סגור

פסיכומטרי ב-2016: התשובות לכל השאלות

האם חייבים לקחת קורס פסיכומטרי, מתי כדאי להתחיל את הקורס, מה מועדי הפסיכומטרי, כמה עולה להירשם ומה עושים אם לא הגעתם לבחינה? הנה המדריך המלא עבורכם. ויש גם טיפ לחיילים

  • מערכת זה לימודים

  • 10171

  • 6 דקות

פסיכומטרי. פסי-כו-מט-רי. מילה אחת, תשע אותיות, ארבע הברות והרבה, הרבה לחץ. כן, פסיכומטרי זה סיפור מלחיץ עבור מרבית האנשים, אבל גם זה יעבור. ("כמו הקינלי, כמו הטכנו, כמו הקרוקס..."). אם אתם חיילים לקראת שחרור, חיילים משוחררים ואזרחים טריים, או שבדיוק חזרתם מטיול אחרי צבא או שפשוט הגיע זמנכם - הכתבה הזו היא בשבילכם. מתכננים לקחת קורס פסיכומטרי ב-2016? הנה המדריך המלא.
 
ומה בתוכנית שלנו? אוצר מילים בעברית, אנסין באנגלית וקצת גיאומטריה של המישור. לא באמת. הכתבה הבאה תסקור עבורכם את כל מה שצריך לדעת על לימודי פסיכומטרי ב-2016. ליתר דיוק מדובר מדצמבר 2015 ועד יולי 2016 - כל מה שיעזור לכם להיכנס ברגל ימין לשנת הלימודים באוניברסיטאות ובמכללות באוקטובר 2016.
 

חייל - הקשב!

תאילנד כבר באופק? סגרת דילים לארגנטינה ובוליביה? העגלות בארצות הברית קוראות לך? יכול להיות. אבל רגע - מה עם פסיכומטרי? לימודי פסיכומטרי הם בעינינו מסגרת מחייבת, שדורשת השקעה מירבית. לא בטוח שזה יהיה הרעיון הכי טוב בעולם לקחת קורס פסיכומטרי אחרי שתחזרו מהטיול הגדול, שבוודאי כבר מתהווה לכם בראש, גם אם בקושי "הגעתם לקיר" בשירותכם הצבאי.
 
מדוע? הסיבה המרכזית היא דד ליין. הירשמות לקורס פסיכומטרי תכניס אתכם למסגרת ודד ליין, שיכריח אתכם לחזור ארצה. אם תעשו אותו קודם לכן, תוכלו לטוס בראש נקי ולחזור היישר לשנת הלימודים. ובינינו, משוואות ריבועיות לא יבואו לכם בטוב אחרי טרק בנפאל או בטן-גב בתאילנד. והנה המלצה חמה - לעשות קורס פסיכומטרי רגע אחרי השחרור. לתת את הכל, לסיים ולצאת לטיול הכי טוב בעולם. לא מתאים, לא נורא. עדיין כדאי שתהיו מודעים לכמה דברים.
זהירות לא לטבוע במספרים...

צילום: shutterstock

 

האם חייבים לקחת קורס פסיכומטרי?

לא, אין חובה כזו. אם אתם אוטודידקטים, גאונים, שרדתם את התיכון עם שני דפי A4 (משבצות), אולי תוכלו להתמודד לבד עם הבחינה. הדגש כאן הוא על "אולי".
 

האם כדאי לקחת קורס פסיכומטרי?

כן. ברור. מאה אחוז. מומלץ. לחצו כאן כדי לבחור מוסד ולהירשם.
 

איך מחליטים מתי לעשות מבחן פסיכומטרי?

השיקולים בהרשמה למבחן פסיכומטרי וכפועל יוצא גם הרשמה לקורס פסיכומטרי - תלויים במועד שבו אתם רוצים ללמוד. למשל, אם אתם מעוניינים להתחיל ללמוד באוקטובר 2016 עדיף שתיבחנו במסגרת מועדי פסיכומטרי אלה: דצמבר 2015, פברואר 2016 ואפריל 2016.
 
הסיבה: התאריכים האלה מאפשרים לכם להירשם לאחר מכן בקלות למוסדות ההשכלה הגבוהה עבור שנת הלימודים הבאה. בחינת פסיכומטרי ביולי 2016 תאפשר לכם להיכנס להרשמה מאוחרת. עדיין תוכלו להתקבל לחלק ממוסדות הלימוד, אבל שוב - עדיף להיבחן קודם לכן.
מי מפחד מהפסיכומטרי?

צילום: shutterstock

 

כמה עולה להירשם למבחן פסיכומטרי?

קורס פסיכומטרי, חוברת סימולציות מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה, עפרונות ועטים, דלק לנסיעות, תחבורה ציבורית וקפה הפוך. כל אלה ייכללו קרוב לוודאי ברשימת ההוצאות שלכם במהלך לימודים במסגרת קורס פסיכומטרי ב-2016. ואם זה לא מספיק, אז גם המבחן עצמו עולה כסף. הרשמה לפסיכומטרי על פי מועדי ההרשמה המוקדמת עומדת על 580 שקלים.
 

הרשמה מאוחרת לפסיכומטרי

פספסתם את תאריך ההרשמה למבחן, אפילו שהמרצה בקורס דאג להזכיר זאת שוב ושוב? לא נורא, עדיין אפשר להירשם. המרכז הארצי מאפשר הרשמה מאוחרת ואפילו הרשמה לפסיכומטרי ביום המבחן עצמו. עלות ההרשמה המאוחרת היא פי 1.5 מהסכום הרגיל - 870 ש"ח. עלות ההרשמה ביום הבחינה היא פי 2.5 - 1,450 שקלים. במקרה כזה כבר עדיף לחכות חודשיים ולנצל את הכסף במקום לחופשה בצימר גלילי מפנק - או יוון.
 
