סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

עובד סוציאלי

עובדים סוציאליים הם המגנים של השכבות החלשות באוכלוסיית המדינה. כל עובד סוציאלי וכל עובדת סוציאלית משמשים כתומכים נפשיים וחברתיים עבור קהילות אשר נמצאות לרוב בשולי החברה, ומתקשות לתפקד ללא עזרה מצד שלישי אשר מוביל אותן בבטחה חזרה אל דרך הישר. עובד סוציאלי מעניק תמיכה נפשית במסגרת טיפולים ושיחות עם המטופל וסביבתו הקרובה.

 

מה הג'וב בתכלס?

עובד סוציאלי (וגם עובדת סוציאלית כמובן) הינו "המלאך השומר" של האוכלוסיות החלשות במדינה. הוא מטפל ומסייע לאוכלוסיות הסובלות ממקרי אלימות, פשע, התמכרויות שונות ועוני. הטיפול יכול להיעשות באופן פרטי: "אחד על אחד" מול המטופל, במסגרת משפחתית בשעת הצורך, ואפילו מול קהילה שלמה על מנת לעודד טיפול קבוצתי במסגרת תומכת. עובד סוציאלי לומד להכיר את כל פלחי האוכלוסייה, ונחשף לצדדים המעניינים ביותר שיש לחברה הישראלית להציע. עובד סוציאלי מסייע לשקם אסירים משוחררים, מעניק טיפול פסיכולוגי וחברתי לסובלים מפיגור נפשי ובנכים, ותומך במשפחותיהם של המטופלים תוך כדי הליך הטיפול.

 

אני אתאים לזה?

זה תלוי. עבודה סוציאלית נחשבת לעבודה לא פשוטה כלל, הכוללת שחיקה נפשית והצורך להכיל הרבה סיפורים לא קלים. מצד שני, אם עבודה קשה לא מרתיעה אותך, ואתה מחשיב את עצמך אדם שמסתדר היטב עם אנשים, בעל אוזן קשבת, שיידע להתמודד עם סיפורים לא פשוטים על אנשים בשולי החברה - ייתכן כי עבודה סוציאלית היא הייעוד שלך בחיים. יש לציין שהעבודה בתור עובדת סוציאלית תגרום לך סיפוק אדיר, עזרה ממשית למין האנושי, וכנראה אחת הדרכים הכי יעילות שאי פעם יוצגו בפניך לעשות שינוי של ממש בחייו של אדם.

 

חוץ מזה, זה ממש טוב לקארמה.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד?

תואר ראשון בעבודה סוציאלית ואתה מסודר.

 

ואיך הלימודים?

לימודי עבודה סוציאלית מעניקים לך מגוון אפשרויות להשתלב בעבודות במגזר הציבורי. עקב הביקוש הגדול שיש עבור עובדים סוציאליים והעניין מצד אנשים אשר מתלבטים בין זה לבין לימודי פסיכולוגיה, דרישות הקבלה ללימודים אלו במסגרת אוניברסיטאית עלו בצורה ניכרת וכך גם היוקרה שבקבלה ללימודי עבודה סוציאלית. אל דאגה, לימודי עבודה סוציאלית הינם זמינים גם במכללות, אז אם תחליט ללכת על זה, תדע שיש לך לא מעט אופציות. בישראל, לימודים אלה נעשים לרוב במסגרת חד חוגית עם מערכת שעות מלאה, וללא קורסי בחירה שכן הם אינם נהוגים בלימודים אלו. במידה ואתה שוקל לימודים אלו, חשוב שתדע שהאפשרות שלך לשלב עבודה במקביל עם לימודים אקדמיים הינה מצומצמת אז כדאי שתתחיל לחסוך קצת לפני.

 

יש לי מה לעשות עם תואר ראשון בעבודה סוציאלית?

אז זהו, שכן. בניגוד לתארים ראשונים רבים, אשר לא מעניקים לך יתרון תעסוקתי משמעותי, עם קבלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית אתה יכול למהר ולהשתלב בשוק של עבודה סוציאלית. המגזר הציבורי פשוט מחכה לבוגרים מלאי מוטיבציה כמוך, ותוכל למצוא עצמך עובד בבתי חולים, עיריות, בתי כלא, משטרה, מחלקות מסוימות במערכת הבריאות, וכחלק חיוני משירותי הרווחה. כמו כן, תוכל למצוא עבודה בגופים גדולים נוספים עם אוכלוסיה יותר "אזרחית". והיי, נחש מה - אם בסתר לבך תמיד רצית להיות עובד הייטק, תוכל לנסות את מזלך גם בתור עובד סוציאלי בשוק ההיי טק. משרדים רבים שוכרים עובדים סוציאליים על מנת לפקח על קביעת תנאי העבודה במקום, וסיוע במצוקות אישיות של העובדים במקום.

 

יש בזה כסף?

בשנים הראשונות לעבודה שכר עובד סוציאלי נוטה להיות נמוך יחסית. עם זאת, ככל שתצברו ניסיון ו"שעות טיסה" בטיפול מול אנשים, המשכורת בעבודה סוציאלית משתפרת.

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

מתרגם

אם יש לך כישרון לשפות, רצון להיחשף לספרות, כתיבה עשירה ולזכות בעבודה מגוונת ומעשירה - תחום התרגום יכול לקסום לך ולסייע לך לעשות כסף מהיכולות המילול...

study

מתרגם

אם יש לך כישרון לשפות, רצון להיחשף לספרות, כתיבה עשירה ולזכות בעבודה מגוונת ומעשירה - תחום התרגום יכול לקסום לך ולסייע לך לעשות כסף מהיכולות המילול...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

קוסמטיקאי/ת

תחום הקוסמטיקה הוא אחד מהתחומים הכי מהנים ומבוק... לסקירה >

מגשר

אתה טוב בלפתור סכסוכים בין חברים? יודע להיות או... לסקירה >

אנליסט

יש לך הבנה כלכלית טובה? אנגלית ברמה גבוהה? נראה... לסקירה >

הנדסאי תוכנה

רוצה להיכנס לתחום המחשבים באופן מהיר ותמציתי? ל... לסקירה >

הנדסאי אלקטרוניקה

הנדסאי אלקטרוניקה הוא מצרך חשוב בשוק העבודה, אש... לסקירה >

חינוך גופני

יש לכם רבע שעה להקיף בריצה את בית הספר. מוכנים?... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989