סגור

מכללת סמינר הקיבוצים- המכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאמנויות

השאר פרטים ויועץ מטעם מוסד הלימודים יחזור אליך בהקדם
מכללת סמינר הקיבוצים- המכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאמנויות

אודות:

 
מכללת סמינר הקיבוצים הינה המכללה האקדמית לחינוך הגדולה והמובילה בישראל.                      
לומדים בה כ-6000 סטודנטים וסטודנטיות במגוון תכניות לימודים חדשניות בתחום החינוך.                                
 
קהל הפונים ללימודי חינוך והוראה הנו קהל עם אוריינטציה חינוכית-חברתית השואף להיות חלק ממערכת החינוך בארץ מתוך תחושת שליחות וחשיבות להנחיל ידע וערכים לדורות הבאים.                                                                                                                            
 
מכללת סמינר הקיבוצים מציעה תכניות לימודים רבות ומגוונות לתואר ראשון B.Ed. ותעודת הוראה. 
 
המעוניינים להרחיב את הידע ולהתפתח בתחום החינוך וההוראה, אנו מציעים גם לימודי תואר שני M.Ed., תכניות להסבת אקדמאים וכן תכניות חדשניות ללימודי תעודה והשתלמויות מקצועיות. 
 
לימודי התואר הראשון מוצעים במגוון תחומים והתמחויות כמו: תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך מיוחד, בחינוך לגיל הרך, בחינוך יצירתי, בחינוך לביה"ס היסודי, בחינוך דמוקרטי, בשפה וספרות אנגלית, בחינוך גופני, בביולוגיה, באמנויות, ועוד.
 
הלימודים כוללים עבודה מעשית והתמחות פרקטית במוסדות חינוך שונים ברחבי הארץ בהתאם להתמחות הנלמדת. הסטודנטים מתנסים בתכניות לימודים ובשיטות הוראה חדשניות וחווים את החינוך וההוראה הלכה למעשה.
 
מכללת סמינר הקיבוצים רואה חשיבות גדולה במתן יחס אישי לסטודנטים. הם זוכים לליווי מקצועי ותומך של הסגל האקדמי, להכוונה וסיוע מצד הסגל המנהלי ולדלת פתוחה בכל עניין ועניין.
 
הקמפוס המרכזי של מכללת סמינר הקיבוצים נמצא על עורק תחבורה ראשי,  ברח' דרך נמיר 149 בת"א. קמפוס אמנויות שוכן במתחם המכללות בצפון תל אביב ברח' שושנה פרסיץ 3 בת"א.
 
אנו מזמינים אתכם להצטרף לאלפי הסטודנטים והסטודנטיות שבחרו ללמוד במוסד אקדמי מוביל, שמבטיח הכשרה מקצועית ביחד עם חווית לימודים מעצימה ומספקת. 
 
מסלולי הלימוד

מכללת סמינר הקיבוצים- המכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאמנויות

חינוך לגיל הרך

חינוך לגיל הרך 

תכנית הלימודים מכשירה אנשי חינוך לעבודה עם ילדים בגיל הרך בגילאי לידה עד 6.
בתהליך ההכשרה, לומדים הסטודנטים להכיר את עולמם של הילדים בגיל הרך, ללוות את אותם בחקירתם את העולם וליצור עבורם סביבה מתאימה ומשמעותית המאפשרת להם להתפתח וללמוד על העולם שמסביבם.   
 
הסטודנטים רוכשים ידע מקצועי ומעשי על  שלבי ההתפתחות של ילדים בגיל הרך בשילוב ידע תאורטי בתחומי דעת שונים.
במחלקה מוצעים שלושה נתיבי הכשרה לבחירה: 
 
חינוך דיאלוגי
חינוך יצירתי
חינוך מיוחד לגיל הרך. 
 

החינוך הדיאלוגי בגיל הרך

הכשרה זו מתבססת על תפישת החינוך כדיאלוג. תפישה זו רואה את הילד כסקרן, יוזם, ובעל תחומי עניין ויכולת בחירה. חינוך זה שם דגש על פיתוח מערכת יחסים דיאלוגית  בין המבוגרים לבין הילדים, בין הילדים לבין עצמם ובתוך הצוות החינוכי. 
חינוך יצירתי לגיל הרך
 
שפת האומנויות משמשת ציר מרכזי בתכנית והיא מאפשרת ביטוי אישי וקבוצתי רחב ורבגוני. לאומנויות השונות, על פי חשיבה זו ,יש מקום משמעותי בחיים האנושיים בהקשרים רבים ומגוונים ובתוך כך גם בתהליכי הוראה ולמידה.
בתהליך ההכשרה מושם על החוויה האישית של הסטודנט, המורכבת מהעשרה תרבותית והתנסות אישית בתחומי אמנות שונים. 
ההכשרה כוללת אשכול שיעורים רחב בשילוב אומנויות בדרכי ההוראה כגון: תיאטרון בובות, תנועה, אומנות פלסטית, מוסיקה, דרמה ועוד. 
 

