סגור
חיפוש מלגות

שכר הלימוד יקר לך? אתר זה לימודים סוגר לך ת'פינה

מלגת מפעל הפיס לכלל האוכלוסייה

 

גם אתם חולמים לזכות בפיס? לצערנו, הסיכוי לכך הוא די אפסי, אבל יש לכם אפשרות לקבל מלגה של "מפעל הפיס". אז נכון שלא תוכלו לממן איתה וילה בקיסריה או מכונית פרארי, אך היא תוכל לכסות לכם את שכר הלימוד לתואר הראשון. אז מה צריך לדעת ולעשות כדי לקבל את מלגת מפעל הפיס?
 
ובכן, מאז שנת 2006 החליט "מפעל הפיס" להעניק את מלגת מפעל הפיס - מלגת לימודים להשכלה גבוהה לסטודנטים שידם אינה משגת, זאת בתמורה להתחייבות הסטודנטים בתרומה לקהילה. 

כמה כסף מקבלים במסגרת מלגת מפעל הפיס?

"מפעל הפיס" מעניק שתי מלגות שונות: מלגה תלת שנתית בסכום של 30,000 שקלים (10,000 שקלים בשנה למשך שלוש שנים רצופות), ומלגה חד שנתית בסכום של 10,000 שקלים לשנת לימודים אחת בלבד.
 

מי זכאי לקבל את מלגות מפעל הפיס? 

מלגות פיס תלת שנתיות מוענקות לחיילים משוחררים, לוחמים ותומכי לחימה, מסיימי 24 חודשי שירות אזרחי ושירות לאומי, סטודנטים מהאוכלוסייה הכללית וסטודנטים מהאוכלוסייה הערבית. הסטודנטים נבחרים על פי מצבם הסוציו-אקונומי, כאשר עליהם ללמוד בהיקף לימודים של מינימום 12 שעות שבועיות בסמסטר, ובמידה והם לומדים באוניברסיטה הפתוחה הם חייבים ללמוד 3 קורסים בסמסטר. המלגה מוענקת לנרשמים ללימודי תואר ראשון במוסדות השכלה גבוהה המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג). שימו לב שסטודנטים המקבלים את מלגת מפעל הפיס לא יכולים לקבל מלגה מגורם אחר בסכום של יותר מ-10,000 שקלים בשנה (עד 30,000 שקלים בכל שלוש שנות הלימוד). 
 
הזכאים למלגות חד שנתיות הם חיילים משוחררים, מסיימי שירות לאומי, סטודנטים מהאוכלוסייה הכללית וסטודנטים מהאוכלוסייה הערבית. המלגה מיועדת לסטודנטים ללימודי תואר ראשון הלומדים במוסדות השכלה גבוהה המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג). עליהם ללמוד בהיקף לימודים של מינימום 12 שעות שבועיות בסמסטר, ובמידה והם לומדים באוניברסיטה הפתוחה הם חייבים ללמוד 3 קורסים בסמסטר. הזכאים למלגה נבחרים על פי מצבם הסוציו-אקונומי, וסטודנט שנרשם למלגה חד שנתית מחויב ללמוד גם בסמסטר א' וגם בסמסטר ב' ברציפות. 
 

מה צריך לעשות כדי לקבל את המלגה?

על מנת לקבל את מלגת מפעל הפיס התלת שנתית, הסטודנטים מחויבים להתנדב 4 שעות שבועיות, 130 שעות בשנה. כדי לקבל את המלגה החד שנתית הסטודנטים מחויבים להתנדב 100 שעות בשנה. ניתן להתנדב במסגרות רבות, ביניהם: בתי ספר, לשכות ומועדוניות רווחה, רשויות מקומיות, בתי חולים, מתנ"סים ומרכזים קהילתיים. 
 

למידע נוסף על מלגה זו לחץ כאן

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

האקדמית תל־אביב-יפו - מגדירים את האקדמיה מחדש

17:30, 23/07/2020

יום פתוח וירטואלי לתואר ראשון ושני באקדמית תל־אביב-יפו

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

חינוך מיוחד

אם אתה מחפש קריירה משמעותית עם תחושת שליחות, נר... לסקירה >

מנהל תיקי לקוחות / יועץ השקעות

ראית את "הזאב מוול סטריט"? אז כזה. טוב, לא באמת... לסקירה >

עורך דין מסחרי

עורך דין מסחרי הוא איש העסקים הממולח העומד מאחו... לסקירה >

קואצ'ר

מעריץ את אלון גל? חושב שאופרה ווינפרי היא גאון?... לסקירה >

ברמן

חולם לשלב עבודה רווחית עם אווירה כיפית, מוזיקה... לסקירה >

הנדסאי נוף

הנדסאי נוף וסביבה הוא מי שמסייע בעיצוב שטחים יר... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989