סגור

ספריית המקצועות

אלף...סטופ! כל המקצועות במקום אחד - ספריית המקצועות של זה לימודים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד.

מטפל/ת בדיקור סיני

בפתח הדלת עומד אדם שמתלונן על כאבים ומבקש את עזרתכם. אתם מבקשים ממנו שישכב על המיטה, מחזיקים מחטים דקים בידכם ומתחילים לדקור אותו בכל הגוף, באוזניים, במצח, בידיים וברגליים. עוד דקירה ועוד דקירה. אם הסיטואציה הזאת לא מלחיצה אתכם, ברכותינו, אתם מתאימים להיות מטפלים בדיקור סיני.
 
דיקורי סיני, או בשמו השני אקופונקטורה, הוא חלק מהרפואה הסינית שנעשה בה שימוש עוד לפני המאה השנייה לספירה. המטפלים מאמינים שהדיקור מסייע בטיפול ומונע מחלות, משפר את המערכת החיסונית של הגוף ומסייע בהקלת כאבים. לפי הרפואה הסינית, בעיות בגוף נוצרות בגלל חסימה בזרימת הצ'י, והדרך לשחרר אותה ולאזן את הזרימה היא על ידי החדרת מחטים בנקודות מסוימות על הגוף. אל דאגה, זה לא כואב בכלל.
 

מה הג'וב בתכלס?

כמטפלים סיניים תפקידכם יהיה לאבחן את הבעיות והמחלות של המטופל באמצעות שיחה, בדיקת לשון ודופק. בהתאם לאבחון תבחרו נקודות דיקור ואז תחדירו לאותן נקודות את המחטים הקטנות. בסיום הטיפול תשלפו את המחטים ותבצעו אבחון מחדש. טיפולי דיקור סיני עשויים להיות חד פעמיים או להימשך תקופה, כל זאת בהתאם לבעיה של המטופל. 
 

אני אתאים לזה?

אם אתם אוהבים לעזור לאנשים, לא מסתמכים רק על רפואה הקונבנציונאלית, ולא מתעלפים כשהאחות בקופת חולים עושה לכם בדיקת דם, יש סיכוי טוב שתתאימו לעסוק כמטפלים בדיקור סיני. 
 

איזו תעודה אני צריך כדי להתחיל לעבוד?

לימודי דיקור סיני מוצעים כקורס בודד בחלק ממוסדות הלימוד או במסגרת לימודים מקיפים בתחום הרפואה הסינית. 
 

ואיך הלימודים?

בחרתם ללמוד דיקור סיני? במסגרת הקורס תלמדו נושאים שונים ביניהם- שימוש באנרגיות, מבוא לאקופונקטורה, נקודות דיקור, מבנה הקווים המרידיאניים, פילוסופיה סינית, טכניקות טיפול משלימות ומערביות ועוד. בנוסף תלמדו על שיטות אבחון של מחלות כמו בדיקת הדופק, שיחה מקדימה ומגע. 
 

יש לי מה לעשות עם זה הלאה?

בטח. כמטפלים או מטפלות בדיקור סיני תוכלו לעבוד בקופות חולים, כשכירים במרפאות פרטיות או לפתוח קליניקה משלכם ולעבוד כמטפלים עצמאיים. בקיצור, למצוא עבודה כמטפל בדיקור סיני זה לא כמו לנסות למצוא מחט בערמת שחת. 
 

יש בזה כסף?

משכורת של מטפל בדיקור סיני נעה בין 5,000 ל-8,000 שקלים בחודש. זה קצת דוקר בלב שהשכר לא גבוה, אבל הסיפוק שמתלווה למקצוע מחפה על הכל.  
 

עוד מקצועות שעשויים לעניין אותך

רפואה אלטרנטיבית

לצד הרפואה הקונבנציונלית והמוכרת לכולנו, קיימת גם רפואה אחרת- רפואה משלימה, או בשמה האחר- רפואה אלטרנטיבית. רפואה אלטרנטיבית מתייחסת למגוון טיפולים...

קרא עוד >

מטפל/ת בדיקור סיני

בפתח הדלת עומד אדם שמתלונן על כאבים ומבקש את עזרתכם. אתם מבקשים ממנו שישכב על המיטה, מחזיקים מחטים דקים בידכם ומתחילים לדקור אותו בכל הגוף, באוזניי...

קרא עוד >

פיזיותרפיסט

אם תחום הרפואה וגוף האדם מרתקים אותך, ואתה חולם להיות חלק חשוב בהליך שיקום של פצועים אשר חולמים לחזור לרקוד, לרוץ ולפזז כמו בעבר, תחום הפיזיותרפיה...

קרא עוד >
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!
עדיין מבולבל?כדאי שתדבר עם יועץ לימודים!

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בחינם

מתלבט? לא מוצא את עצמך? כדאי שתדבר עם יועץ לימודים

השאר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליך בחינם

הכל פתוח

הימים הפתוחים הקרובים

ספריית המקצועות

אלף... סטופ! כל המקצועות במקום אחד

מנהל תיקי לקוחות / יועץ השקעות

ראית את "הזאב מוול סטריט"? אז כזה. טוב, לא באמת... לסקירה >

שחקן

להיות או לא להיות שחקן - זאת השאלה! אם אתה חושב... לסקירה >

פקיד בנק

פקיד בנק הינו נציג הבנק אשר אמון על טיפול בלקוח... לסקירה >

מהנדס תעשייה וניהול

אתם יודעים לייעל הליכים ויש לכם חוש טוב לניהול... לסקירה >

עובד סוציאלי

עובדים סוציאליים הם המגנים של השכבות החלשות באו... לסקירה >

מזכיר/ה

רוצים להשתלב בעבודה משרדית, ולסייע לעסקים להיעש... לסקירה >

רוצה שנחזור אליך? השאירו פרטים

התקשרו עכשיו:
09-9508989