החינוך המיוחד בגיל הרך

"ילדים עם צרכים מיוחדים" הוא שם כולל לילדים עם קשיי התפתחות בתחומים שונים. התכנית מתמקדת בהכשרת מחנכים מומחים לתהליכי למידה לילדים אלו, במסגרות גן ייחודיות לחינוך המיוחד ובמסגרות גן רגילות המשלבות תלמידים עם צרכים מיוחדים. 
 

משך הלימודים: 

ארבע שנים  (בשנה הרביעית משולב סטאז' בתכנית הלימודים)
 

תנאי קבלה :

בעלי ממוצע בגרות גבוה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי בהתאם לתוצאות ועדת הקבלה.
 

תעודות לבוגרים:

1. תואר ראשון B.Ed.
2. תעודת הוראה לגיל הרך (לידה-6)
 
תעודת הוראה לגיל הרך בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד - לבוגרי החינוך המיוחד לגיל הרך
 
 
 

חינוך לבית הספר היסודי

 

חינוך לביה"ס היסודי   

הלימודים במחלקה מכשירים אנשי חינוך להוראה בכתות א'-ו' בבתי הספר היסודיים ומבוססים על השקפות עולם שונות המחזקות את ראיית הילדים כבני אדם שלמים, תוך התייחסות לשוני ביניהם ולצרכיהם השונים.
 
החינוך היסודי הוא בעל חשיבות רבה לילדים בגילאים אלו שכן הוא השלב הראשון בתהליך הלמידה  ומעניק להם את הבסיס הלימודי, הערכי וההתנהגותי בהמשך דרכם בבית הספר. החינוך היסודי הוא האתגר הגדול של המערכת החינוכית מכיוון שזו תחילת דרכם של כל הילדים במערכת החינוך.
 
במסגרת הלימודים יש לבחור חוג אחד מבין החוגים הבאים: מדעים, ספרות, מקרא ותרבות ישראל, מתמטיקה. הלימודים בחוגי ההתמחות מתחילים בשנה ב' ללימודים וכוללים גם התנסות מעשית.
 

חוג לחינוך:

מעמיק את הידע המעשי והתיאורטי בתחום החינוך ומתייחס בין היתר להיבטים הבאים: חינוך לתרבות וחברה, החינוך כשליחות, הוראה ולמידה חדשניות בעידן הדיגיטלי.
 

משך הלימודים: 

ארבע שנים (בשנה הרביעית משולב סטאז' בתכנית הלימודים)
 

תנאי קבלה 

בעלי ממוצע בגרות גבוה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי בהתאם לתוצאות ועדת הקבלה
 

תעודות לבוגרים:

תואר ראשון B.Ed.
תעודת הוראה לבית הספר היסודי כתות א'-ו'
 
בחוג שנלמד: מתמטיקה, מדעים, תרבות ישראל, ספרות, 
 
 
 

חינוך מיוחד רב-גילי

 

חינוך מיוחד רב-גילי   

תכנית הלימודים במחלקה לחינוך מיוחד,  מכשירה מחנכים לעבודה עם תלמידים עם צרכים מיוחדים בכיתות א'-י"ב. במהלך הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים ומיומנויות    להתמודדות עם האתגר שבהוראת תלמידים עם צרכים מיוחדים, להיות מחנכים מקצועיים, יצירתיים וגמישים שיבחינו במייחד ובמיוחד שבכל תלמיד ויתאימו את דרך הוראתם לצרכים וליכולות של כל אחד מתלמידיהם.  
 
בנוסף להתמחות בהוראה לחינוך המיוחד,  על כל סטודנט לבחור חוג אחד נוסף בהוראה בחינוך הרגיל לבית הספר היסודי או העל-יסודי. בחירת חוג נוסף מרחיבה לסטודנט את אופקיו המקצועיים ואפשרויות התעסוקה בעתיד.
חוגי הלימוד לבית הספר היסודי:  ספרות, מקרא ותרבות ישראל, מדעים, מתמטיקה.
חוגי הלימוד לבית הספר העל-יסודי: היסטוריה, ספרות
 

התנסות מעשית

לצד הלימודים העיוניים, ניתן מקום מרכזי להתנסות המעשית של הסטודנטים.  את ההתנסות מלווה צוות הדרכה מקצועי ומיומן המסייע לסטודנטים לרכוש ניסיון וביטחון. 
 

השתלבות מקצועית:

בוגרי המחלקה משתלבים בהוראה בבתי ספר של החינוך המיוחד, במסגרות חינוכיות רגילות המשלבות תלמידים עם צרכים מיוחדים, במוסדות חסות לנוער, בבתי כלא, בבתי חולים לילדים, בבתי חולים של בריאות הנפש, בעמותות ובמסגרות החינוך הבלתי פורמאליות.
 

משך הלימודים: 

ארבע שנים (בשנה הרביעית משולב סטאז' בתכנית הלימודים)
 

תנאי קבלה: 

בעלי ממוצע בגרות גבוה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי בהתאם לתוצאות ועדת הקבלה.
 

