סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

מנתח מערכות

מנתח מערכות מידע הוא מקצוע מאוד נחשק בתחום ההייטק, עם אחלה אפיקי התפתחות במישור המקצועי. מנתח מערכות מידע משמש כמעין "סטייליסט תוכנות מידע ומחשב" עבור הארגון: הוא לומד את צרכי ומידות החברה ששכרה את שירותיו, ואז מאפיין לה תוכנה שתשמש את צרכיה באופן המיטבי ביותר. על הדרך הוא עושה אחלה כסף עם אחלה תנאי עבודה. 

מה הג'וב בתכלס?

מנתח מערכות מידע הוא כמו סוג של סטייליסט עבור ארגונים ומערכות מחשב. למעשה, תפקידו של מנתח מערכות הוא להבין את צרכי הארגון, ואז מתחיל לבנות מערכת מחשבים שתתאים לצרכים אלו, ותגרום לחברה להתנהל בצורה הנוחה והיעילה ביותר. 

 

אני אתאים לזה?

מנתח מערכות מערכות מידע צריך להיות אדם ש"מבין עניין": קשוב לצרכי הלקוח, מצליח לחשוב מחוץ לקופסה ולאפיין מערכת מחשב ומידע שתתאים באופן אידיאלי לצרכי הארגון. לאחר החשיבה, הגיע זמן הביצוע, ולכן על מנתח המערכות להיות בעל כישורים טכניים טובים על מנת ליישם את הרעיונות שהגה.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד?

לרוב נדרש כאן תואר ראשון במחשבים בתחום לימודי מערכות מידע וניהול מערכות מידע. לימודים אלה שמים דגש על פן של הנדסה ומחשבים. בין התארים המומלצים על מנת לשמש כמנתח מערכות מוצלח הם מדעי המחשב, מנהל עסקים עם התמחות במערכות מידע, הנדסת תוכנה והנדסת מערכות מידע. אופציה טובה נוספת היא לעבור קורס הסמכה ספציפי לתפקיד מנתח מערכות שנמשך לרוב מספר חודשים ספורים, וכולל הסמכה נקודתית אך מעמיקה לעולם ניתוח מערכות המידע. 

 

ואיך הלימודים?

לימודים בישראל לתפקיד מנתח מערכות נלמדים במסגרת תארים שונים בתחום המחשבים (ניהול מערכות מידע או מדעי המחשב), כמו גם במסגרת קורסים פרטיים בתחום המחשבים במוסדות לימודים פרטיים.

 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

ברור, למעשה מנתח מערכות מידע נהנה מאחלה אופציות תעסוקה עם תום לימודיו, אז סתם - כדאי שתדע. למעשה השוק הפרטי והציבורי צמא לאנשי מערכות טובים, וישנן אופציות תעסוקה טובות למדי עם תום הלימודים, במיוחד בתעשיות הייטק וטכנולוגיות. מספיק סבבה בשבילך?

 

יש בזה כסף?

כן! ואפילו כסף טוב. שכר מנתח מערכות מתחיל נע לרוב בין 10,000 ₪ ל-12,000 ₪ בתחילת הדרך, כשעם הזמן הוא אפילו יכול לחצות את גבול ה-20,000 ₪. כמובן שתצטרך להפציץ בעבודה ולהיות תותח, אבל היי - אנחנו סומכים עליך. 

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

בודק תוכנה (QA)

רוצה להתחיל את צעדיך בתעשיית ההייטק ועבודה על תוכנה? ובכן, בודק תוכנה או בודק QA כפי שהוא מכונה בשפה המקצועית, הוא חלק חשוב ובסיסי בתעשיות פיתוח וט...

קרא עוד >

מנתח מערכות

מנתח מערכות מידע הוא מקצוע מאוד נחשק בתחום ההייטק, עם אחלה אפיקי התפתחות במישור המקצועי. מנתח מערכות מידע משמש כמעין "סטייליסט תוכנות מידע ומחשב" ע...

קרא עוד >

גרפיקאי / מעצב גרפי

חולם על עולם יפה יותר, בו מודעות הפרסומת מעוצבות כהלכה, ודפי המגזינים גורמים לך לרייר מרוב שלמות? ובכן, כל אלו הם מעשה ידיו של המעצב הגרפי - גרפיקא...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

מנהל משאבי אנוש

בא לך להיות חלק מארגון וחברה גדולה? להשפיע על ה... לסקירה >

הנדסאי נוף

הנדסאי נוף וסביבה הוא מי שמסייע בעיצוב שטחים יר... לסקירה >

גיאוגרפיה

האם חלמת להיות מגלה ארצות כשהיית ילד? לימודי גי... לסקירה >

הנדסאי מים וקרקע

הנדסאי מים וקרקע הוא מי שמתלווה לאתרי בנייה ולצ... לסקירה >

מעצב פנים

עיצוב פנים מוצלח גורם לך לפרפרים בבטן? אולי כדא... לסקירה >

תקציבאי פרסום

משרד פרסום הוא המקום בו הכל קורה: אדרנלין גבוה,... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989