איפה אפשר לעשות בארץ קורס פסיכומטרי?
בכל מקום. רק צריך לבחור.
 

איך בוחרים קורס פסיכומטרי?

בתשובה לשאלה הזו תצטרכו לעשות כמה שיקולים. הראשון, איפה אתם גרים. קורס פסיכומטרי - עדיף, כדאי ורצוי שיהיה קל"ב (קרוב לבית). ההיצע העצום של מוסדות ובתי ספר ללימוד פסיכומטרי יאפשר לכם ללמוד לבחינה מכל מקום.
 
השיקול השני - ההוצאה. אמנם אפשר לשלם על קורס פסיכומטרי דרך פיקדון צבאי, אך עדיין יכול להיות שתרצו לחסוך. מומלץ להגיע לימים פתוחים / להיפגש עם מוסדות הלימוד / או להשוות מחירים בטלפון ולוודא מה כל מוסד לימוד מציע לכם. השיקול השלישי - לוח הזמנים. עליכם לוודא שמועדי הקורס ברורים ומתאימים, לרבות "המרתון" המרוכז בשבוע האחרון.
קחו את הפסיכומטרי באיזי

צילום: shutterstock

 
באיזה מוסד ללמוד קורס פסיכומטרי?
כפי שכבר אמרנו, לא חסרים בתי ספר שמעבירים קורסי פסיכומטרי. התחרות הזו משרתת אתכם - המוסדות ללימוד פסיכומטרי תמיד שואפים להשתפר, לשכלל את שיטות ההוראה ולדחוף את התלמידים לציונים הגבוהים ביותר. פורטל הלימודים "זה לימודים" עובד בשיתוף פעולה עם מוסדות הלימוד הטובים ביותר וביניהם: "יואל גבע", "HIGH Q", "קידום", "מרכז זינוק", "V-SCHOOL" ועוד. רוצים עזרה? פשוט תפנו אלינו ואנחנו נגרום למוסדות לרדוף אחריכם.
 

מועדי פסיכומטרי ב-2016

שימו לב לתאריכי הפסיכומטרי ב-2016, מועדי ההרשמה, שפות הבחינה והאזורים. חשוב מאוד.
 
מועדי פסיכומטרי בשנת 2016 מועד סיום ההרשמה לפסיכומטרי שפות הבחינה
15.02.2016 05.01.2016 עברית, משולב/ אנגלית, רוסית, צרפתית
20-21.04.2016 06.03.2016 עברית, ערבית
07.07.2016 23.05.2016 עברית, משולב/ אנגלית, ערבית, רוסית, ספרדית, צרפתית
5-6.09.2016 24.07.2016 עברית, ערבית
23,25.12.2016 09.11.2016 עברית, ערבית
 
 

החלטתם לדחות את הפסיכומטרי?

לא קרה שום דבר, הכל בסדר. אפשר לשנות ולנוע בין תאריכי הפסיכומטרי תמורת 104 שקלים בלבד. יש גם אפשרות לבטל לחלוטין את ההרשמה לפסיכומטרי בעלות של עד 30% לכל היותר מעלות ההרשמה. פרטים נוספים ניתן למצוא בקישור הבא.
 
מתי מקבלים ציון לפסיכומטרי?
במשך 45 ימים תיאלצו לכסוס ציפורניים ולחכות לציון של הבחינה הפסיכומטרית. אפשר לקבל את הציון באימייל או בדואר או לראות באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה לפי הפרטים המזהים שתקבלו ביום המבחן עצמו.
 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

עד כמה אתם שולטים במילים של הפסיכומטרי?

אגרונום, שיקוץ ופוסט פקטום. לא, לא התחלנו לדבר בסינית. לצערנו, אלו רק חלק מהמילים שאתם חייבים ללמוד לפסיכומטרי. פתרו את הבוחן הזה ותבדקו עד כמה את...

לכתבה המלאה >

הפסיכומטרי עושה אתכם פסיכים? הנה המילים שלא תוכלו להוציא מהראש

אח, פסיכומטרי. התקופה הנוראית בחייו של אדם. אנחנו יודעים שהכי קל בעולם לשקוע עמוק בדיכאון ה"אני לא אראה יותר אור יום" שמלווה את התקופה בת שלוש...

לכתבה המלאה >

הפסיכומטרי עושה אתכם פסיכים? חלק 2

פסיכומטרי - שיטת העינויים האכזרית ועם זאת החוקית, מאלצת אתכם ללמוד אינספור מילים מסובכות יותר מהשפה הסינית. אבל אל דאגה, במיוחד בשבילכם אספנו את ע...

לכתבה המלאה >
מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

גננת ומטפלת

ילדים זו שמחה, ולך יכולה להיות עבודה שתגרום לך... לסקירה >

היסטוריון

היסטוריון הוא מלומד אשר בוחר להתמקד בהבנה מעמיק... לסקירה >

צוותי הווי ובידור

אתה אמן בלב ובנשמה, ורק ממתין שמישהו ידליק כבר... לסקירה >

שמאי

שמאי הוא איש מקצוע אשר מסייע ללקוחות פרטיים או... לסקירה >

הנדסאי קולנוע וטלוויזיה

חולם להיות חלק מתעשיית קולנוע וטלוויזיה? ללמוד... לסקירה >

חינוך מיוחד

אם אתה מחפש קריירה משמעותית עם תחושת שליחות, נר... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989