סגור

קורס פסיכומטרי בזמן הצבא - זה כדאי?

מתלבטים אם לקחת קורס פסיכומטרי במהלך השירות הצבאי שלכם? יצאנו לבדוק עם מכוני הפסיכומטרי האם זאת החלטה נכונה, או שעדיף להמתין לשחרור 

  • מאיה בניטה

  • 2669

  • 5 דקות

בזמן שהחברים שלכם בבסיס מתכננים מה לעשות אחרי השחרור, לטוס לדרום אמריקה, לדפוק את הראש בהודו, להתחיל עבודה מועדפת או ללמוד לפסיכומטרי, אתם כבר רוצים להקדים את המאוחר, וללמוד לפסיכומטרי כבר עכשיו, כשאתם על מדים. 
 
פסיכומטרי בזמן הצבא כולל יתרונות רבים: אתם חוסכים זמן רב ויכולים להשתחרר כשציון הפסיכומטרי המבוקש בידיים שלכם. מעבר לכך, אם אתם "מתחפשנים" בצבא והדבר העיקרי שאתם מתעסקים בו זה שולה המוקשים, פסיכומטרי ימנע מהמוח שלכם להתנוון לגמרי. 
 

לצאת לאזרחות בראש שקט

אבל האם לעשות פסיכומטרי במהלך הצבא זה אכן צעד חכם? איתי שפרבר, מנהל תחום בגרויות ופסיכומטרי ב-VSCHOOL, בגרויות ופסיכומטרי, טוען שכן: "חבר'ה רבים פונים אלינו, אחרי שסיימו את שירותם הצבאי, כשהם כבר בשלים ומוכנים להתחיל את הלימודים האקדמיים. פניהם נופלות כשהם מגלים שאין ברירה והם יאלצו לדחות את תחילת הלימודים בהתאם לתנאי הקבלה של הפקולטות השונות והמועדים של מבחני הבגרות והפסיכומטרי. אנחנו ממליצים לחיילים וחיילות שנמצאים במהלך השירות הצבאי - להתכונן מראש ולסיים מוקדם, גם אם אתם לא רוצים ללמוד עכשיו וגם אם אתם עדיין לא יודעים מה ללמוד. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן: לכל המוסדות האקדמיים יש תנאי קבלה מינימליים שצריך לעמוד בהם או לכל הפחות להכיר אותם. אנחנו ממליצים להיעזר בייעוץ והכוונה אקדמית מקצועיים שיעזרו לכל אחד ואחת למצוא את הכיוון הנכון בשבילו להמשך עתידו האקדמי.
 
לימודי הפסיכומטרי במסגרת הצבא יאפשרו לכם לקצר את לוחות הזמנים לפני התחלת התואר האקדמי. הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב וכוללים שעות רבות של תרגולים ומרתונים ככל שמתקרבים למועד הבחינה, אין צורך באישור מיוחד ממשרד הביטחון ואנו מאפשרים לחיילים להשתתף בקורסים שלנו במחיר מוזל.
 
המבחן הפסיכומטרי הוא שער הכניסה לעולם האקדמי, ויש לדעת מהי הדרך הנכונה והמתאימה לכל אחד להגיע אל היעד שהציב לעצמו ואל הפקולטה הנכספת. לכן, חשוב לכל אחד ואחת לדעת מה יש להם בידיים, ומה הם צריכים להמשך - ואז, ורק אז, לצאת לאזרחות (לטיול, לעבודה, לחברים) בראש שקט, כאשר יודעים מול מה מתמודדים, ואפשר לקבל החלטה באופן שקול ומבוסס."
תוכלו לחסוך זמן רב

צילום: shutterstock

מתאים גם לחיילים המשרתים בבסיס סגור?

אין ספק שלחיילים המשרתים ביומיות ומגיעים מדי יום הביתה יש אפשרות ללמוד למבחן הפסיכומטרי, אך מה לגבי שאר החיילים, המשרתים בבסיס סגור? גיל קריסה, מדריך פסיכומטרי בחברת "EZ WAY", טוען כי גם חיילים החוזרים הביתה רק בחמשושים יכולים ללמוד לפסיכומטרי: " כשמבלים את היום בהסתערויות ליעדים מבוצרים, פריצה למבנים ופיצוץ מנהרות, קצת קשה ללמוד לפסיכומטרי, זה נכון. ובכל זאת, ישנם תפקידים צבאיים שהם דווקא הזדמנות מעולה לנצל את הזמן ולהתחיל לחרוש. למשל, חיילים המשרתים בבסיס סגור, הרחק מהבית אבל מסיימים את יום העבודה בשעות אחר-הצהריים המאוחרות. כידוע, לא בכל בסיסי צה"ל ישנה סצנה תוססת של חיי לילה, ולכן השעות שאחרי ארוחת הערב מהוות חלון זמנים מושלם להתרווח על חצי-מד"ס וללמוד אוצר מילים או לפתור משוואות.
 
