סגור

תנועות גוף שאסור לכם לעשות בחו"ל

בבריטניה, סימן "השלום" פירושו "לך לעזאזל", והרמת גבה ביפן נחשבת להטרדה מינית. לפני שאתם טסים לחו"ל, הנה המדריך השלם לכל תנועות הגוף שאסור לכם בשום פנים ואופן לעשות במדינות מסוימות

  • מאיה בניטה

  • 3398

  • 4 דקות

אתם מתכננים לטוס לחו"ל וכבר עובדים על אוצר המילים הבסיסי שלכם במדינה הזרה. אבל חוץ מלימוד השפה, חשוב שתקדישו תשומת לב למה שהגוף שלכם אומר בלי מילים- מסתבר שישנן תנועות גוף שאצלנו בישראל נחשבות לתמימות, אבל בחו"ל עשויות להתפרש כחוצפה וגסות רוח. אז אם אתם לא רוצים להסתבך עם המקומיים, קבלו את תנועות הגוף שעדיף לכם להימנע מהן בארצות מסוימות:
 

קשר עין

קשר עין אולי נתפס אצלנו כדרך ליצור היכרות, אבל בארצות לטיניות, קשר עין ממושך מתפרש כחוצפה, ולכן עדיף שלא להביט יותר מדי בעיניים. אם אתם רוצים להביע כבוד כשאתם פוגשים אבורג'ינים באוסטרליה, אל תשלחו לעברם מבט ישיר, ובארצות ערב, לא מקובל ליצור קשר עין בין גבר ואישה, אלא אם כן אתם מחפשים שידוך. 
 

הרמת גבה

בישראל, הרמת גבה מתפרשת כדרך שלכם להביע פליאה, אבל היפנים מפרשים זאת כהטרדה מינית. אז אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם בתחנת משטרה בטוקיו, כדאי שתשמרו על הגבות שלכם במקומן. 
 

נשיקות

נשיקה היא סימן לחיבה ולברכת שלום, כמו בארה"ב ובמדינות לטיניות, אבל במדינות אסיה מדובר בהתנהגות שאסור לעשות בציבור. הורסי שמחות האסייתים האלה. 
תיזהרו עם הנשיקות באסיה

צילום: shutterstock

רגליים

בעוד שבארצות הברית להניח את הרגליים על השולחן זה דבר יחסית מקובל, במדינות אירופה מדובר על התנהגות חצופה במיוחד. האמת שגם אצל האמא שלנו הדבר לא יתקבל בברכה. 
 

הנהון ראש

כשאנחנו מהנהנים בראש מלמעלה ולמטה אנחנו מתכוונים להביע חיוב או "כן", אבל בבולגריה הנהון שכזה מציין "לא". מצד שני, אם אתם בהודו והמוכר שואל אתכם אם לשים הרבה קארי בעוף שלכם ואתם רוצים להניע את הראש לצדדים כדי לומר "לא", דעו שבהודו הנהון שכזה מתפרש כ"כן". 
 

צחוק

אתם ברוסיה ומשהו ממש מצחיק אתכם? אולי כדאי שתתאפקו. צחוק בציבור נחשב ברוסיה כהתנהגות חשודה שגורמת להם לעצבנות רבה. וכשאדם צוחק צחוק צורמני ביפן, מייחסים לו עצבנות או כעס. ברצינות? הצחקתם אותנו!
ברוסיה עדיף לא לצחוק ברחוב

צילום: shutterstock

יד שמאל

אנשים שידם השמאלית היא הדומיננטית, עשויים להיתקל בבעיות במדינות ערב, באפריקה, בהודו ובסרילנקה. יד שמאל נחשבת למלוכלכת משום שאיתה כביכול מנגבים בשירותים, ולרוב אנשים לא יעזו לאכול עם יד שמאל גם אם הם שמאליים. 
 

סימן שלום

תנועת שתי האצבעות המורמות למעלה, נחשבות בארצות רבות כסימן לשלום, אבל בבריטניה הסימן הזה עלול לגרור מלחמה. הבריטים מפרשים את סימן השלום כ"לך לעזאזל". 
פניכם לשלום? לא בבריטניה

צילום: shutterstock

תנועת עצור

סימן עצור, בו פותחים את כל חמש האצבעות, נחשבת ביוון כעלבון גדול. הסיבה לכך היא שבתקופה הביזנטית, הוצעדו ברחובות פושעים בשלשלות ועוברי אורח מרחו על הפנים שלהם, בעזרת יד פתוחה, צואה ופחם. 
 

אז אחרי שלמדתם אילו תנועות גוף לעשות, כדאי שתלמדו את השפה של המדינה אליה אתם נוסעים. ברחבי הארץ קיימים קורסים ללימוד שפות, כמו אנגלית, סינית, ספרדית, פורטוגזית, גרמנית, יפנית ועוד ועוד. 

 

 

עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

תמונות של חרשנים שיפילו אתכם מצחוק

חושבים שאתם לומדים יותר מדי? חכו שתראו את האנשים האלה, שלומדים בכל מקום ובכל סיטואציה אפשרית

כתבה המלאה >
אמא לא תמיד צודקת: ארבעה שיקולים שבאמת כדאי שתעשה כשאתה בוחר לימודים

זהו, סיימת צבא ואתה אובד עצות מול עלון של אוניברסיטה או מכללה. אז מה באמת אתה צריך לקחת בחשבון כשאתה מחליט מה ללמוד? רמז: לא את הצעקות של אימא שלך...

כתבה המלאה >
7 האפליקציות שכל סטודנט חייב בסמארטפון

כי כולנו יודעים שבאיזשהו שלב הפרעת הקשב שלך תצא לשחק והשיעור הזה ישעמם לך את הצורה. אבל היי, מי אמר שאי אפשר לנצל את הזמן המת לדברים פרודוקטיביים כ...

כתבה המלאה >
מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

מהנדס תעשייה וניהול

אתם יודעים לייעל הליכים ויש לכם חוש טוב לניהול... לסקירה >

מהנדס מכונות

רוצים להשתלב בתחום הנדסת מכונות, להיות אחראים ל... לסקירה >

מהנדס חומרה

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ועם זה יסכים... לסקירה >

חשב שכר

אם בא לך להשתלב בעבודה משרדית מעניינת, לקבל ידע... לסקירה >

מנהל חשבונות

מנהל חשבונות למעשה "עושה סדר" בספרי החברה ודואג... לסקירה >

חינוך מיוחד

אם אתה מחפש קריירה משמעותית עם תחושת שליחות, נר... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989