סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

עורך דין מסחרי

עורך דין מסחרי הוא איש העסקים הממולח העומד מאחורי הליכים של מיזוגים ורכישות בין חברות ותאגידים. עורך דין מסחרי טוב במקצועו יכול להרוויח סכומים נאים של עשרות אלפי שקלים בחודש וליהנות מהיצע עבודה נאה, המשתנה בין משרדי עורכי דין מובילים, ועד מחלקות משפטיות בחברות ענק, אין האוס - מה שנקרא. 

עורך דין מסחרי - מה הג'וב בתכלס?

עורך דין מסחרי הוא עורך דין אשר עיקר עסקיו ביום יום הם סביב הנגזרות הכלכליות של עולם המשפט. עו"ד מסחרי למעשה ממקד עבודתו מול חברות פיננסיות ובנקים, ומתעסק בעיקר בהיבט המשפטי של שוק ההון ומניות, עריכת תשקיפי חברה וכמובן עוסק במיזוג ורכישות בין חברות שונות.

 

אני אתאים לזה?

עורך דין מסחרי הוא מי שיש לו גישה ממש טובה למספרים, ידע נרחב בעולם הכלכלה והוא יסודי ממש כשזה נוגע לעריכת מסמכים ושמירתם. בניגוד לעורכי דין אשר טוענים בבתי משפט, עו"ד מסחרי אינו צריך להצטייד בכריזמה בימתית ודרמטיות, אבל צריך להיות בולט במיוחד בתחומי המשא ומתן מול צדדים אחרים. זה הכי להיות ביזנסמן אבר.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד בתור עורך דין מסחרי?

רישיון לעריכת דין, שניתן לך אחרי שסיימת תואר ראשון במשפטים ממכללה או אוניברסיטה, סיימת התמחות בת שנה במשפטים וצלחת את מבחני הלשכה המפורסמים.

 

ואיך הלימודים במסלול משפטים?

לימודי משפטים נערכים באוניברסיטאות ומכללות רבות ברחבי הארץ, כאשר דרישות הקבלה הולכות ומשתנות ממוסד לימודים אחד למשנהו. משך לימודי תואר ראשון במשפטים נע בין שלוש שנים לשלוש וחצי, כאשר השנה הראשונה במסגרת לימודים זו מוקדשת לרוב ללמידת נושאי בסיס שכל עורך דין חייב לדעת את עיקריהם, כמו: דיני חוזים (כי צריך לדעת לערוך חוזה), דיני נזיקין (למקרה שמישהו מעז להיכנס לו במרצדס) או פלילים (כדי... ובכן, לא להיכנס לכלא). עם תום לימודי משפטים, עורכי הדין בשאיפה עוברים מבחני לשכה לאחר שקידה בת חודשיים ושינון סעיפי חוק והליכים משפטיים. זה החלק הפחות נחמד בסיפור.

 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

בטח, עורכי דין מסחריים הם עורכי הדין הרווחים לרוב, ומשרדי עורכי הדין הגדולים באזור תל אביב ורמת דן משוועים לעורכי דין עם ידע נרחב בהתמחות זו. הבעיה היא, כמובן , לעשות את דריסת הרגל הראשונית בתעשייה זו ולהתחיל את הצמיחה בתוכה. עורכי דין בכירים נהנים מתנאי ההעסקה מעולים, כמו גם יכולת להשתלב במשרדים הגדולים בתור שותפים בכירים. 

 

יש בזה כסף?

במהלך ההתמחות שכרו של המתמחה נע מ-4,500 ₪ ועד 8,500 ₪ במשרדים הגדולים ביותר. לאחר ההשתלבות במקצוע, משכורתם של עורכי דין מתחילים נעה מ-6,500 ₪ ויכולה להגיע עד סכום של 14,000 ₪ בפירמות המובילות ביותר! עורכי דין רבים נהנים מעלייה קבועה למדי בשכרם, כמו גם תנאים סוציאליים טובים הכוללים משכורת 13 וטיסות לחו"ל מטעם המשרד בפירמות הגדולות במרכז תל אביב. עורכי דין מצטיינים יוכלו להפוך לבכירים ואף לשותפים במשרדי עורכי דין, וליהנות ממשכורות עתק של עשרות אלפי שקלים בחודש.

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

עורך דין פלילי

משפט פלילי הינו אחד מן התחומים המרתקים ביותר שיש לעולם המשפט להציע. עורכי דין העובדים בתחום נחשבים מהקשוחים ביותר, ומסייעים באופן יום יומי לשמר את...

study

עורך דין אזרחי

עורך דין אזרחי הוא האדם אשר מסייע ללקוחות ה"אזרחיים" להתנהל מבחינה משפטית במגוון פעולות נחוצות בחיי היום יום. עורך דין אזרחי נוטה לעסוק בדיני חוזים...

קרא עוד >

קלדנית

משרת קלדנות מיועדת עבור אלו אשר מחפשים עבודה זמנית או מקור פרנסה קליל אשר לא קשור לעבודת כפיים. תמיד הצטיינת בהקלדה מהיר של צ'אטים או סמסים? וב...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

ברמן

חולם לשלב עבודה רווחית עם אווירה כיפית, מוזיקה... לסקירה >

דיפלומט

דיפלומט הינו שחקן חשוב במערך כוח האדם של משרד ה... לסקירה >

אדריכל

רוצה לבנות קריירה יצירתית, מאתגרת עם המון סיפוק... לסקירה >

חינוך מיוחד

אם אתה מחפש קריירה משמעותית עם תחושת שליחות, נר... לסקירה >

רוקח

חולם להשתלב בעשייה הרפואית, ולסייע לאלפי אנשים... לסקירה >

עיתונאי - כתב

חולם לראות את השם שלך מתחת לכותרת של כתבת שער?... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989