סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

מפיק

תמיד ידעת לנהל אנשים, לתקתק עבודה ולגרום דברים לקרות? התפקיד של מפיקה ושל מפיק הוא לעשות בדיוק את כל הדברים האלה, תוך כדי שהוא עושה שימוש בכישורי ניהול האנשים שלו על מנת לקדם הפקות על סט צילומים. מדובר בתפקיד נחוץ מאוד בגופי התקשורת.

מה הג'וב בתכלס?

מפיק הוא איש מפתח בכל מערכת עיתון, הפקת סדרת טלוויזיה או מפיק סרטים. תפקידו של כל מפיק הוא לדאוג לתאם בין כל מרכיבי ההפקה, ולצפות כל עיכוב או בעיה שיכולה לקרות תוך כדי עבודה ולעכב את הצוות העובד באותו יום על הסט. מפיק סרטים, מפיק חדשות או מפיק אתר אינטרנט הוא מי שלא רק מתאם בין מחלקות התוכן השונות, אלא גם מתאם הסעות, בודק זמינות של אנשי צוות ואחראי על כל החלקים הלוגיסטיים הרלוונטיים.  

 

אני אתאים לזה?

מפיק צריך להיות אדם אסרטיבי, שיודע לתקתק עבודה ולהניע אנשים לעשות את המיטב. למעשה, מפיקה טובה היא מעין "פותרת משברים" מפיקים אחראים להתמודד עם טענות של אנשי צוות ועיכובים מכל סוג. האם יש לך גישה טובה לאנשים? יודע לתת להם זריקת מרץ ומוטיבציה? אם כן, תפקיד של הפקה יכול להיות תפור עבורך.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד בתור מפיק?

למעשה, אתה לא צריך תעודה פורמאלית בכדי להשתלב בתפקיד הפקת סרטים, הפקת חדשות או הפקת אתר אינטרנט, אבל כן כדאי שיהיה לך מושג מהחיים - אם אתה יודע למה אנחנו מתכוונים. רבים מהעוסקים במלאכת ההפקה, למדו בעברם תקשורת או קולנוע, שם יצא להם להתנסות במושגים הרלוונטיים לתחום ההפקה ולהבין את חשיבותו של איש ההפקה על הסט.

 

ואיך הלימודים?

לימודי תקשורת ולימודי קולנוע נלמדים במסגרת תואר ראשון באוניברסיטאות ומכללות מובילות, כמו גם כחלק מקורסי הכשרה שונים המוצעים בשוק הלימודים.  במסגרת לימודי תקשורת ייחשפו הסטודנטים למרכיבים מאחורי הקלעים של תעשיית התקשורת, כמו גם סקירה היסטורית של המדיות השונות הקיימות בשוק. במסגרת לימודי קולנוע, הסטודנטים זוכים להתנסות בהפקת סרטים קצרים ובאורך מלא, תוך כדי הכרת מושגי הפקה ואופן העבודה שהשוק פועל בו.

 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

בוודאי. מבחינת עבודה, ישנן אופציות רבות לעבודה בתור מפיק (או מפיקה): בתוך מערכות עיתונים ומגזינים (לרוב אלו שמתאמים צילומים והפקות שונות), על סט סדרות טלוויזיות ותוכניות אירוח וכמובן - על סט צילומי סרט. מבחינת הקידום וההתפתחות שלך בתעשייה, המוניטין שלך בתעשייה הוא המפתח העיקרי שלך לקידום. אז יאללה, סומכים עליך שתעשה עבודה טובה, כן?

 

יש בזה כסף?

כן, למרות שהסכומים משתנים בהתאם למקום העבודה שלך. במערכות עיתון שונות, או אתרי אינטרנט, ניתן לעבוד בתור מפיק תמורת שכר שעתי (שלרוב נע בין שכר מינימום לשלושים ש"ח, ובהפקות מסובכות אף יותר מכך). במסגרת עבודה כשכיר, שכר מפיק יכול לנוע בין 5,000 ₪ לחודש ולהגיע עד 10,000 ₪, כאשר בהפקות מצליחות במיוחד או פרויקטים גדולים, השכר יכול לעלות אף מעל לרף הזה. 

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

קופירייטר

משחקי מילים עושים לך את זה, ויש לך תחושת בטן לגבי מה יגרום לאנשים לעצור ולהביט על מודעה? יש לנו חדשות עבורך חביבי, יש מצב שפשוט נולדת להיות קופיריי...

קרא עוד >

שדרן רדיו

בא לך להיות חלק פעיל בתקשורת, תוך כדי גילוי וקידום אמנים חדשים? קריירה בתור שדרן רדיו יכולה להתאים בול בשבילך! כל שדרן רדיו וכל שדרנית רד...

קרא עוד >

צלם סטילס

יש לך אהבה לצילום, ובא לך לשדרג אותה לקריירה באור הפלאשים? לפתוח סטודיו צילום שמארח אמנים ודוגמניות, ולהיות קוסם של ממש באמצעות מטה הקסמים של הפוטו...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

לא נמצאו מוסדות לימוד התואמים את המקצוע
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

מהנדס חומרה

קריירה של מהנדס חומרה עושה לך ניצוצות בעיניים?... לסקירה >

טכנאי סאונד

אם עולם המוזיקה תמיד משך אותך, ואתה רוצה לבחור... לסקירה >

חינוך גופני

יש לכם רבע שעה להקיף בריצה את בית הספר. מוכנים?... לסקירה >

פסיכולוג

אם אנשים נוטים לחשוב עליך כעל אוזן קשבת, וחופר... לסקירה >

במאי תיאטרון

חולם על קריירה בתחום התיאטרון? אם צפייה אובססיב... לסקירה >

מנהל משאבי אנוש

בא לך להיות חלק מארגון וחברה גדולה? להשפיע על ה... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989