תעודות לבוגרים:

1. תואר ראשון B.Ed.
2. תעודת הוראה בין מסלולית בחינוך מיוחד לכיתות א'-יב' ובחוג שנלמד 
 
 
 

ניהול עסקי-חברתי

 

ניהול עסקי-חברתי

החוג לניהול עסקי-חברתי הינו מסלול ייחודי וראשון מסוגו בארץ המשלב הכשרה לניהול עסקים חברתיים עם הכשרת מורים בתחום, ומעניק תואר ראשון בחינוך  B.Ed. ותעודת הוראה. תכנית הלימודים הייחודית מאפשרת לבוגריה להשתלב כמורים לניהול עסקי בבתי ספר על יסודיים מחד, וכיזמים ומנהלים של מיזמים עסקיים חברתיים
חינוכיים, מאידך.
 

תכנית הלימודים משלבת הכשרה אקדמית חדשנית ורלוונטית הכוללת:

למידה של תחום העסקים החברתיים עם פרקטיקה בשטח במסגרת עסקים חברתיים קיימים, במודל של learning by doing.
למידה ועבודה במסגרת צוותית ("החממה") המשלבת בין עבודה קבוצתית וליווי אישי של הסטודנטים, במהלכה עוברים הסטודנטים תהליך התפתחות אישית.
הכשרה מקצועית לעולם היזמות וניהול עסקים חברתיים.
ליווי מקצועי של מנטורים מעולם העסקים החברתיים.
חיבור בין יזמות עסקית חברתית להוראת התחום.
 

מבנה התכנית

שנה א’ – התמצאות. בשנה זו נחשפים הסטודנטים לסוגי ארגונים ומיזמים המקיימים ערכים של חינוך וחברה. הלימודים כוללים מבואות וקורסי יסוד בניהול עסקי, הכרת שדה היזמות החברתית בישראל ויסודות החינוך הדמוקרטי.
 
שנה ב ו-ג’ – מיקוד. העמקה בפרויקטים ומיזמים חינוכיים ועסקיים-חברתיים ארוכי טווח בהתאם לתחומי העניין של כל סטודנט. הלימודים כוללים שיעורי הדרכה והתנסות בבתי ספר בהוראת התחום והעמקה בקורסי ליבה של הניהול העסקי בדגש חברתי וחינוכי. 
 
שנים ג' ו-ד' – הובלת מיזם עסקי-חברתי-חינוכי. בשנים אלו קורסי הליבה מתמקדים בפרקטיקה הניהולית ובהקמת מיזם או בניהול של מיזם קיים.
 

תנאי קבלה: 

בעלי ממוצע בגרות גבוה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי בהתאם לתוצאות ועדת הקבלה.
 

תעודות לבוגרים: 

תואר ראשון B.Ed.  
תעודת הוראה בניהול עסקי לבית הספר העל יסודי
תעודת בוגר בחינוך דמוקרטי מטעם המכון לחינוך דמוקרטי
 
 
 

ביולוגיה בדגש סביבתי, על-יסודי

 

ביולוגיה בדגש סביבתי, על-יסודי

במערכת החינוך במדינת ישראל קיימת דרישה גבוהה למורים לביולוגיה ולבעלי תפקידים מובילים בתחום החינוך הסביבתי.  
 

מרכיבי התכנית

ביולוגיה בדגש סביבתי. תכנית זו מדגישה את הקשר בין לימודי המדעים לבין היבטים סביבתיים הקשורים לפעילותו של האדם. הסטודנטים ילמדו את הנושאים האלה: אבולוציה, אקולוגיה, זואולוגיה, בוטניקה, ביולוגיה של התא, כימיה, ביוכימיה, ביולוגיה מולקולרית, גנטיקה, פיזיולוגיה ועוד. 
 
חינוך בדגש קיימות. לימודי החינוך מקנים בסיס תאורטי ומעשי רחב. אנו שמים דגש על שימוש בכלים פדגוגיים מגוונים, כמו: למידה באמצעות פרויקטים, למידת חקר, יוגה ככלי חינוכי ודרמה ככלי חינוכי. בנוסף נלמדים קורסים כגון: חברה ישראלית וחינוך, פילוסופיה של החינוך, פסיכולוגיה של החינוך ופסיכולוגיה של גיל הנעורים. בנוסף,  הלימודים מספקים את הבסיס הרעיוני של ההיבטים החברתיים הקשורים למשבר הסביבתי העולמי – קורסים כדוגמת, מגדר, צדק חברתי, עקרונות החשיבה הסביבתית וקיימות. 
חינוך בדגש דמוקרטי. לימודי החינוך בנתיב זה נערכים בשיתוף עם החממה ליזמות חינוכית חברתית של המכון לחינוך דמוקרטי. 
 

אופי הלימודים

הסטודנטים לומדים בקבוצות למידה קטנות ובאווירה נעימה ותומכת. מתקיימים גם לימודים מעשיים במעבדות, שיעורים מקוונים, השתתפות בסדנאות, סיורים ומחנות לימודיים.  
 

