סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

עורך דין אזרחי

עורך דין אזרחי הוא האדם אשר מסייע ללקוחות ה"אזרחיים" להתנהל מבחינה משפטית במגוון פעולות נחוצות בחיי היום יום. עורך דין אזרחי נוטה לעסוק בדיני חוזים, תחום הנזיקין במקרה של פציעה או גרימת נזק כלכלי, וביצוע פעולות מכירה והשכרת נכסי נדלן.  

עורך דין אזרחי - מה הג'וב בתכלס?

עו"ד אזרחי הוא בעל מקצוע אשר מעניק שירותים משפטיים ללקוחות בתביעות בין אזרחים או אפילו בין הלקוח לרשויות השלטון (תביעות אלו משתייכות יותר למשפט המנהלי). נהוג להפריד תחום זה מתחום המשפט הפלילי והמשפט המסחרי - עליהם תוכלו לקרוא כאן. עורך דין אזרחי מתמקד יותר בתחומי החוזים והפרתם, תביעות שיפוי בגין גרימת נזק (נזיקין) ותחום הנדל"ן. זה שיא המגוון.

 

אני אתאים לזה?

עורך דין אזרחי מאופיין בחדות מחשבה, יכולות ניסוח והתבטאות גבוהות במיוחד. עו"ד אזרחי מבלה חלק ניכר מזמן העבודה בעריכת הסכמים, ניהולי משאי ומתן וניסוח חוזים. במידה ותרצה להיות ליטיגטור (שם מפחיד אה?),כלומר, עורך דין שמגיע לבית המשפט לטעון, תצטרך להיות בעל נוכחות וכריזמה על מנת לטעון בבית המשפט עצמו.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד בתור עורך דין אזרחי?

הדרך לעריכת דין היא בת מספר שלבים: ראשית, עליך להיות בעל תואר ראשון במשפטים מטעם אוניברסיטה או מכללה. לאחר מכן, עליך לסיים שנת התמחות אצל עורך דין מאמן ואז לגשת לבחינות ההסמכה המפורסמות מטעם לשכת עורכי הדין.  

 

ואיך הלימודים במסלול משפטים LL.B?

לימודי תואר ראשון במשפטים הינם מגוונים ביותר ומלאים במידע אשר יסייע לך להתנהל בתבונה בכל אורחות החיים. לימודי משפטים אורכים בין 3 ל-3.5 שנים ומתקיימים במכללות ואוניברסיטאות מובילות בארץ. השנה הראשונה במסגרת לימודי משפטים לתואר ראשון לרוב מוקדשת לנושאים הבסיסיים בהם כל עורך דין חייב להתמקצע: דיני חוזים, דיני נזיקין ודיני עונשין (פלילי).

 

יש לי מה לעשות עם הסמכת עורך דין?

עורכי דין מתחילים יכולים להתקדם יפה בתחום המקצועי, ושכרם קופץ באופן די תדיר, ונהוג לקבל תוספת שכר מדי שנה. עורכי דין בכירים יכולים להתקדם בתחום המשפט לתפקידי רשם בלשכת הוצאה לפועל ואף לתפקידי שופט.

 

יש בזה כסף?

משרת עורך דין נחשבת רווחית ויש סיבה טובה מדוע כל אם יהודיה חולמת לשלוח את בניה לעולם המשפט. במהלך ההתמחות בת השנה תתפרנס שכר בסיס הנקבע בהתאם לגודל המשרד בו תתמחה, וינוע לרוב בין 4,500 ₪ ל- 8,000 ₪. לאחר היציאה לשוק העבודה, שכר עורך דין אזרחי נקבעת בהתאם ליכולת ההשתלבות שלו במשרדים הנחשבים, כמו גם גודל המשרד. המשכורת של עורך דין מתחיל יכולה להתחיל לנוע בין 6,000 ₪ ולהגיע עד ל- 14,000 ₪ במשרדים הגדולים ביותר. עם חלוף השנים שכר עורך דין בכיר הולך וגדל, ובתור שותף הון או שותף רווח תוכל להרוויח בעשרות אלפים. זה שווה בטירוף.

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

עורך פטנטים

עורך דין פטנטים הוא כמו העוזר האישי של ג'יימס בונד וחוש חש הבלש. למעשה, עורך פטנטים נחשף באופן תדיר לחידושים הגדולים ביותר בעולם הטכנולוגיה, עו...

קרא עוד >

מזכיר/ה משפטי/ת

חולמים לעבוד לצד עורכי דין ולהיות חלק חשוב מהעשייה המשפטית היומיומית? מקצוע מזכירות משפטית מעניק לכם טעימה מסוגיות משפטיות, תוך כדי סיוע לעורכי הדי...

קרא עוד >

קלדנית

משרת קלדנות מיועדת עבור אלו אשר מחפשים עבודה זמנית או מקור פרנסה קליל אשר לא קשור לעבודת כפיים. תמיד הצטיינת בהקלדה מהיר של צ'אטים או סמסים? וב...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

הנדסאי נוף

הנדסאי נוף וסביבה הוא מי שמסייע בעיצוב שטחים יר... לסקירה >

נציג תמיכת מחשבים

בא לך ללחוץ על מקש ה-אנטר לקריירה בתחום המחשבים... לסקירה >

רפואה אלטרנטיבית

לצד הרפואה הקונבנציונלית והמוכרת לכולנו, קיימת... לסקירה >

עורך פטנטים

עורך דין פטנטים הוא כמו העוזר האישי של ג'יי... לסקירה >

שדרן רדיו

בא לך להיות חלק פעיל בתקשורת, תוך כדי גילוי וקי... לסקירה >

מנהל רשתות

בתכלס, מנהל רשתות מחשב הוא אחד מהאנשים הכי חשוב... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989