סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

קרימינולוג

קרימינולוג הוא המפתח שנמצא ברשות החברה לפיצוח מוחו הקודח של הפושע והעבריין. קרימינולוג משרת שתי מטרות: האחת היא הבנת המניעים הנפשיים העומדים מאחורי עולם הפשיעה, אבחון סטיות והתנהגות קרימינלית. השנייה היא סיוע וטיפול באוכלוסיה הפושעת, תוך ניסיון להחזירה לנורמה. 

מה הג'וב בתכלס?

עבודתו של קרימינולוג הינה עבודה מרתקת הקשורה לחדירה למוחו של עבריין, הבנת הדינמיקה בעולם הפשע והיכולת לצפות מהלך אסטרטגי במלחמות העולם התחתון. קרימינולוג זוכה להכיר את הפן האנושי הקיים בכל עבריין, ולהבין לעומק מה גורמים לאדם לסטות מהנורמה ולהצטרף לצדדים האפלים הקיימים בחברה.

 

אני אתאים לזה?

אם אתה נוהג לקרוא את מדור הפלילים בעיתון, לצפות בשקיקה בשחזורי פשעים בטלוויזיה, ויודע לדקלם שורות מתוך "אימפריית הפשע" , כנראה שיש לך את מה שצריך. אנשים רבים מגלים עניין בהבנת הפסיכולוגיה העבריינית, אך קרימינולוג הינו אדם עם חשיבה אנליטית, יכולת להתמקד בפרטים הקטנים, והבנה אובייקטיבית לסיבות העומדות מאחורי חלק מן הפשעים הנתעבים ביותר שאפשר להעלות על הדעת.

 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד בתור קרימינולוג?

על מנת להתחיל את העבודה המעשית, קרימינולוג זקוק להשיג תואר שני בקרימינולוגיה קלינית או יישומית. לאחר תואר ראשון, בוגר התואר יוכל להשתלב בסיוע הוראה אקדמית בתחום או לחילופין בכוחות המשטרה.

 

ואיך הלימודים?

לימודי קרימינולוגיה הינם תיאורטיים ברובם, אך משלבים ביניהם סמינרים מעשיים המתקיימים במוסדות ענישה ובתי סוהר אל מול עבריינים אמיתיים. הלימודים התיאורטיים מאופיינים במגוון הרחב שהם מציעים, כמו למשל קורסים שונים בפילוסופיה, פסיכופתולוגיה, סוציולוגיה ופסיכולוגיה. בין היתר, הסטודנטים בחוג לקרימינולוגיה צריכים ללמוד לרוב גם קורסים בסטטיסטיקה ושיטות מחקר על מנת לעמוד בדרישות האקדמיות.

  

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

בוודאי. עם סיום לימודי תואר שני בקרימינולוגיה, קרימינולוג מתחיל יוכל להשתלב בעבודה מעשית במערכת המשפט וזרועותיה השונות, לפנות לכיוון הוראה וסיוע בהוראת קרימינולוגיה, או להשתלב בעבודה שוטפת במוסדות ציבור כמו מחלקת הרווחה, מוסדות טיפול לחולי נפש ובמוסדות גמילה וכליאה. משעמם - לא יהיה לך. בוגרי תואר ראשון בקרימינולוגיה שלא יהיו מעוניינים להמשיך הלאה בלימודיהם יוכלו להשתלב בעבודה במשטרת ישראל.

 

יש בזה כסף?

בהתחלה הכסף הוא לא וואו, אבל ככל שאתה מתקדם בעבודתך ובניסיון - המשכורת צומחת בהתאם. השכר ההתחלתי עבור קרימינולוג בראשית דרכו נעה סביב משכורת של 5,000 ₪ לערך.

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

סוציולוג ואנתרופולוג

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה הינו מסלול הלימודים המושלם לאנשים שאוהבים לחקור הליכים חברתיים ולהבין את מהות המניעים הנפשיים העומדים מאחורי כל הליך...

קרא עוד >

גיאוגרפיה

האם חלמת להיות מגלה ארצות כשהיית ילד? לימודי גיאוגרפיה קוראים לך להצטייד במצפן ומפה ולהתחיל לגלות את כל הסודות הכי כמוסים. לימודי תואר ראשון בגיאוג...

קרא עוד >

דיפלומט

דיפלומט הינו שחקן חשוב במערך כוח האדם של משרד החוץ. דיפלומט זוכה לחוויות שרבים יכולים רק לחלום עליהם: השתתפות באירועים דיפלומטיים נוצצים המהותיים ל...

קרא עוד >

מלא את פרטי ההתקשרות שלך ותן לכל מוסדות הלימוד שברשימה לשכנע אותך למה כדאי לך ללמוד אצלנו

images/left-box-titleBlocks.png

תצוגת טבלה

תצוגת גלריה

לא נמצאו מוסדות לימוד התואמים את המקצוע
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

סוציולוג ואנתרופולוג

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה הינו מסלול הלימו... לסקירה >

מתרגם

אם יש לך כישרון לשפות, רצון להיחשף לספרות, כתיב... לסקירה >

מורה בבית ספר יסודי

תחום חינוך והוראה בישראל צמא תמיד לכשרונות חדשי... לסקירה >

מניקוריסטית ופדיקורסטית

מי ידע שאפשר לעשות אחלה כסף מלהתעסק כל היום עם... לסקירה >

חינוך מיוחד

אם אתה מחפש קריירה משמעותית עם תחושת שליחות, נר... לסקירה >

מתכנת / מפתח

בא לך ללמוד איך לוקחים שפת תכנות, ובוראים ממנה... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989