השתלבות מקצועית בעתיד

מערכת החינוך במדינת ישראל משוועת למורים לביולוגיה ולמדעים ולבעלי תפקידים מובילים בתחום החינוך הסביבתי. בוגרי התכנית יוכלו גם להמשיך לתואר שני לחינוך סביבתי אצלנו במכללה או להשתלב בלימודי תואר שני בביולוגיה באוניברסיטאות בארץ (עם השלמות). 
 

התנסות מעשית

הסטודנטים מתנסים בהוראה פעילה בכיתות או במקום העבודה. התנסות זו מיישמת את הידע התאורטי שנרכש בלימודי המדעים בדגש סביבתי ולימודי החינוך בדגש הקיימות. בהתנסות המעשית יבוא לידי ביטוי ה"אני מאמין" של הסטודנט. 
 

תנאי קבלה 

בעלי ממוצע בגרות גבוה יכולים להתקבל ללא מבחן פסיכומטרי, על פי תוצאות ועדת הקבלה.
 

תעודות 

תואר ראשון – B.Ed.
תעודת הוראה בביולוגיה לבית הספר העל-יסודי לכיתות ז'-י'
תעודת בוגר בחינוך דמוקרטי מטעם המכון לחינוך דמוקרטי (לבוגרי נתיב החינוך הדמוקרטי)
 
 

חינוך גופני ותנועה

 

חינוך גופני ותנועה   

תכנית הלימודים מיועדת להכשרת מורים לחינוך גופני ותנועה בבית הספר היסודי והעל יסודי ובמסגרות החינוך הבלתי פורמאלי.
המחלקה ל"חינוך גופני ותנועה" מדגישה את פיתוח המודעות הגופנית כדרך לשכלול יכולות גופניות, תנועתיות ומנטליות תוך התבססות על ידע במדעי גוף האדם, החינוך והפסיכולוגיה. 
 
הלימודים שמים דגש על חינוך לאורח חיים בריא, המשלבים פעילות גופנית עם לימודי תזונה וקידום בריאות.
הסטודנטים מתמחים באחד מהנושאים הבאים: תנועה לגיל הרך, יציבה וקידום בריאות, פעילות גופנית לאוכלוסיות עם צרכים ייחודיים.
 

תנועה לגיל הרך

מטרת התכנית להכשיר מורים לחינוך גופני לעסוק בהוראת התנועה לגיל הרך. התעודה מאפשרת להשתלב בהוראה בגני הילדים במסגרות של משרד החינוך ובמסגרות שונות בחינוך הלא-פורמאלי. 
 

יציבה וקידום בריאות

מטרת התכנית להכשיר מורים לחינוך גופני לעסוק בהיבטים שונים של טיפוח יציבה באמצעות תנועה. התעודה מאפשרת להשתלב בהוראת תנועה וטיפוח יציבה במסגרות פרטניות וקבוצתיות. 
 

פעילות גופנית לאוכלוסיות עם צרכים ייחודיים

מטרת התכנית להכשיר מורים לחינוך גופני לעסוק בהיבטים שונים של פעילות גופנית לאוכלוסיות עם צרכים ייחודיים. במסגרת שיעורי הבחירה מקבלים הסטודנטים תעודות מדריך, המוכרות על ידי מנהל הספורט, במגוון ענפי ספורט כגון: מדריכי חדר כושר ובריאות, שחיה, כדורסל, כדורעף, אתלטיקה ומחול אירובי.
 

משך הלימודים:

 ארבע שנים (בשנה הרביעית משולב סטאז' בתכנית הלימודים)
 

תנאי קבלה: 

בעלי ממוצע בגרות גבוה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי בהתאם לתוצאות ועדת הקבלה.
 

תעודות לבוגרים:  

1. תואר ראשון   B.Ed. 
2. תעודת הוראה בחינוך גופני ותנועה לכתות א'-י"ב
3. תעודות מדריך מקצועיות המוכרות  על ידי מנהל הספורט, במגוון ענפי ספורט 
בהתאם למקצועות שנלמדו 
4. תעודת התמחות במגמה שנלמדה.
 
 
 

אנגלית

 

אנגלית   

מקצוע האנגלית הוא מהמקצועות המועדפים כיום במשרד החינוך ומתחומי ההוראה החשובים בבית הספר . לפיכך, קיימת דרישה גבוהה למורים לאנגלית בכל שכבות הגיל במערכת החינוך בארץ.
 
השפה האנגלית היא השפה הגלובלית והשימושית בעולם,  על כן  קיימת  חשיבות מיוחדת ללימוד השפה האנגלית, לתואר ראשון ותעודת הוראה באנגלית.
בוגרי התכנית יוכלו להשתלב בתחומי עיסוק במסגרות כגון: ענף ההי-טק, תחום השיווק, משאבי אנוש, הדרכת טיולים ונסיעות, תרגום ועוד.
התכנית מקנה ידע מעמיק במקורות הבלשניים, הספרותיים והתרבותיים של השפה האנגלית ומכשירה מורים לאנגלית בכל שכבות הגיל. כל הקורסים בהתמחות ניתנים
בשפה האנגלית.
 

