סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

עיתונאי - כתב

חולם לראות את השם שלך מתחת לכותרת של כתבת שער? רוצה להיות עיתונאי, להשיג עבודה בעיתונות או עבודה באינטרנט? תחום העיתונות תמיד מחכה לכישרונות הצעירים ביותר שיבואו ויכניסו קצת עניין לתעשייה באמצעות השתלבות בחדשות האקטואליה, באתרי האינטרנט, מגזיני האופנה והלייף סטייל והטורים האישיים. 

מה הג'וב בתכלס?

טור אישי על חיי הרווקות בתל אביב, ראיון פוליטי עם המועמד לראשות הממשלה או ביקורת חריפה על הסרט החדש של וודי אלן. חייו של עיתונאי כוללים מגוון סיטואציות ביזאריות וזוהרות, הכוללות את היכולת שלו להביא את התובנות המקוריות והיצירתיות שלו, תוך כדי מלאכת הדיווח לקוראים.

 

אני אתאים לזה?

אם יש לך יכולת כתיבה טובה, חוצפה לשאול שאלות אישיות, ורצון עז לבטא את עצמך כמה שיותר, אז הגיע הזמן לנטוש את הבלוג שאתה מנהל או את הסטטוסים השנונים בפייסבוק, ולתעל את כל האנרגיה הזו לכתיבה בעיתונות ובניו מדיה.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד?

שום תעודה. למעשה, ישנם עיתונאים שמעולם לא למדו פורמאלית את התחום. עם זאת, לא מעט מנסים להשיג יתרון ולהיכנס לעולם התקשורת באמצעות תואר ראשון בתקשורת, כאשר תואר בתקשורת מאוניברסיטה הוא בעיקר עיוני, בעוד לימודי תקשורת במכללה מכילים גם פן מעשי משמעותי. במקביל, דרך נוספת להיכנס לעולם התקשורת היא על ידי קורסים מקצועיים לכתיבה עיתונאית וניו מדיה, קורסים בתקשורת ואפילו קורסים להשכרת עיתונאי ספורט.

 

ואיך הלימודים?

לימודי תקשורת הינם מגוונים ומעניקים לך סקירה מקיפה ותיאורטית על מדיות שונות הפועלות בתחום. בישראל, לימודים באוניברסיטה מאופיינים יותר בלמידה תיאורטית יותר, בעוד שבמכללות הדגש מושם על התנסות חווייתית וסדנאות עם אנשי תקשורת בכירים. תואר ראשון בתקשורת לרוב משולב במסגרת דו חוגית ביחד עם מקצוע נוסף אשר יכול להעניק לסטודנט הצעיר תמונת עולם רחבה ומקיפה יותר.
 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

ברור. תחום העיתונות הוא רחב מאוד, ואתה יכול להשתלב באינספור מסגרות: עיתוני חדשות, מגזיני אופנה ולייף סטייל, אתרי תוכן ומקומונים. אנשי מקצוע רבים נוטים לחפש בשלב מאוחר יותר עבודה בהייטק ולהשתלב כאנשי תוכן לאחר שצברו ניסיון כתיבה בעיתונות.

 

יש בזה כסף?

תראה, יש עיתונאים בכירים שעושים עשרות אלפי שקלים בחודש, אבל הם בעלי ניסיון רב ומהווים את חוד החנית של עולם התקשורת הישראלית. לרוב, עיתונאים רבים אשר עובדים בתור מערכות עיתונים מרוויחים בין 2,500 ₪ לחצי משרה, ועד כ-12,000 ₪ למשרות עריכה. כמו כן, ישנה אפשרות לעבור כפרילנס בתחום העיתונות, ולקבל תשלום פר כתבה לפי שנהוג לשלם עליה במדיה בה בחרת לעבוד.

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

קופירייטר

משחקי מילים עושים לך את זה, ויש לך תחושת בטן לגבי מה יגרום לאנשים לעצור ולהביט על מודעה? יש לנו חדשות עבורך חביבי, יש מצב שפשוט נולדת להיות קופיריי...

קרא עוד >

שדרן רדיו

בא לך להיות חלק פעיל בתקשורת, תוך כדי גילוי וקידום אמנים חדשים? קריירה בתור שדרן רדיו יכולה להתאים בול בשבילך! כל שדרן רדיו וכל שדרנית רד...

קרא עוד >

צלם סטילס

יש לך אהבה לצילום, ובא לך לשדרג אותה לקריירה באור הפלאשים? לפתוח סטודיו צילום שמארח אמנים ודוגמניות, ולהיות קוסם של ממש באמצעות מטה הקסמים של הפוטו...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

וובמאסטר

אם אתה מבלה את עיקר זמנך באינטרנט, ואתה רוצה לק... לסקירה >

קלדנית

משרת קלדנות מיועדת עבור אלו אשר מחפשים עבודה זמ... לסקירה >

יועץ מס

יועצי מס הם למעשה הנציגים הרשמיים של לקוחותיהם... לסקירה >

מזכיר/ה

רוצים להשתלב בעבודה משרדית, ולסייע לעסקים להיעש... לסקירה >

מנהל מכירות

מסוגלים למכור קרח לאסקימואים? שישיית מים מינרלי... לסקירה >

הנדסאי בניין

אם אתרי בנייה מדליקים בך משהו, ואתה מגלה עניין... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989