סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

סוציולוג ואנתרופולוג

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה הינו מסלול הלימודים המושלם לאנשים שאוהבים לחקור הליכים חברתיים ולהבין את מהות המניעים הנפשיים העומדים מאחורי כל הליך. אם עיצוב החברה וההבנה כיצד היא משפיעה עלינו כאנשים פרטיים מעניינת אותך - לימודי סוציולוגיה ולימודי אנתרופולוגיה יתאימו לך היטב.

מה הג'וב בתכלס?

וואו, מילים גדולות, אה? בתכלס, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה נועדו עבור אלו אשר מעוניינים להבין לעומק את יחסי הגומלין שבין האדם לחברה סביבו. האם אנחנו משפיעים על החברה או שמא החברה היא זו אשר מנווטת את גורלנו ומחשבותינו? הסוציולוג יהיה האדם אשר בוחן את הסיבות המניעות התנהגות חברתית מסוימת, בעוד שאנתרופולוג בוחן את הפעולות המעשיות שהתרחשו בעקבותיה.

 

אני אתאים לזה?

אם אתה מגלה עניין נרחב בסביבה שלך (מעבר לרכילות, כן?), אם מעניין אותך כיצד מנטאליות שמבעבעת מתחת לפני השטח משפיעה על הדרך שבה חברה בוחרת להתנהג והפיכות חברתיות והצעדים שקדמו להן מרתקים אותך - כנראה שתתאים ללימודי תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד?

לימודי תואר ראשון בסוציולוגיה או תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה יספיקו להשתלבות בשוק העבודה. שילובים מוכרים נוסף כולל לימודי סוציולוגיה עם לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר במדעי המדינה או תואר בתקשורת.

 

ואיך הלימודים במסגרת תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה?

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה הינם תיאורטיים ברובם, וכוללים לא מעט קריאה עצמאית ויכולת הסקת מסקנות. החוגים הללו נלמדים לרוב במסגרת אוניברסיטאית, אך ניתן ללמוד קורסים מסוימים במכללות נבחרות. כמו רוב התארים, השנה הראשונה מתמקדת בעיקר במבואות ושיטות מחקר שונות, אשר מלווים את הסטודנטים לאורך שנות התואר. כמו כן, הלימודים מנסים למקד את הסטודנטים בחברה הישראלית במהלך שנות התואר.

 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

תואר ראשון בסוציולוגיה ו/או אנתרופולוגיה נחשב כקרקע מוצקה לקראת השתלבות בחברות השמה וכוח אדם. רבים בוחרים להמשיך ללמוד לאחר התואר ייעוץ ארגוני, תחום אשר נחשב מבוקש למדי ויכול להניב רווחים נאים. כיום יש גם דרישה הולכת וגוברת לבוגרי מדעי החברה ומדעי הרוח, אשר שילבו את לימודיהם עם חוגים כמו מדעים מדויקים, מנהל עסקים וכלכלה.

 

יש בזה כסף?

עבודה בחברת השמה וכוח אדם נעה סביב משכורת ממוצעת ועולה עם שנות הניסיון והיכולות בעבודה. יועצים ארגוניים לעומת זאת, הינו מקצוע נדרש למדי, אשר יכול להניב שכר נאה ככל שהוא מלווה בכמה שיותר תארים מן האקדמיה.

 

יועץ שכר מתחיל יכול להתחיל להרוויח סביב ה- 8,000 ₪, כאשר שכרו עולה ומשתנה עם שנות הניסיון, ובהתאם לסוג הייעוץ הארגוני בו הוא בוחר, לדוגמה: מנהל פרויקטים, מנהל ארגוני ועוד. כאשר צברת מעל ל- 5 שנות ניסיון בתחום, השכר הנפוץ עובר את 10,000 השקלים. בוגרי תואר שני ומעלה יכולים להרוויח עשרות אלפי שקלים עבור חודש, ולכן פנייה לתחום הייעוץ הארגוני הינו מומלץ במיוחד. 

 

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

סוציולוג ואנתרופולוג

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה הינו מסלול הלימודים המושלם לאנשים שאוהבים לחקור הליכים חברתיים ולהבין את מהות המניעים הנפשיים העומדים מאחורי כל הליך...

קרא עוד >

גיאוגרפיה

האם חלמת להיות מגלה ארצות כשהיית ילד? לימודי גיאוגרפיה קוראים לך להצטייד במצפן ומפה ולהתחיל לגלות את כל הסודות הכי כמוסים. לימודי תואר ראשון בגיאוג...

קרא עוד >

דיפלומט

דיפלומט הינו שחקן חשוב במערך כוח האדם של משרד החוץ. דיפלומט זוכה לחוויות שרבים יכולים רק לחלום עליהם: השתתפות באירועים דיפלומטיים נוצצים המהותיים ל...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

מרקום (תקשורת שיווקית)

תכיר את הדור הבא של עולם המדיה והתקשורת. מנהל מ... לסקירה >

מעצב אופנה

אם אופנה וסטיילינג זורמים לך בדם, ואתה מרגיש שי... לסקירה >

מתווך נדל"ן

מתווך נדלן הינו אדם המתמחה בהצגת נכסי נדל"ן בצו... לסקירה >

מהנדס חשמל

חולם על קריירה מדליקה שמנצלת את הכישורים הטכנול... לסקירה >

נציג תמיכת מחשבים

בא לך ללחוץ על מקש ה-אנטר לקריירה בתחום המחשבים... לסקירה >

הנדסאי ביוטכנולוגיה

רוצה לעזור לקחת את העולם קדימה אל העתיד? הנדסאי... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989