סגור
חיפוש מלגות

שכר הלימוד יקר לך? אתר זה לימודים סוגר לך ת'פינה

מלגות משרד החינוך

 

 

משרד החינוך מציע מדי שנה מלגות, מענקים והלוואות במטרה לסייע לסטודנטים הזקוקים לסיוע כלכלי במימון לימודיהם. המלגות מיועדות לכסות חלק משכר הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה על מנת לאפשר לסטודנטים הזכאים לכך לסיים את לימודיהם בהצלחה.
 

כמה כסף מקבלים?

סוג הסיוע וגובהו נקבעים לפי רמת הזכאות המשתנה של הסטודנטים. סטודנטים שזכאים לרמת זכאות א' מקבלים לתואר הראשון מענק בסך 6,240 שקלים, סטודנטים שזכאים לרמת זכאות ב' מקבלים לתואר ראשון מענק בסך 4,000 שקלים, סטודנטים שזכאים לרמת זכאות ג' יכולים לקבל הלוואה לתואר הראשון או לתואר השני בסך 7,000 שקלים. ההלוואה ניתנת בלי ריבית וניתן לפרוע אותה מתום שנתיים ממועד סיום התואר. 
 

מי זכאי לקבל את המלגה?

כדי לקבל את המענקים חייבים לעמוד בכמה תנאים- על הסטודנטים להיות אזרחי ישראל או תושבי ישראל הלומדים לקראת תואר ראשון במוסדות המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. סטודנטים הלומדים לקראת התואר השני זכאים להלוואות בלבד.
 
בעת קביעת הזכאות לסיוע, נשקלים מצבו המשפחתי של הסטודנט, מצבו הכלכלי, מגבלות של נכות רפואית, מספר האחים או הילדים של הסטודנט עד גיל 21, האם לסטודנט ישנם אחים סטודנטים עד גיל 27, השירות הצבאי הלאומי או האזרחי, היקף הסיוע החיצוני במלגות אחרות, משך הלימודים, תארי הלימוד, חוגי הלימוד, האם משפחת הסטודנט זכאית לטיפול שירותי הרווחה, מגורים בשכונות ויישובים הנכללים בפרויקט שיקום שכונות, והיקף סכום החיוב של שכר הלימוד השנתי הבסיסי. בנוסף לכך, בקרן הסיוע לסטודנטים ישנו מסלול מענקים למשפחה נזקקת המורכבת מסטודנט נשוי עם לפחות ילד אחד, או מסטודנט שהוא חד הורי. 
 

מה אני צריך לעשות כדי לקבל את המלגה?

כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגיש טפסי בקשה אותם ניתן לרכוש בחנויות הספרים הממוקמות במוסדות להשכלה גבוהה או בלשכות דיקני הסטודנטים. שימו לב למלא היטב את הבקשה, לא להחסיר שום פרט, להכניס למעטפה מתאימה בגודל המתאים כדי למנוע קיפולים ולשלוח בדואר רשום לכתובת: טלדור, מערך הסיוע במלגות לסטודנטים,  ת"ד 899 אשקלון 78108. חשוב לשמור את אישור משלוח הבקשה בדואר רשום למקרים של בירורים. בהצלחה!

לפרטים נוספים על המלגה לחצו כאן
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

מנהל מכירות

מסוגלים למכור קרח לאסקימואים? שישיית מים מינרלי... לסקירה >

וובמאסטר

אם אתה מבלה את עיקר זמנך באינטרנט, ואתה רוצה לק... לסקירה >

מעצב פנים

עיצוב פנים מוצלח גורם לך לפרפרים בבטן? אולי כדא... לסקירה >

ארכיאולוג

ארכיאולוג הוא אדם אשר אמון על העשרת הידע הקיים... לסקירה >

מזכיר/ה

רוצים להשתלב בעבודה משרדית, ולסייע לעסקים להיעש... לסקירה >

גרפיקאי / מעצב גרפי

חולם על עולם יפה יותר, בו מודעות הפרסומת מעוצבו... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989