תכנית הלימודים כוללת:

 חיזוק המיומנויות השימושיות בשפה האנגלית כגון הבעה בע"פ והבעה בכתב.
הוראת אנגלית לתלמידים בעלי לקויות למידה, הוראה בכיתות הטרוגניות, הוראת אנגלית באמצעות  טכנולוגיה,  תרגום ועריכה, הוראת הספרות.
הכרות מעמיקה של תכנית הלימודים באנגלית.
 

תנאי הקבלה :  

בעלי ממוצע בגרות גבוה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי בהתאם לתוצאות ועדת הקבלה.
ציון סף בהיקף של 4 יחידות לפחות,  במבחן הבגרות באנגלית
מבחן ידע באנגלית הכולל אוצר מילים, דקדוק וראיון בע"פ. 
 

תעודות:

תואר בוגר בהוראה B.Ed.
תעודת הוראה בשפה וספרות אנגלית לכתות ג'-י'
 
 
 

מדעי הרוח, חינוך על-יסודי

מדעי הרוח, חינוך על-יסודי

תכנית הלימודים מכשירה את הלומדים, לתואר ראשון B.Ed.  בהוראת מדעי הרוח בבתי הספר העל יסודיים, כתות ז'-י'.
 
התכנית מציעה מגוון קורסי הבחירה מתחומי: התיאטרון, המוסיקה, האמנויות, הפסיכולוגיה, האנגלית, החינוך המיוחד, התנועה, החינוך הדמוקרטי והאנתרופוסופיה.
 
תכנית הלימודים היא אישית ותואמת את נטיותיהם הלימודיות ואת צורכיהם האישיים  של הסטודנטים.
 
לכן, אם חשוב לכם ללמוד תחומים ברומו של עולם, מתוך חיפוש אחר עניין, ותחושת סיפוק, אם אתם אוהבי ספר, שיחה ותרבות, סימן שמדעי הרוח הוא התחום הנכון עבורכם.
 
לצד הלימודים העיוניים, ניתן מקום מרכזי להתנסות המעשית של הסטודנטים.  את ההתנסות מלווה צוות הדרכה מקצועי ומיומן המסייע לסטודנטים לרכוש ניסיון וביטחון.
 
הסטודנטים במדעי הרוח מתמחים בשניים מתוך שלושת החוגים המוצעים:
 
היסטוריה
ספרות
מקרא ותרבות ישראל
 
 

משך הלימודים:

ארבע שנים  
 

תנאי קבלה:

 
·        תעודת בגרות
 
·        מבחן פסיכומטרי 
 
·        ועדת קבלה
 
בעלי ממוצע בגרות גבוה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי בהתאם לתוצאות ועדת הקבלה.
 
 

תעודות: 

 
1.      תואר ראשון   B.Ed.
 
2.      תעודת הוראה לבית הספר העל-יסודי, כתות ז'-י' .
 
בחוגים שנלמדו (היסטוריה/ ספרות / מקרא)

 

המחלקה לעיצוב

 

המחלקה לעיצוב   

המחלקה לעיצוב בפקולטה לאמנויות של מכללת סמינר הקיבוצים מכשירה את מעצבי העתיד בגישה רב-תחומית ומקנה תואר ראשון ותעודת הוראה בעיצוב.
המחלקה מציעה תכנית חדשנית ברוח המגמות העכשוויות בארץ ובעולם – מגמות המצביעות על הצורך במעצבים בעלי כישורים רב-תחומיים הפועלים במגוון מרחבי עיצוב ונותנים מענה לתחומי חיים שונים. הכשרה זו מאפשרת לכל סטודנט לפעול בזירה שבה הוא מעוניין, כיוצר רב-ממדי או כיוצר המתמחה בתחום מדיה מסוים.
בוגרי המחלקה משתלבים בתעשיית העיצוב בארץ ובעולם ובתחום החינוך. עבודותיהם מוצגות בתערוכות, תורמות לתעשייה וזוכות בפרסים ובציונים לשבח.
 

מהלך הלימודים

במהלך ארבע שנים מתמחים הסטודנטים בתחומי העיצוב ומקבלים כלים ומיומנויות להתמקצעות באוריינטציה רב-תחומית:
 
בשנה הראשונה נלמדים מבואות עיוניים ומעשיים, תולדות העיצוב ותאוריות מרכזיות וכן שתי ההתמחויות: תקשורת חזותית ועיצוב מוצר. בשנה זו נרכשות מיומנויות יסוד בכלים יצירתיים וטכנולוגיים כמו  רישום, פיסול וצילום, ותוכנות מחשב כמו אילוסטרייטור, אינדיזיין, פוטושופ וסוליד למתחילים.
 
