול נועד בשבילך? הוראה היא כנראה הקריירה בשבילך. על המורים הצעירים להיות בעלי גישה טובה לנוער ומתבגרים, סבלנות ודרך ארץ. מורה בתיכון או בחטיבה צריך לסייע לתלמידים לגלות מוטיבציה להצליח בבחינות הבגרות, ולסייע להם להבין את כמויות החומר האינטנסיביות באמצעות שימוש בשיטות לימוד יצירתיות וחינוך.  מורה אידיאלי בתיכון גם מאופיין בחוש הומור ויכולת להעביר תכנים אפורים בצורה צבעונית, שתיחרט בראשי תלמידיו.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד בתור מורה בתיכון?

מורים לרוב לומדים לתואר המתמקד בחינוך (B.Ed), ולעיתים משלבים אותו עם מקצוע דו חוגי נוסף. כמו כן, ישנה אפשרות להוציא תעודת הוראה בשילוב עם תואר ראשון אחר. תעודת הוראה תאפשר לך להיכנס לתחום החינוך ולהתחיל להכשיר את הדור הבא של ישראל.

 

ואיך הלימודים?

תואר בחינוך מאפשר לך לקבל השכלה במגוון נושאים מתחום החינוך וההשכלה. תחום אחד הינו התיאורטי אשר סוקר גישות שונות המקובלות היום באסכולת לימודי חינוך לבני נוער ותיכוניסטים. במהלך הלימודים ישנה גם התמקדות בתחום המעשי ומאפשרים למורים לשבת בכיתות לימוד לקראת סוף תקופת הלימודים, תוך כדי שהם מתרשמים מעבודת המורה המלמד בכיתה, רושמים  הערות לעצמם, ואף מתנסים בהוראה מול קבוצת תלמידים במהלך יום לימודים. עם סיום לימודים אלה, בוגרי תואר בחינוך מקבלים תואר B.Ed, אשר כולל בחובו גם תעודת הוראה.

 

יש לי מה לעשות עם תואר בחינוך?

תחום חינוך והוראה הוא אחד התחומים המגוונים יותר, המאפשרים לעוסקים בו להתמקצע במספר נושאי לימוד, ולהרחיב את יכולתם ללמד שיעורים נוספים. לאחר קבלת התואר, המורים המוסמכים יכולים להשתלב בעבודה בבתי הספר תיכונים, כאשר הם מכוונים למקצועות בהם הם רוצים לסייע לתלמידים ללמוד למקצועות הבגרות, או לחילופין בתור מחנך כיתה אשר מלווה את התלמיד לאורך יומו ושנת הלימודים המלאה. מורים רבים ממשיכים את דרכם המקצועית בתחום החינוך ומתקדמים לתפקידים ניהוליים, עבודה במשרד החינוך, העברת שיעורים פרטיים וכו'. 

 

יש בזה כסף?

תחום ההוראה ידוע בעיקר בשל תנאיו הסוציאליים הנוחים למדי, ופגרת העבודה בתשלום במהלך חודשי החופש הגדול. בעיקרון, שכרו של מורה הינו תלוי וותק וניסיון, ונע לרוב שכר 5,000 ₪ ל- 11,000 ₪ עבור מורים מקצועיים עם וותק רב בתחומי ההוראה. יש לציין כי מורים רבים בוחרים לעסוק בהשלמת הכנסה דרך מתן שיעורים פרטיים לאחר שעות הלימודים.

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

חינוך גופני

יש לכם רבע שעה להקיף בריצה את בית הספר. מוכנים? אם אתם משוגעים על ספורט וגם על ילדים ובני נוער, בואו להירשם לתואר ראשון בחינוך גופני, ולעסוק כמורים...

קרא עוד >

גננת ומטפלת

ילדים זו שמחה, ולך יכולה להיות עבודה שתגרום לך לחייך קבוע. גננת היא הסמכות החינוכית הראשונה בחייו של הילד, ויש לה יכולת אדירה לנתב את העתיד הלימודי...

קרא עוד >

ייעוץ חינוכי

אוהבים להקשיב? רוצים לסייע לילדים ובני נוער להתמודד עם קשיים חברתיים, לימודיים ורגשיים, מצבי לחץ, לקויות תקשורת, שפה ודיבור ובעיות שונות? אז בואו ל...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

אדריכל

רוצה לבנות קריירה יצירתית, מאתגרת עם המון סיפוק... לסקירה >

אינטגרטור

חולם לעבוד בסביבת הייטק? להיות האיש שמניע הליכי... לסקירה >

מתרגם

אם יש לך כישרון לשפות, רצון להיחשף לספרות, כתיב... לסקירה >

אנימטור

אם בא לך שדמויות מצוירות וגיבורי על ילוו את יום... לסקירה >

הנדסאי כימיה, תרופות ומזון

הנדסאי כימיה, תרופות ומזון הוא תחום תעסוקה בטוח... לסקירה >

אנליסט

יש לך הבנה כלכלית טובה? אנגלית ברמה גבוהה? נראה... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989