סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

עורך דין פלילי

משפט פלילי הינו אחד מן התחומים המרתקים ביותר שיש לעולם המשפט להציע. עורכי דין העובדים בתחום נחשבים מהקשוחים ביותר, ומסייעים באופן יום יומי לשמר את הצדק ביחסי המדינה והאזרח. אז מה צריך לעשות כדי להיות עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי - מה הג'וב בתכלס?

עורכי דין פליליים הם אנשים אשר התמקצעו בתחום דיני העונשין במהלך לימודיהם ועבודתם, ומשמשים לרוב כסנגורים המגנים על נאשמים, או קטגורים המייצגים את המדינה בהליך הפלילי. עורך דין הוא למעשה משפטן אשר לאחר סיום התואר במשפטים עבר התמחות בת שנה תחת עו"ד מאמן, וצלח את בחינות לשכת עורכי הדין בציון 65 ומעלה. משפטן הוא אדם אשר עם תום התואר לא בחר להמשיך להיות עורך דין, והחליט, לדוגמה, להתמקד באקדמיה.

 

אני אתאים לזה?

האם אתה נסער כשאתה צופה בחדשות? האם אתה מאמין שצריך לרדוף עבריינים ולהביא אותם לצדק, או לחילופין להגן עליהם מהמדינה והתנהלותה בתחום הפלילים? במידה והמדור הפלילי הוא האהוב עליך בעיתון, ואתה חש צורך לרדוף צדק - מקומך הוא להיות עורך דין פלילי  בתחום המשפט. זה קצת כמו להיות גיבור על, בתכלס.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד?

הדרך לעבר עריכת דין כוללת מספר שלבים: ראשית, עליך להיות בעל תואר ראשון במשפטים מטעם אוניברסיטה או מכללה. לאחר מכן, עליך לסיים שנת התמחות אצל עורך דין מאמן ואז לגשת לבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין.  

 

ואיך הלימודים במסלול משפטים?

לימודי משפטים הינם מגוונים מאוד ויכולים להעניק לך מיומנות חשובות לחיים. לימודי משפטים לתואר ראשון אורכים בין 3 ל-3.5 שנים, ומוצעים באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ. לימודי השנה הראשונה לרוב מתמקדים בלימודי הליבה של תחום המשפטים: דיני חוזים, דיני נזיקין, משפט פלילי וכו'. לאחר מכן, יכולים הסטודנטים לבחור את יתרת הקורסים בהתאם לקריירת עריכת הדין בה הם מעוניינים.

 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

עם סיום התואר יכול משפטן צעיר לבחור אחת משתי דרכים: להמשיך באקדמיה ולהפוך למשפטן מלומד או להתחיל את הכשרתו המעשית בת השנה במסגרת משרדי עורכי הדין הקיימים. יש לציין כי רוב הבוגרים ממשיכים במסלול להפיכה לעורכי דין ונכנסים לאחר מכן לתחום רווי למדי. ישנם עורכי דין אשר נשארים במשרד בו התמחו, בעוד שרבים אחרים מנסים את מזלם בשוק המקצועי. שים לב שתחילת הדרך המקצועית לא תמיד קלה, אך עם ההתקדמות השכר עולה. זה מסלול למיטיבי לכת. 

 

יש בזה כסף?

כן, אבל לא תמיד על ההתחלה. שכר ההתמחות של עורך דין, לרבות עורך דין פלילי, הינו לרוב שכר בסיסי, אשר נע בין 4,500 ₪ לאזור ה-8,000 ₪ במשרדים הגדולים יותר. לאחר ההתמחות על עורך דין צעיר לנסות ולמצוא עבודה בשוק הרווי. במשרדים הקטנים עורך דין פלילי מתחיל ירוויח בין 6,000 ₪ ל- 9,000 ₪, בעוד שבמשרדים הגדולים והמובילים בארץ, שכרו על עורך דין מתחיל יכול לנוע בין 11,000 ₪ ולהגיע עד 14,000 ₪. לאחר מכן ועם חלוף השנים, השכר מטפס ומגיע לעשרות אלפי שקלים. 

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

עורך פטנטים

עורך דין פטנטים הוא כמו העוזר האישי של ג'יימס בונד וחוש חש הבלש. למעשה, עורך פטנטים נחשף באופן תדיר לחידושים הגדולים ביותר בעולם הטכנולוגיה, עו...

קרא עוד >

מזכיר/ה משפטי/ת

חולמים לעבוד לצד עורכי דין ולהיות חלק חשוב מהעשייה המשפטית היומיומית? מקצוע מזכירות משפטית מעניק לכם טעימה מסוגיות משפטיות, תוך כדי סיוע לעורכי הדי...

קרא עוד >

קלדנית

משרת קלדנות מיועדת עבור אלו אשר מחפשים עבודה זמנית או מקור פרנסה קליל אשר לא קשור לעבודת כפיים. תמיד הצטיינת בהקלדה מהיר של צ'אטים או סמסים? וב...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

פילוסוף

בוגר החוג לפילוסופיה הינו אדם אשר התמקצע בניתוח... לסקירה >

הנדסאי בניין

אם אתרי בנייה מדליקים בך משהו, ואתה מגלה עניין... לסקירה >

אדריכל

רוצה לבנות קריירה יצירתית, מאתגרת עם המון סיפוק... לסקירה >

עורך פטנטים

עורך דין פטנטים הוא כמו העוזר האישי של ג'יי... לסקירה >

רוקח

חולם להשתלב בעשייה הרפואית, ולסייע לאלפי אנשים... לסקירה >

סוכן ביטוח

סוכן ביטוח הינו הגורם המקשר בין הלקוח לחברה המב... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989