בשנה השנייה מעמיקים בקורסי ההתמחות ובלימודי החינוך וההוראה. בשנה זו הסטודנטים רוכשים מיומנויות מתקדמות בכלים טכנולוגיים כמו פרמייר, אפטר אפקט וסוליד וורקס. במהלך השנה הסטודנטים מתנסים בהוראה ובעיצוב סביבות למידה במוסדות חינוך חיצוניים.
 
בשנה השלישית הסטודנטים בוחרים בהתמחויות סטודיו בהתבסס על היכרות שיטתית ומעמיקה עם כיווני עשייה עיצובית מגוונת, כמו: עיצוב סביבות למידה, עיצוב מרחבים דיגיטליים ועיצוב-אמנות. 
 
בשנה הרביעית מתמקדים הסטודנטים בפרויקט הגמר. הפרויקט הוא נקודת החיבור בין הלימודים המעשיים לבין הלימודים העיוניים המתגבשים ליחידה אחת. תוצרים אלו יוצגו בתערוכת בוגרים הפתוחה לקהל הרחב ומתפרסמת באמצעי התקשורת.
 

דגשים בתכנית הלימודים

הכשרה רב-תחומית: ההכשרה הרב-תחומית בתכנית הלימודים מאפשרת חשיבה רוחבית פתוחה ומקורית, לצורך עיסוק בתחום עיצוב ספציפי.  
השתלבות בעולם דיגיטלי:  במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע מקיף בטכנולוגיות עדכניות ובוחנים כיצד הן משנות את התנהגותנו והרגלינו, כפרטים וכחברה. בלימודי העיצוב במרחב הדיגיטלי הסטודנטים מאותגרים בצורך לספק תוצר מותאם לקהל מגוון.
 
פיתוח המעצב כיזם וכאמן: לפיכך התכנית מתמקדת בפיתוח שפה עיצובית אישית, בשכלול התפיסה והקול הייחודיים של כל מעצב ומעצבת, באיתור צרכים וציפיות ובמתן כלים לפעולה אמנותית ועיצובית עצמאית ויוזמת. 
 
התמחות בתחום העיצוב-חינוך: כמכללה המובילה בארץ לחינוך ולהוראה, אנו משכללים את הקשר בין תחום העיצוב לתחום החינוך. עיצוב של מרחבי למידה הוא אחד התחומים המבוקשים והמתפתחים בישראל ובעולם כולו. הסטודנטים חוקרים מאפיינים וצרכים של מוסדות חינוך, מציעים פתרונות עיצוביים ומפתחים מוצרים שונים. 
אחריות חברתית: אנו מאמינים כי חינוך ערכי והצבת מטרות חברתיות הם מנוף להעצמה אישית וחברתית. על כן ערכים כמו חינוך לכול, רגישות לשונוּת, קיימוּת ואיכות סביבה באים לידי ביטוי במרבית השיעורים והסדנאות. 
 

תנאי קבלה

ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי על סמך תעודת בגרות בלבד בהתאם לממוצע הנדרש.
 
 
 

בית הספר לאמנויות הבמה

 

בית הספר לאמנויות הבמה 

בית הספר לאמנויות הבמה הינו ביה"ס הגדול ביותר לתיאטרון שקיים בארץ.
בבית הספר מלמדים מטובי המורים לתיאטרון. בימאים, מחזאים, שחקנים ותפאורנים. 
רבות מהצגות ביה"ס מציגות בכל התיאטראות ברחבי הארץ וזוכות להצלחה גדולה אצל הקהל ומבקרי התיאטרון.
בית הספר מהווה מסגרת כוללת של לימודים והתנסויות במקצועות התיאטרון ודרכי הוראתם, המאפשרות שילוב והפריה הדדית בין העיוני למעשי, בין האישי לקבוצתי ובין תחומי ההתמחות השונים.
 

בבית הספר שלוש מגמות מקבילות ומשתלבות:

תיאטרון
משחק
עיצוב תפאורה ותלבושות
 

תיאטרון (תואר ראשון)

בתכנית זו מושם דגש על פיתוח היצירתיות והגישה הכוללת לתיאטרון בד בבד עם טיפוח כלים והתנסות בבימוי ובהוראת אמנויות הבמה. תהליך הלמידה מתבסס על קשת רחבה של סדנאות ותרגילים בתחומים הבאים: בימוי, משחק, תנועה, כתיבה והמחזה, תיאטרון בובות ותיאטרון ילדים, מוזיקה לתיאטרון, אמנות פלסטית, עיצוב במה, תאורה, הדרכה, הנחיה דרמטית, ניהול הצגה והפקה.
 

תנאי קבלה 

ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי, על סמך תעודת בגרות בהתאם לממוצע הנדרש.
 