בנוסף, ישנם תפקידים ותקופות בשירות הצבאי, שכל מה שחייל פשוט צריך לעשות הוא להעביר את הזמן. למשל כאשר נשארים שבת או סוגרים שבתות רצופות במוצב, או אפילו במהלך הפלגה ארוכה בצוללת (כי מה, תצא לשחות??). אז אותם זמנים שבין פעילות לפעילות או זמני המתנה בכוננות, מתאימים מאוד ללימוד לפסיכומטרי, ומניסיון אישי, אני יכול לומר לכם, שזה נותן מענה מצוין לתחושה הבלתי נמנעת במהלך השירות הצבאי, שהמוח שלכם מתנוון או שמישהו מכרסם אותו לאט-לאט".
 

חייבים להשקיע

לפני שאתם ממהרים להירשם לקורס פסיכומטרי, חשוב שתהיו מוכנים להשקיע. ההמלצה שלנו היא לבקש מהמכון הפסיכומטרי אליו נרשמתם קבלת ספרי הלימוד חודשיים או שלושה לפני תחילת הקורס, על מנת שתוכלו להגיע לקורס מוכנים ככל האפשר, דבר שיקל עליכם בהמשך. שננו את המילון, עבדו על מתמטיקה בסיסית (לוח חזקות ולוח הכפל) ותכננו היטב את זמני הלמידה שלכם. כך תוכלו לעבור את הבחינה בהצלחה ותהיו חופשיים להתחיל ללמוד, לטייל ולעבוד. 
 
או כמו שאורן אונגר, מדריך פסיכומטרי ביואל גבע, ניסח זאת: "כדי להצליח בבחינה יש לעבור הכנה יסודית ומקצועית, שדורשת השקעה רבה. לכן, המלצתנו היא לגשת לבחינה בתקופה בחייך שתאפשר הכנת שיעורי בית ולימוד במשך שעות רבות מחוץ למסגרת מפגשי הקורס. בנוסף לצורך בזמן פנוי, אנו ממליצים להגיע לקורס עם "רעב" כלשהו ללימוד ולהצלחה. אם יש לך גם זמן פנוי וגם "רעב" להצלחה- אתה בתקופה נהדרת להתחיל בקורס, בין אם אתה חייל משוחרר/ חייל סדיר/ תיכוניסט, או בכל שלב אחר בחיים". אז שיהיה בהצלחה!
תתכוננו להשקעה גדולה

צילום: shutterstock

 
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

תמונות של חרשנים שיפילו אתכם מצחוק

חושבים שאתם לומדים יותר מדי? חכו שתראו את האנשים האלה, שלומדים בכל מקום ובכל סיטואציה אפשרית

כתבה המלאה >
אמא לא תמיד צודקת: ארבעה שיקולים שבאמת כדאי שתעשה כשאתה בוחר לימודים

זהו, סיימת צבא ואתה אובד עצות מול עלון של אוניברסיטה או מכללה. אז מה באמת אתה צריך לקחת בחשבון כשאתה מחליט מה ללמוד? רמז: לא את הצעקות של אימא שלך...

כתבה המלאה >
7 האפליקציות שכל סטודנט חייב בסמארטפון

כי כולנו יודעים שבאיזשהו שלב הפרעת הקשב שלך תצא לשחק והשיעור הזה ישעמם לך את הצורה. אבל היי, מי אמר שאי אפשר לנצל את הזמן המת לדברים פרודוקטיביים כ...

כתבה המלאה >
מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

מכללת סמינר הקיבוצים- המכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאמנויות

16:00, 28/01/2020

יום פתוח במכללת סמינר הקיבוצים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

עורך וידאו

אם בא לך להיות חלק מהאקשן, ולהשתלב בתעשיית הטלו... לסקירה >

מהנדס תעשייה וניהול

אתם יודעים לייעל הליכים ויש לכם חוש טוב לניהול... לסקירה >

שחקן

להיות או לא להיות שחקן - זאת השאלה! אם אתה חושב... לסקירה >

מדעי המדינה והממשל

מדעי המדינה והממשל נועדו לחובבי הפוליטיקה והאקט... לסקירה >

הנדסאי כימיה, תרופות ומזון

הנדסאי כימיה, תרופות ומזון הוא תחום תעסוקה בטוח... לסקירה >

הנדסאי מים וקרקע

הנדסאי מים וקרקע הוא מי שמתלווה לאתרי בנייה ולצ... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989