תעודות לבוגרים 

תואר ראשון – B.Ed. 
תעודת הוראה בתיאטרון לכיתות ז'-י'
 
 

בית הספר למחול

 

בית הספר למחול

בית הספר למחול מעניק הכשרה רחבה ומקצועית באמנויות המחול בהקשרים אמנותיים, אקדמיים ופדגוגיים ובשילובם יחד. בית הספר שואף לחשוף את הלומדים למגמות ולשיטות חדשות בביצוע וביצירה של מחול ופרפורמנס בארץ ובעולם ולדרכי הוראתן. הגישה הרב-תחומית משלבת בתכנית הלימודים, נוסף על לימודי הריקוד, גם יסודות במשחק, תיאטרון-מחול והפקה קולית, המכוונים להרחיב את רפרטואר האפשרויות של הבוגרים כאנשי מקצוע. 
 
בוגרי בית הספר משתלבים בעולם המחול כיוצרים, מבצעים ויזמים אמנותיים. כן פתוחות לפניהם אפשרויות עיסוק נרחבות ומגוונות בתחום החינוך לאמנות בבתי הספר היסודיים והעל-יסודיים. ערוצי התפתחות מקצועית נוספים מכוּונים להתמחות אקדמית במחקר של חינוך ומחול ולהתמחות בטיפול בתנועה. 
בבית הספר מכינה מקצועית למחול ותכנית למורים-רקדנים בפועל להכשרה אקדמאית ותעודת הוראה.
 

תכניות הלימודים

בשנת הלימודים הראשונה נלמדים שיעורי היסודות תוך כדי השתתפות פעילה בפרויקטים אמנותיים שונים. 
מהשנה השנייה ואילך ניתנת לסטודנטים האפשרות לבחור באשכולות קורסים המאפשרים העמקה והתפתחות בכיוונים שונים, כגון: ביצוע ומופע, כוריאוגרפיה ויצירה, חקר המחול והוראה של סוגות מחול מגוונות. 
 
המקצועות המעשיים נלמדים בקשת רחבה של סגנונות וגישות. טכניקות המחול הנלמדות כוללות, בין השאר: בלט קלאסי, מחול מודרני ועכשווי, שיעורי רפרטואר עם יוצרים עכשוויים, קונטקט אימפרוביזציה, יוגה, מחול הוליסטי ושיעור תיאטרון-מחול. נוסף על כך נלמדים שיעורי יסוד במשחק ובימוי, פיתוח קול ושיעורי "מסך-במה" המשלבים עבודות וידאו יצירה של מחול. בשיעורי הקומפוזיציה הסטודנטים יוצרים, מפיקים מופעים ומעלים אותם על במה מקצועית. הלימודים מלווים בשיעורים עיוניים בתחומי מחקר המחול, כתב-תנועה EWMN, מחול יהודי וישראלי, ביקורת והערכה של מחול, תולדות המחול והתיאטרון, מוזיקה ויסודות הקצב, מדעי גוף האדם ועריכת מוזיקה וּוידאו. 
 
בתכנית הלימודים משולבים פרויקטים ושיתופי פעולה אמנותיים, פסטיבלים והפקות מקצועיות לבמה, שבמסגרתם עובדים הסטודנטים עם רקדנים, שחקנים, בימאים, כוריאוגרפים ומורים מהשורה הראשונה הפועלים היום בתחומי המחול והתיאטרון-מחול בארץ ובחו"ל.
תכנית הלימודים כוללת לימודי חינוך והכשרה להוראה, ובהם שיעורי מתודיקה ותאוריה, התנסויות בהוראה, יוזמות חינוכיות וגיבוש זהות מקצועית המשלבת חינוך, יצירה ואמנות.
 

תכנית למורים-רקדנים בפועל

בית הספר לאמנויות המחול מציע תכנית לימודים אקדמית מקוצרת המיועדת למורי מחול ותנועה מנוסים ולבוגרי בתי ספר מקצועיים לרקדנים, המעוניינים בתואר ראשון בחינוך (B.Ed.) ובתעודת הוראה. תכנית הלימודים במסלול זה משלבת אשכול מתוך המקצועות המעשיים הייחודיים של ביה"ס עם מקצועות עיוניים מתחומי המחול והחינוך, בדגש על העמקה בתחומי ההכשרה להוראה. הלומדים בתכנית משתתפים בפעילויות בית הספר לאמנויות המחול ובפעילויות המכללה בהתאם לימי הלימוד שלהם.
 

משך הלימודים: 

ארבע שנים  
 

תנאי קבלה: 

ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי על סמך תעודת בגרות בהתאם לממוצע הנדרש.
 

תעודות לבוגרים:

1. תואר ראשון B.Ed. 
2. תעודת הוראה במחול ותנועה לכתות א'-י"
 
 
 

בית הספר לתקשורת וקולנוע

 

בית הספר לתקשורת וקולנוע    

בית הספר לתקשורת וקולנוע במכללת סמינר הקיבוצים הוא החוג האקדמי היחיד בארץ המעניק תואר אקדמי משותף בתקשורת וקולנוע ותעודת הוראה לבתי הספר העל-יסודיים) כיתות ז' – י"ב) בשני תחומים אלו. 
 
תכנית הלימודים הינה רב-  תחומית  ומכשירה דור חדש של מורים-יוצרים בתחום התקשורת והקולנוע, הטלוויזיה העיתונות הכתובה העיתונות הדיגיטלית, הרדיו והפרסום.
 
בוגרי החוג מבוקשים כמורים בבתי ספר התיכוניים במגמות לתקשורת וקולנוע המובילות בארץ. 
בנוסף משתלבים בוגרי החוג בעמדות מרכזיות בתעשיית התקשורת והקולנוע, בעולם העיתונות, בתחום הפרסום ובלימודים לקראת תארים מתקדמים.
סגל המרצים כולל אנשי אקדמיה ויוצרים מובילים בתחום הקולנוע והתקשורת  אשר שמו להם מטרה להכשיר ולפתח את דור ההמשך בתחומי התקשורת, הקולנוע והחינוך.
 

מהלך הלימודים

בשנה א' לומדים הסטודנטים את רוב לימודי היסוד והמבואות ונחשפים לראשונה לגישה הרב תחומית שמאפיינת את הלימודים בחוג ולזיקות ולקשרים המתקיימים בין תקשורת וקולנוע. 
פרויקט גמר שנה א' : סרט קצר עד 5 דקות.  
 
בשנה ב' מקבלים התכנים הלימודיים שנלמדו במהלך שנה א' העמקה והרחבה נוספים. פרויקט גמר שנה ב' : סרט עלילתי עד 8 דק' וסרט דוקומנטרי עד 5 דק'. 
 
בשנים ג' וד' לומדים הסטודנטים קורסים מתקדמים בתחום הלימודים המעשיים לפי בחירתם   לימודים אלו נפרסים על פני חמש חטיבות: קולנוע וטלוויזיה, רדיו, עיתונות כתובה ואינטרנטית ומולטימדיה. 
 
בשנה ד' – מתקיימת סדנת גמר מסכמת המביאה לידי ביטוי את תחום התמחותו של הסטודנט במהלך לימודיו בחוג. הסדנאות מתקיימות בליווי והדרכה אישית . 
בין סדנאות הגמר שהסטודנטים יכולים להתמחות: קולנוע, טלוויזיה, רדיו ועיתונות כתובה ודיגיטלית. 
 

משך הלימודים: 

ארבע שנים 
 

תנאי קבלה: 

ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי על סמך תעודת בגרות בהתאם לממוצע הנדרש.
 

תעודות לבוגרים:

1. תואר ראשון B.Ed. 
2. תעודת הוראה בתקשורת וקולנוע לבתי הספר העל-יסודיים כתות ט'-י"ב
 
 
 

לימודי תעודה

 

לימודי תעודה:

עיצוב תפאורה לתיאטרון, טלוויזיה וקולנוע (לימודי תעודה)
תכנית מקצועית להכשרת מעצבי במה בתחומים: תפאורה, תלבושות, אביזרים ותאורה. התכנית משלבת לימודים אקדמיים והתנסות מעשית מגוונת. הסטודנטים במסלול זה משתלבים בתהליך ההפקה והעיצוב של תרגילי בימוי, הצגות והפקות בית הספר לאמנויות הבמה והמחול.
רבים מבוגרינו עובדים כמעצבי במה ותלבושות במיטב התיאטראות בארץ ובעולם.
 

תנאי קבלה

ריאיון אישי
הצגת תיק עבודות 
סדנת קבלה
 
תעודה לבוגרי התכנית: תעודת מעצב במה
 
 
 

מכינה למחול

 

מכינה למחול

המכינה מיועדת למעוניינים להשתלם במחול מקצועי במסגרת מקצועית ותומכת של צוות מורי ביה"ס. המכינה מתאימה לכל צעיר שוחר מחול השואף למקצועיות ולהתנסות ראשונית בתחום. כמו כן, היא מתאימה למועמדים ללימודים בבית הספר לאמנויות המחול הזקוקים ללימוד מעשי נוסף לפני בחינתם וקבלתם לאחת מתכניות הלימודים של בית הספר. לתלמידי המכינה עדיפות בקבלה לביה"ס לאמנויות המחול, אך היא אינה מבטיחה קבלה למסלולי ביה"ס.
 
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

ימים פתוחים

מכללת סמינר הקיבוצים- המכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאמנויות

לא נמצאו תוצאות.
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מפת הגעה

מכללת סמינר הקיבוצים- המכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאמנויות

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

הנדסאי קולנוע וטלוויזיה

חולם להיות חלק מתעשיית קולנוע וטלוויזיה? ללמוד... לסקירה >

הנדסאי מים וקרקע

הנדסאי מים וקרקע הוא מי שמתלווה לאתרי בנייה ולצ... לסקירה >

חשב שכר

אם בא לך להשתלב בעבודה משרדית מעניינת, לקבל ידע... לסקירה >

מנתח מערכות

מנתח מערכות מידע הוא מקצוע מאוד נחשק בתחום ההיי... לסקירה >

עובד סוציאלי

עובדים סוציאליים הם המגנים של השכבות החלשות באו... לסקירה >

שמאי

שמאי הוא איש מקצוע אשר מסייע ללקוחות פרטיים או... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989